بحث و درگیری مسلحانه سران طالبان در یک گردهمایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1746
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ شهریور ۱۳۸۹, ۹:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3425 بار
سپاس‌های دریافتی: 5852 بار

بحث و درگیری مسلحانه سران طالبان در یک گردهمایی

پست توسط shafagh »

سران طالبان در افغانستان که در محلی نزدیک مرز های پاکستان جمع شده بودند بر اثر بالا گرفتن بحث های مخالف با یکدیگر از کوره در رفته ششلول کشیده و با یکدیگر به دوئل پرداختند. بر اثر تیراندازی های شدید عده ای از انان کشته شده و رهبر طالبان " ملا اختر منصور " نیز بشدت مجروح شد که سریعا به بیمارستان انتقال یافت اما هنوز در باره اینکه بر اثر جراحات جدی زنده مانده یا خیر خبری منتشر نشده است.
البته در مورد مکان درگیری اخبار متفاوت است و بعض منابع ان را در نزدیکی شهر قندهار ذکر کرده اند ولی تمامی منابع خبری تایید کرده اند که جلسه در خانه " عبدالله سرحدی " یکی از فرماندهان اختر منصور و زندانی سابق زندان گوانتانامو تشکیل شده بود.
یک منبع طالبانی اعلان کرده :" در ان گردهمایی سران طالبان بعض اختلاف نظرها در مورد مسائل مورد بحث وجود داشت که بعدا به گفتارهای سخت و تند مبدل گردید. در این هنگام سرحدی بر روی مخالفین اتش گشود که دیگران هم از طرف مقابل به ان اتش پاسخ دادند و درگیری شروع شد."

ملا اختر منصور در 31 جولای بعد از تایید خبر کشته شدن ملا عمر که مدت بیست سال رهبری طالبان را بعهده داشت بعنوان رهبر جدید طالبان اعلان موجودیت کرد ولی بدلیل انکه بعض دیگر رهبران عمده طالبان در برسمیت شناختن او امتناع کردند در گروه دو دستگی ایجاد شد. انها گفته بودند که انتخاب ملا اختر منصور بعنوان رهبر طالبان با عجله و حتی مغرضانه صورت پذیرفته است. حتی بسیاری از انان از اینکه خبر مرگ ملا عمر به مدت دوسال مخفی نگه داشته شده بود ناراحت و ناراضی بودند.

بهرحال در درگیری اخیر نشست سران طالبان پنج نفر از اعضاء این گروه کشته شده و ملا اختر منصور سر دسته شاخه اصلی طالبان نیز زخمی شد که بدلیل وخامت جراحات احتمال مرگ وی نیز غیر محتمل نیست.

ترجمه شفق 2
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: بحث و درگیری مسلحانه سران طالبان در یک گردهمایی

پست توسط Java »

[External Link Removed for Guests]

نیوزویک ساعاتی پیش خبر از مرگ ملا اختر منصور داد...

[External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”