برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط HORLIKAN »

انرژی- گروه اقتصادي:
ناتواني وزارت نيرو براي تامين برق كشور باعث شد تا دولت به خاطر گرماي تابستان و ناپايداري شبكه برق، كارمندان ادارات دولتي 21 استان را به تعطيلات ناخواسته بفرستد.

به گزارش همشهري، ايران يكي از كشورهاي دنياست كه تعطيلات رسمي آن زياد است و اعلام تعطيلي‌هاي ناخواسته باعث اختلال در فعاليت‌هاي اقتصادي شده است. تعطيلي كارمندان دولتي البته باعث اعتراض جامعه كارگري هم شده است.

هيات دولت در اطلاعيه‌اي رسمي علت تعطيلي روزهاي 20 و 21 تيرماه (امروز و فردا) را «گرماي شديد و بي‌سابقه هوا» «رفاه حال هم‌ميهنان عزيز» و «صرفه جويي در مصرف انرژي» اعلام و تاكيد كرده است: دستگاه‌هاي خدماتي از جمله بانك‌ها و بيمارستان‌ها در اين روزها بايد به خدمات رساني خود به مردم ادامه دهند.

اظهارنظرهاي ضد‌و نقيض هم البته كم نيست تا آنجا كه به گزارش ايلنا سازمان هواشناسي اعلام كرده است: هيچگونه توصيه‌اي به دولت براي تعطيل كردن استان‌ها نداشته است و دماي هوا بالاتر از ميانگين نيست. اما معاون وزير نيرو مي‌گويد: گرمايي كه ايران درحال تجربه‌كردن آن است، در 70 سال اخير بي‌سابقه بوده است.

21 استان در تعطيلي

ادارات دولتي در استان‌هاي خوزستان، بوشهر، ايلام، فارس، هرمزگان، سيستان و بلوچستان، كرمان، يزد، اصفهان، قم، تهران، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، كرمانشاه، سمنان، لرستان، مركزي، كهگيلويه و بوير احمد و قزوين در روزهاي يكشنبه و دوشنبه تعطيل خواهندبود و در ساير استان‌ها تصميم‌گيري درباره تعطيلي براساس شرايط آب و هوايي و دماي هوا بر عهده استانداران خواهد بود. خبر مي‌رسد استانداران زنجان و گلستان نيز تعطيلي ادارات دولتي اين استان‌ها را اعلام كرده‌اند. افزون بر بانك‌هاي دولتي، بانك‌ها و بيمه‌هاي خصوصي هم باز هستند.

تعطيلي باعث مديريت پايدار برق مي‌شود

مجيد نامجو وزير نيرو گفت: تعطيلي سازمان‌ها و ادارات دولتي طي 2روز آينده موجب كاهش مصرف در زمان اوج شده و وضعيت برق به حالت پايداري خواهد رسيد. او در گفت‌وگو با فارس افزود: هماهنگي‌هاي مناسبي با صنايع صورت گرفته است تا با انتقال شيفت‌هاي خود به ساعات غيرپيك و يا تعمير و نگهداري در ساعات غيرپيك، برق‌رساني به مشتركان خانگي آسان‌تر شود.

وزير نيرو در پاسخ به اين سؤال كه قبلاً نيز گرماي هوا با درجه بالا تجربه شده اما دولت اعلام تعطيلي نكرده بود، گفت: گستردگي گرماي هوا در بيشتر استان‌ها باعث شد تا دولت براي كنترل مصرف انرژي، تعطيلي 2روزه را اعلام كند، بنابراين اميد است تا با اعمال تعطيلي مصرف برق در ساعات پيك كاهش يابد. نامجو تأكيد كرد: مصرف برق در روز شنبه به 39هزارو‌500 مگاوات رسيده است كه نسبت به روز سه‌شنبه هفته گذشته حدود يك هزار مگاوات كاهش داشته است.

هواشناسي؛ وضعيت عادي است

اما مديركل پيش‌بيني آب و هواي كشور گفت: هيات دولت در رابطه با تعطيلي تصميم‌گيري كرده و هواشناسي هيچگونه توصيه‌اي در اين زمينه نداشته است. پرويز رضازاده در گفت‌وگو با ايلنا افزود: گرماي هوا بخش‌هاي نيمه شمالي كشور را درگير كرده است و نيمه جنوبي در شرايط معمول به سر مي‌برد و دماي هوا بالاتر از ميانگين نيست.

او ادامه داد: دماي هواي تهران تا چند روز آينده حدود 41درجه پيش‌بيني مي‌شود كه اين دماي هوا در اين موقع سال فراوان ديده مي‌شود. از 10 تير تا 10 مرداد تهران دماي هواي 42درجه را نيز زياد تجربه كرده است و حتي مي‌توان گفت طي 50 تا 60 سال گذشته حدود 7بار تهران دماي 43 درجه نيز داشته است، بنابراين شرايط دماي هواي تهران در حال حاضر خيلي بالا نيست.

او گفت: دماي هوا در نيم‌كره‌شمالي حاد نبوده و بالاتر از ركورد نيست. از سوي ديگر جباري، مديركل هواشناسي استان تهران نيز گفت: شرايط دماي هواي تهران با برخي از استان‌هاي مركزي تفاوت فاحشي ندارد و اين شرايط در سال‌هاي گذشته نيز وجود داشته است.

تشكيل جلسه بحران

خبر ديگر اينكه حسين باقري، رئيس سازمان مديريت بحران كشور از تشكيل جلسه اضطراري درصورت ادامه وضعيت گرماي هوا تا 2روز آينده خبر داد. او به ايسنا گفت: اين ميزان ماندگاري گرماي هوا در 30‌سال گذشته سابقه نداشته و هر چند افزايش دماي هوا در استان‌هاي كشور طي سال‌هاي گذشته 40 تا 42 درجه بوده اما اين افزايش دما ماندگاري نداشته و متغير بوده است.

گرماي بي‌سابقه در 70 سال اخير!

محمد بهزاد معاون وزير نيرو امكان بروز مشكل در شبكه‌هاي انتقال را تاييد كرد و گفت: گرمايي كه ايران درحال تجربه‌كردن آن است، در 70 سال اخير بي‌سابقه بوده و مسئله‌اي كه به عمق مشكلات مي‌افزايد، استمرار گرماست.

وي افزود: تجهيزات الكتريكي و ساير تاسيسات در دنيا براي فعاليت در متوسط دماي 37 درجه طراحي شده‌اند و هنگامي كه دماي هوا براي مدتي طولاني بالاتر از اين متوسط قرار گيرد، احتمال بروز مشكل براي تاسيسات بالا مي‌رود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط kandoo »

نقل قول :
""""""""""محمد بهزاد معاون وزير نيرو امكان بروز مشكل در شبكه‌هاي انتقال را تاييد كرد و گفت: گرمايي كه ايران درحال تجربه‌كردن آن است، در [HIGHLIGHT=#ff0000]70 سال اخير  ‌سابقه بوده و مسئله‌اي كه به عمق مشكلات مي‌افزايد، استمرار گرماست.

وي افزود: تجهيزات الكتريكي و ساير تاسيسات در دنيا براي فعاليت در متوسط دماي 37 درجه طراحي شده‌اند و هنگامي كه دماي هوا براي مدتي طولاني بالاتر از اين متوسط قرار گيرد، احتمال بروز مشكل براي تاسيسات بالا مي‌رود."""""""""

تصویراگه داشتن ۵ یا ۶ روز هوای گرم تداوم و استمرار گرما محسوب میشه پس کشورهای حاشیهٔ خلیج فارس باید چی‌ بگن یا همین پاکستان خودمون تصویر
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط HORLIKAN »

روندی که گرمای هوای تهران طی یک هفته اخیر طی کرده در روز شنبه به رکوردی که پیش از این در سال 1336 یعنی 42 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده بود رسید.
رئیس سازمان هواشناسی کشور با اعلام اینکه طی پنجاه و سه سال گذشته برای دومین بار گرمای هوای تهران در وضعیت رکورد به ثبت رسیده گفت: کاهش دو درصدی بارندگیهای سال زراعی کشور نسبت به میانگین بلند مدت بر گرمای هوا تاثیر گذاشته است.

مهندس بهرام صناعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تهران پیش از این نیز یکبار در سال 1336 این میزان گرمای هوا را تجربه کرده افزود: روندی که گرمای هوای تهران طی یک هفته اخیر طی کرده در روز شنبه به رکوردی که پیش از این در سال 1336 یعنی 42 درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده بود رسید.

وی با اشاره به اینکه طی هفته گذشته در بیشتر نواحی کشور هوای گرم تابستانی حاکم بود گفت: در مناطق جنوب و جنوب غربی به دلیل توده گرد و غبار که منشاء آن در کشور عراق بود و در جنوب شرق کشور به دلیل افزایش باد و گرد و خاک به ویژه در شهرستان زابل دمای هوا به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

صناعی با بیان اینکه گرمای فعلی هوای کشور ارتباط مستقیمی با بارشهای سال زراعی امسال دارد گفت: وضعیت بارندگی کشور در طول سال زراعی جاری که از مهرماه سال گذشته تا به حال بوده بدین شکل است که در هفت استان شامل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل، قزوین، همدان، کرمانشاه و کردستان میزان بارش بیش از حد نرمال بوده است.

بر این اساس در 15 استان شامل لرستان، خراسان شمالی، گلستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، سیستان و بلوچستان، مرکزی، خوزستان، اصفهان، تهران، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، مازندران، گیلان و خراسان رضوی در حد نرمال بوده است.

همچنین در هفت استان نیز میزان بارشها کمتر از حد نرمال بوده که در این بین استانهای قم و هرمزگان جزو کم بارشترین استانهای کشور بوده اند.

معاون وزیر راه و ترابری تصریح کرد: بررسی میزان بارندگی در سال زراعی جاری حاکی از آن است که بارشها نسبت به سال پیش از آن 12 درصد افزایش داشته است اما نسبت به میانگین بلند مدت حدود دو درصد کاهش داشته است که همین مسئله یکی از دلایل افزایش دما است.

به گفته رئیس سازمان هواشناسی کشور، دمای هوا از امروز یکشنبه رو به کاهش می رود و این کاهش دما تا آخر هفته جاری بین سه تا چهار درجه ادامه دارد.

صناعی در مورد وضعیت هوا در استانهای شمالی کشور گفت: در استانهای شمالی شرایط متفاوت است به این معنی که دمای هوا پایین تر از استانهایی است که گرمای آنها از حد نرمال فراتر رفته اما در مقابل رطوبت در این استانها افزایش یافته است.

صناعی با بیان اینکه اوج افزایش دمای هوا در ماههای تیر و مرداد است و به تدریج از نیمه اول شهریور روند رو به کاهشی را دنبال می کند افزود: افزایش کنونی گرما تنها منحصر به ایران نیست بلکه کل دنیا اکنون با چنین پدیده ای مواجه است که از جمله دلایل بروز آن افزایش جمیعت، کمبود آب و باران و خشک شدن جنگها و مراتع و تبدیل شدن آنها به بیابان است.

وی در پاسخ به اینکه آیا اکنون دمای هوا در استانهایی که تعطیل شده اند در شرایط هشدار قرار دارد گفت: چنانچه شاخص حرارتی که ترکیبی از دما و رطوبت است بالاتر از 70 درجه سانتیگراد باشد به این معنی که نسبت بین گرمای هوا و رطوبت متوازن نباشد وضعیت هوا در شرایط سخت قرار می گیرد.

صناعی تصریح کرد: با توجه به شاخص حرارتی نمی توان گفت وضعیت هوای تهران در حالت هشدار قرار دارد اما از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه کرد که به موازات افزایش دما مصرف سرانه آب و انرژی نیز در کشور به میزان قابل توجهی افزایش می یابد که مجموع این شرایط، وضعیت سختی را برای مردم بوجود می آورد و در واقع تصمیم مدیران کشور نیز بر مبنای چنین وضعیتی اتخاذ شده است.

رئیس سازمان هواشناسی در پاسخ به اینکه گزارشهای سازمان هواشناسی از وضعیت هوای کشور تا چه اندازه مبتنی بر واقعیت است گفت: هیچ ملاحظاتی در اعلام وضعیت هوای کشور وجود ندارد، در واقع این سازمان بر اساس واقعیت دمای هوای کشور را به ستاد بحران کشور اعلام می کند و این ستاد است که با توجه به میزان آسیب پذیری مردم درباره وضع موجود تصمیم می گیرد.

به گفته معاون وزیر راه و ترابری، مقایسه دمای هوا در کل دنیا تابع شرایط استانداردی است و تبادل گزارشهای هواشناسی ارتباطی با مرزهای جغرافیایی و منطقه ای ندارد. در واقع برای اینکه بتوانیم وضعیت آب و هوای کشور را با دنیا مقایسه کنیم باید مبنا و معیار ارزیابیها یکسان باشد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط victory67 »

ببینید دوستان عزیز اگر ما در تولید برق در دنیا اولم باشیم ولی فرهنگ استفاده از برق و دیگر انرژی ها بلد نباشیم باز خاموشی داریم. ببیند ما 2 برابر چین یک میلیاردی مصرف انرژی داریم
چینی که حداقل 10 برابر ما جمعیتشه، چرا انقدر مصرف ما بالا هست بنا به چند دلیل که مهمترینش استفاده درست نکردن از انرژی که ما ایرانی ها بلد نیستیم
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 163
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸, ۱۱:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 180 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط mahshid.M »

اولا 42 درجه گرما اونم حول و حوش ظهر چیزی نیست بعد اگر مشکل برقه خوبه بدونید چراغ برق توی کوچه ما روزها هم روشنه حتی سر ظهر!
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4122
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴, ۶:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4507 بار
سپاس‌های دریافتی: 4337 بار
تماس:

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط Reza6662 »

mahshid.M نوشته شده:اولا 42 درجه گرما اونم حول و حوش ظهر چیزی نیست بعد اگر مشکل برقه خوبه بدونید چراغ برق توی کوچه ما روزها هم روشنه حتی سر ظهر!

سلام

دماسنج من در سایه درخت حیاط منزلمان در کرج امروز 48 درجه را نشان می داد. ساعت2 بعد از ظهر می خواستم بروم شهرک اندیشه در جنوب کرج (نزدیک شهریار). بی خیال از گرما، کولر ماشین را روشن کرده و فن آن را روی آخرین درجه گذاشتم و البته پخش ماشین هم مطابق معمول، ترانه های قدیمی با صدای بنان، ایرج و ... را پخش می کرد. ساعت 5 / 2 به هنگام برگشت که تا کرج مسیر سربالایی است، متوجه شدم ماشینم دیگر کشش ندارد. بله با هزار زحمت و چند بار خاموش شدن موتور به کرج رسیدم. ماشینم دیگر گاز نمی خورد و به سختی راه می آمد. به اولین تون آپ که نزدیک منزلمان است رفتم و متوجه شدم به علت گرما، پمپ بنزین مرخص شده است. که البته تعویض پمپ بنزین به دلیل تعبیه شدن درون باک، کار مشکل و زمانبری است و ...

بله. گرمای 48 درجه آن هم در سایه یعنی 58 تا 60 درجه در زیر آفتاب. اما چرا هواشناسی دمای هوا را فرضن در تهران 41 یا 42 اعلام می کند؟ به تصور من، آنها تنها دمای سایت خوش آب و هوای مستقر در زیر درختان تنومند مهرآباد را آن هم در سایه اعلام می کنند!

با تشکر
[External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط kandoo »

در جواب اون دوستمون که گفتند ما باید فرهنگ استفاده صحیح از انرژی رو بلد باشیم: :razz:

این گفته شما درسته اما در کنار تجهیزات برقی و امکانات بهینه و وسایل الکتریکی‌ کم مصرف که همینطور با سیستم برقی کشور همخوانی داشته باشند .همه چیز رو نباید گردن مردم انداخت، دسترسی به این مقوله نیازمند برنامه ریزی حساب شده از سوی مسئولان مربوطه در دراز مدت و کوتاه مدت میباشد
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط Solver »

دوستان که معتقد هستند گرمای تهران یا برخی شهر ها چیزی نیست، و مدعی سواد جغرافیا هستند و اشاره به کشورهای دیگه میکنند، بد نیست بررسی کنید همون کشورهای عربی اگر 30 میلیمتر بارندگی در سال (شیراز خکش ترین منطقه کشور 150 میلیمتر باران آمد) باران بیاد چه سیلی جاری خواهد شد!

دوستان، هر منطقه آب هوایی اگر دچار تحول بشود مشکل آفرین است. اینطور نیست که بگیم بابا لابد ایران که خشک ترین شهرش در خشکسالی 150 میلیمتری بارندگی داشته لابد باید دیگه زندگی کل مردم مختلف بشه به خاطر سیل!

خیر، اینجا این 150 میلیمتر خیلی کم هم هست! آنجا 30 میلیمترش هم زیاد.

همینطور است گرما و سرما، گرمای 45 درجه هم برای امارات چیزی نیست، اما بالای 40 درجه برای تهران خیلی مشکل است.

همین ایران خودمان هم همینطرو است، امیدیه جزو گرمترین نقاط کشور هست که تقریبا تابستان روزی نیست که به 53 درجه نرسد ظهر ها !
برای ایشان 40 درجه میشود هوای بهاری اما برای تهران 40 درجه یعنی فاجعه!

لازم هست یک اشاره هم بکنم:
اینکه بخواهیم فقط ساز مخالف بزنیم، واقعا دیگه داره خسته کننده و خارج از حوصله میشود.

توصیه جدی میکنم به برخی دوستان، مواظب باشیم کاری نکنیم که ما را کاملا از حساب و کتاب بزارند کنار و نظرات صحیح ما هم نادیده گرفته شوند.

  ,
حرف شما درست است، فقط فرهنگ نیست، اما بیشترین سهم مربوط به فرهنگ است.

فرض کنید ما ناکارآمد ترین سیستم را داشته باشیم. در همین سیستم هم باز 2 رویه است:

درست مصرف کردن، نادرست مصرف کردن.

سهمی که نادرست مصرف کردن از انرژی ما میبرد تقریباً چند صد برابر سهمی است که ناکارآمدی سیستم ها ایجاد میکند. بنابراین الویت با کدام است، ایا باید سرمایه را صرف ترمیم اون سیستم کنیم که مثلا حدود چند درصد انرژی درش تلف میشود یا صرف اصلاح فرهنگ که چند ده درصد انرژی را تلف میکند!

اتفاقا یک مطلب جالب نوشتم که در سنترال هم منتشرش خواهم کرد به زودی در همین رابطه.


از نظر فرهنگی مردم را به نوعی میتوان دو دسته دانست:

دسته اول:
دیگران رعایت نمیکنند، چرا من رعایت کنم.
خود شهرداری کلی برق و آب مصرف میکنه، به ما گیر میدن.
لول کشی های شهر کلی نشتی داره، این یه ذره آب که ما مصرف میکنیم کجاش را میگیره.

دسته دوم:
اگر همه دنیا هم رعایت نکنند، من میخواهم رعایت کنم.
اگر سازمان ها و ادارات رعایت نمیکنند، من رعایت میکنم هر کس پاسخگوی اعمال خودش است.
بهتره چکه چکه کردن لوله های آب منزل من به انبوه نشتی های لوله کشی شهری افزوده نشود.

دسته اول، اهل اصراف کردن هستند و فقط دنبال توجیح مناسب میگردند برای کارشون.
دسته دوم، دنبال درست مصرف کردن هستند و به صرف اینکه دیگران رعایت نمیکنند تصمیم به رعایت نکردن نخواهند گرفت.

فکر میکنید با داشتن نا کارآمدترین سیستم انتقال و توزیع انرژی، در جامعه ای که دسته اول اکثریت هستند انرژی بهتر مصرف میشود یا جامعه ای که دسته دومی ها اکثریت باشند؟

این موضوع شبیه اعتراض داشتن به کیفیت جاده ها است و بالا بودن آمار تصادفات را جاده ها معرفی کردن، در حالی که شاهد هستیم مسیرهایی که اتوبان میشوند و به هر حال شاید نه چندان زیاد اما در حد قابل قبول کیفیتشون ارتقا پیدا میکند باز هم شاهد حوادث هستیم!

در حالی که شما یک راننده با فرهنگ را بگذار در بدترین جاده کشور، و یک راننده بی فرهنگ را در بهترین جاده کشور، شانس تصادف کدام بالاتر است؟ راننده بی فرهنگ. البته که بستر رانندگی موثر است اما چیزی که چند صد برابر آن اهمیت دارد فرهنگ رانندگی است.

اصلاح سیستم همیشه اهمیت دارد، اما الویت با فرهنگ است.
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط kandoo »

Negar.int نوشته شده:دوستان که معتقد هستند گرمای تهران یا برخی شهر ها چیزی نیست، و مدعی سواد جغرافیا هستند و اشاره به کشورهای دیگه میکنند، بد نیست بررسی کنید همون کشورهای عربی اگر 30 میلیمتر بارندگی در سال (شیراز خکش ترین منطقه کشور 150 میلیمتر باران آمد) باران بیاد چه سیلی جاری خواهد شد!

دوستان، هر منطقه آب هوایی اگر دچار تحول بشود مشکل آفرین است. اینطور نیست که بگیم بابا لابد ایران که خشک ترین شهرش در خشکسالی 150 میلیمتری بارندگی داشته لابد باید دیگه زندگی کل مردم مختلف بشه به خاطر سیل!

خیر، اینجا این 150 میلیمتر خیلی کم هم هست! آنجا 30 میلیمترش هم زیاد.

همینطور است گرما و سرما، گرمای 45 درجه هم برای امارات چیزی نیست، اما بالای 40 درجه برای تهران خیلی مشکل است.

همین ایران خودمان هم همینطرو است، امیدیه جزو گرمترین نقاط کشور هست که تقریبا تابستان روزی نیست که به 53 درجه نرسد ظهر ها !
برای ایشان 40 درجه میشود هوای بهاری اما برای تهران 40 درجه یعنی فاجعه!


دوست عزیز این چیزهایی رو که در بالا اشاره کردید شاید کمی‌ واقع بینانه باشه ولی هیچ ارتباطی‌ به موضوع مورد بحث ما نداره !تصویر

اشاره من به کشورهای گرمسیر منطقه به علت پاسخ به اظهار نظر معاون وزیر نیرو بود ! که گفته : "پایین"
نقل قول :
""""""""""محمد بهزاد معاون وزير نيرو امكان بروز مشكل در شبكه‌هاي انتقال را تاييد كرد و گفت: گرمايي كه ايران درحال تجربه‌كردن آن است، در [HIGHLIGHT=#ff0000]70 سال اخير  ‌سابقه بوده و مسئله‌اي كه به عمق مشكلات مي‌افزايد، استمرار گرماست.

وي افزود: تجهيزات الكتريكي و ساير تاسيسات در دنيا براي فعاليت در متوسط دماي 37 درجه طراحي شده‌اند و هنگامي كه دماي هوا براي مدتي طولاني بالاتر از اين متوسط قرار گيرد، احتمال بروز مشكل براي تاسيسات بالا مي‌رود."""""""""

من متخصص برق و انرژی نیستم ولی‌ ما میتونیم از اون تجهیزات الکتریکی‌ که به طور مثال در کویت به کار میره داشته باشیم !

در مقوله فرهنگِ مصرف بحث پیچیده‌تر میباشد و مشکل ما بیشتر با اون گروه اول هست .اونها علاوه بر فراگیری فرهنگِ مصرف به داشتن انگیزه هم نیاز دارند.
New Member
پست: 9
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۹, ۸:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط aryan90 »

هر کی از زندگی سیر شده حتما یه سر اه.از بیاد اگر بگم تا 65 تا 70 درجه در ظهر میرسد دروغ نگفتم فقط اهوازیها میتونن تو این اب و هوا کار کنند وقتی شب میری بیرون انگار کنار تنور نانوائی ایستادی اگر اهواز بخواد بر اساس استاندارد کشوری عمل کنه باید 300 روز تعطیل باشه
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3472
تاریخ عضویت: جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۷, ۹:۴۴ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط Solver »

   ,

امیدیه (بین آغاجری - بندر امام) گرم تر از اهواز هست، نرفتید؟ :-) سر بزن خودت خواهی دید من تقریباً به آب و هوای اکثر شهر های خوزستان آشنایی کامل دارم چون میشه گفت در اکثر این شهرها تجربه زندگی را داشتم.


اگر اهواز بخواد بر اساس استاندارد کشوری عمل کنه باید 300 روز تعطیل باشه


درست هست، در این مناطق کلاً دما متفاوت اعلام میشود، البته فکر کنم اگر میزان درآمد را در این شهرها با دیگر شهرها مقایسه کنید، متوجه خواهید شد درآمد بالا جبرانش را کرده است.

میانگین درآمد در شهرهای جنوبی غرب ما، خصوصا استان خوزستان، حدود 2 برابر میانگین کشور هست فکر کنم. به هر حال هر جا پول باشد شرایط کاری سخت تر است، در چین، ایتالیا یا همان آمریکا نیز کدام شهر ها بالاترین میانیگین دستمزد و حقوق را دارند؟ بد آب و هوا ترین منطقه ها :D

  ,

من متخصص برق و انرژی نیستم ولی‌ ما میتونیم از اون تجهیزات الکتریکی‌ که به طور مثال در کویت به کار میره داشته باشیم !


من هم متخصص برق و انرژی نیستم، لازم هم نیست در این باره برای درک مسئله متخصص رشته باشیم. اما نظر شما اشتباه است و ما نمیتونیم از اون تجهیزات استفاده کنیم که مثلاً 70 سالی یک بار احتمالش باشد هوا آنقدر گرم شود که ما از این ظرفیتش استفاده کنیم!

میشود حکایت کسی که برای استفاده از سیستم عامل داس، برود گرافیک چند میلیون تومانی ببندد روی سیستم خودش!

اساسا در کشورها روی تجهیزاتی سرمایه گذاری میشود که راندمان بالاتری داشته باشند، نه اینکه ظرفیت بلااستفاده ایجاد شود.

ضمنا اون بین اون 2 دسته تنها تفاوت فرهنگ است، مگر برای دسته اول انگیزه خاصی ایجاد شده است؟ خیر.

تنها مسئله سطح فرهنگی و البته فلسفه ذهنی افراد است که خود را چقدر مسئول بدانند و البته چه قدر ارائه اجرا داشته باشند. مثلا من خودم اکثر اوقات که به موضوع فکر میکنم متوجه میشوم در همان لحظه در نزدیک خودم چقدر انرژی بیهوده مصرف میشود و فوراً دست به کار میشوم. در حالی که قبلش ازش غافل بودم! پس ضمن دانستن اراده اجرا کردن هم مهم است. اون چیزی که شما بهش گفتید انگیزه در حقیقت اراده است!

فرصت نشد اون مطلب را کامل بیارم فقط این تیکه را ازش میزارم که مخلص کلام است:

  که میگی، ای ایران ای مرز پر گوهر
یا تویی که میگی، جانم فدای رهبر
اراده کنید تا انرژی را ندیم  
تصویر حرف من به همین سادگیست. 
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: برق كم آمد، دولت 21 استان كشور را تعطيل كرد

پست توسط kandoo »

اول از این اینجا شروع می‌کنم:
Negar.int نوشته شده: 
فرصت نشد اون مطلب را کامل بیارم فقط این تیکه را ازش میزارم که مخلص کلام است:

  که میگی، ای ایران ای مرز پر گوهر
یا تویی که میگی، جانم فدای رهبر
اراده کنید تا انرژی را ندیم  
تصویر حرف من به همین سادگیست. 


نگار جان تفاوت بین این دو گروهِ مصرف کنندهٔ انرژی که شما عرض کردید اصلا ربطی‌ به تفکرات سیاسی نداره .متعجب هستم تصویر
Negar.int نوشته شده:درست هست، در این مناطق کلاً دما متفاوت اعلام میشود، البته فکر کنم اگر میزان درآمد را در این شهرها با دیگر شهرها مقایسه کنید، متوجه خواهید شد درآمد بالا جبرانش را کرده است.

میانگین حقوقی افرادی که در پالایشگاه مشغول به انجام کارهای تخصصی و طاقت فرسا هستند و یا متخصصی که از شهر دیگه میاد اونجا کار میکنه نسبتا بالا هست ولی‌ افراد معمولی‌ و کسبه و شغلهای که در جایی‌ غیر از صنایع کار می‌کنن مثل همه جای ایران هست .یعنی شما میگید که اون بقیه انسان نیستند و باید در این درجه از هوا با حقوق معمولی‌ کار کنند؟

Negar.int نوشته شده: میانگین درآمد در شهرهای جنوبی غرب ما، خصوصا استان خوزستان، حدود 2 برابر میانگین کشور هست فکر کنم. به هر حال هر جا پول باشد شرایط کاری سخت تر است، در چین، ایتالیا یا همان آمریکا نیز کدام شهر ها بالاترین میانیگین دستمزد و حقوق را دارند؟ بد آب و هوا ترین منطقه ها تصویر

در دو قسمت پاسخ می‌دهم:

فقط به این نکته بسنده می‌کنم و نمیخوام از بحث خارج بشوم : همونجایی که شما میگید پول بیشتر پیدا میشه ,پر از فقر و بیکاری هست و هنوز بعد از جنگ بازسازی نشده !یعنی نه‌ مردمش و نه‌ شهرداری پول ندارن

در مورد اروپا و آمریکا که ذکر کردید قانون کارِخیلی‌ دقیقی‌ دارند و درامد اونها طبق همان محاسبه میشه و دمای حقیقی‌هوا در اون مناطق گزارش میشه و پنهان کاری در کار نیست " چون که سیستم مالیاتی دارند و مو از ماست میکشند , مردم هم خودشون حواسشون هست" تصویر

Negar.int نوشته شده:من هم متخصص برق و انرژی نیستم، لازم هم نیست در این باره برای درک مسئله متخصص رشته باشیم. اما نظر شما اشتباه است و ما نمیتونیم از اون تجهیزات استفاده کنیم که مثلاً 70 سالی یک بار احتمالش باشد هوا آنقدر گرم شود که ما از این ظرفیتش استفاده کنیم!


 والا از این اتفاقات مثل گرم شدن ناگهانی هوا در کشورهای اروپایی " برای مدتهای مشابه حالای ما " هم افتاده اما جریان الکتریسیته به همون منوال همیشگی‌ بوده ! در این کشورها میانگین نسبی‌ دما از کشور ما هم کمتر است .پس آنها چه نوع تجهیزاتی دارند ؟  

برداشت شخصی‌ من اینه که " همینطور که جناب آقای معاون وزیر نیرو هم نیم اشاره‌ای کردند " ما از کمبود و فرسودگی تجهیزات رنج میبریم و هنگام پدید آمدن این موارد مثل "گرما و بالا رفتن مصرف برق" به آنها فشار وارد میشه و توانایی کشش این فشار وارده رو ندارند ، واسلام
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”