آمریکا بزرگ‌ترین مقصد صادرات فرش دستبافت تبریز است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

آمریکا بزرگ‌ترین مقصد صادرات فرش دستبافت تبریز است!

پست توسط sinaset »

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبریز گفت: آمریکا با ۳۰درصد و ارزش ۱۲۶میلیون دلار بزرگترین مقصد صادراتی فرش تبریز است.
تصویر
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسماعیل چمنی در جلسه بررسی مشکلات صنعت فرش آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیش از 200 هزار نفر در این هنر ــ صنعت شاغل هستند، اظهار داشت: در مجموع بیش از 500 هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی از صنعت فرش و زنجیره تأمین و توزیع و صادرات آن ارتزاق می‌کنند.

وی با انتقاد از اینکه 35 درصد تولید و صادرات در این استان است ولی 12 درصد بیمه قالیبافی مربوط به استان است افزود: مسئولان باید پیگیر باشند تا آذربایجان شرقی نسبت به سهم تولید و صادرات خود از بیمه برخوردار شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف تبریز با بیان اینکه آمریکا با 30 درصد و ارزش 126 میلیون دلار بزرگترین مقصد صادراتی فرش تبریز است گفت: مقصد اصلی صادرات بعد از آمریکا به‌ترتیب آلمان، لبنان، انگلیس، ژاپن، امارات، پاکستان، آفریقای جنوبی، ایتالیا، استرالیا و کانادا است.

وی با اشاره به اینکه سازمان تأمین اجتماعی در بیمه قالیبافان سختگیرانه برخورد کرده و بیمه افرادی که با چند روز تأخیر پرداخت می‌کنند قطع می‌شود که برقراری مجدد آن پروسه نفسگیری دارد، اضافه کرد: ما در اتحادیه حاضریم هر سه ماه یک‌بار بیمه عقب‌افتاده را جبران کنیم تا قالیبافان کمتر دغدغه قطعی بیمه داشته باشند.

چمنی در ادامه با بیان اینکه مواد اولیه فرش دستبافت در بازار کمیاب شده و یا سه برابر قیمت واقعی فروخته می‌شود گفت: باید راهکاری برای کاهش قیمت مواد اولیه فرش و عدم صدمه به اشتغال و معیشت تولیدکنندگان فرش دستبافت اندیشیده شود.

وی افزود: 1100 کارگاه فعال بافنده، 400 واحد پرداخت فرش، 400 واحد رفوگری، 95 واحد قالی‌شویی، 2200 واحد عرضه قالی جمعاً حدود 200 هزار شاغل دارد که باید با حمایت ویژه، اجازه ندهیم افزایش قیمت و رکود این حجم از اشتغال استان را تهدید کند.

به نقل از tasnimnews
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: آمریکا بزرگ‌ترین مقصد صادرات فرش دستبافت تبریز است!

پست توسط sinaset »

باسلام.

مطلب و حرف های زیادی در رابطه با خبر بالا دارم،که واقعا ادم در رابطه با این خبر می ماند که چه بگوید! 

ظاهرا دم خروس اینجا مشخص شده!

یکی از بار ارزش ترین کارها،کارهایست،اختصاصی و کارهای است که به صورت اختصاصی  توسط یک شخص انجام شود! کارهای که شخص باید بخشی از وجود خودش را از دست بدهد،تا ان وسیله را بسازد!
برای همین کمتر کسی در جهان،حاضر است،چنین کارهای و یا وسیله که بدین شکل ساخته شده را بدست کسی بدهد یا بسپارد!(این نکته اول)

برای همین کمتر می ببینید،که در کشور خودمان(و کشورهای مختلف جهان )،کالاها با کیفیت از کشورهای معروف باشد! و بیشتر از کشورهای کمونیستی(چین ..) و مشرک(هند ..) و موارد از این دست می باشد!

چنین کالاهایی که با چنین ارزش ساخته میشوند! نباید از کشور خارج بشوند! یا اگر قرار است فروخته شوند! نباید به غیر از کشورها اسلامی یا کشورهای که به خدا نزدیک تر هستن فروخته شوند! 

اگر فکر می کنید،مطالب اینجاب دروغ است! پس چرا امریکا و انگلیس و اروپایی ها اینقدر علاقه مند به این کالا هستن؟! چون خوب این مسائل را میدانند! و بخوبی هم از ضعف های (فکری و فرهنگی!) ما استفاده می کنند.

امریکا،انگلیس و باقیشون! که همه چیز ما رو تحریم کردن،حالا میان فرش میخرن؟! اگر فکر و به عمق قضیه خواهید رسید!

و این مسئله هم درس عبرتی هم هست برای کسانی،که خلاق نیستن! و خودشون ازاد نمی کنن و به خدا نزدیک نمی کنن و خودشون رو در حفظ کردن مطالب،یا چارتا مطلب یاد گرفتن گم کردن! فکر میکن مهندس و دکتر ... خیلی عنوان بزرگی! 

وقتی یک چیزی زیربناش خوب باشه! و انسان های خوب اون رو توسعه داده باشن ! میشه مثل فرش! که اگر تحریم بشه،بازم خواهید داد،اون هستن،که دنبال فرش هستن! و جایگزین اون رو هم ندران! ولی چیزا دیگه مثل نفت،کارخانه (کپی و پیستی!) و بسیاری از صنعت ها دیگه باشه! اون بهتره اش رو دارن و به راحتی تحریم میشن...

درس ها زیادی در این مسئله است.!!!!

باتشکر.
 
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3535
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4751 بار
سپاس‌های دریافتی: 7044 بار

Re: آمریکا بزرگ‌ترین مقصد صادرات فرش دستبافت تبریز است!

پست توسط bamn »

با سلام مجدد .

شما در اینجا هم بحث خوبی را مطرح کرده اید اما از درب اشتباه وارد شده اید!

ما خیلی کالاهای اساسی و استراتژیک داریم مثل نفت ، زعفران ، پسته ، خرما ، مس ، آهن ، فولاد ، سیمان و ... که عمدتاً به شکل خام و اولیه صادر می شوند و مقاصد اصلی شان هم اروپا ، آمریکا یا آسیای شرقی است . کشورهای وارد کننده یا به این کالاها احتیاج دارند و یا آنها را به صورت فرآوری شده به چند برابر قیمت دوباره می فروشند . مطالبی که شما مطرح نمودید در مورد این قبیل کالاها کاملاً صادق است .

اما محصولات زینتی و تجملی مثل فرش و صنایع دستی محصولاتی هستند که مردم کشورهای دیگر فقط بخاطر علایق هنری و زیباشناختی آنها را تهیه می کنند و در عمل نیازی به آنها ندارند . پس اینکه بگوییم فرشمان را به آمریکا نفروشیم آنها ضرر می کنند حرف چندان صحیحی نیست! آنها به فرش ما نیاز واقعی ندارند اما ما به پول صادرات فرش نیاز داریم و معمولاً هم کشورهایی مثل آمریکا و کشورهای اروپایی از این بابت خوب پول می دهند که خانواده هایشان از سطح زندگی و رفاه بالاتری برخوردار هستند . کشورهای اسلامی و جهان سوم علاوه بر اینکه خودشان تولید کننده انواع فرش و زیر اندازهای سنتی مشابه دیگر هستند ، از نظر سطح زندگی و رفاه هم آنقدر بالا نیستند که خریدار همه حجم فرش صادراتی ما باشند .
شادی روح پدرم و همه درگذشتگان

صلوات


ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”