توازن قدرت بین ایران و اسرائیل برقرار است ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
پست: 530
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶, ۳:۰۶ ق.ظ
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 36 بار
سپاس‌های دریافتی: 140 بار
تماس:

توازن قدرت بین ایران و اسرائیل برقرار است ...

پست توسط Danial_4139 »

رسانه‌های آلمانی زبان، احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران را هر روز کمتر می‌یابند. اما تهدیدهای متقابل رهبران ایران و اسرائیل، سبب شده است که این رسانه‌،ها بیش از گذشته پیرامون خطر درگیری این دوکشور بنویسند.

"دویچه وله"آلمان با اعلام این مطلب افزود: آنچه این هفته به ویژه به نگرانی‌ها دامن زد، اظهارات تهدیدآمیز سرتیپ محمدرضا آشتیانی، معاون فرمانده کل ارتش ایران بود. وی تهدید کرد که در صورت تعرض اسرائيل، ایران این کشور را از نقشه جهان حذف خواهد کرد.

نشریه دی ولت آلمان نیز با عنوان "رجزخوانی بزرگ در خاورمیانه" ، گزارش مفصلی در این زمینه منتشر کرد و نوشت: "ایران و اسرائیل، یکدیگر را به نابودی کامل تهدید می‌کنند".

دی ولت، به این نکته اشاره کرد که تهدیدهای سرتیپ ایرانی، در واقع واکنشی بود به اظهارات خشن "بنیامین بن الیزه" ، وزیر صنایع زیربنائی اسرائیل.

بن الیزه، یک هفته پس از شرکت مردم اسرائیل در بزرگترین مانور دفاع غیرنظامی تاریخ کشورشان گفته بود: "اگر ایران به اسرائيل حمله کند، ما تهران را با خاک یکسان می‌کنیم. ایران، باید درباره حمله به اسرائيل خوب فکر کند، زیرا چنین حرکتی با واکنشی از سوی اسرائيل روبرو خواهد شد که سبب نابودی ملت ایران می‌شود".

بزرگترین تمرین دفاع غیرنظامی، با این هدف برگزار شد که مردم اسرائیل را در برابر حمله احتمالی با موشک‌های سنتی یا مجهز به کلاهک‌های شیمیائی و میکروبی آماده حفاظت از خود کند. به گزارش "دی ولت"، نشریه اسرائيلی "یدیوت آهارونوت" در ماه مارس امسال گزارش محرمانه‌ای را منتشر ساخت که سبب نگرانی دولت و مردم اسرائیل شد.

روزنامه اسرائيلی، به استناد این گزارش محرمانه نوشت: "در صورت وقوع جنگ، باران موشک‌هائی بر سر تل‌آویو خواهد بارید که به وسیله حزب‌الله لبنان یا ایران شلیک می‌شود. در این صورت، باید روی صدها کشته و هزاران زخمی حساب کرد".

دی ولت، در ادامه گزارش، به نقل از سرتیپ آشتیانی نقل کرد که به زودی یک مانور بزرگ نظامی در تهران برگزار خواهد شد. در این مانور ۲۰۰ جت جنگی و هلیکوپتر بر فراز تهران به پرواز در خواهند آمد. این مانور، روز پنجشنبه، به مناسبت روز ارتش برگزار شد و ۳۰۰ خبرنگار خارجی شاهد آن بودند.

دی ولت، ضمن اشاره به سقوط یک هواپیمای نظامی در فرودگاه مهرآباد، نوشت که وضعیت نیروهای هوائی ایران، چندان خوب نیست. ایران، دارای جنگنده‌های آمریکائی است که عمر آن‌ها به بیش از سی سال می‌رسد، اما جنگنده‌های مدرن روسی را نیز در اختیار دارد.

در ارتباط با تهدیدهای متقابل ایران و اسرائیل، همچنین نشریه "یونگه ولت" تفسیری با عنوان "توازن وحشت" منتشر کرد که در نوع خود تازگی داشت. یونگه ولت نوشت: "این واقعیت تاکنون شناخته نشده است که ایران بدون بمب اتمی هم می‌تواند به اسرائيل آسیب زیادی برساند".

یونگه ولت در ادامه تفسیر خود، به تمرکز شدید نیروگاه‌های برق و تاسیسات صنعتی مسموم کننده در مناطق پرجمعیت اسرائيل اشاره کرد که شلیک یک موشک سنتی به آن‌ها نیز، می‌تواند قربانیان بی‌شماری بگیرد.

به نوشته یونگه ولت، یک تحقیق تازه نشان داده است که آسیب دیدن انبار عظیم تانک‌های آمونیاک مستقر در نزدیکی حیفا، می‌تواند سبب مرگ دویست هزار نفر شود. در این تانک‌ها بیش از ۱۴ هزار تن مواد سمی نگهداری می‌شود.

نشریه آلمانی، در ادامه تفسیر خود نتیجه گرفت که با توجه به واقعیات موجود، هم اکنون نیز میان ایران و اسرائيل نوعی "توازن قدرت ناشی از ترس متقابل" وجود دارد. رهبران ایران، برخلاف رهبران اسرائيل، نسبت به خطرات عظیم یک درگیری آگاهند. با این همه، ایجاد یک مکانیسم امنیتی، که بتواند مانع انفجاری مصیبت بار در منطقه شود، ضروری است.

مفسر یونگه ولت، با اشاره به جنگ تابستان ۲۰۰۶ اسرائيل علیه حزب‌الله لبنان، اضافه کرد: "رهبری اسرائيل، در این جنگ، ثابت کرد که می‌تواند بر سر زندگی شهروندان خودش نیز وارد بازی رولت روسی شود".

[External Link Removed for Guests]
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

پست توسط renger »

به تمرکز شدید نیروگاه‌های برق و تاسیسات صنعتی مسموم کننده در مناطق پرجمعیت اسرائيل اشاره کرد که شلیک یک موشک سنتی به آن‌ها نیز، می‌تواند قربانیان بی‌شماری بگیرد.

به نوشته یونگه ولت، یک تحقیق تازه نشان داده است که آسیب دیدن انبار عظیم تانک‌های آمونیاک مستقر در نزدیکی حیفا، می‌تواند سبب مرگ دویست هزار نفر شود. در این تانک‌ها بیش از ۱۴ هزار تن مواد سمی نگهداری می‌شود.

خب اين همون چيزي که من هميشه گفتم مراکز انرژي و پتروشيمي بزنين اسراييليها خودشون سقط ميشن.
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
پست: 368
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۵, ۳:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

خب اين همون چيزي که من هميشه گفتم مراکز انرژي و پتروشيمي بزنين اسراييليها خودشون سقط ميشن.

حالا من يه سوال دارم اگه خداي نکرده از 200 کلاهک اتمي 10 تاش تو سر مردم ايران خورد چي ايا احتمال از بين رفتن
و نابود شدن ايران وجود ندارد و در صورت بروز جنگ بين ايران و اسراييل چه کشورهايي بيشترين منفعت را خواهند برد؟
جواب:اگر اسراييل فقط از يک سوم توان هسته اي خود استفاده کند ايراني وجود نخواهد داشت :shock: حالا اگر ايران هم
با تمام قوا اسراييل را مورد هجوم قرار دهد چند ميليون هم ان طرف مي ميرند :shock: و اخر جنگ عرب هاي سوسمارخور
تو منطقه باقي مي مانند و به ارزوي چندين هزار ساله خود يعني نابودي اريايي ها مي رسند :lol:
ايران بايد از نظر توان نظامي به بالاترين حد خود برسد ولي نه اينکه از اين توان براي نابودي ديگران استفاده کند بلکه براي
بازدارندگي از ان استفاده کند تا هيچ قدرت خارجي جرات دست درازي به ايران را نداشته باشند :smile:
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶, ۴:۱۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط soroush.b »

به نظر من هيچ توازني بين ايران غير اتمي با كشوري كه كلاهك هاي چند گيگا تني داره به وجود نمياد
اگه تا به امروز مسولين كشور ما رو به سلاح هاي اتمي مجهز نكرده باشند واقعا خيلي خوش خيال هستند اسراييل نشون داده هر كاري رو كه بخواد انجام ميده و انجام داده
احتمالا براي اونا هم ثابت شده كه ايران سلاح اتمي نداره اما سلاح شيميايي يا ميكروبي رو اطلاع دقيقي ندارند به نظر من با اين افكاري كه بين مسولين كشور ديده ميشه ما همين سلاح هاي شيميايي و ميكروبي رو هم نداريم بهترين راه اينه كه افراد تندرو دست از تهديد اسراييل بر دارند و با اسراييل مدارا كنن چون توانايي مقابله با اين كشور رو نداريم
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

پست توسط renger »

البته استفاده از سلاح هسته اي به همين آسوني ها هم نيست. آمريکا يه غلطي کرد تو هيروشيما هنوز هم داره تاوانش ميده. به خاطر عواقب وحشتناکي که داره هيچ کشوري جرات استفاده از سلاح هسته اي نداره و فقط براي تهديد و ترسوندن ازش استفاده ميشه. مثل لولوي سرخرمن. به نظر من ايران اگه بخواد به اسراييل حمله کنه بايد يک حمله حساب شده و دقيق باشه. يعني نه اينکه با 4 موشک جواب حمله شون بديم اولين حمله اسراييل به ما بايد آخرين حرکت اين رژيم باشه يعني ديگه نبايد اجازه نفس کشيدن به اين رژيم بديم. يک حمله همه جانبه به اسراييل با کمک سوريه ، حزب الله و حماس نفسشون بگيريم. ما مناطق مهم و حياتيشون با موشک ميزنيم حزب الله و حماس هم شروع به موشک باران سنگين مناطق غير نظامي کنه و سوريه هم وارد جنگ زميني بشه که ايران هم ميتونه کمکش کنه و وارد بشه. البته نبايد آمريکا رو از ياد ببريم تو خليج فارس هم نبايد آمريکا رو راحت گذاشت و بايد به شناورها و پايگاه هاشون حمله کرد.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 108
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶, ۱۱:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پست توسط david68 »

renger نوشته شده:البته استفاده از سلاح هسته اي به همين آسوني ها هم نيست. آمريکا يه غلطي کرد تو هيروشيما هنوز هم داره تاوانش ميده. به خاطر عواقب وحشتناکي که داره هيچ کشوري جرات استفاده از سلاح هسته اي نداره و فقط براي تهديد و ترسوندن ازش استفاده ميشه. مثل لولوي سرخرمن. به نظر من ايران اگه بخواد به اسراييل حمله کنه بايد يک حمله حساب شده و دقيق باشه. يعني نه اينکه با 4 موشک جواب حمله شون بديم اولين حمله اسراييل به ما بايد آخرين حرکت اين رژيم باشه يعني ديگه نبايد اجازه نفس کشيدن به اين رژيم بديم. يک حمله همه جانبه به اسراييل با کمک سوريه ، حزب الله و حماس نفسشون بگيريم. ما مناطق مهم و حياتيشون با موشک ميزنيم حزب الله و حماس هم شروع به موشک باران سنگين مناطق غير نظامي کنه و سوريه هم وارد جنگ زميني بشه که ايران هم ميتونه کمکش کنه و وارد بشه. البته نبايد آمريکا رو از ياد ببريم تو خليج فارس هم نبايد آمريکا رو راحت گذاشت و بايد به شناورها و پايگاه هاشون حمله کرد.


اينطوري كه شما گفتي يعني امريكا و اسرائيل رو تو منطقه نابود ميكنيم ولي قبلش گفتي استفاده از كلاهك اتمي تاوان زيادي داره اگه يه كشور قراره نابود بشه چطوري بعدش تاوانش رو ميده اگه اسرائيل قراره نابود بشه پس سوريه و ايران و لبنان رو هم با خاك يكسان ميكنه و بعد نابود ميشه در ضمن ما همش ميگيم كه امريكا و اسرائيل متجاوز و جنايتكار هستن ولي شما ميگيد كه ما حمله كنيم و اسرائيل رو نابود و نيروهاي امريكايي رو هم بزنيم و بكشيم در حالي كه مقامات كشور ما هميشه گفتند فقط براي دفاع از خودمون از اين سلاحها استفاده ميكنيم من مطئن هستم كه ايران هيچوقت شروع كننده جنگ نخواهد بود اگر هم بخواد با وجود امريكا تو منطقه نميتونه جنگ رو اغاز كنه .
Furious Poster
Furious Poster
پست: 310
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۶, ۷:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

اسراییل با اون تراکم جمعیت و وسعتش هیچ غلطی نمیتونه بکنه. خودشون هم اینو خوب میدونن. تمام این حرفها و برنامه های حمله حرف بیشتر نیست.
میخوان با آخرین تهدیداتشون سرعت ایران رو برای رسیدن به کلاهک اتمی کند کنند.
سایز اسراییل به این حرفها نمیخوره!
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD »

خيلي ساده ايد!!! :???: :::P :L:L
فقط اينو بگم که امريکا ايران رو از هر طرف محاصره کرده.
از 1.عراق 2.ارمنستان 3.افغانستان 4.پاکستان و حتي خليج فارس
بدونيد که ايران ما با اين تجهيزات و امکانات بايد از 4 الي 5 طرف دفاع کنه.
امريکا فقط انتظار اينو مي کشه که دفاع ضد موشکي اسراييل کامل و مقاوم بشه.بعدشم حمله مي کنه.
>>>البته اول مياد از شما اجازه مي گيره<<< :L:L
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶, ۴:۱۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

پست توسط soroush.b »

HARD نوشته:
خيلي ساده ايد!!!
فقط اينو بگم که امريکا ايران رو از هر طرف محاصره کرده.
از 1.عراق 2.ارمنستان 3.افغانستان 4.پاکستان و حتي خليج فارس
بدونيد که ايران ما با اين تجهيزات و امکانات بايد از 4 الي 5 طرف دفاع کنه.
امريکا فقط انتظار اينو مي کشه که دفاع ضد موشکي اسراييل کامل و مقاوم بشه.بعدشم حمله مي کنه.
دوست عزيز امريكا تو پاكستان پايگاه نداره و محاصره ي ايران زماني به كار امريكا مياد كه بخواد حمله ي زميني انجام بده اون هم با شرايط فعلي براي هيچ ارتشي امكان پذير نيست چون خودشون گفتن با 2 ميليون نيروي اماده بايد مبارزه كنند اصول نيروي نظامي ايران مقابله با حملات زميني و پشتيباني نزديك هوايي
armanmodern نوشته :
اسراییل با اون تراکم جمعیت و وسعتش هیچ غلطی نمیتونه بکنه. خودشون هم اینو خوب میدونن. تمام این حرفها و برنامه های حمله حرف بیشتر نیست.
میخوان با آخرین تهدیداتشون سرعت ایران رو برای رسیدن به کلاهک اتمی کند کنند.
سایز اسراییل به این حرفها نمیخوره!
دوست عزيز اگر وزن هر كلاهك اتمي اسراييل رو 1 گيگا تن بدونيم و كلاهك شهاب رو 1 تن براي مقابله با هر موشك ما بايد 1 ميليارد موشك شليك كنيم بهترين راه جلوگيري از ايجاد تنش در منطقه است اسراييل نشون داده هر كاري بخواد مي كنه قانون هم سرش نميشه
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 175
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۸۵, ۴:۳۷ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

پست توسط jupiter_2xl »

HARD نوشته:امريکا فقط انتظار اينو مي کشه که دفاع ضد موشکي اسراييل کامل و مقاوم بشه.بعدشم حمله مي کنه.

پس از نيروهاش درعراق و افغانستان و جزيره ديگو گارسيا کي دفاع ميکنه؟

اين پاسخ کوبنده که ايران ميگه به اسرائيل ميده خيال کرديد چيه؟ 2-3 تا شايد هم يک موشک شهاب -3 هست. باور کنيد اين موشک هاي شهاب 3خيلي وحشتناک و نافرم هست کافي يکش بخوره تو اسرائيل
منم «كـورش»، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابل، شاه سومر و اَكَّـد، شاه چهار گوشه‌ي جهان(بخشي از فرمان كورش بزرگ)
Furious Poster
Furious Poster
نمایه کاربر
پست: 368
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۵, ۳:۵۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 216 بار

پست توسط iran4946 »

موشک هاي شهاب 3خيلي وحشتناک و نافرم هست کافي يکش بخوره تو اسرائيل

در اين که موشک شهاب 3 سلاحي ويرانگر است شکي نيست اما در نظر بگيريد کلاهک متعارف اين موشک کمتر از 700
کيلوگرم است و در صورتي که حتي 10 فروند موشک شهاب 3 با موفقيت به هدف برخورد کرد فوقش 500 يا 600 نفر کشته
مي شوند .
پس از نيروهاش درعراق و افغانستان و جزيره ديگو گارسيا کي دفاع ميکنه؟

جزيره ديگو گارسا در وسط اقيانوس هند هستش و هزاران کيلومتر با ايران فاصله دارد :-O
اما نيروهاي امريکايي در عراق بسيار اسيب پذير هستند.
اسراییل با اون تراکم جمعیت و وسعتش هیچ غلطی نمیتونه بکنه

پس طبق گفته شما انگلستان و فرانسه چون وسعتشان از افغانستان و مغولستان وسودان کمتر است از انها ضعيفتر
هستند :x
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده
Furious Poster
Furious Poster
پست: 310
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۸۶, ۷:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 304 بار
سپاس‌های دریافتی: 504 بار

پست توسط armanmodern »

iran4946 نوشته شده:
موشک هاي شهاب 3خيلي وحشتناک و نافرم هست کافي يکش بخوره تو اسرائيل

در اين که موشک شهاب 3 سلاحي ويرانگر است شکي نيست اما در نظر بگيريد کلاهک متعارف اين موشک کمتر از 700
کيلوگرم است و در صورتي که حتي 10 فروند موشک شهاب 3 با موفقيت به هدف برخورد کرد فوقش 500 يا 600 نفر کشته
مي شوند .
پس از نيروهاش درعراق و افغانستان و جزيره ديگو گارسيا کي دفاع ميکنه؟

جزيره ديگو گارسا در وسط اقيانوس هند هستش و هزاران کيلومتر با ايران فاصله دارد :-O
اما نيروهاي امريکايي در عراق بسيار اسيب پذير هستند.
اسراییل با اون تراکم جمعیت و وسعتش هیچ غلطی نمیتونه بکنه

پس طبق گفته شما انگلستان و فرانسه چون وسعتشان از افغانستان و مغولستان وسودان کمتر است از انها ضعيفتر
هستند :x
بحث ضعیف بودن انگلستان و فرانسه نیست. چون ایران هم افغانستان نیست.
شما هم می دانید که اگر قرار باشه فقط همون 3 کلاهک اتمی اوکراینی که مشخص نیست کجاست!(تو ایران که نیست) به اسراییل بخوره چه بلایی سر اسراییل میاد. منظور من اینه که اگه 10 تا موشک به ایران شلیک بشه تاثیر و صدمش به نیروی نظامی ایران خیلی کمتر از 10 موشکی است که به اسراییل اصابت کنه.
توجه دارید که تمام پایگاه های نظامی و هسته ای استراتژیک اسراییل در چند نقطه منحصر شده...اما نیروی نظامی و استراتژیک ایران پراکنده است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”