توقيف محموله مشكوك ايران در تركيه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 75
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۶, ۹:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 62 بار

توقيف محموله مشكوك ايران در تركيه

پست توسط HZH »

تركيه محموله ايران را كه در بندر مرسين اين كشور بارگيري شده و قرار بود به وسيله كشتي به ونزوئلا ارسال شود "مشكوك" توصيف كرده و توقيف كرده است.

اين محموله كه از ايران به وسيله كاميون تا بندر مريسين حمل شده و قرار بود به وسيله كشتي به ونزوئلا ارسال شود پيش از عزيمت به سوي ونزوئلا توقيف شد.

اين كشتي در حدود يك ماه پيش توقيف شد اما مقام هاي تركيه خبر آن را به تازگي اعلام كردند.

مقام هاي كمرگ تركيه مي گويند كه محتويات اين محموله با بارنامه و ساير مدارك آن انطباق نداشته است.

بارنامه اين محموله مي گويد كه محتوي آن قطعات يدكي تراكتور است، اما مقام هاي كمرگ تركيه مي گويند كه محموله حاوي مواد شيميايي و مواد اوليه لازم براي ساخت مواد منفجره بوده است.

سليمان توسين، از مقامات گمرك تركيه گفت كه بشكه هايي كه برچسب "خطرناك" بر روي آنها قرار دارد در اين محموله كشف شده است.

مقام هاي گمرك بندر مرسين اعلام كرده اند كه مواد راديو اكتيو در اين محموله وجود نداشته اما موادي شيميايي در آن پيدا شده و از متخصصان نظامي تركيه خواسته شده آن را بررسي كنند.

خبرنگار بي بي سي فارسي در استانبول به نقل از روزنامه حريت مي گويد مقام هاي نظامي آمريكا پيشتر تركيه را در جريان ورود اين محموله از ايران به تركيه با هدف ارسال به مقصد ونزوئلا قرار داده بودند.

تركيه پيش از اين نيز در مواردي محموله هاي ايراني را كه از طريق اين كشور به نقاط ديگر جهان ارسال مي شد، متوقف و مورد بازرسي قرار داده بود.

خبرگزاري آسوشيتدپرس از يكي از مسئولان سفارت ايران كه نامي از او نبرده است نقل كرده كه اين ۲۲ كانتينر حاوي "چيز مهمي" نيست.

روابط سياسي و اقتصادي ايران و نزوئلا در سال هاي اخير افزايش يافته و دو كشور همكاري هاي مشتركي در زمينه طرح هاي پتروشيمي و توليد قطعات تراكتور و همچنين اتومبيل در ونزوئلا دارند.
يا حق
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”