بیمه 850 هزار افغانی از جیب چه کسی؟؟!!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

بیمه 850 هزار افغانی از جیب چه کسی؟؟!!!

پست توسط شیرافکن »

بیمه اوارگان افغانی؛ یک اما و یک اگر! موج - طرحی باید انجام گیرد که تمامی مهاجرینی که مدرک تحصیلی ندارند باید از ایران خارج شوند، نه این که با هر سطحی در کشور آزادانه از مزایا برخوردار شوند. کاری که بسیاری از کشورها در مورد مهاجرین غیرقانونی و حتی قانونی انجام می دهند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مدت ها است که نسبت به حضور افاغنه در ایران اعتراض هایی صورت می گیرد. هم از جهت اشتغال بازار کار و هم از جهت بیگانگی و جرایمی که مرتکب می شوند. اگر صفحات حوادث را ورق بزنید خواهید دید که جرایم این دسته کم نیست. وزیر کشور هم چندی پیش بابت همین موضوعات به مجلس رفت و پاسخگوی سوال نمایندگان شد. وی در جواب نمایندگان گفته بود: «بازار کار و اشتغالی که افغانی ها در دست گرفته‌اند به گونه‌ای نیست که تمایلی از سوی کارگران ایرانی برای کار در این حوزه‌ها وجود داشته باشد؛ بنابراین عملا بازار کاری از ایرانیان گرفته نشده است. بررسی‌های ما حکایت از آن دارد که حجم تخلفات، جرم و ناامنی‌هایی که از سوی اتباع غیرمجاز و بیگانه صورت می‌گیرد، اغراق‌آمیز است و در حجمی نیست که مورد تبلیغ واقع شده است. آنها نیز ممکن است مثل خیلی‌ها دچار جرم شوند.»
با این حال آن چیزی که مسوولان امر می بینند با آن چیزی که مردم متفاوت است. جدا از فرهنگ برادری و برابری در اسلام، باید قبول کنیم که آنها از کشوری با فرهنگ متفاوت از ما هستند. خوی افغانی ها اصلا با ایرانی ها همساز نیست. در بسیاری از شهرها چون کرمان، رفسنجان، مشهد،... مهاجرین افغانی زیاد هستند. البته که امنیت نوامیس مردم از حضور اینها در خطر می افتد. هر چند وزیر کشور گفته است که روزانه دو هزار نفر از اتباع بیگانه از کشور طرد می شوند با این حال وقتی وزیر بهداشت اعلام می کند که اتباع افغانی هم بیمه سلامت می شوند آن هم با پرداخت 10 تا 15 درصدی فرانشیز، ممکن است مردم فکر کنند که چه لزومی دارد که این همه مهاجر افغانی پذیرفته شود و خدماتی که حق مردم ایران است به آنها است داده شود. صحیح است که مساله مهاجرین افغانی موضوع جدیدی نیست. با این حال وقتی خدمات بسیار خوبی از جانب بیمه سلامت ایرانیان برای اینها در نظر گرفته می شوند روند مهاجرت به سمت ایران بیشتر می شود. ازآن گذشته بازار کار ایران را در چند سال آینده همین افاغنه اشباع می کنند. به نحوی که مشاغل عمومی دیگر سهم ایرانیان نخواهد شد. اینکه که گفته می شود که ایرانی ها به مشاغل سخت تن نمی دهند اشتباه است. همه مردم که تحصیلات عالی ندارند. به طور مثال در سنگبری ها وکارخانه هایی که کارهای سخت انجام می شود در کنار دو نفر ایرانی سه افغانی هم کار می کنند. با همان مزایا و حقوق. اگر گفته می شود که آنها حقوق کمتر مطالبه می کنند اشتباه است. به نظر می رسد که مجلس در این زمینه کوتاهی کرده است؛ چرا که باید این موضوع جدی تر گرفته شود. شاید الان بحران نباشد ولی طی چند سال آینده وجود افغانی ها با این مزایا و بیمه دردسرساز خواهد شد. از آن گذشته بهتر نیست دولت موضوع حضور افاغنه در ایران را به نظرسنجی و نظرخواهی مردم بگذارد. دولت باید فقط در محل هایی که کارفرمایان تقاضای کارگر خارجی دارند اجازه ورود افغانی ها را بدهد.
به هر حال آن چیز که در عرصه سیاست داخلی مهم تلقی می شود این است که هر کشوری ابتدا باید به برآورده کردن نیازهای مردم خودش بپردازد. باید به سطحی از توسعه برسد و درصد توسعه انسانی در کشور بالا رود. این مهم ترین وظیفه دولت است. وقتی هنوز مردم ما در بسیاری از مناطق آب خوردن ندارند و از حداقل های زندگی برخوردار نیستند چرا به بیگانگان باید مزایا داده شود. از آن گذشته طرحی باید انجام گیرد که تمامی مهاجرینی که مدرک تحصیلی ندارند باید از ایران خارج شوند نه این که با هر سطحی در کشور آزادانه از مزایا برخوردار شوند. کاری که بسیاری از کشورها در مورد مهاجرین غیرقانونی و حتی قانونی انجام می دهند.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 17 آبان 1390, 2:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 116 بار

Re: بیمه 850 هزار افغانی از جیب چه کسی؟؟!!!

پست توسط lormishju »

ای آقا..ایران از قدیم گاو شیرده بوده برای خارجی ها ...
Fast Poster
Fast Poster
پست: 252
تاریخ عضویت: شنبه 26 مرداد 1392, 6:43 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 899 بار

Re: بیمه 850 هزار افغانی از جیب چه کسی؟؟!!!

پست توسط شیرافکن »

اکثریت مردم از این بذل و بخشش ها رضایت ندارند و در نتیجه این بخشایش نتایج معکوس میدهد.کاملا واضح است در حالتی طلبکارانه باید به تمام اوارگان بیگانه شناسنامه ایرانی بدهیم و سالی چند میلیون دیگر را هم بپذیریم شاید جمهوری اسلامی ایران کشور خوبی شد.البته شاید در غیر اینصورت برای افغانی با وجود 40 سال پذیرایی بهتر از پاکستان نیستیم.شدن خالد مشعل که با پول ایران بزرگ شد اما حالا سلفی و اخوان المسلمینی گشته و یک روز در میان عربستان است!!!!!
مطالب یک سایت معروف افغانی که در ایرن هم قانونی شعبه داردپس از اعلام این بخشایش::
ایران به عنوان یک حکومت واحد ملی نه صرفا مرکزی و نه خارج از نظام و امنیت ملی شناخته می شود به گونه ای که همچون پاکستان استخبارات و حکومت مرکزی و شورای کویته و نظامیان ارتشی جداگانه با خط مشی متفاوت و عملکرد متضاد ندارد.
حال آنکه در این اواخر، سیاست کج دار و مریزی نسبت به مهاجرین افغانستانی مقیم در خاک خود اتخاذ کرده است و از یک سو، مناسبات، توجهات و روابط مسالمت آمیز خود را توسعه و تعمیق می دهد و از سوی دیگر به بند می کشد و لت و کوب می کند و اخراج.
مهاجران افغانستانی در رفتار این روزهای ایران، به دو دسته ی سیاه و سفید تقسیم شده اند که دسته سفید دارای اقامت معتبر یا پناهندگی موقت هستند و حق بیمه دارند و در برنامه های پربیننده تلویزیونی اشتراک داده می شوند و از این قبیل.
دسته سیاه مهاجران فاقد مدرک و جواز تردد هستند که هرازگاهی مورد هتک حرمت و رفتار نامناسب نیروهای انتظامی قرار می گیرند و در اردوگاه ها زندانی می شوند و سپس به خارج از مرزها در خاک افغانستان عودت داده می شوند و خانوارهای شان آواره می گردند.
گویی یکپارچگی حکومت همسایه در خصوص مهاجران صدق نمی کند و این کشور نیز رفتاری همچون پاکستان نسبت به افغانستانی ها در پیش می گیرد.
علیرغم تمام این تفاسیر، نمایندگان سیاسی اعم از سفارتخانه ها و نمایندگی های وزارت خارجه ایران در افغانستان روزانه حداقل برای یک هزار نفر ویزا صادر می کنند که اکثریت قریب به اتفاق این مسافران از ایران عازم ترکیه شده و دیگرانی که قادر به عزیمت نیستند به ناچار در ایران ماندگار می شوند.
حال سوال اینجا است که این چه رویه ای است؟! چرا ویزاها بدون درنظر گرفتن شرایط ایران و افغانستان صادر می شود؟! آیا ایران به دنبال جذب موج دوم مهاجران است یا برای عزیمت مهاجران به اروپا از ترکیه بسترسازی می کند؟! این روز روشن برای مهاجران دارای برگ تردد و شب تاریک برای مهاجران غیرقانونی به کجا می انجامد؟!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”