اخبار انتخابات 96

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, MASTER, شوراي نظارت

قفل شده
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: اخبار انتخابات 96

پست توسط Present »

سلام ، بعد از سه سال و نيم !
خدايش يعني شما مي خواين راي بدين ؟! به چه اميدي ؟! مگه روحاني با احمدي نژاد و قاليباف فرقي داره ؟! امسال مد شده كه مي گند اهاي كسايي كه دوست نداريد تندروها بيان سر كار بريد به روحاني راي بديد ! عملا با راي دادنتون داريد تيم رقيب رو هم به عرصه رقابت مي كشونيد و در عوض بهره برداري شركت شما در انتخابات رو هم كس ديگه مي كنه !
همين الان بهتون مي گم ، رياست جمهوري تو ايران ٨ ساله هست چون نظر رهبري هم همينه ! پس وقتتون رو تلف نكنيد . اول و اخر روحاني رئيس جمهوره اگر استغفرالله نماينده امام زمان هم تو انتخابات رقيبش باشه چه برسه به اين چند تا كانديد !!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

پست توسط Hesam - 1994 »

حامد2000 نوشته شده:
Hesam - 1994 نوشته شده:
حامد2000 نوشته شده:دوستان .. بنده معتقدم كه انتخابات امسال (96) بسيار متفاوت از گذشته است. در دوره هاي قبلي اينقدر مردم منتظر نتيجه آن مثل امسال نبودند. امسال مردم ميخواهند بدانند كه با توجه به شرايط جديد بين المللي ازجمله آمدن آقاي ترامپ سياست ايران به چه صورت خواهد بود. طوري كه من فكر ميكنم اگر رئيسي بيايد احتمال دارد با ترامپ درگير شود و كشور به يك جنگ كشيده شود . اگر روحاني بيايد احتمال دارد با امريكا وتهديدات آن كنار بيايد . آيا اينطور نيست. ميخواستم اگر كسي با نظر من موافق است بگويد واگر نيست مرا در اين رابطه روشن كند.

انتخابات امسال مثل همون دوره های قبله
این جنب و جوش ها عادیه ، فقط مردم به فضای مجازی دسترسی بیشتری دارن
هیچکس با ترامپ درگیر نمیشه
اونی که توی سازمان ملل قمپز در میکرد نیست روی کار - کسی هم حاضر نیست به غلظت اون رفتار کنه
درضمن آقای روحانی بیشتر از خیلیا حق آب و گل داره توی این نظام (امیدورام روشن شده باشید)

با تشكر از دوست عزيز Hesam
يك ابهام در رابطه با پاسخ شما داشتم كه منظورتان از اونيكه توي سازمان ملل قمپز در ميكرد نفهميدم كيست. [HIGHLIGHT=#FFFF00]اگرمنظورتان آقاي احمدي نژاد است كه آن زمان او نيز در خط سياستهاي كلي نظام حرف ميزد..خوب هركس ديگري هم كه بيايد در سازمان ملل نميتواند حرف خودش را بزند و بايستي حرف و سياست كلي نظام را پيش ببرد. 

بله کسی که 145 هیئت دیپلماتیک در اعتراض به سخنان او جلسه رو ترک کردند .
سیاست های کلی نظام قبل و بعد ایشون هم وجود داشته و دارد .
حرف هایی هم که زد از خودش بود و همه رو در عمل انجام شده قرار داد .
نظر دیگری در این خصوص ندارم
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4624 بار
سپاس‌های دریافتی: 6862 بار

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

علیرقم وعده نامزدها در این خصوص که امسال فقط از طریق رسانه ها تبلیغ خواهند نمود و از تبلیغات پر هزینه و غیر الزامی شهری پرهیز خواهند داشت ، از صبح امروز تعداد بسیار زیادی بنر تبلیغاتی رئیس جمهور در سطح شهر اصفهان نصب شده است . البته پیشتر و حتی از یکی-دو ماه قبل از شروع رسمی تبلیغات و به بهانه اعلام دستآوردهای دولت یازدهم ، بنرهای حمایتی در برخی شهرها علم شده بود اما در اصفهان امروز این اتفاق افتاده است .

حالا جالبیش این است که فقط کفایت می کند 5 دقیقه کنار یکی از این بنرها بیاستید و به قیافه مردمی که از کنار آن عبور می کنند توجه کنید تا پی به عمق ضد تبلیغ بودن این عمل ببرید! مردمی که در طول روز و در مسیر کارهای روزانه از کنار این بنرها عبور می کنند خیلی با ادب هستند که فقط به یک نگاه غضبناک و غر غر زیر لب اکتفا می کنند ، عاشقان این بنرها فقط بچه پولدارهایی هستند که آخر شبها در خیابان ها جولان می دهند . در طول روز بیشتر مردم دنبال لقمه نانی و حل کردن مشکلاتشان هستند و از هر 20 خودرو که در خیابان تردد می کنند 19 تایشان پیکان و پراید و در بهترین حالت سمند هستند . اما از ساعت 9 شب به بعد ، پیکان که هیچی ، پراید و سمند هم تک و توک ، اما دیدن مرسدس بنز و پورشه و بی.ام.دبلیو و انواع خودروهای شاسی بلند گران قیمت حتی در اصفهان هم عادی شده است!

شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 55 بار
سپاس‌های دریافتی: 93 بار

پست توسط حامد2000 »

بله کسی که 145 هیئت دیپلماتیک در اعتراض به سخنان او جلسه رو ترک کردند .
سیاست های کلی نظام قبل و بعد ایشون هم وجود داشته و دارد .
حرف هایی هم که زد از خودش بود و همه رو در عمل انجام شده قرار داد .
نظر دیگری در این خصوص ندارم[/quote]

از شما دوست عزيزحسام تشكر ميكنم. تنظيماتي كه ايشان در همين دور انتخابات كردند هم نشان داد كه خيلي ايشان خود سرانه كار ميكند.اما يادمان باشد كه در آن سالها آقا خامنه اي از ايشان بطور كامل حمايت ميكرد.
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 276 بار
سپاس‌های دریافتی: 187 بار

پست توسط جنگال »

تنها کسی که میتونه تعقییری ایجاد کنه قالیبافه.روحانی و جهانگیری که حاصل چهار سالشون شده عدد و رقم.اما امروز مشکل بیکاری و گرانی از چهار سال پیش هم بدتر شده.رییسی هم نشون داده نه چهره کاریزماتیک داره نه برنامه درست درمون.همانطور که اقای قالیباف گفتن یا باید وضع موجود ادامه پیدا کنه یا تعقییری ایجاد بشه.از لرزش دستها و انکار واقعیات سایت رییس جمهوری و اینهمه اشتغال و ارزانی که در این چهار سال درست شده همه چیز مشخصه.
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

دوستان عزیز ،بنده قصد حمایت از رئیس جمهور سابق را ندارم ، فقط از کسانی که سیاست خارجی احمدی نژاد را ناموفق و سیاست خارجی روحانی را موفق می دانند چند سئوال دارم؟

1) یادتان هست احمدی نژاد دقیقاً در مجمع عمومی سازمان ملل چه گفت که متهم به انکار هولوکاست شد؟

2) وقتی به سال 2001 فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ یادتان هست قرار بود سال 2001 یادآور چه موضوعی باشد؟

3) زمان آقای احمدی نژاد چند تا از دولت های منطقه آمریکای لاتین (حیاط خلوت آمریکا) متحد ایران بودند ، الان چند تا متحد ایران هستند؟

4) در زمان آقای احمدی نژاد چند دادگاه غربی ایران را متهم به دست داشتن در حملات یازده سپتامبر کردند؟ زمان آقای روحانی چند دادگاه غربی ایران را به اتهام دست داشتن در حملات یازده سپتامبر محکوم کردند؟

ببینید دوستان ، بنده نمی دانم شما ساکن کدام شهر هستید ، اما می توانم حدس بزنم کدامتان تهرانی هستید؟! چون خیلی از تهرانی ها چنان دیدگاه های عجیب و غریب و غیر قابل هضمی در سیاست دارند که بنده می گویم " سیاره تهران " آن هم از نوع شمالی اش! ما یک فامیلی داریم متولد اصفهان است اما مدتهاست در تهران سکونت دارد و کارشناس سیاسی صدا و سیماست . زمان آقای خاتمی که تازه تحصیلاتش تمام شده بود خیلی سعی کرد یک پست دولتی بدست آورد و حتی بتواند با نزدیک شدن به دولت عنوان " اولین سفیر زن جمهوری اسلامی ایران " را بدست آورد اما راه به جایی نبرد و به همان صدا و سیما قناعت کرد . این خانم را در زمان هیاهوی انتخابات سال 92 دو بار در میهمانی ها دیدم . بار اول قبل از اعلام نامزدهای نهایی بود و این خانم اصرار داشت که رئیس جمهور آینده ایران مشاعی است چون بخاطر اختلافی که بین مشاعی و رهبر وجود دارد تهرانی ها حتماً به وی رای می دهند! در حالی که بنده در پاسخ اطمینان دادم مشاعی اصلاً تایید صلاحیت نمی شود . بار دوم در پاسخ به سئوالم درباره پیشبینی نتیجه انتخابات گفتند ؛ ولایتی!!! ... چهار سال است که دیگر از وی درباره سیاست چیزی نپرسیده ام!

صلوات
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

قابل توجه دوستانی که اصرار دارند صرف نظر اینکه رئیس جمهور فعلی کیست ،و آیا مردم از عملکرد وی رضایت دارند یا خیر؟ حتماً دو دوره ایی است .

لطفاً به آمار زیر توجه نمایید :

درصد رای نامزد پیروز اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری (ابوالحسن بنی صدر) : 77.99%

درصد رای نامزد پیروز دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری (شهید محمد علی رجایی) : 87.62%

درصد رای نامزد پیروز سومین دوره انتخابات ریاست جمهوری (سید علی خامنه ایی) : 94.41%

درصد رای نامزد پیروز چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (سید علی خامنه ایی) : 85.71%

درصد رای نامزد پیروز پنجمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (اکبر هاشمی رفسنجانی) : 94.51%

درصد رای نامزد پیروز ششمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (اکبر هاشمی رفسنجانی) : 62.90%

درصد رای نامزد پیروز هفتین دوره انتخابات ریاست جمهوری (سید محمد خاتمی) : 69.09%

درصد رای نامزد پیروز هشتمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (سید محمد خاتمی) : 77.12%

درصد رای نامزد پیروز نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری - دور دوم (محمود احمدی نژاد) : 61.82%

درصد رای نامزد پیروز دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (محمود احمدی نژاد) : 62.62%

درصد رای نامزد پیروز یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری (حسن روحانی) : 50.71%

حالا اگر میانگین اختلاف درصد رای رئیس جمهورهای دو دوره ایی گذشته را به عنوان میزان احتمال تغییر محاسبه کنیم می شود :  .28
. یعنی درصد رای آقای روحانی می تواند عددی بین 38.48% تا 62.99% باشد طبق این آمار . در حالی که اگر همین میزان تغییر را در دوره دوم روسای جمهور دو دوره ایی دیگر اعمال کنید هیچکدام به این حداقل پایین نمی رسند .

و همانطور که قبلاً هم بارها گفته ام ، آقای روحانی حمایت خیلی از کسانی را که سال 92 به وی رای دادند از دست داده است!

صلوات
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

خدايش سال ٩٢ شاهد بودم كه تو صف راي خيلي ها بهم ديگه زنگ مي زدن و مي كفتن فلاني با خانواده برو به روحاني راي بده !! رفيقاي خودم همينجوري راي دادن من همون سال باهاشون رفتم تو صف ولي واي ندادم و امسال هم راي نمي دم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

Present نوشته شده:خدايش سال ٩٢ شاهد بودم كه تو صف راي خيلي ها بهم ديگه زنگ مي زدن و مي كفتن فلاني با خانواده برو به روحاني راي بده !! رفيقاي خودم همينجوري راي دادن من همون سال باهاشون رفتم تو صف ولي واي ندادم و امسال هم راي نمي دم

بله ، بنده هم از این موارد زیاد دیدم و متاسفانه یکی از فرهنگ های غلطی است که در دموکراسی جا افتاده ، اینکه به یک نفر رای بدهیم تا یک نفر دیگر رای نیاورد حتی اگر آن یک نفر اول را قبول نداشته باشیم یا حتی نشناسیم . تهرانی ها دو سال پیش در انتخابات مجلس همینطوری رای دادند دیگر . همین الان اگر ازشان بپرسی کسانی را که به آنها رای دادید اسم ببرید به زحمت 10 تا اسم یادشان هست!!!

در ضمن بنرهایی که دیروز می گفتم ، امروز جمع آوری شده بودند . آخه چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی؟ تصور کن چند ملیون پول بدهی برای چاپ بنر ، بعد یک روزه جمعشان کنی ، فکر اینکه مردم چه فکری می کنند هم نباشی!!!

راستی یادم رفت راجب اون قضیه شینوک ها توضیح بدهم! البته بنده هم خیلی به مدل های تجهیزات نظامی وارد نیستم اما می دانم شینوک آن هلی کوپترهای بزرگ ترابری دو ملخه هستند که سر و صدای خیلی بیشتری هم نسبت به هلی کوپترهای معمولی ایجاد می کنند و با توجه به نزدیکی مرکز آموزش سپاه اصفهان به بافت مسکونی ، سر و صدایشان بیشتر از یکی-دو بار در ماه بلند نمی شود . حالا اینکه بلند شدن آن چهار هلی کوپتر با حضور آقای قالیباف در گلستان شهدا اصفهان همزمان بوده ، یا تصادفی است ، یا آقای قالیباف قصد داشته بعد از آنجا جای دیگری برود ، یا می خواسته اند شهر را دور بزنند ، چون پرواز چهار هلی کوپتر شینوک از فراز مرکز شهر اصفهان جدای از سر و صدای زیادش ، صحنه ایی نیست که بدون واکنش مردم باقی بماند . اگر حدس سوم صحیح باشد قاعدتاً هلی کوپترها باید از سمت غرب و همان مسیری که گفتید شهر را دور بزنند چون سمت شرق فرودگاه بین المللی شهید بهشتی و پایگاه هشتم شکاری است و ترافیک هوایی سنگینی دارند .

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

در راستای حدسیات بنده پیرامون جناب رئیسی، یک سر به اطراف استانداری های مراکز استان بزنید.

قاعدتا استانداری که رئیس جمهور انتخاب کرده و طی 4 سال کل ساختار را همسو با دولت چیده اند انتظار بنر و تبلیغاتی اگر باشد از رئیس دولت است. اما اگر بررسی کنید شاهد تبلیغات جناب رئیسی هستیم.

گویا استانداری ها هدف گذاری کرده اند رقیبشان را بزرگ کنند یا شاید هم تصورات من بیراه نیست که این رقیب برادر است در لباس دشمن تصویر
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn »

Solver نوشته شده:در راستای حدسیات بنده پیرامون جناب رئیسی، یک سر به اطراف استانداری های مراکز استان بزنید.

قاعدتا استانداری که رئیس جمهور انتخاب کرده و طی 4 سال کل ساختار را همسو با دولت چیده اند انتظار بنر و تبلیغاتی اگر باشد از رئیس دولت است. اما اگر بررسی کنید شاهد تبلیغات جناب رئیسی هستیم.

گویا استانداری ها هدف گذاری کرده اند رقیبشان را بزرگ کنند یا شاید هم تصورات من بیراه نیست که این رقیب برادر است در لباس دشمن تصویر

البته بنده همچین چیزی ندیدم . در اینترنت هم که جستجو کنید فقط با تصاویر بنرهای شهری رئیس جمهور مواجه می شوید ، اما خب ، اصل را بر درستی حرف شما می گذارم .

اما اولاً اصلاح طلبان دشمن نیستند! درست است که یک عده که افکارشان بیشتر به اپوزسیون خارج نشین شبیه است ، خودشان را به اصلاح طلبان می چسبانند اما اصلاح طلبان واقعی هم داریم که دلسوز و پایبند به نظام جمهوری اسلامی هستند و بعضی از آنها را شخصاً قبول دارم .

دوماً بحث اینکه آقای رئیسی واقعاً کدام طرفی است را خود رسانه های اصلاح طلبان راه انداخته اند ، حتی آن پوستر مجعول هم زیر سر خودشان است فقط به قصد ترساندن حامیان آقای رئیسی . مگر می شود داماد آقای علم الهدی (که حتی از نظر بنده مشهور به تندروی است!) و کسی که به عنوان معتمد مقام معظم رهبری به سمت تولیت آستان قدس رضوی منصوب شده ، حاضر باشد پوستری با یکی از سران فتنه داشته باشد؟ کمی بیشتر عقلتان را به کار بیاندازید! حالا عقل بنده نمی رسد ، یعنی آقای جلیلی هم اشتباه می کند؟ یعنی آقای پناهیان هم اشتباه می کند؟ یعنی آقای مصباح یزدی هم اشتباه می کند؟ یعنی آقای فریدون عباسی هم اشتباه می کند؟ یعنی حسن عباسی و آقای رائفی پور هم اشتباه می کنند؟ یعنی ... ، یعنی همه اینها دست به یکی کرده اند تا یک اصلاح طلب را به عنوان اصولگرا قالب کنند؟

بنده شخصاً برایم فرقی نمی کند به آقای رئیسی رای بدهم یا قالیباف ، روز آخر تصمیم نهایی را خواهم گرفت و اگر هم انتخابات به دور دوم کشید باز برایم فرقی نمی کند کدامشان به دور دوم راه پیدا کرده باشند .

اما یک مطلبی هم در خصوص افکارسنجی های رسمی مراجع معتبر منتشر شده است به قرار زیر :

کیان عبداللهی نوشت:

*- نخستین نظرسنجی‌های چند مرکز معتبر افکارسنجی پس از اولین مناظره(جمعه 8 اردیبهشت) نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری نشان می‌دهد که آرای حجت‌الاسلام روحانی به میزان قابل توجهی کاهش و آرای محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری افزایش یافته است.

*- این نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد آرای روحانی پس از این مناظره کاهش داشته و به آرای محمدباقر قالیباف و اسحاق جهانگیری افزوده شده است. تعیین تکلیف‌شدن بخشی از آرای بلاتکلیف در نظرسنجی‌های پیشین از ویژگی‌های نظرسنجی‌های جدید بعد از مناظره است. بخشی از مردم در نظرسنجی‌های قبل، رای خود را به بعد از مشاهده مناظره‌های انتخاباتی موکول کرده بودند.

*- با این حال همچنان حجت‌الاسلام روحانی در صدر قرار دارد اما اختلاف او با حد نصاب 50 درصد لازم برای پیروزی در دور اول بسیار کمتر  {با توجه به کلیت توضیحات اینجا باید کلمه بیشتر به جای کمتر قرار گرفته باشد و احتمالاً اشتباه تایپی است}
از قبل شده است. محمدباقر قالیباف نیز با افزایش آرای منتج از مناظره روز جمعه، تاحد قابل توجهی به حجت‌الاسلام روحانی نزدیک شده است.

*- بنابراین بر اساس نظرسنجی مراکز معتبر، هم‌اینک حجت‌الاسلام روحانی و محمدباقر قالیباف دارای بیشترین آرا بوده و در صدر هستند؛ پس از آنها حجت‌الاسلام رئیسی با فاصله حدوداً 10 درصد نسبت به آنها قرار دارد و اسحاق جهانگیری با فاصله حدود 20 درصدی نسبت به صدر، در رتبه بعدی است.

*- اسحاق جهانگیری علیرغم کاستن از رای حجت‌الاسلام روحانی و افزودن به رای خود، هنوز تا قرار گرفتن در میان کاندیداهای اول و دوم فاصله بسیاری دارد.

صلوات
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

پست توسط Solver »

شما موضوع را بد متوجه شدید.

اینجا اصلا بحث بر سر فریب کار بودن جناب رئیسی و یک بازی سیاسی مدیریت شده نیست.

ماجرا بر سر ساختار سیاسی کشور، و رویکرد فردی در جامعه سیاسی کشور است. اینطور نیست که الان جناب رئیسی مشغول عوام فریبی باشد. در اصل مدیریت این فرد یا مثلا جناب هاشمی طبا کاملا غیر مستقیم است.

من فکر می کنم مثل خیلی از بحث ها در سنترال که روشن شدن را به گذر زمان سپردم، این موضوع رو هم به گذر زمان بسپاریم بهتر باشد. در خصوص اصل ادعای من کافیست چرخی در شهر خودتان بزنید.

کمی از اینترنت دور شوید دوست عزیز، همه چیز در اینترنت نیست. تصویر این توصیه بنده ای هست که تقریبا تمام شغل و عشق و زندگیم با اینترنت گره خورده است. دنیای واقعی را با حضور در سطح شهر (توسط خودتان) دنبال کنید.

بنده فعلا توصیه خاصی نمی کنم در خصوص رای دادن بین رئیسی یا قالیباف. به هر حال من فکر می کنم ریاست جمهوری روحانی با آرای پایین اصلا به نفع کشور نیست و بر خلاف میل باطنی و با وجود عملکرد واقعا ضعیفش در این دولت، اما اگر قطعیت پیدا کرد پیروزیش برام توصیه به رای به ایشان دارم تا با قاطعیت آرا بتوانند پیروز شوند و حداقل حالا که جای کشتی با کلک به اقیانوس می زنیم طناب هایش سفت باشد ...
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”