> موج تازهء برخورد با زنان و جوانان <

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱۱:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

> موج تازهء برخورد با زنان و جوانان <

پست توسط Nokia N93 »

مشاور استاندار و دبير كميته‌ بانوان‌ و جوانان‌ استانداري‌ تهران‌ با بي‌نظير خواندن‌ استقبال‌ از «جشنواره‌ زنان‌ سرزمين‌ من‌» گفت‌: تاكنون‌ 100 طرح‌ از انواع‌ مانتو و 20 طرح‌ از انواع‌ چادر به‌ دبيرخانه‌ جشنواره‌ ارائه‌ شده‌ است‌.

به نوشته «اعتماد»، فرحناز قندفروش‌، بيشترين‌ استقبال‌ را از سوي‌ دانشگاه‌ها بويژه‌ دانشگاه‌هايي‌ كه‌ داراي‌ رشته‌ تحصيلي‌ طراحي‌ دوخت‌ و لباس‌ هستند اعلام‌ كرد و افزود: علاوه‌ بر دانشجويان‌ و دانشگاهيان‌، توليدكنندگان‌ حرفه‌اي‌ پوشاك‌ زنان‌ نيز استقبال‌ خوبي‌ براي‌ ارايه‌ طرح‌هاي‌ مناسب‌ مانتو به‌ جشنواره‌ داشته‌اند.

وي‌ خاطرنشان‌ كرد: اين‌ جشنواره‌ كه‌ از 25 تا 30 تير برگزار مي‌شود، اولين‌ و بديع‌ترين‌ جشنواره‌يي‌ است‌ كه‌ در صدد ارايه‌ پوششهاي‌ مناسب‌ زنان‌ ايراني‌ در كشور است‌.

قندفروش‌، شاخاهاي‌ پذيرش‌ مانتوها و لباس‌هاي‌ ارايه‌ شده‌ به‌ جشنواره‌ را زيبايي‌ و نوآوري‌، استفاده‌ از رنگ‌هاي‌ شاد، زيبايي‌ در دوخت‌ و استفاده‌ از طرح‌هايي‌ مطابق‌ با فرهنگ‌ ملي‌ و سنتي‌ عنوان‌ كرده‌ و يادآور شد: پنج‌ داور از استادان‌ رشته‌ طراحي‌ و دوخت‌ لباس‌ در قالب‌ هيات‌ داوران‌ جشنواره‌ به‌ طرح‌هاي‌ ارايه‌ شده‌ امتياز خواهند داد.

دبير كميته‌ بانوان‌ و جوانان‌ استانداري‌ تهران‌ گفت‌: بازديدكنندگان‌ از جشنواره‌ نيز در قالب‌ پرسشنامه‌هايي‌ كه‌ در اختيارشان‌ قرار مي‌گيرد اولويت‌ اول‌ تا سوم‌ لباس‌هاي‌ موردنظرشان‌ را انتخاب‌ كرده‌ و به‌ سه‌ طرح‌ اول‌ برگزيده‌ بازديدكنندگان‌ جوايز نفيسي‌ اهدا خواهد شد.

قندفروش‌ بيان‌ كرد: يكي‌ از ديدني‌ترين‌ بخشهاي‌ جانبي‌ جشنواره‌ را غرفه‌هاي‌ مربوط‌ به‌ لباس‌هاي‌ زنان‌ استان‌هاي‌ مختلف‌ كشور است‌. همچنين‌ سير تحول‌ لباس‌ و پوشش‌ در اديان‌، اختصاص‌ فضايي‌ به‌ وسعت‌ 300 متر براي‌ ارائه نمايشگاه‌ هنرهاي‌ تجسمي‌ در ارتباط‌ با لباس‌ و پوشش‌، بخش‌ گفت‌وگو به‌ صورت‌ زنده‌ با محور طرح‌ ديدگاه‌هاي‌ مختلف‌ و انجام‌ مناظره‌ در خصوص‌ پوشش‌ زنان‌ نيز از جمله‌ بخشهاي‌ جانبي‌ نمايشگاه‌ است‌.

وي‌ در خصوص‌ بخش‌هاي‌ اصلي‌ نمايشگاه‌ زنان‌ سرزمين‌ من‌ يادآور شد: لباس‌ مشاغل‌، مانتوهاي‌ مدارس‌ در مقاطع‌ تحصيلي‌ دبستان‌، راهنمايي‌ و دبيرستان‌ براي‌ دختران‌ جوان‌ در نمايشگاه‌ عرضه‌ خواهد شد.

دبير كميته‌ بانوان‌ استانداري‌ تهران‌ با ذكر اين‌ نكته‌ كه‌ به‌ جز در برخي‌ مشاغل‌ و قواعد اداري‌ براي‌ پوشش،‌ نمي‌توان‌ لباسي‌ را براي‌ افراد تعيين‌ كرد زيرا كه‌ نمي‌توان‌ سليقه‌ها را خط‌كشي‌ و تعريف‌ كنيم‌ افزود: بطور كلي‌ لباس‌ هر كس‌ با توجه‌ به‌ روحيه‌ و سليقه‌ فردي‌، موقعيت‌ اجتماعي‌ و تفكر حاكم‌ بر خانواده‌ انتخاب‌ مي‌شود ولي‌ اين‌ جشنواره‌ با تنوع‌ بسيار در مدل‌هاي‌ ارائه‌ شده‌ مانتو در صدد ارائه‌ الگوهاي‌ ايراني‌ و اسلامي‌ از پوشش‌ مناسب‌ براي‌ خانم‌هاي‌ جامعه‌ است‌.
تصویر

[External Link Removed for Guests]
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۵, ۱۱:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

آجرلو: امروز افعي‌ها را درون قوه قضائيه مي‌بينيم!

پست توسط Nokia N93 »

فاطمه آجرلو، نماينده كرج و عضو هيأت تحقيق و تفحص از قوه قضائيه در گفت‌وگو با هفته‌نامه «يالثارات» به انتقاد شديداللحن از دستگاه قضائي پرداخته و گفت: بحث دستگاه قضائي بحثي جدي است. ما مي‌بينيم كه مع‌الاسف اين دستگاه در برخي قسمت‌ها دچار استحاله شده و بعضي دچار مشكلات جدي در زمينه‌هاي ارتباط با مفسدان اقتصادي هستند تا جايي كه كسي كه بايد با مفسدان برخورد كند، به فساد كشيده شده است.

به نظر مي‌رسد، بايد تجديدنظر جدي در اركان تصميم‌‌گيري قوه قضائيه صورت گيرد. برخي افرادي كه به عنوان مسئول در نقاط بسيار حساس قوه قضائيه قرار گرفتند، مع‌الأسف خود ناسالم هستند...شرايط به گونه‌اي در اين دستگاه رقم مي‌خورد كه خيلي‌ها وامدار هم شده‌اند. مفسدان در درون اين دستگاه از مفسده همديگر مطلع هستند... وقتي كه در خود دستگاه قضائي به اعضا و اركان و مجموعه خود دستگاه قضائي ظلم شده، چه انتظاري هست كه اين دستگاه بتواند عدالت را محقق كند و حق كسي را بگيرد.

وقتي در خود اين مجموعه، حق‌كشي و حق‌ها زير پا له مي‌شود، چه توقعي براي اجراي عدالت توسط اين قوه وجود دارد؟...چطور است كه دزدان كلان بيت‌المال، بدان شكل دزدي مي‌كنند و قانون، تازه آنها را در حصار خود محفوظ مي‌كند؟ ما به عنوان نماينده مردم آماده هستيم در هر كجاي قانون كه اشكال دارد، آن را به مجلس ببريم و گره آن را برطرف كنيم، اما مشكل از اين نوع نيست.

از سوي ديگر، در تمام دنيا دادگاه علني است و پرونده‌ها همگي آزاد است و همه مي‌توانند به دستگاه قضائي مراجعه كنند و پرونده‌ها را ببيند!....اما رئيس قوه قضائيه به من به عنوان نماينده مردم، كه عضو كميته تحقيق و تفحص مجلس از قوه قضائيه هستم، اجازه نداده است كه به پرونده‌‌ها ورود پيدا كنم و حتي پرونده‌هاي مختومه را كه در هر كجاي دنيا، هر كس كه بخواهد مي‌تواند برود و آنها را مشاهده كند، ببينم...چرا بايد افراد از اين‌كه از مجموع تحت مديريت آنان تحقيق و تفحص بشود، بترسند؟ اگر تخلفي صورت نگرفته، پس چرا در را باز نمي‌كنند كه همه بروند و تحقيق و تفحص كنند تا قضايا شفاف شود؟

ما در نظام اسلامي مديريت مه‌آلود، كدر و پس‌پرده نداريم و همه چيز بايد شفاف باشد. مخصوصا آن‌كه برخي امور مرّ قانون است. ما بر اساس مرّ قانون و تأكيدات رهبري، اجازه داريم كه از دستگاه‌هايي كه تحت نظر رهبري هم هستند، تحقيق و تفحص كنيم. هيچ كس نمي‌تواند بگويد: نه! تحقيق و تفحص نكنيد...شرايط را عملا به گونه‌اي فراهم كرده‌اند كه يك سال از بحث تحقيق و تفحص مي‌‌گذرد و ما همچنان نتوانسته‌ايم به قوه قضائيه راه يابيم...اين دستگاه نبايد محل تكيه زدن كساني باشد كه آمده‌اند و مي‌خواهند با مفسدان همكاري كنند و همانند زالو به بيت‌المال چسبيده‌اند و دستشان تا مرفق در بيت‌المال مسلمين است...اگر اين فرمان مقام معظم رهبري زمين بماند، ما نمي‌توانيم فردا جواب شهدا رو بدهيم.

حفظ اقتدار قوه قضائيه وظيفه همه است و هركس در اين مسير بخواهد اقتدار قوه قضائيه را در هم بشكند، عين ضدانقلاب است. ولي اقتدار قوه قضائيه با نقد شكسته نمي‌شود. نقد ما همچون كساني است كه مي‌بينند، عقرب و افعي در درون دهان يك فرد وارد شده و او فرياد مي‌زند و با چوب مي‌خواهد نگذارد كه افعي وارد بدن انسان شود...اين خدمتي است كه براي نجات و بقاي او انجام شده است.

امروز ما افعي‌ها را در درون قوه قضائيه مي‌بينيم؛ بنابراين، به ما اجازه بدهند و كمك كنند تا قوه قضائيه، بتواند از ساحت نظام كه نگاه عدالت‌محور است، صيانت كند.
تصویر

[External Link Removed for Guests]
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 2833
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۵, ۱:۳۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

موج تازهء برخورد با زنان و جوانان

پست توسط Leila »

سايت نزديك به مركز پژوهش‌هاي مجلس گزارش داد:


52.5 درصد از پاسخگویان به یک نظر سنجی در تهران بزرگ، اهمیت مساله حجاب در سلامت جامعه را زیاد و خیلی زیاد دانسته اند .

در یک نظر سنجی که توسط یک نهاد مرتبط با مسایل اجتماعی در سطح تهران بزرگ انجام شد، 4 سوال اهمیت مسله حجاب در سلامت جامعه، ارتباط پوشش مناسب افراد با امنیت اخلاق جامعه، نوع پوشش به عنوان شاخص انتخاب همسر و علل پوشش نامناسب از شهروندان پرسیده شد که جمع بندی نتایج این نظر سنجی به این قرار است:

76 درصد پاسخگویان پوشش مناسب را در ایجاد امنیت اخلاقی در جامعه موثر دانسته اند.21.8 درصد پاسخگویان نوع پوشش را شاخص برای انتخاب همسر دانسته اند، 21.6 درصد درباره این سوال نظری نداشته اند و 55 درصد نیز با این موضوع مخالف بوده اند.

در پاسخ به سوال «علت انتخاب پوشش های نامناسب توسط برخی افراد» 23 درصد تبعیت از مد روز، 20 درصد زیبا و متنوع بودن لباسهای جدید، 39 درصد جلب توجه و 12 درصد اظهار مخالفت با برخی سیاست های کشور را دلیل این امر دانسته اند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

برخورد با 'بدحجابی' از اول ارديبهشت در تهران

پست توسط Reza6662 »

در جهت اجرای اسلام ناب

برخورد با 'بدحجابی' از اول ارديبهشت در تهران

بنابه گزارش ها از ايران، فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن اعلام خبر به اجرا درآمدن طرح برخورد با آنچه جمهوری اسلامی "بدحجابی" توصيف می کند، گفته است افراد "بدحجاب" به گروه های مختلف قابل تقسيم هستند. احمدرضا رادان در اولين نشست مطبوعاتی خود در سال جديد خورشيدی، روز يکشنبه، 19 فروردين ماه، گفت طرح برخورد با "بدحجابی" از اول ارديبهشت ماه در تهران آغاز می شود و شامل کسانی که شلوار و مانتوی کوتاه، مانتوی تنگ، لباس های بدن نما و شال های کوچک (موسوم به نوار) می پوشند، خواهد شد.

[External Link Removed for Guests]

سردار رادان همچنين گفته است که در مرحله اول اين طرح فقط با زنان "بدحجاب" برخورد می شود و در مرحله دوم با "بد پوششی پسران" نيز برخورد خواهد شد. آقای رادان گفت "بدحجابی" به امنيت اخلاقی آسيب می زند و هدف از اجرای اين طرح ايجاد امنيت اخلاقی در جامعه است.

وی در ادامه نشست مطبوعاتی روز يکشنبه گفت براساس تحقيقات علمی دانشگاه های ناجا (نيروی انتظامی) و تهران افراد "بدحجاب" به چند گروه تقسيم می شوند: "گروه اول بدنبال هويت گم شده خود می گردند ... و اين عده از نوعی بيماری رنج می برند. گروه ديگر بيمار روانی و دارای اختلال شخصيتی هستند که می خواهند شخصيت نمايشگرانه داشته باشند که نمونه های آنها هم در پسران و هم در دختران ديده می شود. گروه ديگر دارای اختلال و انحراف اخلاقی هستند و آخرين گروه، گروهی هيجان مدار و مدگرا هستند که حس آنها اين است که می توانند هيجان خود را از اين طريق تخليه کنند."

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت 70 درصد افراد "بدحجاب" (که کمتر از ده درصد زنان جامعه را تشکيل می دهند) به نوعی فقدان اعتماد به نفس دارند چون اغلب آنها در پاسخ به نظرسنجی ها علمی اين دو دانشگاه از گزينه "نمی دانم" يا "نمی توانم" استفاده کرده اند.

به گفته آقای رادان 93 درصد از پاسخ دهندگان به اين نظرسنجی، که با شرکت 1400 نفر افراد بالای هفده سال در مناطق متخلف تهران صورت گرفته، بر اين باور بوده اند که نيروی انتظامی می تواند به موضوع "بدحجابی" که به نظر آنها امنيت اخلاقی را با خطر روبرو کرده، پايان دهد.

فرمانده نيروی انتظامی تهران بزرگ موضوع برخورد با "بدحجابی" را مهم ارزيابی کرده و گفته است: "ما هم از آن ترسيده ايم مثل پدری که اسم بچه اش را رستم می گذارد و می ترسد صدايش کند."

وی افزود تا اول ارديبهشت ماه به مردم اطلاع رسانی می شود و پس از آن "واحدهايی شامل 30 گشت ارشاد، پانزده گشت غيرمحسوس و 15 دستگاه گشت تجمعی در سطح شهر و تا زمان لازم اجرا خواهد شد."

فرمانده نيروی انتظامی تهران گفت خودروهایی که در آن افراد بدحجاب نشسته باشند، توقیف و به مدت دو ماه در پارکینگ نگه داشته می‌شوند.

[External Link Removed for Guests]

سردار رادان گفت: "ما به هر محلی از جمله آموزشگاه‌ها سرکشی می کنيم و موارد مورد نظر را تذکر می‌دهیم. ماموران راهنمایی و رانندگی نیز می‌توانند در صورت مشاهده رانندگان بدحجاب در بزرگراه‌ها، خودرو آنها را متوقف کنند و این موضوع تجاوز به حریم خصوصی محسوب نمی‌شود."

به گفته سردار رادان گشت‌های غیرمحسوس با لباس شخصی در سطح شهر مستقر هستند و این افراد حکم و کارت هویت به همراه خود دارند.

وی همچنين گفت: "بسیج آمادگی دارد که در صورت نیاز از او نیز کمک گرفته شود، اما در این طرح فعلا نیازی به کمک بسیج نداریم."

سابقه موفقيت طرح های برخورد با "بدحجابی" از جمله پرسش های ديگر خبرنگاران در نشست مطبوعاتی فرمانده نيروی انتظامی تهران بزرگ بود که وی در پاسخ گفته است: "پاسخ به اين سوال را نمی توان به اين سادگی يافت. ما با اين نوع عمليات حداقل می توانيم جلوی گسترش بدحجابی را بگيريم."

در سال های اخير، همواره همزمان با آغاز فصل گرما، بحث حجاب و برخورد با "بی حجابی و بدحجابی" از سوی مراجع مذهبی، نيروی انتظامی، بسيج و نيروهای مذهبی تندرو اوج می گيرد.

اواخر سال 85 نيز رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران گفت از امسال پلیس، رانندگانی را که "شئونات اخلاقی و اسلامی" را رعایت نکنند و يا در خودروی خود سگ حمل کنند به مراجع قضایی تحویل می دهد.

بنابه گزارش ها، حمیدرضا هاشمی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران، همچنين مصادیق "عدم رعایت شئونات اسلامی" را نداشتن حجاب در خودرو یا بیرون بودن قسمت هایی از بدن که خالکوبی شده باشد، اعلام کرده است.

Please Login or Register to see this code
[External Link Removed for Guests]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1796
تاریخ عضویت: شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۸۵, ۴:۱۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 35 بار
سپاس‌های دریافتی: 215 بار
تماس:

پست توسط Karim1504 »

هيچ قومي را مجبور نكن كه از كيش تو پيروي نمايد و پيوسته و هميشه به خاطر داشته باش كه هر كسي بايد آزاد باشد ... (از وصایای داریوش کبیر)
نه از خودت تعریف کن و نه بدگویی. اگر از خودت تعریف کنی قبول نمی‌کنند و اگر بدگویی کنی بیش از آنچه اظهار داشتی تو را بد خواهند پنداشت...
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 60
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵, ۱:۲۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط ferryultrastar »

ما اگه تاريخ رو نگاه كنيم.ميبينيم كه در زمان پيامبر هم حجاب اختياري بوده و مسلمانان هيچ تعرضي نسبت به غير مسلمانان و كسايي كه حجاب نداشتن نميكردن.الانم توي 99 درصد كشورهاي مسلمان كاري به اين مسله ندارن.گو اينكه الانم تو كشور ما مردم توي تابستون يه كم راحتتر لباس ميپوشن همين !
از طرفي اگه يه خورده منصف باشيم و خودمون رو تو گرماي تابستون جاي اينها بزاريم ميبينيم كه اينا با اون وضعيت بسته بندي شده شون از گرما دارن هلاك ميشن. و تو اون گرما موش ابكشيده ميشن و به علت افتاب نخوردن به بدنشون كمبود ويتامينd وپوكي استخوان ميگيرن !! اينايي كه تو خيابون با اسم مامور حفظ حجاب به حريم خصوصي مردم معترض ميشن نزد خداشون گناهكارن.چرا بايد يه كسايي بخوان خودشونو جاي پيامبرا و اماما قرار بدن و به مردم امرو نهي كنن؟
يادشون نره كه خودشون هم خواهرو مادر دارن. اين كارها فقط فضاي جامعه رو مختل ميكنه و مردم رو نسبت به كسايي كه اين دستورهارو ميدن بي اعتماد ميكنن
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵, ۶:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

امام‌جمعه شيراز: بدحجابي نيازمند برخورد جدی است!!

امام جمعه شيراز تاکيد کرد: بايد با پديده بدحجابي و بي حجابي برخورد شود تا ريشه آن در جامعه اسلامي از بين برود.

به گزارش مهر، آيت‌الله محي‌الدين حائري شيرازي در خطبه‌هاي نماز جمعه شيراز اظهار داشت: قوانين بايد براي مجرمان دافعه ايجاد کند زيرا ريشه گناه و جرم جاذبه آن است اما با تدوين قوانين داراي دافعه مي‌توان شاهد از بين رفتن زمينه‌هاي وقوع جرم در جامعه بود.

وي افزود: در بسياري از موارد عدم اجراي درست احکام و قوانين باعث وقوع جرایم هستند زيرا در کشور ما که اغلب احکام آن برگرفته از دين مبين اسلام هستند قوانين مشکلي ندارند بلکه اجراي آنها داراي مشکل است.
نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبري ضمن تاکيد بر لزوم اصلاح برخي از قوانين، برخي از جريمه‌هاي پيش‌بيني شده را براي جلوگيري از وقوع دوباره جرم بازدارنده ندانست.

آيت‌الله حائري شيرازي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن حمايت از مسئولان استان فارس در توجه به زير ساخت‌ها خاطرنشان کرد: با اتصال استان فارس به خليج فارس توسط راه آهن شيراز ـ عسلويه مي‌توان شاهد پايان مشکلات اين استان و آغاز توسعه آن بود.

منبع: [External Link Removed for Guests]
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1420
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۵, ۹:۵۶ ق.ظ
محل اقامت: سرزمین تاریکی ها
سپاس‌های ارسالی: 1082 بار
سپاس‌های دریافتی: 869 بار
تماس:

با مردان بد حجاب هم برخورد می‌شود

پست توسط gigi64 »

مدیرکل مبارزه با مفاسد اجتماعی نیروی انتظامی گفت: مبارزه با بدحجابی امسال مختص زنان نیست و با مردانی که با نوع پوشش غیر متعارف و با آرایش خاص در جامعه ظاهر شوند، برخورد می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرتیپ دوم پاسدار " احمد روزبهانی" به پایگاه اطلاع رسانی ناجا افزود: طرح مبارزه با بدحجابی امسال از اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.
وی درباره علت انتخاب این زمان برای آغاز مبارزه با بدحجابی گفت: با آغاز فصل گرما، طراحان و مدل سازان لباس فعالتر شده، برخی از آنها مدلهای جدید و غیر متعارف را به بازار ارایه می‌دهند، در حالی که این موضوع در فصول دیگر کمتر به چشم می‌خورد.
وی، پوشیدن شلوارهای کوتاه، مانتوهای تنگ ، چسبان و بدن نما و استفاده از شال‌های کوچک که به طور کامل موی سر را نمی‌پوشاند ، به عنوان مصداق- های بدحجابی برای زنان یاد کرد.
سردار روزبهانی افزود: ماموران ناجا ابتدا با این افراد برخورد ارشادی می کنند و در صورت تکرار این برخورد به انتظامی و در نهایت به برخورد قضایی تبدیل خواهد شد.
وی توضیح داد:افراد بدحجاب در صورت امکان در محل مورد ارشاد واقع می‌شوند و در صورتی که اصلاح نشوند، دستگیر و به مقر انتظامی هدایت خواهند شد.
پیش از این فرمانده ناجا، رویکرد پلیس در برخورد با بدحجابی را صرفا ارشادی اعلام و هرگونه برخورد و دستگیری از سوی ماموران این نیرو را رد کرده بود.
مدیر کل مبارزه بامفاسد اجتماعی ناجا استفاده از پوشش‌های نامناسب را ایجادکننده ناامنی در جامعه دانست و گفت:بررسی‌ها نشان می‌دهد علت ‪۸۵‬ درصد از تعرضات صورت گرفته به افراد در سال گذشته، استفاده از پوشش‌های نامناسب بود.
روزبهانی افرود:بررسی و رجوع اجمالی به آمار مزاحمت برای نوامیس در سال گذشته نشان می‌دهد که بیشتر مزاحمت‌ها، برای خانم‌هایی اتفاق افتاد که نوع پوششان خارج از حد متعارف جامعه بود و حتی درصدی از آدم ربایی و تجاوز به عنف نیز اختصاص به همین افراد داشت.
وی با اظهار این که "اجرای طرح مبارزه با بدحجابی با تعطیلی مدارس شدت بیشتری می‌گیرد"، گفت : مسوولیت برخورد با بد حجابی صرفا از وظایف پلیس است و نیروی مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز آمادگی دارند هرگاه درخواست کنیم، با ما همکاری کنند.

مشاوره برای بدحجابها
فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در این گفت و گو گفت: افرادی که در محل مورد اصلاح قرارنگیرند، دستگیر و به مرکز انتظامی برای انجام مشاوره توسط مشاوران زن هدایت می‌شوند تا پس از از آن موضوع با خانواده آنها در میان گذاشته شود.
سردار "رادان" افزود:در مواردی که فرد (بدحجاب) دارای رفتارهای ناهنجار و یا غیر قابل اصلاح باشد، به مرجع قضایی معرفی می‌شود.
وی به برگزاری نشست‌های مشترک ناجا با صنف‌های تولید و پخش لباس در سال گذشته اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که وضعیت تولید لباس و پوشیدن آن در جامعه به گونه‌ای باشد که با اجرای طرح مبارزه با بدحجابی، روند بد حجابی در جامعه کاهش یافته، کنترل شود و در نهایت به توقف آن منجر شود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:زمان پایان اجرای طرح مبارزه با بدحجابی زمانی است که وضعیت بدحجابی در جامعه به سرانجام برسد و مظاهر آن از سطح جامعه جمع شود.
وی افزود: برخورد با مردان بدحجاب نیز در مرحله دوم اجرای طرح بدحجابی قرار دارد و در همان زمان نیز مصداق‌های آن اعلام خواهد شد.
رادان عرف جامعه اسلامی را تعیین‌کننده مصداق‌های بدحجابی برای زنان و مردان معرفی کرد و گفت که این مصادیق را مراجع انتظامی و قضایی تشخیص خواهند داد.
وی گفت در اجرای طرح مبارزه با بدحجابی در تهران علاوه بر ‪ ۳۰‬گشت انتظامی و ارشادی، تعدادی گشت‌های نامحسوس و همچنین گشتهای تجمعی با ‪۱۵‬ دستگاه "فولکس و هایس" نیز همکاری دارند.

[External Link Removed for Guests]
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵, ۶:۴۴ ب.ظ
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

مشاهداتي از چگونگي مبارزه با بدحجابي در تهران

پست توسط arash_slayer »

زنان بدحجاب ‌با يك دستگاه اتوبوس ناجا به اداره مبارزه با مفاسد اجتماعي در خيابان وزراي تهران منتقل و سپس براي ارايه توضيحات لازم و انجام مشاوره به دايره عمليات پليس مستقر در اين مركز هدايت شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، در اجراي طرح نيروي انتظامي در افزايش امنيت اجتماعي ديروز مأموران گشت ارشاد پليس با حضور در 23 نقطه شهر تهران مانند ميدان هفت‌حوض، تجريش، ميدان ونك و ميادين بزرگ و خيابان‌هاي اصلي اقدام به تذكر به زنان و دختران بدحجاب مي‌كردند كه اين تذكرات چنانچه با مقاومت فرد روبه‌رو مي‌شد منجر به هدايت وي به مقر مي‌شد.

بر پايه مشاهدات خبرنگار فارس در مركز مبارزه با مفاسد اجتماعي تهران بزرگ در خيابان وزرا‌ ساعت 8 شب يك‌دستگاه اتوبوس نيروي انتظامي كه حامل زنان و دختران بدحجاب بود به اين مركز وارد و افراد دستگير شده بلافاصله براي ارايه توضيحات به واحد عمليات زنان منتقل شدند.

در دايره عمليات ويژه بانوان، تعدادي از افسران زن پليس از افراد ياد شده عكس مي‌گرفتند كه اين عكس‌ها وارد سيستم شده و به عنوان سوابق‌ فرد بدحجاب نگهداري مي‌شود.

تعداد زناني كه به اين مركز منتقل شده بودند، حدود 15 نفر بود كه در ميان آن‌ها بعضي از زنان ميان‌سال نيز ديده مي‌شد كه يكي از مأموراني كه در اجراي طرح نسبت به انتقال اين افراد اقدام كرده بودند، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبني بر اين‌كه چرا افراد ميانسال را نيز به اين مكان منتقل كرده‌ايد، گفت: اين افراد مادران افرادي هستند كه به دليل بدحجابي به اين اداره هدايت شده‌اند و بنا به تقاضاي خودشان براي همراهي با دخترانشان به اين مركز آمده‌اند.
البته تعدادي از اين افراد از هدايتشان به اين مركز ‌شكايت داشتند‌.

از سوي ديگر همزمان با انجام مشاوره از سوي مأموران مركز با افراد بدحجاب، با خانواده آنان تماس گرفته مي‌شد و آن‌ها ‌به مركز مبارزه با مفاسد اجتماعي دعوت مي‌شدند.

‌تعدادي از والدين اين افراد‌ در هنگام مراجعه به مركز ‌به همراه خود لباس‌هايي مانند مانتو و يا روسري و يا شلوار بلند به همراه داشتند كه اين لباس‌ها براي تعويض در اختيار فرزندانشان قرار مي‌گرفت و اين افراد بعد از تكميل‌ فرم تعهد‌نامه و تعويض لباس تحويل والدين خود مي‌شدند.

بر مبناي مشاهدات خبرنگار فارس تعدادي از افراد كه توسط مأموران به اين مركز منتقل شده بودند، از نظر نوع پوشش خود داراي مصاديق اعلام شده نيروي انتظامي براي برخورد با بدحجابي نبودند كه وقتي خبرنگار فارس اين پرسش را از يكي از افسران‌ پرسيد، وي عنوان كرد: زماني كه به اين افراد درباره پيدا بودن مو و نوع پوشش روسري تذكر داده شد، آن‌ها مقاومت كردند و بنابراين ما هم آن‌ها را ‌به مركز منتقل كرديم. وي ادامه داد: تعدادي از اين افراد هم پس از آن كه به اتوبوس ناجا منتقل شدند، نسبت به اصلاح پوشش خود اقدام كردند.

خبرنگار فارس درخواست مصاحبه با تعدادي از افراد بدحجاب كه پس از تعويض لباس و اخذ تعهد در حال ترك اين مركز بودند را داشت كه اين افراد با رد اين درخواست گفتند: "‌حوصله حرف زدن نداريم".

منبع: بازتاب
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

پست توسط Reza6662 »

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 682
تاریخ عضویت: شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۴۷ ق.ظ
محل اقامت: زير آسمون ابري
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

پليس نامحسوس از متلك‌گويان فيلم مي‌گيرد

پست توسط Montana2100 »

فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به پرسشي در خصوص اظهارات اخير رئيس قوه قضائيه در جمع استانداران، از مبناي برخي گفته‌هاي وي اظهار بي‌اطلاعي كرد و گفت: هماهنگي كاملي با قوه قضائيه صورت گرفته است؛ ديروز جلسه داشتيم و اگر موردي بود به خود من مي‌گفتند.

به گزارش ايسنا، اظهارات سردار احمدي‌مقدم در اين خصوص در حالي بود كه آيت‌الله شاهرودي روز دوشنبه سوم ارديبهشت ماه با تاكيد بر اين كه در سياست‌هاي علاج آسيب‌هاي اجتماعي بايد دقت بسياري صورت گيرد، گفته بود كه در اين سياست‌ها نيز بايد پيشگيري بر برخورد مقدم باشد، چراكه در قانون اساسي بر اين مسأله تأكيد فراوان شده است.

وي همچنين خطاب به استانداران تأكيد كرده بود كه خيلي جاها برخورد خشن نتيجه عكس مي‌دهد و خلاف سياست پيشگيري است، از اين رو قضات، بخش‌هاي اجرايي به ويژه نيروي انتظامي و ستادهاي مشترك بايد دقت كنند كه در تب و تاب برخورد، كاري انجام نشود كه نتيجه عكس دهد.

روز چهارشنبه پنجم ارديبهشت ماه 86 در حاشيه تجليل از نيروي انتظامي استان تهران در اجراي طرح نوروز 86، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم با بيان اين كه هيچ كلانتري و پاسگاهي مامور اجراي طرح افزايش امنيت اجتماعي نيست، گفت: هيچ‌يك از دستگيرشدگان به اين محل‌ها هدايت نشده و فقط به 4 پايگاه پليس امنيت در تهران ارجاع مي‌شوند كه در آنجا با آنها صحبت مي‌شود، توجيه مي‌شوند و با حضور خانواده‌هايشان مي‌روند.

اما فرمانده نيروي انتظامي در حالي كه با پرسش‌هاي متعدد خبرنگاران در خصوص اجراي طرح روبه‌رو شده بود، خطاب به اصحاب رسانه گفت: «شما مي‌گوييد مبارزه با بدحجابي، ما عنوان مبارزه با بدحجابي نداريم و اين ساخته خود شماست و شما اين را درست كرده‌ايد».

وي با ابراز نارضايتي گفت: «چرا اين همه اصرار داريد، طرح امنيت اجتماعي و اخلاقي را به برخورد با بدحجابي تنزل دهيد كه البته اين هم جزو اجراي طرح است»؟!

سردار احمدي‌مقدم افزود: «يعني فكر مي‌كنيد در جامعه همه چيز امن شده و نگراني‌ها از بين رفته است و هيچ كس هيچ دغدغه‌اي در جامعه ندارد»؟

او خطاب به خبرنگار ايسنا پرسيد: «خودتان خانم هستيد، وقتي از خيابان مي‌رويد از مزاحمت اوباش ناراحت نيستيد»؟

سردار احمدي‌مقدم در ادامه در خصوص اظهارنظر روز گذشته جمعي از قضات دادسراي امور جنايي تهران در پاسخ به صحبت‌هاي اخير خود در رابطه با مسامحه در پرونده «علي ميكروب»، با تاكيد بر اين كه جوابيه يا بيانيه‌اي نديده‌ است، تصريح كرد: «ما با قوه قضائيه كاملا هماهنگ هستيم. من نمي‌دانم ما چه گفته‌ايم كه بايد براي من جوابيه صادر كنند»!؟

وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا مامور مخفي مبارزه با بدحجابي وجود دارد؟ گفت: نيروي انتظامي مامور مخفي مبارزه با مزاحمان دارد و اين در حالي است كه پليس مخفي حق برخورد ندارد و فقط مستندسازي مي‌كند.

فرمانده ناجا اضافه كرد: پليس مخفي حق ندارد به عنوان پليس نامحسوس، خودش را به مردم معرفي كند.

در ادامه گفت‌وگو با سردار احمدي‌مقدم، زماني كه وي با پرسش ديگري در باب سوءاستفاده از پليس مخفي مواجه شد، گفت: «پس مي‌گوييد ما چه كار كنيم؟ آشكار بيايند، مي‌گوييد چرا آشكارند؟ مخفي بيايند مي‌گوييد چرا مخفي؟ پليس چشم ماست و با مستندسازي و تهيه عكس اگر متهم نيز جرمش را قبول نكرد، با فيلم تهيه شده قادر به برخورد با اوست».

وي مدعي شد: «فكر نمي‌كنم مخالفت چنداني با اجراي طرح باشد، بلكه روي روش‌ها و شيوه‌ها مبني بر اين كه رويكرد فرهنگي باشد و به اقدامات فرهنگي اولويت داده شود، نقطه نظراتي وجود دارد».

فرمانده ناجا با اشاره به فضاي اجراي طرح طي سه روز گذشته، گفت: «نه جو پليسي هست و نه بگير و بند؛ ظاهرا اجتماع خيلي هم پاكتر شده است».

وي همچنين با اشاره به جلسه روز سه‌شنبه نيروي انتظامي با رييس و معاون اول قوه قضائيه اعلام كرد: در اين جلسه موافقت شد با تشكيل ستاد مشتركي از قوه قضائيه و نيروي انتظامي، پرونده مجرمان جرايم امنيت اجتماعي كه در جامعه وحشت‌آفرين بوده‌اند، قابل درخواست عفو نباشد و به اين ترتيب از ورود اين پرونده‌ها به كميسيون عفو ممانعت شود، چرا كه در صورت عفو و يا عدم پذيرش تقاضا، كميسيون موجب تاخير در اجرا مي‌شود.

از سوي ديگر سردار احمدي‌مقدم خبر داد: در اين جلسه ايجاد شعب در دادسراها و دادگاه‌هاي كشور براي رسيدگي ويژه به جرايم خاص امنيت اجتماعي كه در آن قضات با وحدت رويه به سرعت به اين جرايم رسيدگي كنند نيز قطعي شد.

وي در پاسخ به ايراد وارده بر موقتي بودن اجراي طرح، گفت: «آيا فكر مي‌كنيد پارسال هم موقت بود؟ زماني كه ناهنجاري‌هاي اجتماعي اوج بگيرد حضور پليس هم متناسب با آن تشديد مي‌شود، اما اگر اوضاع به حد نرمال و عادي برگشت ضرورتي نيز براي صرف توان در آن وجود ندارد، بدين ترتيب بايد امنيت مردم در فصل بهار و تابستان كه تفريح و حضور در گردشگاه‌ها و طبيعت افزايش مي‌يابد بيشتر شود».

فرمانده ناجا با تاكيد بر اين كه در هر صورت ما وظيفه خودمان را انجام مي‌دهيم، اظهار كرد: اقدامات سال گذشته ناجا در رابطه با امنيت اجتماعي نتايج بي‌نظيري داشت، به طوري كه در شرارت، قتل، سرقت مسلحانه، تجاوز به عنف، گروگانگيري كاهش‌هاي 30 درصدي داشتيم كه در نوع خود ركورد بوده است.

ايران وي گفت: جامعه نياز دارد با اين جرايم سخت‌تر برخورد شود و ما نيز هدفمان را در ليدرهاي اين جرايم ساماندهي كرده‌ايم.

سردار احمدي‌مقدم جهت اصلي حركت نيروي انتظامي در سال 86 را برشمرد و گفت: باندهاي فساد اولين گروه هدف است و پس از‌ آن متجاوزان حريم خصوصي كه موجب آبروريزي مردم مي‌شوند و به عكس و فيلم آنها دستبرد مي‌زنند، در تيررس اقدامات پليس قرار مي‌گيرند.

وي سومين گروه هدف را افراد ايجاد كننده ناهنجاري در اجتماع معرفي كرد و گفت: خودتان قضاوت كنيد كه چقدر جو پليسي طي سه روز اجراي طرح در جامعه حاكم بوده است.

بدين ترتيب فرمانده ناجا در بررسي بازخورد اجراي طرح در سطح گفت: طي سه روز گذشته، حدود 150 تن به مراجع از پيش تعيين شده به دليل نامناسب بودن پوشش هدايت شدند كه اين افراد با حضور خانواده‌هايشان توجيه شده و با اخذ تعهد پس از انجام كار روانشناسي آزاد شده‌اند.

وي تاكيد كرد: خوشبختانه تنها 13 تن به دادسراها احضار شدند كه اين افراد نيز از كساني بودند كه با ماشين بر سر راه خانمها قرار گرفته و ايجاد مزاحمت مي‌كردند و دستگيري اين افراد با استناد به تصاوير تهيه شده از آنها توسط پليس نامحسوس بوده است.

سردار احمدي‌مقدم با بيان اين كه نيروي انتظامي با سرريزهاي زيرساخت اجتماعي برخورد مي‌كند، اعلام كرد: وضعيت زيرساختهاي فرهنگي، اقتصادي و اجتماعي به پليس ربطي ندارد و ما موظفيم دامنه‌ها را كنترل كنيم، پس اگر فرض بر اين باشد كه هر سازمان و دستگاهي كار خودش را به درستي انجام دهد، طبعا پليس دخالت ندارد، اما اگر هر چيزي در جامعه سرريز شود، نيروي انتظامي وارد عمل مي‌شود و مسأله حجاب نيز در همين باب است.

فرمانده ناجا در ادامه اين گفت‌وگو از عمليات نوروزي مسوولان، فرماندهان و ماموران پليس استان تهران تقدير كرد و افزود: پليس اين استان در كاهش تصادفات و مرگ و ميرها رتبه نخست ناجا را به خود اختصاص داده و در برقراري امنيت نيز جزو بهترين رتبه‌ها بوده است.

وي با اشاره به اين كه استان تهران بيشترين سفر و پر ترافيك‌ترين مسيرهاي كشور را در نوروز به خود اختصاص داده بود، اضافه كرد: در سايه همكاري دستگاه‌هاي امدادي و بسيج اين استان عملكرد موفقي از خود نشان داد، به طوري كه به گواه آمارها اقدامات نيروي انتظامي در كل كشور موجب كاهش 10 درصدي تصادفات و نيز 20 درصدي جاده‌اي را به همراه داشته است.

سردار احمدي‌مقدم عملكرد مامورانش را اثربخش توصيف كرد و افزود: تقديرهاي مردم از طريق سامانه (197)، 55 درصد بود و اين در حاليست كه شكايات تنها 5 درصد تماس‌ها را در برگرفته بود.

سردار زارعي همچنان فرمانده نيروي انتظامي استان تهران خواهد بود

فرمانده نيروي انتظامي در پاسخ به شايعاتي كه در خصوص تغيير فرماندهي انتظامي استان تهران و حضور سردار زارعي در يكي از ارگانهاي شهري بود، پاسخ داد: طبيعتا اگر قرار بود تغييري رخ دهد، در جلسه‌اي به اين بزرگي، اين اتفاق مي‌افتاد، اما پاسخ من «خير» است و فعلا تصميمي بر جابجايي يكي از برترين فرماندهان ناجا (سردار زارعي) ندارم.

قانون نمي‌گويد: برگرديد، دامنه تفسير و سوءاستفاده باز بود

آخرين پرسش خبرنگار ايسنا از سردار احمدي‌مقدم در خصوص مراجعه مجدد دارندگان معافيت‌هاي چاقي و لاغري به سازمان وظيفه عمومي ناجا گفت: «اين سوالات را از ستاد كل نيروهاي مسلح بپرسيد، چرا كه نيروي انتظامي در حوزه سياستگذاري وظيفه‌اي ندارد و صرفا مجري است» .

وي ادامه داد: نيروي انتظامي به نمايندگي از كل نيروهاي مسلح مجري سياستهاست، از اين رو تنها جمع‌بندي نظرات را به ستاد كل منعكس و تصميم گيري‌هاي صورت گرفته را اعمال مي‌كند.

فرمانده ناجا گفت: «قانون نمي‌گويد برگرديد، اما دامنه تفسير و سوءاستفاده در اين باب باز بوده و مواردي كه سوء‌استفاده شده است، طبق مكانيزم مشخص تشخيص بايد بازگردند».

[External Link Removed for Guests]
تصویر
.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 682
تاریخ عضویت: شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵, ۱۲:۴۷ ق.ظ
محل اقامت: زير آسمون ابري
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

87 درصد از شهروندان خواهان ادامه طرح امنيت اجتماعي هستند

پست توسط Montana2100 »

سردار رادان:
87 درصد از شهروندان خواهان ادامه طرح امنيت اجتماعي هستند


به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس سردار احمد‌رضا رادان با موفقيت‌آميز بودن اجراي طرح امنيت اجتماعي گفت: پيش از آغاز طرح اهداف‌، سياست‌ها و روش‌ها‌ي خود را تعريف‌ كرديم كه ‌افزايش امنيت اخلاقي جامعه‌، تطهير سيماي جامعه از يك پديده نابهنجار‌، ايجاد زمينه براي مقابله جدي با كج‌روي‌ها‌، آسيب‌ها و جرائم مختلف اجتماعي و افزايش رضايت و خرسندي شهروندان از اجراي درخواست آن‌ها از اهداف اين طرح است.
وي در پاسخ به اين پرسش كه به نظر شما طرح مقابله با بد پوششي تا چه ميزان اهداف فوق را محقق كرده است، گفت: داده‌هاي يك بررسي جامعه كه در‌ دو روز‌ گذشته انجام شده است نشان داده است كه در مدت اجراي طرح امنيت اخلاقي و اجتماعي احساس امنيت رواني و اجتماعي مردم در حال افزايش است و‌ 87 درصد شهروندان نيز از شروع طرح ابراز رضايت كرده‌اند و خواستار ادامه آن شده‌اند، كه اين موضوع تصميم پليس براي مبارزه به عوامل مخل امنيت اخلاقي و منزلت اجتماعي ‌را تقويت كرده است.
وي افزود: هم اكنون پليس براي منزلت اجتماعي در رديف سه گروه اول جامعه است و مشاهدات و بررسي‌هاي همكاران ما در خيابان‌ها و اماكن عمومي نشان داده است كه با اجراي طرح امنيت اجتماعي تعداد افراد بدپوشش در آن اماكن به شدت كاهش يافته است و اين موضوع نشان مي‌دهد كه هر چهار هدف ما در حال محقق شدن هستند.
فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ درباره زمان اتمام اجراي طرح ‌امنيت اجتماعي گفت: ما طرح را تا برطرف شدن و اصلاح مظاهر بد پوششي در جامعه ادامه مي‌دهيم ولي تاكتيك‌هاي نيروي انتظامي در اجراي طرح به‌ مرور تغيير مي‌يابد.
وي ادامه داد: روش‌هاي ارشادي، انتظامي و قضايي روش‌هاي كلي ما ‌در اجراي طرح است‌‌‌ اما در چارچوب آن‌ها از فنون و تاكتيك‌هاي جديدي در آينده استفاده خواهيم كرد كه به موقع از آن‌ها سخن خواهيم گفت.
سردار رادان در پاسخ به پرسشي درباره مخالفت‌ها و اظهار‌نظرها‌يي كه طي چند روز اخير در اجراي طرح بيان شده است، گفت: اكثر اظهار‌نظرها و نقدها را خوانده‌ام تقريباً هيچ‌كدام از آن‌ها با اصل طرح مخالفت نكرده بودند، بلكه درباره روش‌ها اظهار ترديد كرده بودند.
وي ادامه داد: ما براي اجراي روش‌هاي خود از نظرات تعدادي از علما‌، صاحب نظران و اساتيد جامعه‌شناس، روان‌شناس و تعدادي از كارشناسان خبره فرهنگي كشور بهره گرفته‌ايم و به همين دليل در صحت و اثر بخشي روش‌هاي خود ترديدي نداريم.
فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ با اشاره به بكارگيري نيروهاي آموزش ديده در اجراي طرح امنيت اخلاق گفت: مأموراني كه براي اجراي طرح امنيت اخلاق انتخاب شده‌اند از حيث شخصيتي و رفتاري بسيار پخته و آزموده هستند و از حيث نوع برخورد نيز آموزش‌هاي مختلفي را گذرانده‌اند.
سردار رادان ادامه داد: در مدت اجراي طرح امنيت اخلاق عده زيادي با مركز‌ 197 پليس تماس گرفته‌ و نظراتشان را درباره اجراي طرح عنوان كرده‌اند‌.
وي ادامه داد: افرادي كه با مركز 197 تماس گرفته‌اند با ابراز رضايت از اجراي طرح پيشنهادهاي مفيدي نيز براي افزايش اثر‌بخش طرح ارائه كرده‌اند و چند مورد هم شكايت وجود داشته‌ كه به آن‌ها رسيدگي شده است.
سردار رادان در پاسخ به اين پرسش كه برخي نهادها عنوان كرده‌اند كه در اجراي طرح با آن‌ها هماهنگي نشده‌ است، گفت: وزير محترم كشور‌، رياست محترم قوه قضائيه‌، وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي و دادستان محترم تهران ‌طي سخناني از ضرورت و لزوم برخورد با بد پوششي با قاطعيت سخن گفته‌اند و از اقدام نيروي انتظامي نيز حمايت كرده‌اند و بنابراين ديگر با چه كسي بايد هماهنگ مي‌كرديم؟ آيا اين سخنان دليلي محكم بر وجود هماهنگي بين نيروي انتظامي و آن نهادها نيست؟
‌فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ ادامه داد: نيروي انتظامي همزمان با اجراي طرح مقابله با بد پوششي برخورد با مزاحمان نواميس مردم را نيز آغاز كرده است ‌كه در اين زمينه ‌در چند روز اخير چندين نفر دستگير و چندين خودرو نيز توقيف شده‌اند و نيروي انتظامي نيز به زودي بر شدت عمل خود با اينگونه افرادافزايش مي‌دهد.
وي گفت: به شهروندان مژده مي‌دهم كه طي چند روز آينده پليس با شدت و قاطعيت به مقابله با اراذل و اوباش‌، توزيع كنندگان مواد مخدر و سارقان خواهد پرداخت و در اين راه نيز نيازمند حمايت مردم و رسانه‌هاي جمعي هستيم‌.

[External Link Removed for Guests]
تصویر
.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”