در عربستان چه می گذرد؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3536
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4752 بار
سپاس‌های دریافتی: 7046 بار

در عربستان چه می گذرد؟

پست توسط bamn »

  بعد از ظهر سعد حریری برای چندمین بار از سمت نخست وزیری لبنان استعفا کرد! اما این بار حرکت وی با دفعات قبلی متفاوت بود! حریری در شرایطی چند روز قبل لبنان را به مقصد ریاض ترک کرد که اوضاع دولت و پارلمان کاملاً با ثبات و بی منقاشه ظاهری بود اما بعد از چند روز اقامت در عربستان ، حریری ناگهان در برابر دوربین های تلوزیون این کشور ظاهر شد و با قرائت متنی مملو از اتهامات مختلف به ایران و حزب الله لبنان ، خبر استعفای خود را اعلام کرد . خبری که در داخل لبنان با واکنش منفی اغلب شخصیت ها و مقامات سیاسی مواجه شد و رئیس جمهور میشل عون هم اعلام کرد سعد حریری باید به لبنان بازگشته و شخصاً دلایل استعفای خود را برای وی توضیح دهد .

ساعاتی بعد از این خبر ارتش یمن یک موشک بالستیک به سمت فرودگاه ملک خالد ریاض شلیک کرد . یمنی ها می گویند موشک به هدف اصابت کرده اما عربستان با رد این ادعا می گوید موشک را با سامانه های دفاع ضد موشکی ساقط کرده است . یکی از مقامات عربستان بعد از انتشار این خبر از بابت اینکه یمنی ها برخلاف قواعد نظامی شهرهای امن را هدف موشک قرار می دهند ابراز نگرانی کرد!!! هواپیماهای سعودی هم حسابی از خجالت یمنی ها در آمدند و دیشب چند نقطه از صنعا از جمله ساختمان وزارت دفاع را بمباران کردند که هنوز گزارش دقیقی از تلفات این حملات منتشر نشده است .

اما ... خبر اول یک خبر کاملاً حساب شده و با برنامه ریزی قبلی مطابق نقشه طراحی شده بود و خبر دوم یک موهبت برای طراحان نقشه اولیه! چرا؟

در شرایطی که همه تحلیلگران و کارشناسان سیاسی منطقه سرگرم بحث و تفکر درباره ماجرای استعفای سعد حریری و توان موشکی یمن در هدف قرار دادن ریاض بودند ، ملک سلمان و پسرش دست به یک کودتای نرم زدند!!!

شب گذشته ، ابتدا خبر برکناری امیر متعب از ریاست گارد ملی عربستان منتشر شد . پیشتر شایعاتی از احتمال دست داشتن وی در جریان ترور نافرجان محمد بن سلمان منتشر شده بود . دقایقی بعد سرلشکر عبدالله بن سلطان هم از فرماندهی کل نیروی دریایی عربستان برکنار گردید ، و دقایقی بعد هم اعلام شد پادشاه عربستان عادل فقیه را از مقام وزارت اقتصاد و برنامه ریزی عربستان برکنار نموده است! ساعتی بعد هم اعلام شد با حکم پادشاه عربستان حدود 40 نفر از مقامات عالی رتبه این کشور از جمله 11 شاهزاده که نام ولیل بن طلال ثروتمندترین فرد عربستان هم بینشان دیده می شود بازداشت شده اند . بهانه این بازداشت ها مبارزه با فساد اقتصادی اعلام شده است . با این وجود گفته می شود افراد بازداشت شده کسانی هستند که با جانشینی محمد بن سلمان بجای پدرش مخالف هستند . بامداد امروز هم با حکم پادشاه عربستان کلیه فرودگاه های محلی و خصوصی این کشور بسته شده و فقط فرودگاه های بین المللی دولتی اجازه فعالیت دارند .

خب ، سناریو کاملاً مشخص است! اینطور نیست؟! 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3536
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4752 بار
سپاس‌های دریافتی: 7046 بار

Re: در عربستان چه می گذرد؟

پست توسط bamn »

  ساعت بعد از کودتای محمد بن سلمان علیه مخالفانش به بهانه مبارزه با فساد اقتصادی ،یک شاهزاده سعودی دیگر به شکل مشکوکی کشته شد! منصور بن مقرن بن عبدالعزیر معاون امیر استان عسیر عربستان که از نزدیکان محمد بن نایف ولیعهد برکنار شده این کشور بود همراه با جمعی از مقامات این استان بر اثر سقوط بالگرد حاملشان کشته شد . هنوز علت این حادثه و مقصد بالگرد اعلام نشده است . سقوط این بالگرد درست در زمانی اتفاق افتاد که سخنگوی ائتلاف عربی ضد یمن در پایتخت عربستان به بهانه پرتاب موشک به سمت ریاض در حال خط و نشان کشیدن برای ایران و انصارالله یمن بود . 
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3536
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4752 بار
سپاس‌های دریافتی: 7046 بار

Re: در عربستان چه می گذرد؟

پست توسط bamn »

صفحه توئیتر شبکه العربیه لحظاتی پس از آنکه اعلام کرد " تا ساعاتی دیگر محمد بن سلمان رسماً پادشاه عربستان خواهد شد " این خبر را حذف نمود . باید دید در ساعات و روزهای آینده عربستان آبستن چه حوادث دیگری خواهد بود؟!


این هم تصویر اینفوگرافی که یکی از کانال های تلگرامی منتشر نموده است .


  تصویر 

همزمان با کشته شدن منصور بن مقرن در یک سانحه مشکوک هوایی ، یکی دیگر از شاهزادگان مخالف محمد بن سلمان هم در بیمارستان نظامی ریاض مرده است . عبدالعزیر بن فهد چندی قبل در صفحه شخصی اش از احتمال قتلش ابراز نگرانی کرده بود . منابع رسمی عربستان علت مرگ وی را اعلام نکرده اند اما برخی رسانه ها گزارش داده اند که وی در جریان بازداشتش توسط نیروهای وابسته به محمد بن سلمان دست به مقاومت زده و گلوله خورده است . برخی هم احتمال می دهند مرگ وی بر اثر شکنجه باشد . در خبر دیگری هم اعلام شد تمام اموال ولید بن طلال (ثروتمندترین مرد عربستان) توقیف و به تصرف ولیعهد درآمده است!
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”