لوگوی جدید ایرانسل و گاف عجیب آن به نقل از رندباز

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 16
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹, ۱۱:۴۵ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

لوگوی جدید ایرانسل و گاف عجیب آن به نقل از رندباز

پست توسط therealtahmineh »

آیا تغییر همیشه به معنی بهتر شدن است؟ایرانسل این گزاره را در طی چند روز اخیر به طور کلی رد کرد!
 
در طی چند روز گذشته شرکت ایرانسل طی یک مراسم اقدام به تغییر لوگوی خود نمود که تعجب کاربران را برانگیخت چراکه برای برند معتبری که جایگاهش را بین مخاطبین خود پیدا کرده است تغییر برند هیچ دلیل منطقی نمی توان داشته باشد.
اما قضیه به همین جا هم تم نمیشود چرا که لوگوی جدید طراحی شده از نظر کاربران خالی از ذوق و طراحی منحصر به فرد است و این برای تیم ایراسل که همیشه مخاطبین خود را با بنرها و تبلیغات خلاقانه سورپرایز کرده است غیر قابل باور میباشد
برای مشاهده ی تصویر لوگوی جدید وارد لینک زیر شوید:
[External Link Removed for Guests]

از همین رو این خبر حواش زیادی را به همراه خود داشته است که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم
لوگو واقعا چیزی فراتر از یک نماد و تصویر است که در طول زمان بر اساس سلیقه دستخوش تغییرات گردد، زیرا لوگوی هر برند به عنوان اولین و مهمترین زیرساخت شناسایی مشتریان، باعث برقراری ارتباط افراد با برند مورد نظر شده و در طول زمان آن چنان در ذهن و فکر افراد نقش می بندد که به راحتی قابل جایگزینی و یا حتی تغییر نمی باشد. هر چند که این امر اصلا به نفع برند ها نیز نبوده و هرگز نمی توان لوگوی برندی که در ذهن مخاطب جاودانه شد را به راحتی پاک و یا حتی جایگزین کرد.
خبر تغییر لوگوی ایرانسل و یا به نوعی رونمایی از لوگوی جدید ایرانسل از آن دست خبرهایی بود که امروز در فضای مجازی به نوعی همه را شوکه کرد. تغییر لوگوی برندی مانند ایرانسل که یکی از شرکت های مخابراتی برتر در کشور شناخته می شود، به نوعی یک تحول اساسی محسوب می شود که قطعا بازخوردهای زیادی به همراه خواهد داشت. چرا که لوگوی جدید نشان دهنده ذوق و سلیقه نوین این شرکت خواهد بود که در قالبی متفاوت در معرض دید عموم قرار گرفته و به نوعی بر قضاوت مشتریان از برند و نوع خدمات تاثیر گذار است.
هرچند که تغییر لوگوی اپراتور ایرانسل از سوی مدیر عامل این شرکت ارتقای ارتباط کارکردی با مشترکین، پیوند عاطفی و زیبایی شناسی نوگرایانه در هویت سازمانی و به نوعی نوسازی برند اعلام شده است ولی از سوی کاربران خیلی مورد استقبال و تایید واقع نشد و بیشتر کاربران آن را به لوگوی" بیسکویت گرجی" تشبیه کردند.
نظراتی که در صفحات مجازی بیان شده، نشان می دهد که بیشتر کاربران نه تنها تغییر لوگو را نپسندیده بودند؛ بلکه انتقادات زیادی نیز به طرح جدید وارد کردند که از آن جمله می توان به این نظرات اشاره کرد:
Cizafist : بر اساس ریدیزاین شرکت مادر پیش رفته اما خیلی بد و مبتدی. لوگوی قبلی هم خوب نبود، اینم خوب نیست.
Spring-a-b : زرد، رنگ قبلی ایرانسل هست اما ترکیبش با سیاه با این ضخامت؛ اصلا حس یک شرکت ارتباطات رو نمیده، هیچ ظرافت
کرده
در حالی که صفحات مجازی پر شده از نظرات مختلفی که بیشتر نشان دهنده عدم پذیرش اولیه این لوگو از سوی کاربران می باشد، رونمایی از لوگوی جدید ایرانسل قطعا با جنبه های استرتژی بازاریابی این شرکت مطابقت داشته و هدف اصلی آن چیزی فراتر از یک تغییر ظاهری می باشد.به نظر می رسد باید بپذیریم ایرانسل در آستانه سال جدید در مسیر تحولی بنیادی گام نهاده و با انتخاب نسخه ای ساده و مینیمال از لوگوی خود تلاش می کند تا در جهان پر سرعت امروز، خدمات خود را با سرعت و سادگی ارائه دهد.
منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت [External Link Removed for Guests]

 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”