گزارش سفارشي پنتاگون درباره ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

گزارش سفارشي پنتاگون درباره ايران

پست توسط @lirez@ »

  مطالعاتي که به دستور وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) تهيه شده , ادعا دارد" سپاه پاسداران ايران در سال 2009 به قدرت برتري دست يافته و اين واهمه را به وجود آورده است که ايران به سمت نظامي شدن سوق داده مي شود".<S1><S1><S1> 
  گزارش ايرنا، خلاصه اين گزارش تحت نظر موسسه "راند" RAND که روز سه شنبه انتشار يافته از قانونگذاران آمريکايي درخواست دارد تا در بيانيه هاي خود در ارتباط با ايران دقت بيشتري کنند تا به سران ايران اين فرصت داده نشود که توجهات را از مسائل داخلي کشور به سمت موضوعات ديگر معطوف کنند. 
  گزارش مي گويد"انتخابات اخير در ايران به منزله يک واقعه تاريخي براي ايران است که توسط آن در موضع اسلام گراها و سپاه پاسداران با توجه به سياستهاي ايران همبستگي بيشتري بوجود آورده است. 
 "راند" که يک گروه تحليلگر سياسي غيروابسته به دولت مي باشد بر اين باور است که طي يک دهه گذشته قواي نظامي ايران از موقعيت مستحکم تري در برقراري امنيت به عنوان يک اهرم سياسي و اقتصادي برخورددار شده است. 
  مذکور از قانونگذاران آمريکايي خواسته است تا با دقت گرايشات نيروهاي نظامي ايران را در ارتباط با فزوني و يا کاهش ابزارهاي قدرتش پيگيري کنند, روابط ما بين کسانيکه شاه را از کشور بيرون راندند و رهبران پس از انقلاب را تحت نظر داشته باشند و حتي با به کار بردن ترفندهاي سياسي دريابند هدايت "مذهبي" آينده ايران در دست چه کسي خواهد بود. 
  اين گزارش گفته اند بر اين باورند که معطوف کردن توجهات به آمريکا و يا سياستهاي خارجي معمولا براي ايران بسيار راحتتر است تا پرداختن به مسائل داخلي کشور ازقبيل نان و کره که در ايران نمونه اي از نگرانيهاي اقتصادي مردم به شمار مي آيند. 
  گزارش در نهايت به قانونگذاران آمريکايي توصيه کرده تا به مکالمات خود راجع به ايران و يا با رهبران ايران حتي در جزيي ترين موارد , بيشتر اهميت دهند . 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”