حمله آمريکا به کنسولگری ايران و بازداشت ۵ ديپلمات

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, MASTER, شوراي نظارت

قفل شده
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار

پست توسط Ahmad6644 »

من خودم بارها به اربيل رفتم

1- ببخشيد شما قانوني رفتين يا .........
2- مورد مواخذه قرار گرفتين يا نه ؟

حزب دمکراتدر اونجا يه قبرستان جداگانه داره که يک بخشش مربوط ميشه به اون کسهايي که در اين سالها ترور شده اند.

دوست عزيز اگه اونا يه قبرستان از كشته هاشون دارن ما به اندازه ي تمام روستاها و شهرهاي كشورمون گلزار شهدا داريم

جمهوري اسلامي از طريق قرار گاه رمضان و كنسولگري خود در اربيل و عده اي عوامل 335 نفر از اعضاي حزب دمكرات كردستان ايران را ترور كرده است.

1. شما كشوري رو نام ببريد كه براي حفظ تماميت ارزي خودش دشمنانش رو از سر راه بر نداره
2. معمولا وقتي كسي حرفي مي زنه مدركي هم واسه ي اثبات حرفش داره ، اگه مدرك ندارين شايعه پراكني نكنين

از طرفي ديگر ايران با حمله روز 13 آبان به سفارت و نه يك كنسولگري ساده آمريكا و تعرض به قانون مصونيت ديپلماتيك

به نظر شما دستگيري چند جاسوس كه عليه كشوري فعاليت مي كنن خلاف مقررات بين المللي ست ؟

خوب ايران آشكارا در عراق دخالت مي كند .

آمريكا با اون همه دبدبه و كبكبه تا حالا نتونسته مدركي دال بر دخالت ايران در عراق پيدا كنه . اونوقت شما چطور با اطمينان اين حرف رو ميزنيد ؟ به اين كار شما مي گن تهمت

بدون جانب داري از هيچ گروهي

هدف من تاييد اين كار آمريكا نيست

درواقع كار آمريكا درست مي باشد

گفته هاي شما متناقضه ، اول مي گين كار آمريكا رو تاييد نمي كنين بعد چند سطر پايين تر ..........

در ضمن من خودم عموم جزو اين افراد بود که ترور شدن دوست عزيز

پس مشكل شما شخصيه
شما بهتره به جاي محكوم كردن چشم بسته ي مردم و دولت از هم رزم هاي عموتون بپرسيد كه چرا دارن به كشورشون خيانت مي كنن ، ميشه جريان كشته شدن عموتون رو برامون بگيد ؟ فكر كنم توي درگيري با مرزبانان غيور كشورمون كشته شده باشه ولي شما با نام ترور ازش ياد مي كنين ( صوع برداشت نشه قصد توهين ندارم اما براي عموتون متاصف نيستم )
  ازل مهر علي را به من آموخته اند ****** تا ابد نيز دلم دست به دامان علي‌ 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4503 بار
سپاس‌های دریافتی: 4332 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Ahmad6644,
دوست عزيز
منافع ايران ايجاب مي کنه که در امور داخلي عراق به شکل مستقيم دخالت کنه. اين منافع در مرحلهء اول ايجاد دردسر براي نيروهاي آمريکايي و در درجهء دوم ايجاد شرائط براي بسط ايدئولوژي اسلام ناب محمدي (البته از نوع ساخت ايران) هست.

اما موضوع سفارت آمريکا در تهران، بحثي است که سالهاست در موردش گزافه گويي شده. ديپلماتهاي هرکشور ابرقدرتي، در واقع وظيفهء اصليشون جمع آوري اطلاعات هست. اين موضوعي هست که توسط سفارت شوروي در تهران، پيش و پس از انقلاب به نحو متعالي اجرا ميشده. جمع آوري اطلاعات از وضعيت داخلي کشور مربوطه، يکي از ارکان و تعارف وظائف ديپلماتهاست.
اما اگر ديپلماتهاي خارجي در کشور مربوطه، پا را فراتر نهادند، هيچ قانوني اجازه نمي دهد که دستگير شوند و مدتي طولاني دور از خانواده و کشورشان را در زندان سپري کنند. در چنين حالتي که فعاليت سفارتخانهء يک کشور خارجي، خارج از شوون ديپلماتيک تشخيص داده شود، زماني به طور معمول 72 ساعته را جهت خروج اين ديپلماتها تعيين مي کنند. ضمن اينکه بازهم کسي حق تفتش اموال، محل سکونت و محل سفارت را ندارد و ساختمان و زمين سفارتخانه، بازهم پس از خروج کارکنان و قطع روابط، در اختيار کشور خارجي باقي مي ماند. کما اينکه اين امر به نحو احسن در واشينگتن براي سفارت سابق ايران اجرا مي شود و يک مسئول دفتر ايراني، همواره در آنجا حضور دارد. اما سفارت ايالات متحده در تهران، بر خلاف عرف، اصول و روابط بين الملل، به سپاه پاسداران دستخوش داده شده و تبديل به مرکزي نظامي شده است.

و اما کشورهاي خارجي، هر کار ناصحيح و خارج از عرفي انجام دهند، دليل نمي شود ما فرهنگ و تمدن کهن 2500 سالهء خود را زيرپا نهيم.
يادتان هست ديپلماتهاي ما را در مزار شريف بدون محاکمه کشتند؟ يکي از افغاني هاي شيعه که آن موقع موفق به فرار از مزار شريف شده بود به خود من گفت که طالبان، هر جوان شيعه اي را که مي يافتند، به ميدان اصلي مزار شريف مي بردند و اعدام مي کردند. تنها در روز اشغال اين شهر به دست نظاميان ددمنش و قرون وسطايي طالبان، 4000 نفر در جوخه هاي آتش طالبان کشته شدند اما يک دهم تبليغاتي که اکنون بر عليه نيروهاي ناتو در افغانستان در رسانهء ملي!! مي شود (که در واقع با طالبان مي جنگند) در آن موقع بر عليه طالبان نشد. اين نشان دهندهء اين است که منافع ايدئولوژيک بر جان و شرافت انساني برتري دارد. آيا اين تز ارائه شده توسط کارل مارکس نبود؟

خدايا به همهء ما راه راست را نشان بده. :AA:
 [External Link Removed for Guests]    
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

Reza6662 عزيز گربه به خاطر رضاي خدا موش نمي گيره . يك سئوال :
كدوم كشور طالبان رو به وجود آورد و تجهيزش مي كرد تا با شوروي سابق بجنگه ، حالا چه كشوري خواستار از بين رفتن طالبانه ؟
فكر كنم اگه سئوال بالا رو جواب بدين متوجه بشين كه نيروهاي ناتو و آمريكا فقط و فقط براي حفظ منافع خودشون در افغانستان هستند و دلشون به حال مردم افغانستان نمي سوزه .
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

پست توسط mostafaa »

Reza6662 نوشته شده:zector,
حالا ما در اول راه هستيم. مبارزه و اظهار دشمني و شعار مرگ براي بزرگترين قدرت اقتصادي و نظامي دنيا، عواقب بسيار بدتري نيز خواهد داشت. :-o

فکر کنم این بهتر از اون باشه که آمریکا اینجا پایگاه نظامی داشته باشه و مثل همین دیروز در ژاپن یه سرباز 23 سالشون به یه پیرزن 67 ساله تجاوز کنه .
ببینید شهوت تا چه حد در اینها طغیان کرده که به یه پیرزن که یه پاش تو دنیاس و یه پاش لب گور هم تجاوز میکنن !!!
استحمار یک ملت , بهترین راه برای استعمار آنهاست ...
Super Moderator
Super Moderator
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 »

آوات يواش يواش ...

پياده شو با هم بريم ....
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار
تماس:

پست توسط آوات »

باشه دستت رو بده من
نه واقعيت اين جا داره رخ مي ده و يکي بي درد پا شده و براي من داره نصيحت مي کنه.
هميشه ما ايراني ها عادتمونه که واقعيت رو به ميل خودمون بچرخونيم و براي خودمون چار چوب بتراشيم.
به نظر شما ايران داره کار درستي ميکنه؟
ايران مي تونه به جاي دخالت در امور ديگر کشورها به فکر راه حل براي مشکلات خودش باشه.
پس از آن غروب رفتن اولين طلوع من باش
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

آوات,
ببين من هم کردهاي اروپا را مي شناسم هم اپوسيون ها و ترک ها ...
اکثر کرد ها خواهان جدا شدن از ايران و ترکيه و عراق و ايجاد حکومت مستقل هستند ولي از طرف ايران سپاسگذار ترند.
نمي دانم شما هم کرد هستيد يا نه ولي کردها خودشان را از فارس جدا و به آن توهين هم مي کنند.(کرد هاي مخالف نظام)
آمريکايي ها هم که ماشاالله از بس گل کاشتند که همين ديروز يکي از آنها را خودشان به 18 سال زندان حبس محکوم کردند( به دليل جنايت عليه خانواده عراقي)
يکي برايم تعريف مي کرد که هر وقت از پست هاي آمريکايي رد مي شد برايش احترام نظامي مي گذاشت ولي خودش اون قدر عقل داشت که اين موضوع رو بفهمه به چه دليله :-?
زمان جنگ عراق کردهاي بسياري توسط صدام مجهز و بر عليه کردهاي ايران و ايران عمليات انجام مي دادند که مشخص است چه رخ خواهد داد.
خطر مرز نشيني در ايران با آن همسايه هاي ماشاالله درستش چه انتظاري داري؟
در مورد نفوذ در عراق
چرا آمريکا و اسراييل بايد نفوذ کند ولي ما نفوذ نکنيم !
مگه شل و کوريم :eek: ما هم بايد در منطقه نفوذ کنيم.
هیهات منا الذلة
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار
تماس:

پست توسط آوات »

اولا اپوزيسيون
دوما دليل نمي شه که آمريکا رفته کره ماه ما هم بايد بريم.
سوما شما از کردها چي مي دوني که اين جور راحت در موردش حرف مي زني؟
بعد شما با مراجعه به رسيورتون مي توني کانالهاي کردي رو نيگاه کني که بخش فارسي هم دارن و هيچ گاه به قوميت خاصي هم توهين نکردن.
بعدا بازم هم مي گويم ايران اگه همه پتانسيلش رو صرف امورات داخلي بکنه آمريکا که سهله همه دنيا هم نمي تونن
ما هارو مورد تهديد قرار بدهند .
پس از آن غروب رفتن اولين طلوع من باش
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

دوست عزيز آوات
من بي دردم ؟
اگه شما 1 يا 2 نفر از خانوادتون كشته شده توي خونواده ي من 5 يا 6 نفر شهيد هستند .
شهر من هم نزديك مرزه . نه مركز ايران .
مادر من هم كرده و من خودم شخصا كردي رو خيلي دوست دارم .

منظور شما از دموكراسي در عراق قتل و تجاوز نيروهاي آمريكاييه ؟ چون به شما لبخند زدند ديگه تمومه ؟ صدام رو كدوم كشور پشتيباني مي كرد ؟ اصلا صدام رو كدوم كشور روي كار آوورد ؟

فكر مي كنم شما زيادي تحت تاثير تبليغات آمريكايي ها قرار گرفتي

يه چيز ديگه ، مثل اينكه نوشته ي من رو با دقت نخوندي ، من نوشته بودم كه متاسف نيستم

يا علي
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط Ahmad6644 »

بهتره اين بحث رو تموم كنيم چون امكان داره تاپيك قلف بشه
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar »

آوات,
من کردهاي زيادي رو در اينجا مي شناسم که مي گويند خواهان آزاد شدن کردستان کبير هستند. ( تا حدودي حق مي دهم با توجه به ظلمي که ديده اند)
خودشان را ايراني نمي شناسند(در اروپا) :? ( به دليل کشتار زمان شاه عليه مردم کرد اين نفرت هنوز ادامه دارد)
خيالت راحت باشد به اندازه کافي کردها (در اروپا) مي شناسم.
ببين سياست خيلي پدر سوخته از اين حرف هاست. تو دنياي امروز اگر ما در منطقه نفوذ نکنيم اسراييل آمريکا بيخ گوشمون مي شود. اصل سياست همينه يعني تبليغ و نفوذ و ... براي زنده ماندن.
منظور مرا هم از توهين بد متوجه شديد.

...........................................

لطفا اون کانال هاي کرد فارسي زبان :grin:
هیهات منا الذلة
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 155 بار
تماس:

پست توسط Kingman_62 »

1- اگر باز مشاهده بشه به قوم ، ملت و شخص خاصي توهين بشه تاپيک بدون شک بسته ميشه :-o
2- اين بحث ها هم که نتيجه نداره رو لطفا در Pm دنبال کنيد چون آخرش همين ميشه که الان شده :-o

موفق باشيد :shock:
 تصویر

تصویر

قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”