مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
پست: 178
تاریخ عضویت: جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴, ۷:۱۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 154 بار
سپاس‌های دریافتی: 800 بار

مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

پست توسط SCUD »

وزنامه کامرسانت روسیه ، مزاح ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه به رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه درخصوص معطل نگه داشته شدن طولانی مدت این کشور پشت درهای اتحادیه اروپا را مسئله ای دردناک برای یک رئیس جمهوری توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی « ویرتوالاز » جمهوری آذربایجان، آندری کولسنیکوف ، خبرنگار روزنامه « کامرسانت » روسیه در گزارشی از حاشیه های دیدار اخیر اردوغان و پوتین در باکو نوشت : « پوتین برای دیدار با اردوغان باید به هتل چهار فصل “Four Seasons” می آمد. در حالیکه اردوغان به همراه مولود چاووش اوغلو وزیرامورخارجه ترکیه و سایر اعضای هیات نمایندگی این کشور در سالن محل دیدار حاضر بودند، نه تنها پوتین، بلکه هیچ یک از اعضای هیات روسی در سالن دیده نمی شدند. این ، عادی نبود. زیرا، این معطلی به معنای ورشکستگی ترکها در تشریفات پروتکلی بود.»

گزارشگر کامرسانت می افزاید :« مسئول تشریفات هیات ترکیه ای ، رییس جمهوری خود را به اتاق دیدار دعوت کرد، اما ظاهرا هنوز پوتین از هتل محل اقامت خود به راه نیافتاده بود. اردوغان چشم می چرخاند . اما، هنوز پوتین حتی برای راه افتادن هم حاضر نشده است. بالاخره ، ناجی ها از راه رسیدند؛ سرگئی لاوروف ، وزیرخارجه و آلکسی میللر رییس شرکت گازپروم روسیه با گامهای سریع وارد اتاق می شوند. به دنبالشان سرگئی کریئنکو ، رییس شرکت «روس اتم» و آلکساندر نواک وزیر انرژی روسیه نیز وارد می شوند. لاوروف بلافاصله به اردوغان نزدیک می شود. اردوغان سلام و احوالپرسی می کند، اما حتی برای حفظ ظاهر هم شده، تبسم نمی کند.»

گزارشگر کامرسانت در ادامه گزارش حاشیه های دیدار پوتین و اردوغان در باکو می افزاید :« مولود چاووش اوغلو وزیرامورخارجه ترکیه با درک شرایط، وارد صحبت شد و خواست توجهات را بسوی خود جلب کند. چاووش اوغلو لبخند می زد و بر روی شانه همتای روس خود می زد. گویی او رییس خود را فراموش کرده بود! دیگر اعصاب اردوغان تاب تحمل نیاورد و از اتاق خارج شد. اوضاع جنجالی به نظر می رسید. خونسردی دو خدمتکار آذربایجانی نیز حیرت آور بود. آنها سه دقیقه بعد یک میزگرد را به سالن آوردند و در میان صندلیها قرار دادند. بعدا هم فهمیدند که باید آن را برگردانند! »
کامرسانت افزوده است:« این بار اردوغان از یک در دیگر وارد سالن محل دیدار شد. سه دقیقه بعد، ولادیمیر پوتین هم آمد. اردوغان از پوتین استقبال کرد. اما هیچ حرفی نزد. هر دو رییس جمهوری نشستند. اما برای سخن گفتن عجله ای نداشتند.

دیمیتری پسکوا Dmitri Peskova دبیر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه می توانست با یک جمله از خبرنگاران بخواهد که محل دیدار را ترک کنند. اما، او این کار را نکرد. معلوم بود که ولادیمیر پوتین هیچگونه احساس ناراحتی ندارد. اما، اعصاب رییس جمهوری ترکیه دیگر تحمل نداشت. او خارج نشدن خبرنگاران را فهمید و به یک باره گفت با آنکه مراسم افتتاحیه بازیهای اروپایی خیلی جالب بود، اما هیچ یک از رهبران اتحادیه اروپا در این مراسم شرکت نکردند. معلوم نبود که چرا اردوغان این موضوع را بیان کرد!! ظاهرا همه چیز بر روی هم تلنبار شده بود! »

گزارشگر کامرسانت افزوده است:« پوتین واکنش عجیبی به این جمله اردوغان نشان داد و گفت که عیبی ندارد! در عوض، ترکیه به عنوان نامزد عضویت در اتحادیه اروپا ، از طرف تمامی این اتحادیه نمایندگی می کرد! »

کامرسانت این مزاح ولادیمیر پوتین با رجب طیب اردوغان را خیلی «زمخت» توصیف کرده و افزوده است :« این مساله برای رییس جمهوری کشوری که سالهاست نامزد عضویت اتحادیه اروپا می باشد، مساله ای خیلی دردناک است.»
کامرسانت همچنین اشاره می کند که وزیر خارجه ترکیه برغم اینکه بارها روسیه را بخاطر الحاق شبه جزیره کریمه مورد انتقاد قرار داده و عدم پذیرش آن را توسط آنکارا مورد تاکید قرار داده بود، در این دیدار هیچ اشاره ای به این موضوع حتی در حد مزاح نیز نکرد.

کامرسانت در پایان افزوده است :‌«معلوم است که این دیدار که یک ساعت به طول انجامید برای هر دو طرف ضروری بود. اردوغان اعلام کرد که در مراسم کلنگ زنی خط لوله گازی موسوم به شریان ترک شرکت خواهد کرد. روشن است که اردوغان بدون اینکه خود بخواهد، باید نرم تر شود.


برگرفته از سایت الف
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1637
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8092 بار
سپاس‌های دریافتی: 3732 بار

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

پست توسط KH.I.A.2500 »

با سلام

غربی ها چندین سال است ترکیه را آلت دست خودشان کرده اند و اردوغان به طمع راه یافتن به اتحادیه اروپا، با هر سازی که دولت های غربی زدند رقصید. آقای اردوغان الان دوباره مثل بوقلمون رنگ عوض کرده ولی نمی داند چرخش های 180 درجه ای ناشیانه اش در سیاست هایش فقط باعث می شود بیشتر بی اعتبار شود.
الان ترکیه در شرایطی قرار دارد که نه همسایگانش به اون اعتماد دارند و نه شرکای غربی اش.
  
*  *
*  جز ايران نباشد مرا نام ياد *   * * * *    * * *   *  که يزدان مرا زين سبب کام داد *  * *   
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

پست توسط HORLIKAN »

به زعم بنده و با توجه به تمامی وقایع و اتفاقات ترکیه از سقوط جنگنده بگیر بیا تا اون کودتا و این دیدار و غیره من میتونم بگم که وجب به وجب رد پای قدرت مردم ترکیه رو دیدم....
با گند هایی که اردوغان پی در پی بر سر ترکیه زد... با تمامی هزینه های گزافی که به خاطره خوش رقصی برای اروپا کرد... با تمامی اقتدار گرایی ها و فاصله گرفتن از دموکراسی ادعا شده....
باز هم مردم در ترکیه در کنار اردوغان ایستادن... وگرنه شـــــــــک نکنید این اتفاقات توسط دولت ایران افتاده بود شـــــــک نکنید تا الان رئیس جمهور (فعلی) رو عزل یا توبیخ کرده بودند....
(این اتفاقات باید درس عبرتی باشه برای مسئواین جمهوری اسلامی که درک کنند قدرت مردم رو.... درک کنند که x-y یا شرق و غرب برای ما نون نمیشه....) این مردم هستند که با قدرت نمایی خودشون کسی رو به زیر بکشن یا کسی رو بالا ببرن...کاش گوش شنوایی بود
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
New Member
پست: 19
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۲:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 24 بار

Re: مزاح دردناک پوتین با اردوغان درآذربایجان

پست توسط غلامحسین عرب زاده »

باسلام
باتوجه به تحولات 2ساله اخیر وتضادمنافع روسیه واروپا و تحریم روسیه توسط اروپا ازیک طرف وازطرف دیگر شراکت ترکیه باکشورهای اروپایی درمساله سوریه وعدم حصول نتیجه مطلوب اردوغان دراین وسط که میتواند مربوط به عدم پذیرش ترکیه دراتحادیه اروپا باشد هردوطرف روس وترک اقدام به بازی سیاسی دیگری کرده اند ازسویی ترکیه بانزدیکی به روسیه پشت شرکای غربیش راخالی میکند وازسوی دیگر روسیه سعی میکند ازانزوای اقتصادی سیاسی خارج شود سالهای متمادی است که حکومت اردوغان نقش شریک دزد ورفیق قافله راعمل میکند همانگونه که درقضیه تحریمهای علیه کشورمان عمل کرده است حال نیز بااینگونه گربه رقصانی برای غرب وارد بازی جدیدی شده که موفقیت یاعدم موفقیتش حیات یاممات سیاسی اردوغان رارقم خواهدزد واما روسیه که عجوزه هزاردامادست نیز علاوه برخروج ازانزوا به غرب این سیگنال رامیدهد که زدی ضربتی ضربتی نوش کن وانچه کاررابدین جا کشانده فقط وفقط سردرگمی سیاستمداران اروپایی درقبال اختلافات در اتحادیه خودشان ونداشتن راه کارقاطع در برون رفت ازچالش بحران خاورمیانه واستفاده هرچه بیشترامریکا ازموضوع و گرو کشی درجهت تقسیم منافع میان خودش وروسیه است وانچه نصیب اروپا شده یک مشت مهاجر گرسنه وجنگ زده است که تابیایند سروسامانش دهند پیرشان درمیاید ونفع اساسی را دراین وسط امریکا وروسیه وصدالبته اسراییل خواهد برد هرچند که ترکیه تلاش وافری دارد تاازین نمدبرای خودکلاهی بدوزد واینکه دراین وسط چقدر برای ملت وامت شهیدپرورمان ابخورده بماند وچه هزینه که درسوریه کردیم وبکنیم وچه عایدمان شده که نگو وفقط باحسرت باید شاهد انفعال سیاستمدارانمان باشیم وببینیم که نه دریمن به جایی رسیدیم ونه درسوریه ونه درعراق واما داستان کوتاه درترکیه دیگر عجیب داستانیست که حتی مرحوم ابوالقاسم فردوسی نیز نمیتوانست به این خوبی بسرایدش وتنها وتنها کار رجب خان است وبس خلاصه ....ه گیجه عظیمیست این داستان ببخشید وقت شریفتان راگرفتم حق مدد :-P
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”