قراره بذل وبخشش کنیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 25
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۶, ۹:۴۴ ب.ظ

قراره بذل وبخشش کنیم

پست توسط SOHRAB AZIZI »

مسئولان به جای گرفتن حق ایران انگارقراره بلایی که هیچ کسی نتونست سرمون بیاره بر سره تمدن ما بیاره مثلا قراره مفاخرما روبه خاطر اینکه مقبره شون درخارج قراردارن روبریم وبا اون کشور تفاهم نامه امضا کنیم که اجازه بده به صورت مشترک ؟حالا خبر روبخونید
روزنامه قدس:
به منظور نامگذاري سالها صورت مي گيرد؛
ارسال فهرست 200 نفر از مفاخر ايراني به يونسكوفهرست 200 نفر از مفاخر علمي، فرهنگي و ادبي ايران تا دو هفته آينده به يونسكو ارسال مي شود.
سيدطه هاشمي، معاون رئيس و رئيس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا گفت: هم اكنون پژوهشگاه فهرست 1500 نفر از مفاخر ايراني كه نام برخي از آنها در خارج از مرزهاي ايران نيز شنيده مي شود، تهيه شده است.
وي ادامه داد: هم اكنون از فهرست 1500 نفره، فهرست 200 نفر از مفاخر فراملي ايران براي ارايه به يونسكو آماده شده و اين فهرست تا دو هفته آينده به اين نهاد فرهنگي ارايه مي شود.
هاشمي درباره علت ارايه اين فهرست به يونسكو خاطرنشان كرد: هر ساله يونسكو تعدادي از شخصيتهاي فرهنگي جهان را انتخاب مي كند و سالها را به نام آنها نامگذاري مي كند. بر همين اساس ايران نيز فهرست مفاخر خود را به يونسكو ارايه مي دهد تا در سالهاي آينده همزمان با برگزاري بزرگداشتهاي اين مفاخر، يونسكو نيز سالها را به نام شخصيتها و مفاخر ايراني نامگذاري كند. هاشمي تأكيد كرد: يكي ديگر از برنامه هاي پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، امضاي تفاهمنامه با كشورهايي است كه در گذشته جزيي از ايران بزرگ بوده و هم اكنون يادمانها و مقابر بزرگان علم و انديشه و ادب در كشور آنها قرار دارد.وي تصريح كرد: قرار است با اين كشورها تفاهمنامه اي امضا شود تا انديشمندان و مفاخري كه ميان ايران و آن كشورها مشترك است، به عنوان بخشي از ميراث معنوي و به صورت مشترك به يونسكو معرفي شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”