* تاپيک جامع اخبار داخلي *

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵, ۳:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شيري-منظومه شمسي-جنب خورشيد- کره زمين- ايران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

درج اسامي افراد ممنوع‌المعامله در سايت سازمان ثبت

پست توسط safoleslamy »

در هفته قوه قضائيه اسامي افراد ممنوع المعامله در سايت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درج مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسينعلي اميري در نشست خبري در جمع خبرنگاران گفت: مردم مي‌توانند با مشاهده اين افراد از معامله با آنها خودداري کنند.
وي افزود: با همکاري کارشناسان سازمان و اساتيد دانشگاه برنامه 5 ساله سازمان و در چهارچوب برنامه‌هاي قوه قضائيه برنامه‌اي را طراحي کرده و به تصويب رئيس قوه قضائيه رسيد و عملا برنامه 5 ساله ثبت از ابتداي سال 84 آغاز شد تا بتوانيم با همکاري دولت و مجلس گام‌هاي ي را جهت رفع مشکلات مردم برداريم.

وي مهمترين يکي از مهمترين اقدامات اين سازمان را در سال 84 الحاق ايران به معاهده ليسبون عنوان کرد و گفت: طي سالهاي گذشته يکي از منابع ارزي کشور فرش بود که اين امر باعث اشتغالزايي بسياري شده بود اما پاکستاني‌ها با استفاده از نقش ايراني فرش‌هايي را به ساير کشورها فروختند و عملا يکي از منابع ارزي کشور ما را مسدود کردند که در چنين شرايطي بحث الحاق ايران به معاهده ليسبون مطرح شد که در سال 84 به تصويب مجلس شوراي اسلامي و به تاييد شوراي نگهبان رسيد و در نهايت در دي ماه 84 اين سند به دبيرکل سازمان جهاني مالکيت معنوي ارائه شد تا بتوانيم با الحاق به اين معاهده از کالاهاي ايراني در سطح بين الملل حمايت کنيم.

وي افزود: در حال حاضر 385 هزار واحد ثبتي در کشور وجود دارد که به طور متوسط به ازاي هر 180 هزار نفر يک واحد ثبتي در اختيار داريم.
وي صدور سند براي اماکن روستايي و اراضي کشاورزي را از ماموريت‌هاي سازمان ثبت در برنامه توسعه چهارم ذکر کردو با اشاره به اينکه فعاليت‌هاي سازمان در بخش صدور اسناد مالکيت 20 درصد رشد داشته است، افزود: 21 ميليون پرونده در سازمان ثبت شده است که يک سوم فضاي اماکن اداري سازمان ثبت را بايگاني‌ها تشکيل داده اند.

وي همچنين اصلاح قوانين و راه‌اندازي دانشکده ثبت را از برنامه‌هاي سازمان در سال 84 عنوان کرد و گفت: 33 درصد از پست‌هاي سازماني خالي است و اميدواريم در جهت جذب نيرو در اين سازمان اقدام اساسي صورت گيرد.

اميري به طرح ساماندهي آژانس‌هاي املاک و خودرو در سال 84 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال 84 فاز اول اين طرح به پايان رسيده و در حال حاضر آژانس‌ها موظف هستند بر اساس فرمت‌هاي جديدي که در اختيارشان گذاشته شده معاملات را تنظيم کنند.
وي همچنين به کوتاه شدن زمان ثبت شرکت‌ها در واحدهاي ثبتي اشاره کرد و گفت: افراد پيش از اين مي‌بايست براي ثبت شرکت‌ها به طور ميانگين 7 بار به واحدهاي ثبتي مراجعه مي‌کردند اما هم اکنون اسامي 900 هزار شرکت ثبت شده در سايت سازمان درج شده و افراد مي‌توانند با مراجعه به اين سايت فرم ثبت شرکت را کپي گرفته و براي واحدهاي ثبتي ارسال کنند و فقط براي امضا به اداره کل ثبت شرکتها مراجعه کنند.

اميري به رشد 7 درصدي دفاتر اسناد رسمي در کشور اشاره کرد و گفت: دفاتر ثبت ازدواج نيز در سال گذشته 7 درصد رشد داشته است.
وي همچنين به جلوگيري از زمين خواري کلان در منطقه هشتگرد اشاره کرد و افزود: فردي که قصد داشت زميني از اراضي ملي را به ارزش بيش از 200 ميليارد تومان تصاحب کند شناسايي و مراجع قضايي مانع از اقدام اين شخص شدند.

وي به آمار تعداد ازدواج‌ها و طلاق‌هاي صورت گرفته در سال 84 اشاره کرد واظهار داشت: ازدواج‌هاي انجام شده در سال گذشته 738 هزار و 748 فقره بوده که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل که 684 هزار و 994 فقره بوده 8 درصد افزايش يافته است، همچنين 81 هزار و 844 فقره طلاق در يک سال گذشته انجام شده که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته که 72 هزار و 218 فقره بوده 13 درصد افزايش داشته است.

اميري تصريح کرد: معاملات انجام شده در دفاتر اسناد رسمي در طول سال گذشته 11 ميليون و630 هزار و 496 فقره بوده که نسبت به سال قبل از آن 14 درصد افزايش داشته است.

رئيس سازمان اسناد و املاک کشور شرکت‌هاي ثبت شده در يک سال گذشته را 69 هزار و 914 فقره عنوان کرد و گفت: در مقايسه با مدت مشابه سال 83 اين امر يک درصد کاهش داشته است همچنين در طول سال 84 حدود 5 هزار و 12 فقره شرکت منحل شده که در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزايش داشته است.
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱۱:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

افتتاح بزرگترین دروازه قرآن ایران

پست توسط Nokia N93 »

بزرگترین دروازه قران ایران عصرامروز 27\3\85 در شهرستان بهبهان از توابع استان‌خوزستان به بهره‌برداری می‌رسد .

مدیر اجرایی ساخت این بنا درباره ویژگیهای این طرح گفت :این دروازه قرآن 45 متر طول‌26 , متر ارتفاع و 15 متر ورودی و خروجی دارد که ساخت آن از اواخر سال 81 آغاز شده است.

بهبهانی با بیان اینکه کاشی کاری این دروازه را هنرمندانی از مشهد و اصفهان متقبل شدند,افزود :ورودی و خروجی این دروازه با کاشیهای هفت‌رنگ طراحی شده است.

وی گفت: یکی از نیکوکاران و ارادتمندان به قرآن هزینه ساخت این دروازه قرآن را تقبل کرده است .
تصویر

[External Link Removed for Guests]
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

سالانه پنج هزار زن به عنوان «ناموس» کشته مي شوند

پست توسط Reza6662 »

بر اساس آمار سازمان ملل متحد ساليانه حدود 5 هزار زن و دختر جوان به نام «ناموس و «حيثيت» كشته مي‌شوند؛ اين در حاليست كه آمار واقعى قطعا رقمى بالاتر از اين ميزان
است؛ چرا كه در بسيارى از موارد شكايتى عنوان نشده و يا خانواده‌هاى قربانيان به دروغ اين جنايات را با عناويني همچون «خودكشى»، «تصادف» و يا «ناپديد شدن» گزارش مى‌دهند

برخي كارشناسان معتقدند كه قتلهاى ناموسى اكثرا در كشورهايى با ريشه اسلامى مانند پاكستان، افغانستان، اردن، تركيه و ايران به وقوع مي‌پيوندد، البته در كشورهايي مانند برزيل، اكوادور و ايتاليا نيز مواردى از اين قتل‌ها ديده شده اما گفته مي‌شود وقوع اين دست قتل‌ها در كشورهاي غربي بيشتر توسط مهاجران وپناهندگان خارجي صورت مي‌گيرد

اما قتل‌هايي که با انگيزه ناموس‌پرستي صورت مي‌گيرند، به ايران يا کشورهاي شرقي محدود نمي‌شوند؛ چرا كه در بسياري از کشورهاي غربي نيز مردان به خاطر «غيرت ناموسي» دست به خشونت مي‌زنند.

آمارها نشان مي‌دهد چنين پديده‌اي در ميان مهاجراني که از جوامع شرقي به اين کشورها آمده‌اند، بيشتر رواج دارد و بسياري از مهاجران در جوامع مدرن، سنتهاي رايج در فرهنگ بومي خود را به اين جوامع مي‌آورند، از اين رو فرهنگ مردسالار به آنها مي‌آموزد که بايد نگهبان «ناموس زنان و دختران» خود باشند و به خاطر حفظ آن حق دارند به خشونت دست بزنند. نتايج «بررسي پديده همسركشي در 15 استان كشور» نيز نشان مي‌دهد 67 درصد علت كشته شدن مردان به دست همسرشان به خاطر وجود شخص ثالث (خيانت مرد) و 33 درصد واكنش در برابر خشونت مرد، حمله ناگهاني يا تهديد از سوي او بوده است. شهرياري، داديار شعبه سوم دادسراي امور جنايي تهران علت وقوع قتل‌هاي ناموسي به ويژه در اثر سوءظن افراد را وجود موادي قانوني مانند مواد 630 و 296 قانون مجازات اسلامي مي‌داند و اظهار مي‌كند: ضعف قانون يكي از علل اصلي اين گونه قتل‌هاست كه معيارها را شخصي دانسته است.

خاكي، داديار اظهارنظر دادسراي امور جنايي نيز تأكيد مي‌كند كه وجود اين‌گونه قوانين در برخي موارد نظم عمومي را مختل مي‌كند. اگر چه ماده 630 قانون مجازات اسلامي مردان را تنها در صورت مواجهه با خيانت همسر مجاز به قتل وي مي‌داند اما نتايج تحقيق در مورد همسركشي در 15 استان كشور نشان مي‌دهد در بسياري از موارد مردان بدون حصول اطمينان از خيانت همسر و در صورت شكست زناشويي، نافرماني، عدم تمكين جنسي و حتي سهل‌انگاري در وظايف زناشويي ممكن است عمدا يا سهوا همسر خود را به قتل برسانند و با تمسك اين ماده قانوني و توسل به عامل تحريك و از دست دادن كنترل شخصي، خود را تبرئه كنند. متأسفانه كافيست زن براساس يكى از حقوقى كه سازمان ملل براى كليه انسانها قائل شده عمل كند، بطور مثال به يكى از كانديداهاى ازدواج كه از طرف خانواده براى وى تعيين شده است، پاسخ منفى دهد و يا از شوهر خود جدا شود در كشورهايى مثل افغانستان و پاكستان كافيست زن چنين افكارى را در ذهنش بپروراند و يا اينگونه به نظر مردان فاميل برسد تا مردان آبروى خود را از دست رفته تلقى كنند. تحقيقات نشان مى‌دهند كه مجرمين در اكثر مواقع مردان فاميل از جمله پدر، برادر و يا شوهر هستند و اغلب جوانان زير 18 سال را در بر مي‌گيرد كه حتى در برخى موارد داوطبانه دست به اين جنايات مى‌زنند تا تخفيف مجازات شامل حالشان شود.

[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۵, ۳:۴۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 258 بار

پست توسط Saeid12345 »

خوب چه عيبي دارد؟ :-(
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

Saeid12345,
بايد تابع قانون و نظم بود نه جنگل. :?
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1790
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۵, ۳:۴۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 258 بار

پست توسط Saeid12345 »

آقا رضا جسارت نشه ها ولي اگه شما يه خواهر داشتي که ميرفت راههاي بد براش جايزه ميدي يا اونقدر ميزني که بميره؟
من که روش دوم را انجام ميدم. :cool:
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

دوستان لطفا از بحث‌هايي كه هيچ سودي براي كسي نداره و جز اينكه اوقات افراد رو تلخ كنه چيزي نداره خودداري كنيد
بگذاريد در حد خبر بمونه و ..... :-)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila »

درسته
اگه كسي كه اين راه رو انتخاب مي كنه
نتيجه و جزاي كارشو ببينه
اين همه از اين موارد پيش نمياد ،
چون سخت گيريي اعمال نمي شه :-o
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵, ۳:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شيري-منظومه شمسي-جنب خورشيد- کره زمين- ايران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

انگليسي‌ها و تحقير متخصصان ايراني در شمال تهران

پست توسط safoleslamy »

در امارت ييلاقي سفارت انگلستان در تهران، به بهانه برگزاري آزمون «IELTS»، علاوه بر گرفتن مبلغ 130 هزار تومان از داوطلبان، از آنان با دستبند و گاز اشك‌آور پذيرايي مي‌كنند!

مركز آموزشي سفارت انگلستان در تهران، به نام «باغ قلهك» كه برخي مطبوعات براساس برخي شواهد تاريخي مالكيت آن توسط انگليسي‌ها را به صورت جدي مورد سوال مي‌دانند، برگزاري آزمون بين‌المللي زبان انگليسي (IELTS) را به بستري براي تحقير متخصصان و دانش‌پژوهان ايراني تبديل كرده است.

يك فعال دانشگاهي، با اشاره به مراجعه چند روز پيش خود به اين مركز اظهار داشت: در آنجا تعداد بسياري از هموطنان را ديدم كه از ساعت پنج صبح در صف منتظر بودند. سرانجام پس از ساعت‌ها انتظار، درب باز شد و مسئولان باغ قلهك، برخوردهاي بسيار بدي مي‌كردند. در داخل باغ، آقايي ايراني! با دستبند! وگاز اشك‌آور! با مراجعان ايراني، كه عمدتا از دانشگاهيان بودند، برخوردهاي بسيار تحقيرآميزي مي‌كرد. اين در حالي است كه چندين بار، مراجعان از نظر امنيتي‌، كنترل شده بودند.

وي با اشاره به اين كه مركز يادشده، به دليل نوع فعاليت‌هاي مورد ادعاي ديپلمات‌هاي انگليسي، از حساسيت ويژه‌اي برخوردار نيست، اظهار داشت، با اين حال، پس از كنترل‌هاي گوناگون، حضور فردي از طرف بخش فرهنگي سفارت با دستبند! و گاز اشك آور! نشانه چيست؟
1 چیزی رو خیلی وقته می خواستم بهت بگم . میدونم میگی برو بابا ولی من ....
من.... واقعا عاشق ....من واقعا عاشق تو ..... من واقعا عاشق توروبچه با خیارم !!!
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15889
تاریخ عضویت: جمعه ۷ بهمن ۱۳۸۴, ۷:۵۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 72671 بار
سپاس‌های دریافتی: 31672 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 »

safoleslamy دوست عزيز چنين موضوعي بسيار وحشت ناكه، اما منبع رو هم مي‌نوشتيد كه بشه بهتر ارزيابي كرد، بعيد مي‌دونم چنين مكاني اون هم در جايي مثل شمال تهران وجود داشته باشه و مامورين سازمانهاي امنيتي ايران از اون بي اطلاع و اقدامي هم انجام نداده باشند
لطفا در صورت امكان اطلاعات بيشتري از اين مركز در اختيارمون قرار بديد :-(
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵, ۳:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شيري-منظومه شمسي-جنب خورشيد- کره زمين- ايران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

پست توسط safoleslamy »

ايم همون جايي هست که ايران روي اون با انگليس اختلاف نظر داره و ايران ميگه اين مکان جز مکانهاي تاريخي ايران هست ولي انگيس هم ميگويد که ما اينجا را خريداري کرده ايم و تمام و کمال مال سفارت انگليس هست
اين رو يکي از بچه ها برام فرستاده و فکر کنم مال سايت بازتاب هست
:razz:
1 چیزی رو خیلی وقته می خواستم بهت بگم . میدونم میگی برو بابا ولی من ....
من.... واقعا عاشق ....من واقعا عاشق تو ..... من واقعا عاشق توروبچه با خیارم !!!
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 121
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۵, ۳:۱۱ ب.ظ
محل اقامت: کهکشان راه شيري-منظومه شمسي-جنب خورشيد- کره زمين- ايران
سپاس‌های دریافتی: 6 بار
تماس:

عمليات عمراني اولين بزرگراه داراي استاندارد جهاني پايتخت آغاز شد

پست توسط safoleslamy »

سيد مسعود نصر آزاداني در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس افزود: قرار است در احداث بزرگراه آسيا تمام فاكتورهاي استاندارد كاربري جهاني از جمله، مديريت نور و روشنايي، مديريت دسترسي‌ها و هندسه معابر، مديريت آلودگي صوتي و روسازي معابر در نظر گرفته ‌شود.
مدير عامل سازمان فني عمراني شهرداري تهران با بيان اينكه ساير اتوبان‌هاي شهر تهران نيز بر اساس استاندارهاي جهاني طراحي شده‌اند، ولي در عمليات عمراني اتوبان‌ها بسياري از استاندارها رعايت نشده است گفت: با جديت در پي اين هستيم كه عمليات عمراني اين بزرگراها را بر اساس استاندارهاي جهاني انجام دهيم.
وي با اشاره به اينكه بزرگراه آسيا يكي از بزرگراههاي اصلي شمال به جنوب غرب تهران است، گفت:اين بزرگراه چندين بزرگراه شرقي- غربي از قبيل همت، رسالت، آزاد راه تهران- شمال، آزاد راه آيت الله كاشاني و شريان‌هاي منطقه‌اي را به هم متصل مي‌كند.
به اعتقاد مدير عامل سازمان فني عمراني شهرداري تهران احداث بزرگراه آسيا بار ترافيكي غرب تهران را به شدت كاهش مي‌دهد.
مدير عامل سازمان فني عمراني شهرداري تهران با اشاره به احداث 5 تقاطع غير همسطح در اين بزرگراه گفت: تقاطع رسالت ـآسيا، تقاطع آيت الله كاشاني -آسيا، تقاطع همت- آسيا ، تقاطع شهيد آب‌شناسان و آسيا ،تقاطع‌هايي هستند، كه قرار است بر روي اين بزرگراه ساخته شود.
وي در خصوص مدت زمان اجراي اين پروژه گفت: طبق برنامه زمان بندي شده مدت زمان اجراي اين پروژه 2 سال است و براي اينكه پروژه در مدت زمان در نظر گرفته شده آماده بهره برداري شود، براي ساخت آن چندين پيمانكار در نظر گرفته‌ايم.
به گفته نصر آزاداني، شهرداري تهران براي احداث اين پروژه حدود 60 ميليارد تومان هزينه در نظر گرفته است.
مدير عامل سازمان فني عمراني شهرداري تهران در خصوص معارضان ملكي و تاسيساتي اين پروژه گفت: تمامي معارضان ملكي و تاسيساتي بزرگراه آسيا شناسايي شده‌اند و در جهت برطرف كردن معارضان ملكي و تاسيساتي بزرگراه آسيا هستيم.
وي اضافه كرد: درشهر تهران امكان ندارد كه پروژ‌ه‌اي را آغاز كنيم و آن پروژه به معارض ملكي و تاسيساتي برخورد نكند.
1 چیزی رو خیلی وقته می خواستم بهت بگم . میدونم میگی برو بابا ولی من ....
من.... واقعا عاشق ....من واقعا عاشق تو ..... من واقعا عاشق توروبچه با خیارم !!!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”