شیعیان کویتی باید قسم بخورند که عاشق "احمدی نژاد" نیستند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

قفل شده
Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶, ۳:۰۶ ق.ظ
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

شیعیان کویتی باید قسم بخورند که عاشق "احمدی نژاد" نیستند

پست توسط Danial_4139 »

مقامات امنیتی کویت مانع انتشار مقالات یک نویسنده سرشناس کویتی به دلیل انتقاد از عربستان سعوی شده و او را به دادگاه فراخواندند.

به گزارش رجانیوز، در حالیکه مطبوعات درباری کویت توسط نویسندگانی مانند "أحمد جارالله"، "فواد الهاشم" معروف به "کاکا فوفو" و دیگران، مقالات متعددی علیه ایران منتشر می کنند و این عملکرد با تأیید دستگاه حاکم بر این کشور نیز همراه است، "عبدالحمید عباس دشتی" نویسنده سرشناس کویتی که اخیراً در نوشته ای از رسانه های کویتی به دلیل زیر سلطه عربستان رفتن، انتقاد کرده بود، به همراه روزنامه النهار که يادداشت وي را چاپ کرده بود، دادگاهی شد.

وی در این مقاله نوشت: ای دوستان عزیزم در کویت، ای ملی گرایان عرب، ای ناصری ها (اشاره به هواداران جمال عبدالناصر، رهبر ملی عربی)، ای لیبرال های ملی گرا، ای برادران جنبش اسلامی (اعضاء جنبش اخوان المسلمین کویت)، ای ملی گرایان مستقل، ای نمایندگان آزاده، به کسی تکیه نکنید. ای نجیب زادگان، بازداشت شدن روحانی محترمی مانند شیخ "حسین معتوق" به معنی بی حرمتی به آزادی همه شما و دموکراسی کویت است.

"دشتی" در ادامه این مقاله نوشت: یک روز به ملا نصرالدین گفتند بیرون خانه ات آتش سوزی است، برو برای خاموش کردن آن تلاش کن. گفت آتش که به داخل خانه نرسیده است. چند دقیقه بعد به او گفتند داخل خانه ات آتش گرفته، برای خاموش کردن آن تلاش کن. گفت تختم که نمی سوزد. من بر روی تخت خوابیده ام. گفته می شود او در پایان بر اثر آتش سوزی جان باخت.

این نویسنده کویتی در ادامه افزود: اگر امروز شما سکوت کنید، در آینده نزدیک شما هم در آتش می سوزید. امروز عده ای از نجیب زادگان (اشاره به شیخ حسین معتوق) به فعالیت برای جمهوری اسلامی ایران متهم می شوند، احتمالاً فردا گروهی دیگر به تلاش برای "جمال عبدالناصر" و یا جنبش حماس و... متهم خواهند شد.

وی در ادامه افزود: شیعیان کویت وضیعتی دارند که مجبورند هر روز 5 بار یعنی بعد از هر نماز یکبار قسم بخورند که برای ایران کار نمی کنند. باید هر روز هزار بار سوگند یاد کنند که پادشاه کویت را دوست دارند و عاشق "احمدی نژاد" نیستند. اما باز هم کسی حرف آنان را باور نمی کند. شیعه بودن در کویت به معنی ایرانی بودن، یا عضو حزب الله بودن است.
این نویسنده کویتی در ادامه این نوشته تأکید کرد: پیش از بازداشت این روحانی، منابع آگاه اعلام کردند که مقامات بلندپایه سعودی از برگزاری چنین مراسم ختمی برای "عماد مغنیه" به شدت خشمگین بودند به همین دلیل طی پیامی محرمانه خطاب به پادشاه کویت رسماً از او خواستند که در این مورد اقدامی جدی اتخاذ کند. شیعه بودن در کویت به معنی آن است که باید در برابر فحاشی و کافر خطاب شدن از سوی "سلفی"ها سکوت کنی تا بتوانی در امان باشی و در سلامتی کامل به زندگی خود ادامه دهی.
شیعه بودن در کویت به معنی آن است که باید خواسته یا ناخواسته در ختم تروریستی مانند "ابومصعب زرقاوی" شرکت کنی و "اسامه بن لادن" را در قلبت دوست داشته باشی و در غیر این صورت گویا به شاهزاده "ترکی الفیصل" و یا دیگر شاهزادگان عربستانی فحش داده ای.
شیعه بودن در کویت به معنی آن است که اسمت همیشه در لیست جاسوسان اطلاعاتی است، زیرا آنان پیروان اهل بیت (ع) را که در مجالس امام حسین (ع) شرکت می کنند، زیر نظر دارند و معتقدند که این گونه افراد با عبرت گرفتن از انقلاب امام حسین (ع)، همیشه آماده انقلاب و دفاع از مظلومان هستند؛ به ویژه در روز عاشورا و اربعین حسینی (ع).
شیعه بودن در کویت یعنی باید پس از سجده برای خدا، "پرویز مشرف" را قبله خودت قرار دهی و به طور پنهانی از "اسرائیل" حمایت کنی و 79 شهیدی را که در مبارزه علیه رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند، لعن کنی و گرنه باید راهی زندان شوی و زیر شکنجه قرار گیری.

"دشتی" درپایان این یادداشت اعتراض آمیز می نویسد: این افراد (مقامات سعودی) مخالف دموکراسی کویت هستند. آنان می خواهند میان شیعیان و سنی ها در کشورمان اختلاف بیفتد. آنان مخالف منافع ملتمان هستند. نباید به آنان اجازه دهیم که در مسائل داخلی ما دخالت کنند.

[External Link Removed for Guests]
قفل شده

بازگشت به “اخبار و حوادث”