گزارش خبرگزاری فرانسه از ثروتمندان تهرانی!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 494
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۶, ۴:۱۰ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 82 بار
سپاس‌های دریافتی: 65 بار
تماس:

گزارش خبرگزاری فرانسه از ثروتمندان تهرانی!

پست توسط soroush.b »

وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداختن يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي رسد.

به گزارش "الف"، خبرگزاري فرانسه در گزارشي به موضوع نمايش خودروهاي لوكس در خيابانهاي تهران توسط جوانان ثروتمند پرداخته و می‏نویسد، ايران چند سالي است كه مجوز واردات خودرو را صادر كرده است، اما به منظور حمايت از صنايع داخلي كه هر سال بيش از يك ميليون خودرو توليد مي كند، تنها خودروهاي تجملي مي توانند وارد كشور بشوند.مرسدس بنز لكسوس تويوتا و نيسان در جاده ها ديده مي شوند.

بنابراین گزارش، سال گذشته سي و هفت هزار خودروي خارجي وارد كشور شد. در خيابانهاي تهران حتي تعداد اندكي خودروي فراري و لامبورگيني نيز ديده مي شود.

امير اشكان يكي از جوانان تهراني است كه بعد ازظهر روزهاي جمعه هر هفته سوار بر خودروي بي ام وي كوپه و نوي خود به خيابان آفريقا در شمال تهران مي‏آيد. خياباني كه جوانان ثروتمند در آنجا خودروهاي خارجي خود را كه قيمت آنها اغلب از كل درآمد يك ايراني طبقه متوسط در طول عمرش تجاوز مي كند، به نمايش مي گذارند. امير اشكان بيست و هشت ساله كه ساعت مچي رولكس به دست دارد و از عينك مارك گوچي استفاده مي كند مانند همه اين جوانان داشتن خودروي خارجي را نماد بيروني ثروت مي داند و مي گويد 'بايد از زندگي لذت برد'.

امير كه مهندس ساختمان است مي گويد در همه جاي دنيا داشتن يك خودروي زيبا و شيك مسئله اي عادي است. در امريكا و اروپا و حتي در روسيه برخي افراد حتي هواپيما و كشتي هاي تفريحي در اختيار دارند اما اينجا بر سر استفاده از ماشينهاي لوكس اين همه بحث و جنجال به پا مي كنند. بي ام وي امير كه از نوع كوپه دو در سري سه است، نهصد و پنجاه ميليون ريال معادل شصت و شش هزار يورو مي ارزد و او همه پول خودرو را نقد پرداخته در حالي كه درآمد يك ايراني از طبقه متوسط در ماه بين دويست تا سيصد يورو است.

امير اشكان مي گويد، البته براي رفتن به محل كارش از اين خودرو استفاده نمي كند، 'چون جنبه خوبي ندارد'.

عباس كه يك نمايشگاه فروش خودرو را اداره مي كند، بدون اشاره به نام فروشگاهشش مي گويد، مجوز ويژه اي براي فروش اين خودروها دريافت كرده و دست كم چهارصد هزار يورو از فروش آنها درآمد داشته است. عباس همچنين می‏گوید، برخي از خريداران اين خودروها آقازاده ها يعني پسران مسئولان رده بالاي كشور هستند.

دولت از خودروهاي وارداتي صد درصد ماليات مي گيرد و به اين ترتيب قيمت اين ماشينهاي لوكس دو برابر قيمت تمام شده در كشورهاي حوزه خليج فارس است. بر خلاف كشورهاي ديگر ايراني ها بايد بهاي خودروي خود را تماما نقدي بپردازند.

عباس همچنين افزود قيمت اين خودروها بين چهارصد تا سه هزار ميليون ريال يعني بيست و هشت تا دويست و ده هزار يورو متغير است و گرانترين مدل خودروي موجود در نمايشگاه وي مرسدس بنز اس سيصد و پنجاه است.

گزارشگر خبرگزاری فرانسه مدعی است، بدين ترتيب شاهد فراموش شدن شعار عدالت اجتماعي هستيم كه اوايل انقلاب اسلامي ايران رواج داشت و محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران تلاش كرد بار ديگر مطرح كند.

گزارش فرانس پرس ادامه می‏دهد، امروز ثروتمندان ثروتمند تر شده‏اند و فقرا به سختي مي توانند هزينه خود را تا آخر ماه تامين كنند. ما شاهد تغيير فرهنگ اجتماعي در ايران هستيم. حدود سي سال افراد بايد از نمايش دادن ثروت پرهيز مي كردند، اما امروز كاملا بر عكس شده است آنهم، به علت بوجود آمدن طبقه جديدي به يمن افزايش سرسام آور قيمت مسكن و واردات كه به ثروت هنگفتي رسيده اند.

عباس علاوه بر اين معتقد است، وقتي قيمت يك آپارتمان با مساحت دويست متر مربع در شمال تهران يك ميليون دلار است، پرداختن يكصد هزار دلار براي خريد يك خودرو كاملا طبيعي و عادي به نظر مي رسد.

اما ديدن اين ماشينهاي شيك و زيبا از طرفي ديگر مردم را عصباني مي كند. اصغر كه يك كارمند بانك و از طبقه متوسط جامعه است مي گويد: اين كاملا بي عدالتي است، يك جوان بيست ساله سوار يك خودروي دويست هزار دلاري مي شود در حالي كه حتي پنج هزار دلار هم درآمد در سراسر زندگيش كسب نكرده است.

در سالهاي اخير اختلاف طبقاتي به شدت افزايش پيدا كرده و انتقادهاي بسيار سنگيني را حتي در داخل حكومت برانگيخته است. محمد كه به اين جوانان سوار بر خودروهاي تجملاتي در خيابان آفريقا نگاه مي كند مي گويد، من هم داشتن يكي از اين خودروها را فقط در رويا مي بينم و اگر حتي تمام دوران زندگيم را كار كنم نخواهم توانست يكي از آنها را بخرم. او كه سرايدار يك ساختمان مسكوني در حال ساخت است ماهانه تقريبا دويست و پنجاه يورو حقوق مي گيرد، در حالي كه رئيسش سوار يك مرسدس دويست و بيست هزار يورويي مي شود كه قيمت آن معادل هفتاد سال كار محمد است.

محمد علاوه بر اين گفت: منصفانه تر خواهد بود بتواند دست كم بعد از پنج يا ده سال كار يك ماشين مدل پايين بخرد اما حتي قادر به خريد اين خودرو هم نخواهم بود.
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 71
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۱:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط EPEX »

عدالت اجتماعي!!!!!!!! شعاري كه سالهاست در كشور ما دفن شده! :-P
پس از جنگ و سياست هاي اقتصادي بعد از آن كه تا امروز هم ادامه دارد! متاسفانه شاهد شكل گيري طبقه اي جديد از ثروتمندان هستيم ! طبقه اي فاسد كه با بهره گير از رانت و سوئ استفاده از ساختار محتضر اقتصاد ايران شكل گرفتند همانند شهرام جزايري ها و هزاران شهرام جزايري ديگر كه در مملكت ما كم نيستند! :x
طبقه اي از ثرو مندان نوكيسه و تا مغز استخوان فاسد كه كاملا با طبقه اي ثروتمند سنتي جامعه اي ايران يعني « حاجي بازاري» ها متفاوتند! حاجي بازاري ها با تمام ايراداتي كه داشتند از بطن جامعه ايران بيرون آمده بودند و ريشه در مذهب داشتند و بنوعي بخش خصوصي سنتي جامعه ايران بودند! اما نوكيسه هاي امروزي نه ريشه در سنت ها دارند و نه همانند بورژوازي غرب با تكيه بر صنعت و تجارت ثروتمند شده اند! :shock:
اين طبقات براي هر جامعه اي بخصوص كشور ما همانند سم هستند كه وجودشان ساختار ها و شاكله ي اجتماعي ايران را از هم فرو مي پاشانند! من با ثروتمند شدن افراد مخالف نيستم اما روش راهي بسوي تركستان است! :lol:
از من گفتن و از شما نشنيدن ! :-x ولي چند سال بعد ببينيد كه ايران مانند روسيه شده است! كشوري كه ظهور نوكيسه ها در دهه ي اخير بنيان هاي اجتماعي و اقتصادي آن كشور را نابود كرد! :-x
هر آنکه برد زدانش توشه ای
جهانی ست بنشسته بر گوشه ای
Senior Poster
Senior Poster
پست: 797
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۸۶, ۹:۱۱ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 56 بار

پست توسط TOPGUN »

اين فرانسويها از سروتمندهای فرانسوی هم فيلم تهيه ميکنن

يا اينکه دوست دارن يک کاری کنن که اين چندتا سروتمند ايرانی هم برن با پولا

کن و نيس، به اقتساد فرانسه هال بدن
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

پست توسط حسن2568 »

EPEX, در اين مورد با شما به ميزان يك ميليون درصد موافقم
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
پست: 127
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ دی ۱۳۸۵, ۳:۴۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 13 بار
تماس:

پست توسط Ahmadreza_b »

آخه ثوتمند بودن كه عيب نيست اينجا بحث سر اونايي كه پولشون از راههاي ديگه در اومده و در همه اقشار جامعه هم وجود دارن و البته بعضي هم در نقاب مذهب فعاليت ميكنن و آبروي دين اسلام را هم حراج كردن.
سايت تخصصي دانلود نرم افزار موبايل1

[External Link Removed for Guests]

انجمن تخصصی موبایل1

[External Link Removed for Guests]
Major
Major
پست: 341
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۸۷, ۱۱:۴۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 434 بار
سپاس‌های دریافتی: 553 بار

پست توسط fereshteh blue »

تراژدي غم انگيزي بود که آدم رو به فکر وا مي داره
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 71
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۱:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط EPEX »

اي بابا! :-x
مثل اينکه خيلي از دوستان توي خوابن!بنيان هاي اجتماعي و فرهنگي اين مملکت داره يکي پس از ديگري فرو مي پاشه!
اونوقت فقط ميگين متاسفين! :lol:
چند سال ديگه جاي براي تاسف خوردن نيست! :?
هر آنکه برد زدانش توشه ای
جهانی ست بنشسته بر گوشه ای
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

EPEX, ببينم شما خودت کجا زندگي ميکني که در مورد وضع اجتماعي و اقتصادي ايران نظر ميدي و تازه قيافه حق به جانب هم به خودت ميگيري؟در ضمن روسيه به دليل جنگ سرد و نداشتن صنعت مناسب در اون زمان مجبور شد تمام سرمايه هاش رو به باد بده.حدث و گمان هات رو هم براي خودت نگه دار.کسي که تا نوک دماغش رو بيشتر نميبينه حق اظهار نظر در مورد يک مملکت رو نداره. :x :x :x
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 71
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۱:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط EPEX »

[quote="esijoon"]EPEX, ببينم شما خودت کجا زندگي ميکني که در مورد وضع اجتماعي و اقتصادي ايران نظر ميدي و تازه قيافه حق به جانب هم به خودت ميگيري؟در ضمن روسيه به دليل جنگ سرد و نداشتن صنعت مناسب در اون زمان مجبور شد تمام سرمايه هاش رو به باد بده.حدث و گمان هات رو هم براي خودت نگه دار.کسي که تا نوک دماغش رو بيشتر نميبينه حق اظهار نظر در مورد يک مملکت رو نداره. :x :x :x[/quote
دوست عزیز شما خودت رو به خواب زدی و نمی خواهی واقعیت را بپزیری! من بارها از امثال شما چنین توهین هایی را شنید هام و اصلا از این حرف شما نا راحت نیستم!
آینده همه چیز را روشن خواهد کرد ! امیدوارم زمانی که واقعیات مانند شلاق بر جامعه فرود آمدند! از حرفهای خودت پپشیمان شویی! :-x :-o
هر آنکه برد زدانش توشه ای
جهانی ست بنشسته بر گوشه ای
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD »

همه ي اين اشفتگي ها از تهران شروع و پراکنده شده وميشه ! :-?
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

پست توسط renger »

تو اين اشفته بازار اقتصادي ايران که يه عده هر روز به هر بهانه اي ملت سرکيسه ميکنن و پول هاي باده اورده نصيبشون ميشه و ره صد ساله ظرف 24 ساعت ميرن واقعا مهم که فلان بچه مايه دار يا آقا زاده سوار فراري و بنز؟؟؟
يه روز بحث برنج ،يه روز بحث چاي، يه روز بحث پودر لبايشويي!!!
هر روز به يه بهانه ملت ميره تو حول و بلا و اظطراب. مردم شام شبشون محتاجن اونوقت يه آقا زاده موتور بي ام و خودش آخر هفته ميذاره پشت کاميون از تهران مياره خزر شهر باهاش ويراژ ميده. اينو من خودم هرهفته شاهدم.
يا يه بچه مايه دار با بي ام و 120 ميليوني باباش ميره تو تير چراغ برق بعد در کمال خونسردي در حالي که داره ايربگ جمع ميکنه با موبايلش زنگ ميزنه براي بابا جونش يه جرثقيل بياره اينو ببره. اينم من شاهد بودم.
esijoon, بله حق با شماست روسيه تو جنگ سرد دارو ندارش به باد داد ولي تونست جبران کنه. ولي ما چي؟ با اين همه اسير ابير بدبخت مثل فلسطين و سودان... که دور و بر خودمون جمع کرديم جبري پيشرفت ميمونه؟
الان هم که کومور اضافه شده. اصلا کسي ميدوه اين کومور کودوم قبرستونيه؟ تا حالا که اسمش هم به گوشم نخورده. حتما اين هم اومده پولش بگيره بره.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1194
تاریخ عضویت: جمعه ۱۷ آذر ۱۳۸۵, ۱۲:۲۶ ب.ظ
محل اقامت: يه گوشه كنار شيراز
سپاس‌های ارسالی: 1817 بار
سپاس‌های دریافتی: 2632 بار
تماس:

پست توسط esijoon »

دوست عزیز شما خودت رو به خواب زدی و نمی خواهی واقعیت را بپزیری! من بارها از امثال شما چنین توهین هایی را شنید هام و اصلا از این حرف شما نا راحت نیستم!
آینده همه چیز را روشن خواهد کرد ! امیدوارم زمانی که واقعیات مانند شلاق بر جامعه فرود آمدند! از حرفهای خودت پپشیمان شویی!

دوست عزيز من در يکي از مناطق عيون نشين شيراز زندگي ميکنم.معالي اباد شيراز رو شيرازي ها خوب ميشناسي.ولي اصلا بچه پولدار نيستم.پدرم ارتشي هست و ما در منازل مسکوني سکونت داريم.(در اين يه مورد ميگم خدا پدر شاه رو بيامرزه که لااقل اينا رو ساخت)من خيلي خوب طعم طبعيض رو چشيدم.ولي چي کار کنم که مثلا پدر جد من خان نبوده و يا اراضي زيادي نداشته؟اين اختلاف طبقاتي که الان شده معضل از زمان پهلوي و قبل از اون نشعت ميگيره.تو همين حکومت که به وجود نيومده.اگر تحقيق کني ميبيني که بيشتر اين پولدارا از خاندن به قول خودشون با اصل و نصب دار قجري و پهلوي هستند.سه تا از ساکنين منطقه معالي اباد معدن دار هستند و گفته يکي از اونها از 80 سال پيش تا حالا اين معدن در دست اوناست.يعني از اوايل حکومت پهلوي.اين اختلاف طبقاطي ها در طول زمان گسترش پيدا کرد و هيچ ربطي هم به دولت حاکم نداره.باز هم ميگم بعضي ها تا نوک دماغشون رو بيشتر نميبينند. :x :-( :-? :x
تصویر
ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم...........ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم
امروز اگر که سینه و زنجیر می زنیم..............فردا به عشق مهدیه فاطمه شمشیر می زنیم
از ما بترس،طایفه ای پر اراده ایم...................ما مثل کوه پشت علی ایستاده ایم
از ما بترس، شیعه ی سرسخت حیدریم..........جان برکفان جبهه ی فتوای رهبریم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”