> موج تازهء برخورد با زنان و جوانان <

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, MASTER, شوراي نظارت

قفل شده
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: نزد خدايگان افسار گسيخته
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط arash_slayer »

nt,
اين روش جديد نيست و حدود 8 ماه پيش يکي از حوزه اي مقاومت بسيج در يکي ار مناطق شهر اصفهان اقدام به اين کار کرده بود (اين اقدام کاملا خود جوش بود) و اخيرا ديگر گزارشي مبني بر اعمال اين روش در ديگر مناطق کشور گزارش نشده است.
به اخر نامه توجه کنيد :x
او دوم دسامبر به دار اويخته شد
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

خيلی مسخرست يعنی ادمی که به ان حد از فکر و بلوق وشعور ميرسه که انتخاب همسر ميکنه و تشکيل زندگی مستقل ميده خودش نميتونه درک کنه و تشخيص بده که همسرش با چه شرايتی ميتونه باشه اين واقع ان شرم اوره

انجايی که نوشته پس مبادا با بی‌حجابی ناموسمان، در تولد اولاد دیگران سهیم باشیم اين ديگه اوج وقاهت يه نفره چتور جرات کردند اينو بدند دسته يه مرد ايرانی اگر اينو همونجا خونده باشه بايد عکس العمل ديدنی داشته باشه چون دقيقا به نا موس نفر مقابل توهين کرده

د بابت غلط املای ميبخشي
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-اهواز
سپاس‌های دریافتی: 3 بار
تماس:

پست توسط shahram_sampad »

Fantoom121 نوشته شده: پس مبادا با بی‌حجابی ناموسمان، در تولد اولاد دیگران سهیم باشیم

من هم ميخواستم همين رو بگم كه ديدم دوست خوبمون اشاره كردند... اين قسمتش خيلي ناجوره...اگه كسي بد حجابه بايد بگيم متوجه نيست نه اينكه اين وصله ها رو به نوعي بش بچسبونيم
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 62 بار
سپاس‌های دریافتی: 114 بار
تماس:

پست توسط Fantoom121 »

بله کاملا موافقم و در سانی نميدونم بعضی وقتها هرکاتی از بعضی از نقات به صورت خودجوش شروع ميشه که در نهادش فقط فقط يکسری از ديدگاههای متهجر خفته و و هيچ کدام از نهادها هم ازش پشتيبانی نميکنند و بعد هم به نام يه نهاد تمام ميشه و فقط سرافکندگی ان نسيب ان نهاد ميشه همين و بس ولی خوب نميشه گفت که تمام هرکات انجام شده در نهاد ها هم کاملا درست است چون بالاخره باشر جايزلختاست
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
 تصویر
تصویر 
  در خاک غریب پرسه بی انتهاست - هم گریز غربتم زادگاه من کجاست؟ 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

بازداشت بازيگر معروف در طرح امنيت اجتماعي!

پست توسط arash_slayer »

يكي از بازيگران معروف سريال‌هاي طنز تلويزيون كه با يك قبضه اسلحه كمري‌ و در حالت غيرطبيعي در شهر در حال تردد بود، توسط عوامل گشت انتظامي بازداشت شد.

به گزارش فارس، اين بازيگر معروف كه در بسياري از سريال‌هاي طنز تلويزيوني ظاهر شده است در حالي‌كه در محدوده شهرك غرب به همراه يك قبضه اسلحه كلت كمري در حالت غيرطبيعي بود، باعث وحشت مردم شد‌ كه در پي مراجعه اهالي به مأموران گشت و اعلام اين‌كه يك فرد مسلح در كنار خيابان ايستاده است، توسط عوامل گشت انتظامي شناسايي و دستگير شد.

مأموران پس از خلع سلاح اين بازيگر معروف در بازرسي از وي مقداري مواد مخدر كشف كردند و وي را براي بررسي به يكي از پاسگاه‌هاي پليس امنيت منتقل كردند.

پرونده اين بازيگر معروف براي بررسي به دادگاه ارسال شده است.

arash_slayer :متاسفانه موفق به یافتن نام این بازیگر معروف نشدم :-x
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

«ناجا» درباره حادثه ميدان هفت‌تير توضيح داد

پست توسط arash_slayer »

در پي انتشار اخباري در بعضي از سايت‌ها مبني بر برخورد خشن ‌عوامل گشت ارشاد با يك زن در ميدان هفت تير تهران، رئيس مركز اطلاع‌رساني پليس تهران از بررسي دقيق و همه جانبه اين موضوع در پليس خبر داد.

سرهنگ مهدي احمدي در گفت‌وگو با فارس در خصوص چگونگي جزئيات حادثه به وقوع پيوسته در ميدان هفت تير تهران گفت: مأموران گشت ارشاد در ميدان هفت تير در حال تذكر ‌به تعدادي از افراد بدحجاب بودند كه يكي از مأموران متوجه فيلمبرداري دختر جواني از طريق تلفن همراه از اين صحنه شد و از وي درخواست كرد تا براي ارائه توضيحات به همراه عوامل گشت به مقر پليس بيايد.

وي گفت: مقاومت فرد مورد نظر براي اعزام به پايگاه پليس باعث بروز درگيري فيزيكي بين مأموران زن و دختر مورد نظر شد كه اين امر ‌تجمع مردم را در پي داشت.

سرهنگ احمدي گفت: فرد مذكور هيچ ارتباط و يا نسبتي با افراد مورد ارشاد نداشته‌ و پليس تهران بررسي همه جانبه خود را درباره اين موضوع آغاز كرده است كه در اين زمينه در آينده نزديك اطلاع‌رساني مي‌شود.

منبع: بازتاب
Captain I
Captain I
نمایه کاربر

پست توسط arash_slayer »

مجادله ابتکار و بيادي برسر بدحجاب‌ها

نايب رئيس شوراي شهر تهران گفت: برخي از بدحجاب‌‏ها عين طاعون و حتي بدتر از طاعون هستند.

به گزارش ايلنا، حسن بيادي، نايب رئيس شوراي شهر تهران در هشتمين جلسه علني شوراي شهر تهران در واكنش به نطق پيش‌‏از دستور معصومه ابتكار عضو شوراي شهر تهران، افزود: هيچ جا مقابله‌‏اي با حجاب صورت نگرفته است.

وي به برنامه شوراي دور دوم در اين زمينه اشاره كرد و گفت: چند سال پيش، امنيت در فروشگاه‌‏هاي عرضه پوشاك از بين رفته بود و مدل‌‏هايي ارائه مي‌‏شد كه مورد تاييد نظام جمهوري اسلامي نبود.
وي به اقدامات مثبت آن دوران و نمايشگاهي كه به اين منظور در مصلي برگزار شد، اشاره كرد و افزود: من افرادي را به در خانه خانم دكتر ابتكار مي‌‏فرستم تا با ديدن آنها گريه كنند و باور كنند كه اين طرح بايد اجرا شود.

وي از اقدامات اخير نيروي انتظامي در طرح امنيت اجتماعي دفاع كرد و گفت: در اين طرح به 80 هزار نفر تذكر شفاهي داده‌‏اند و تنها 200 نفر دستگير شده‌‏اند.
به گفته بيادي، اين كار تنها ارشادي بوده و ارزنده است.

وي تنها ايراد اين طرح را در نوع تبليغات آن عنوان كرد و گفت: تبليغات طرح امنيت اجتماعي ناامني ايجاد مي‌‏كند.
وي خواستار حضور فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ در جلسه شوراي شهر و حتي جلسه بدون حضور مستمع شورا و ارائه تصاويري از اجراي اين طرح شد.

منبع: بازتاب
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: pejman.daie@gmail.com
سپاس‌های دریافتی: 20 بار
تماس:

پست توسط pejman »

برخي از افراد هم كه فكر ميكنن خودشون هميشه درست ميگن و نظر و اعتقادات ديگران براشون ارزش نداره از سونامي بد ترن :-? :-?
Empty spaces - what are we living for?

از دی که گذشت هیچ از او یاد مکن
فردا که نیامده است فریاد مکن
برنامده و گذشته بنیاد مکن
حالی خوش باش و عمر بر باد مکن
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پليس و هتك حرمت اشتباهي دختر جوان مشهدي

پست توسط ghalamman »

پليس و هتك حرمت اشتباهي دختر جوان مشهدي
روزنامه قدس در صفحه حوادث نوشت: زنگ تلفن سرويس حوادث به صدا درآمد و باز انتظار مي‌رفت خبري شده است. اما اين بار موضوع متفاوت بود. بي هيچ دخل و تصرفي و تنها به عنوان راوي اين گفتگوي تلفني برايتان بازگو مي‌شود.
صداي آن طرف خط آنقدر نامفهوم بود كه جمله اولش را چند بار تكرار كرد و تازه متوجه شدم مي‌گويد: آقا! من قبل از اينكه چيزي بگويم مي‌خواهم هيچ كس مطلع نشود، چون حوصله رفت و آمد به كلانتري و جاهاي ديگر را ندارم، راستش را بخواهيد با اين اتفاقي كه افتاده ديگر به پليس اطميناني ندارم.
داستانش را اين گونه شروع كرد كه: با برخوردي كه با من شده احساس مي‌كنم مرده ام، چون اگر واقعاً زنده بودم و مرا به عنوان يك انسان زنده داراي اختيار و آبرو قبول داشتند، چنين برخوردي با من نمي‌شد.
يك بار ديگر بغض گلويش را گرفت و بعد از چند لحظه سكوت ادامه داد: شب يكشنبه همين هفته ساعت نزديك 22بود كه داشتم با خواهر كوچكم از حرم بر مي‌گشتم كه آن اتفاق افتاد.
به يك باره صدايش شروع به لرزيدن كرد و باز چند لحظه سكوت، تصور كردم مانند برخي از اخبار منتشر شده در خصوص اذيت و آزار دختران او هم گرفتار گروهي از اين افراد شده است. اما در كمال تعجب اين دختر گفت: در ميدان شهدا ماشين بنز الگانس پليس مقابل پايم توقف كرد و يك مأمور كه گويا درجه سرهنگي داشت به همراه دو نفر ديگر پياده شدند. تا آن لحظه گمان نمي‌كردم اينها براي من توقف كرده‌اند، ولي ناگهان همان سرهنگ به طرف من آمد و اولين جمله اش اين بود«چرا گدايي مي‌كني؟»
وقتي به اين جاي داستانش رسيد كمي حال و هواي صحبت كردنش هم تفاوت كرد.وي ادامه داد: گفتم ببخشيد اشتباه گرفته ايد. من گدا نيستم. ولي همان جناب سرهنگ اصرار داشت من گدايم! حتي گفت: چند روز است ما مواظب شماييم و هر روز براي گدايي به اطراف حرم مي‌آيي و اين بچه را بهانه‌اي براي اين كار قرار داده‌اي.
در اين لحظه وقتي از او پرسيدم قيافه شما مانند گدايان است؟ گفت: حتماً قيافه دختر 26ساله‌اي كه كاملاً حجاب اسلامي را رعايت كرده و همراه خواهر كوچكش كه لباسهاي مناسبي بر تن دارد شبيه گدايان بوده كه آن جناب سرهنگ عزيز چنين ادعايي داشت.
وي افزود: تازه درگير اين آقايان بودم كه مشكل دوم هم اضافه شد و آن هم پيدا شدن سروكله بچه‌هاي گزارش پنج تلويزيون بود با دوربين روشن به اين جمع اضافه شدند و بي‌آنكه بدانند موضوع چيست و اساساً چه مشكلي پيش آمده مشغول فيلمبرداري شدند.
هرچه اصرار كردم كه جناب سرهنگ به چه استنادي مي‌گوييد من گدايم، او همچنان گفته خود را تكرار مي‌كرد كه ما دقيقاً تو را مي‌شناسيم و هر شب كارت همين است.
آنها بدون توجه به خواهشها و دلايل من، در خودرو را باز و مرا سوار كردند. كنار من مرد معتادي نشسته بود كه وقتي فكر مي‌كنم اگر آن لحظه يكي از آشنايان مرا در كنار آن مرد و آن هم در داخل خودرو پليس مي‌ديد چه فكري مي‌كرد.
وقتي داستان اين دختر به اين جا رسيد ديگر بهت اوليه او به من هم منتقل شده بود و من از تعجب ديگر چيزي نمي‌گفتم كه دختر گفت: آقا گوش مي‌دهيد، گفتم بله ادامه بدهيد.
دختر گفت: در مسير راه خواهش و تمناهاي من بيشتر شد، ولي آنها بي توجه بودند كه در نهايت از فرط عصبانيت گفتم شما مرا بازرسي كنيد اگر چيزي به جز لوازم شخصي و مقدار ‌اندكي پول پيدا كرديد درست است، ولي بدانيد كه من شكايت مي‌كنم.
ترس من دو چندان شده بود، زيرا داشتم به اين فكر مي‌كردم كه وقتي من نمي‌توانم پليس كشورم را كه تمام شواهد را مي‌بيند متقاعد كنم، اگر از كلانتري به خانه تلفن بزنم چگونه خانواده ام را متقاعد كنم كه هيچ خلافي مرتكب نشده ام.
وي ادامه داد: در همين فكر و خيال بودم كه يكي از مأموران همراه آن افسر عاليرتبه گفت: جناب سرهنگ گمان كنم اشتباه شده مي‌خواهيد رهايش كنيم و گويا همين يك جمله كافي بود تا تمام دلهره هايم تمام شود و در كمال تعجب سرهنگ دستور داد خودرو متوقف شود و مرا پياده كنند، اما جمله آخرشان جالب بود كه گفتند «برو خدا را شكر كن».
داستان اصلي او به پايان رسيد، ولي حاشيه‌هاي بدتري هم داشت كه گفت: وقتي از خودرو پليس پياده ام كردند آن هم در جايي كه از مسير اصلي من دورتر بود چند راننده خودرو كه شاهد اين ماجرا بودند گمان كردند من آدم مشكل داري هستم و مزاحمتهاي آنها شروع شد. خلاصه به هر بدبختي بود با يك خودرو دربست به منزل رفتم و امروز تصميم گرفتم روزنامه را در جريان اين برخورد پليس قرار دهم. در ضمن به دفتر نظارت همگاني پليس (197) هم موضوع را اطلاع داده ايم. علاوه بر برخورد بدون تحقيق پليس با شهروندان برخورد بچه‌هاي گزارش 5 نيز غيرحرفه‌اي نشان ميدهد، زيرا آنها حق ندارند وقتي هنوز هيچ اتهامي ثابت نشده از شهرونداني كه توسط پليس دستگير مي‌شوند فيلمبرداري كنند كه در بسياري موارد شاهد پخش اين تصاوير هم هستيم، كافي است با پخش اين فيلم در شبكه استاني آبروي يك خانواده به بازي گرفته شود، هرچند دخترك مدعي شد تماس با روابط عمومي صداوسيماي خراسان مانع از پخش اين برنامه شده است كه جاي تشكر دارد.
منبع:بازتاب
(من فقط می گویم با بند بند بدنم درک می کنم....فقط همین)
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 26 بار

پست توسط hossein_s89 »

اعتراض فعالان حقوق بشر به برخورد با 'بدحجابی'

کانون مدافعان حقوق بشر ایران از برخوردهای اخیر با زنان و فعالان دانشجویی انتقاد کرده و روش های در پیش گرفته شده را 'ناسازگار با موازین حقوق بشری' خوانده است.

این کانون اعلام کرده که برخوردهایی که در خیابان ها با زنان تحت عنوان 'بدحجابی' دیده می شود " با روش و منطق اصولی سازگار نيست چراكه نيروی انتظامی فقط مجری و ضابط قضايی است و در جايگاه تصميم‌‏گيری قرار ندارد."

در طول ماه گذشته خورشیدی نیروهای انتظامی ایران به اجرای طرحی با نام 'مبارزه با بدحجابی' مبادرت کرده اند که به بازداشت موقت شمار زیادی منجر شده و در برخی موارد نیز با خشونت هایی همراه بوده است.

این برخوردها اعتراض هایی را در پی داشته اما برخی مذهبیون و مسئولان جمهوری اسلامی از این اقدام نیروی انتظامی دفاع کرده و خواهان برخورد با آنچه 'پوشش غیر اسلامی'، 'غربی'، یا 'مغایر با موازین شرع' می نامند، شده اند.

با این حال طرح موسوم به 'مبارزه با بدحجابی' از آغاز با انتقاد ضمنی رئیس قوه قضائیه ایران همراه شد که به نیروی انتظامی هشدار داد "برخوردهای خشن در مبارزه با آسیب های اجتماعی نتیجه عکس می دهد."

برخورد با فعالان دانشجویی

کانون مدافعان حقوق بشر ایران همچنین به انتقاد از برخوردهای اخیر با فعالان دانشجویی پرداخته و بازداشت و محروميت از تحصيل و تعليق آنها در كميته ‌‏های انضباطی را "رخدادهایی نگران‌‏‏كننده برای مدافعان حقوق بشر" خوانده است.

سخنگوی این کانون، خواهان 'آزادی و توقف برخورد با دانشجويان' شده و نوشته است: "عدم اجازه برای ملاقات وكلا و والدين دانشجويان بازداشت‌ ‏شده با آنها، امری ضد حقوق شهروندی و خلاف مصرحات قانون اساسی است."

هفته گذشته، در پی نا آرامی هایی که در دانشگاه علامه طباطبائی تهران بر سر لغو مجوز انجمن اسلامی این دانشگاه و جلوگیری مسئولان از برگزاری انتخابات آن رخ داد، سه دانشجو بازداشت شدند و از ورود تعدادی دیگر به کلاس های درس جلوگیری شد.

برخی فعالان دانشجویی، دولت محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران را متهم می کنند که در قالب برنامه ‌ای حساب شده، در حال انحلال و يا پيش ‌گيری از تجديد انتخابات در بين انجمن‌ های اسلامی دانشگاه ها است تا بدين وسيله روند فعالیت های دانشجویی مختل شود.

اما هواداران دولت گروه های دانشجویی را به تلاش برای ایجاد نا آرامی و 'سیاسی کردن دانشگاه' متهم کرده و برخورد با برخی دانشجویان - .و بعضا استادان - را در راستای 'پاکسازی' دانشگاه ها می دانند.

نجات 2دختر جوان از خودروى مامورهاى قلابى

با دستگيرى 6مامور قلابى توسط ماموران انتظامى ، 2دختر جوان که از سوى آنها ربوده شده بودند، نجات يافتند.
ساعت 20.30روز جمعه ماموران يگان گشت انتظامى در حوالى ميدان نماز با مشاهده يک خودرو با 2سرنشين دختر و 3مرد جوان ، به آنها ظنين شدند و دستور توقف صادر کردند. با متوقف شدن اين خودرو 2دختر بسرعت از خودرو پياده شدند و از پليس درخواست کمک کردند.
2دختر جوان خطاب به ماموران عنوان کردند، سرنشينان خودرو آنها را ربوده و با تهديد قصد انتقال به نقطه نامعلومى را داشته اند.
به دنبال اين اظهارات و تحقيق معلوم شد، 3مرد جوان خود را مامور معرفى کرده و سپس دختران جوان را ربوده اند.

آغاز تحقيقات

با دستگيرى 3متهم ، در مرحله بعدى آنها اعتراف کردند به اتفاق 3نفر ديگر از دوستان خود با پرسه زدن در نقاط مختلف شهر، پس از مشاهده دختران جوان با معرفى خود به عنوان مامور قصد انتقال آنها به نزد دوستانمان را داشتيم که پليس ما را متوقف کرد.

دستگيرى 3متهم ديگر

به دنبال اين اعترافات ، موضوع به دادسراى جنايى تهران گزارش شد و ماموران در مرحله بعدى 3نفر ديگر از همدستان اين متهمان را دستگير کردند.
سرهنگ احمدى ، رئيس مرکز اطلاع رسانى نيروى انتظامى تهران بزرگ با اشاره به اين خبر افزود: در حال حاضر تحقيق از متهمان در ارتباط با جعل عنوان ماموران يک نهاد ادامه دارد؛ به طورى که در بررسى هاى بعدى معلوم شده است آنها يک همدست ديگر به نام حسين دارند که عامل اصلى در آدم ربايى و جعل عنوان ماموران بوده است.
وى با هشدار به مردم ، از آنها خواست از افرادى که تحت هر عنوان خود را مامور معرفى مى کنند، کارت شناسايى معتبر درخواست کنند و توجه داشته باشند ماموران با لباس فرم و خودروى فرم در محلهاى ماموريت خود حضور مى يابند.
سرهنگ احمدى تصريح کرد: براى اطمينان از صحت اظهارات افرادى که خود را مامور معرفى مى کنند، شهروندان مى توانند پس از تماس با مرکز فوريت هاى پليسى 110و تاييد هويت اين افراد از سوى پليس ، با آنها همکارى کنند.
وى در ارتباط با دستگيرى 6مامور قلابى به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر دستور قضايى در ارتباط با اين متهمان درخصوص بررسى سوابق و اعمال مجرمانه آنها صادر شده است.

[External Link Removed for Guests]
اي که مرا خوانده اي راه نشانم بده..!
-
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 10 بار

در راستای امنیت اجتماعی مراکز عرضه قلیان پلمپ شد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پست توسط mehregan »

خبر می رسد قرار است در پی جمع آوری ماهواره و مانتو کوتاه و قلیان ، نیروی انتظامی در طرحی ضربتی در آستانه فصل کولر این وسیله "سینه پهلو زا" را نیز از پشت بامها جمع اوری کند ...... گفتنی است پیشتر قرار بود در آستانه تابستان استفاده از عینک افتابی برای جلوگیری از ابتلا به آب مروارید اجباری شود اما مشاوران توصیه کردند به دلیل سابقه مبارزه شدید با این "وسیله " در دهه 60 این طرح وجهه خوبی نخواهد داشت

این متن از خودم نبود اما خیلی باحال بود برای همین گزاشتم

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر رمضان خاني معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در حاشيه اين مراسم با بيان اين مطلب گفت:‌ در راستاي اجراي قانون منع استعمال دخانيات در اماكن عمومي و مراكز توزيع، فروش و مصرف مواد غذايي و با وجود اخطار 48 ساعته به تمامي اين مراكز اقدام به جمع‌آوري قليان شده است.

وي ادامه داد: در صورت مشاهده عرضه قليان و ناديده گرفتن اخطارها، مراكز پلمپ شده و متصدي مركز بايد به مراكز اداري دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي براي مراحل بعدي مراجعه كند.

رمضان خاني با بيان اينكه مدت‌ها قبل مكررا اخطارهايي به اين مراكز داده شده، اظهار داشت: اين طرح به صورت سراسري در تمام كشور و نقاط تحت پوشش دانشگاه‌ها اجرا مي‌شود و اميدواريم با نظارت و استمرار اين اقدامات در ريشه كن كردن مصرف مواد دخاني ثابت قدم باشيم.

وي تصريح كرد: بر حسب توان دانشگاه‌ها، نيروي انتظامي و قوه قضاييه همكاري كرده و اين طيف از اقدامات براي موفقيت، نياز همكاري بين بخشي بسيار بالا مي‌باشد.

معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي يادآور شد: مراكز و مغازه‌هايي كه پلمپ شده بر حسب ماده 13 عرضه مواد غذايي و آشاميدني بر حسب جرايم و تخطي قانوني جريمه نقدي يا مدت معيني پلمپ مي‌شوند و براي مراكزي كه تخلفات خود را تكرار كنند، پرونده‌اي تشكيل شده و برخورد قضايي با آنها صورت مي‌گيرد.

منبع آب

انتهاي پيام
جاودان اندیشه کن تا پس از مرگ نیز زندگی کنی
Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: زير آسمون ابري
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

انتقاد استاندار تهران از منتقدان طرح افزايش امنيت اجتماعي

پست توسط Montana2100 »

خبرگزاري فارس: استاندار تهران در بياناتي صريح، انتقاد غيرمنصفانه از طرح افزايش امنيت اجتماعي و مقابله با اراذل و اوباش را ناشي از ناديده گرفتن حقايق جامعه و خواست مردم دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي استانداري تهران، كامران دانشجو در پاسخ به منتقدان طرح افزايش امنيت اجتماعي و برخورد با اراذل و اوباش با بيان اين مطلب كه عده‌اي برخورد با مانكن‌ها را خدشه‌دار كردن عزت بانوان و خرد كردن شخصيت بانوان و جوانان اعلام مي‌كنند، گفت: بانوان و جوانان اين استان داراي دغدغه‌هاي دين بوده و افرادي مؤمن، ديندار، عاشق مكتب اسلام، فرهنگ بسيج و عاشق فرمايشات امام(ره) هستند و اين ادعاها جز توهين به بانوان و جوانان استان و شهر تهران نيست.
وي در جمع اعضاي شوراي فرماندهي نيروي مقاومت بسيج استانداري، فرمانداري‌ها و شهرداري‌هاي استان تهران با تأكيد بر اين كه بانوان و جوانان استان تهران هنجار‌شكن نيستند، اظهار داشت: بانوان بزرگوار استان به شرع مقدس اسلام و نوع پوششي كه دين اسلام تعيين كرده اعتقاد كامل دارند.
وي گفت: اينكه مي‌گويند بايد كار فرهنگي شود ما نيز به انجام كارهاي فرهنگي و دقت در برخوردها معتقديم ولي عده‌اي منتظرند تا از كوچك‌ترين مسئله با تبليغات وسيع منفي خود، سوءاستفاده‌هاي تبليغاتي به نفع خود داشته باشند.
استاندار تهران با ذكر اين مطلب كه كساني كه خود اصلا ديكته‌اي نمي‌نويسند ولي منتظرند تا از كوچك‌ترين اشتباه در ديكته ديگران غلط‌ گيري كرده و هياهو ايجاد كنند، خاطرنشان كرد: زماني كه ما اقدامات فرهنگي همچون جشنواره زنان سرزمين من را براي ارايه الگوهاي مناسب پوشش و در راستاي فرهنگ عفاف و حجاب انجام مي‌دهيم، اين‌ها با قلم فرسايي، يا مصادره به نفع خودشان مي‌كنند و يا مي‌روند مطالب نيش‌دار مي‌نويسند كه بالاخره معلوم نيست طرفدار كار فرهنگي هستند يا نه؟
وي جمع‌آوري و برخورد با اراذل و اوباش را خواسته واقعي مردم از مسئولان و عين عدالت بخشي در جامعه خواند و گفت: چگونه مي‌توانيم بنشينيم و ببينيم كه يك عده افراد معدود براي جمعيتي 14 ميليوني سلب امنيت و آرامش كنند.
استاندار تهران برخورد با اوباش را لزوماً كاري سخت و دشوار دانست و افزود: برخي از اين ارازل و اوباش در محله‌ها و كوچه‌هاي اين شهر امنيت و آرامش مردم را سلب مي‌كردند كه با پشتيباني و هماهنگي اركان نظام انشاءالله مردم از شر اين‌ها راحت خواهند شد. ما معتقديم كه تيغ نظام بايد در مقابل متعرضان به نواميس مردم نيز باشد تا كسي جرأت نكند آرامش و امنيت مردم پرتلاش استان را بر هم بزند.
استاندار تهران به تجربه 8 سال دولت اصلاحات اشاره كرد و گفت: آنان خود را پر برنامه‌ترين دولت معرفي مي‌كنند در حالي كه بايد از آنان پرسيد آيا آن برنامه‌ها در راستاي فرهنگ بسيج و فرهنگ انتظار بوده تا به آن بباليم؟
دانشجو ادامه داد: معلوم نيست كه اگر آنان تا اين اندازه كه مي‌گويند تعريف داشتند و مردم قبول داشتند كه ارزش‌هاي وارداتي بيايد و جاي ارزش‌هاي اسلامي و انقلابي را بگيرد چرا مردم آنان را پس زده و كنار گذاردند حالا هم يكي مي‌گويد مي‌آئيم و ديگري مي‌گويد نمي‌آئيم مگر آن موقع كه آمديد چه كرديد؟ مردم شرايط و جنجال‌هاي شوراهاي اسلامي دوره اول، تحصن‌هاي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دوره قبل، استعفاي رؤساي دانشگاه‌ها همراه با وزير مربوطه و اختصاصي سازي به جاي خصوصي‌سازي و پياده و سوار كردن بعضي‌ها از قطار اصلاحات در آن زمان را از ياد نبرده‌اند. اينها فكر مي‌كنند مردم فراموش كرده‌اند كه خويشاوند سالاري‌ جاي شايسته‌سالاري را گرفته بود و دارايي محوري‌ جاي دانايي محوري را اما مردم حافظه خوبي دارند.
به گفته استاندار تهران، هم‌اكنون دولت نهم هر قدمي كه براي اصلاح امور مردم برمي‌دارد سريع با هجمه‌هاي بسيار و غيرمنصفانه مواجه مي‌شود.
دانشجو تصريح كرد: آنان حتي به دنبال تغييرات اساسي در ميثاق ملي ملت ايران و محور اتحاد ايرانيان با ايجاد شبهه در نهادهاي نظارتي بودند.
استاندار تهران از همه بسيجيان و مردم استان خواست تا هر يك به سهم خود و با قلم يا زبان و يا استفاده از ابزارهايي چون صدا و سيما و مطبوعات به اين هجمه‌ها كه به دولت نهم مي‌شود، پاسخ دهند.
دنشجو تأكيد كرد: هر كسي بايد حجت را بر خودش تمام كرده و در مقابل اين تهاجمات هدف‌دار و البته غيرمنصفانه موضع‌گيري كند.
وي در پاسخ به گفته‌هاي اصلاح‌طلبان مبني بر اين‌كه آنان تهديد‌ها را به فرصت تبديل كرده‌اند، به طرح اين سوال پرداخت و گفت: اگر اين‌گونه بود چرا مردم به شما فرصت ندادند و به ارزش‌هاي اسلامي و به آنچه كه امام (ره) مردم را رهنمون كرده بود و به شعارهاي ناب انقلاب و امام (ره) كه از زبان رئيس‌جمهوري دولت نهم شنيده مي‌شد بازگشتند و مردمي از جنس خودشان را انتخاب كردند.
دانشجو با ذكر اين نكته كه در عرصه داخلي بي‌بندباري فرهنگي را به نام آزادي و در عرصه بين‌المللي توسري خوردن را به نام تنش زدايي قالب كردن، تبديل تهديد به فرصت نيست، خاطرنشان كرد: آن فرصت‌هايي كه از دست رفت، فرصت‌هاي نهادينه كردن فرهنگ ايثار، شهادت، فرهنگ غيرت و اقتدار بود، فرصت نهادينه كردن فرهنگ انتظار، عدالت‌گستري و تلاش و كار و مهرورزي بود كه در حال حاضر دولت نهم با افتخار به دنبال نهادينه كردن آن‌هاست.
به گفته استاندار تهران آنان در حالي كه در رأس قدرت بودند نقش‌ اپوزيسيون را بازي مي‌كردند و حتي خودشان همديگر را قبول نداشتند، ضمن آن‌كه مردم در آن زمان توهين به مقدسات اسلام و تفسيرهاي ان چناني از عاشوراي حسيني و آزادي را از ياد نبرده‌اند.
دانشجو با تأكيد بر اين‌كه مردم كشور دغدغه دين داشته و خواهان اجراي فرمايشات امام‌(ره) در تمامي اركان جامعه‌اند، گفت: آيا تبديل يك مراسم چهارشنبه سوري به چيزي شبيه ميدان جنگ در آن سال‌ها و همچنين هجمه به فرهنگ بسيج، ايثار و جهاد نيز جزو برنامه‌هاي آنان بود؟
وي به رواج برخي ناهنجاري‌ها در 8 سال دوره اصلاحات در كشور اشاره كرد و يادآور شد: همگان شاهد بوديم كه مراسم ساده چهارشنبه سوري چگونه تبديل به چيزي شبيه ميدان جنگ شده بود و اكنون ما بايد چه هزينه و نيرويي را براي بازگشت به همان هنجار اوليه بپردازيم تا مردم شريف شهر تهران و استان تهران در آرامش خاطر و امنيت بتوانند مراسم خود را برگزار كنند.
دانشجو به اعضاي شوراي فرماندهي نيروي مقاومت بسيج استانداري تهران، فرمانداري‌ها و شهرداري‌هاي استان تهران تأكيد كرد: همه اعضاي جامعه با تمام توان نبايد بگذارند كه عده قليلي كه يا منافع خود را در قبال سياست عدالت گستري دولت از دست داده‌اند و يا مي‌ترسند كه از دست بدهند اينگونه ظالمانه و در كمال بي‌انصافي به دولت بتازند.
وي افزود: متأسفانه گويا عده‌اي پشيمان شده‌اند و از يادشان رفته كه امام‌(ره) چه جايگاه ويژه‌اي را براي بسيج قائل بودند و اكنون مجبور شده‌اند تا خودشان را به ارزش‌هاي نازل وصل كنند.
استاندار تهران، امام(ره) را الگوي مردم ايران و به خصوص بسيجيان معرفي كرد و با بيان اين‌كه امام‌(ره) به طور همزمان عالم، عاشق و عارف به تمام معني بودند، رمز دلنشيني سخنان ايشان در دل همه مردم ايران از بي‌سوادترين تا باسواد‌ترين فرد را خلوص و نيت خالص ايشان دانست.
دانشجو با بيان اين‌كه اكنون بايد از خودمان بپرسيم كه نقش ما، در تحقق خواسته امام‌(ره) و مقام معظم رهبري چيست تأكيد كرد و خاطرنشان كرد: بسيج نبايد به اين حد فعلي قانع باشد و بايد خود را با انسان‌هاي بزرگي چون شهيد جهان آرا، شهيد حاج همت و شهيد صياد شيرازي مقايسه كند.

تصویر
.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”