تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

پست توسط kandoo »

تصویر
دیپلماسی ایرانی: در پی گسترش تحریم‌های اقتصادی، نشانه‌های تشدید بحران مناسبات ایران و امریکا، هر روز آشکارتر می‌شود.
جو کلاین، نویسنده نشریه تایم در تازه‌ترین مقاله خود فاش می‌کند که طرح حمله به تاسیسات اتمی جمهوری اسلامی، بار دیگر در دستور کار واشنگتن قرار گرفته است.
در این شرایط بحرانی، به گزارش سایت ۲۰ دقیقه در سوئیس، قرار است روز شنبه (۲۴ ژوئيه) یک مرکز تحقیقات اتم ترکیبی در ایران افتتاح شود.
رسانه سوئیسی به استناد گزارش روز چهارشنبه (۲۱ ژوئیه) خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران می‌نویسد که مرکز تحقیقاتی تازه قرار است طی مراسم ویژه‌ای از سوی سازمان انرژی اتمی ایران گشوده شود. به نوشته این سایت، ساخت یک رآکتور قابل استفاده و بهره‌برداری از تکنولوژی اتمی ترکیبی تحولی مهم است.
تمام رآکتورهای فعلی جهان از تکنولوژی تجزیه اتم استفاده می‌کنند و تکنولوژی ترکیب اتم تا به حال مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است. رآکتور مجهز به این تکنولوژی به عنوان ماده خام برای تولید انرژی اتمی تنها به آب یا اکسیژن نیاز دارد.
این حرکت جمهوری اسلامی درباره تحقیق پیرامون تکنولوژی جدید، در شرایط فعلی می‌تواند جهان غرب را بیشتر تحریک کند.
غرب، جمهوری اسلامی را متهم می‌کند که زیر پوشش انرژی اتمی صلح‌آمیز برای ساختن بمب اتمی تلاش می‌کند. اتهامی که ایران همواره رد کرده و بر صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای‌اش تاکید کرده است.
جو کلاین که گفته می‌شود شبکه ارتباطی قدرتمندی در پنتاگون دارد، می‌نویسد: در حلقه‌های قدرت واشنگتن، دوباره با جدیت از طرح حمله به تاسیسات اتمی ایران سخن گفته ‌می‌شود. [HIGHLIGHT=#92d050]در واشنگتن به شدت شایع شده که هلیکوپترهای نظامی اسرائيل تجهیزات زیادی را به پایگاه توبروز در صحرای جنوبی این دولت انتقال داده‌اند. امریکایی‌ها نیز پایگاه‌های خود در آسیای مرکزی را برای حمله آماده کرده‌اند.  
کلاین معتقد است که امریکایی‌ها امروز بیشتر از دو یا سه سال پیش می‌دانند که برای جلوگیری از اتمی ‌شدن ایران کدام مراکز اتمی این کشور را باید مورد حمله قرار دهند. تلاش‌های سرویس‌های اطلاعاتی در منطقه به رشد این آگاهی کمک زیادی کرده‌اند.
همسایگان ایران، برای جلوگیری از اتمی شدن جمهوری اسلامی فشار می‌آورند. یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن طرفدار حمله نظامی امریکا است. ترکیه، مصر، عربستان سعودی و حتی اردن تهدید کرده‌اند که اگر از دسترسی جمهوری اسلامی به بمب اتمی جلوگیری نشود، آنها نیز برنامه اتمی خود را آغاز خواهند کرد.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

پست توسط میهن پرست »

به زودی شاهد یک رزمایش بزرگ در حد پیامبر اعظم 1385 خواهید بود.منتظر باشید تا جدید ترین تجهیزات دفاعی رو ببینیم.در حال حاضر به نظر من بهترین راه برگزاری یک رزمایش بزرگ و شلیک چندین موشک بالستیک میتونه باشه.این روش قبلا خیلی خوب جواب داده.به هر حال خبرهای خیلی خوشی این روزا به گوش نمیرسه و به نظر میرسه این بار تهدید کمی جدی تر شده. :-?
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

پست توسط kandoo »

تصویر
امريکا به ايران حمله نمى‌کند مگر در مقام اضطرار

دیپلماسی ایرانی: [HIGHLIGHT=#92d050]«احتمال حمله ايالات متحده به ايران افزايش يافته است و اين احتمال مى‌تواند در آينده‌اى نه چندان دوزر به واقعيت تبديل شود.»  اين جمله‌ايست که رئيس سابق سازمان سيا مايکل هايدن در تازه‌ترين اظهارنظرهاى خود در نشست خبرى در سى ان ان بر زبان راند.

مايکل هايدن در ادامه سخنان خود مى‌گويد: عقيده شخصى من اين است که ايران با مسيرى که در پيش گرفته است درست خود را در چند قدمى تسليحات هسته‌اى مى‌يابد. اين حرکت نيز مى‌تواند به همان اندازه خطرناک باشد که ذات دستيابى ايران به اين تسليحات خطرناک و غير قابل باور است.

رئيس سابق سازمان سيا ادعا مى‌کند که ايالات متحده هرگز به گزينه نظامى عليه ايران فکر نمى‌کند مگر آنکه برنامه تسليحاتى ايران تا حدى جدى شود که توسل به گزينه نظامى را کم‌هزينه تر و البته امن‌تر جلوه دهد.

[HIGHLIGHT=#ffff00]اين اظهارات درست ده روز پس از آنکه سفير امارات متحده عربى در ايالات متحده ادعا کرده بود که هزينه حمله به ايران کمتر از پذيرفتن ايران داراى تسليحات هسته‌اى است از زبان رئيس سابق سازمان سيا شنيده مى‌شود. 

ايالات متحده در حالى اين روزها موجى از احتمال رويارويى نظامى با ايران را به راه انداخته است که در غرب همگان به يده ترديد به ضريب موفقيت تحريم‌هاى اعمال شده عليه ايران مى‌انديشند. پس از کنگره ايالات متحده که به قول باراک اوباما تحريم‌هاى فلج کننده را عليه ايران اعمال کرد، اکنون نوبت به اتحاديه اروپا رسيده است که با تشديد تحريم‌ها عليه ايران خشم خود را از برنامه هسته‌اى اين کشور به تصوير بکشد. غرب همچنان اصرار دارد که برنامه هسته‌اى ايران در مسير توليد تسليحات هسته‌اى قرار گرفته است و اين در حالى‌ست که رسانه‌هاى تند امريکايى همصدا با سران تل‌آويو گزينه نظامى را بهترين راهکار براى پايان دادن به برنامه هسته‌اى ايران مى‌دانند. درست در روزهايى که امريکايى‌ها ادعا مى‌کنند تمام گزينه‌ها براى مواجهه با ايران بر روى ميز کار قرار دارد، احمد داووداغلو وزير امور خارجه ترکيه پس از ديدار با همتاى ايرانى خود تاکيد مى‌کند که ايران پايان ماه سپتامبر را زمان مناسب براى بازگشت به ميز مذاکرات و تعامل با غرب اعلام کرده است. غربى‌ها با توجه به عدم همکارى چين با تحريم‌هاى يک جانيه اعمال شده از سوى کنگره امريکا و تحريم‌هايى که در چند روز اخير از جانب اتحاديه اروپا به تصويب خواهد رسيد؛ چندان به موفقيت اين راهکار در برابر ايران اميدوار نيستند.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

پست توسط kandoo »

فرصت یک هفته ای اسرائیل برای حمله به نیروگاه بوشهر!

خبر راه اندازی نیروگاه بوشهر درتاریخ 30 مرداد با همکاری کشور روسیه با واکنش دولتمردان امریکایی مواجه شده است
قرار است تا تاریخ 30 مرداد لوله های سوخت در درون راکتور بوشهر کارگزارده شود واین آخرین فرصت! اسرائیل برای حمله به این نیروگاه است.

جان بولتن در مصاحبه فاکس نیوز می گوید: به محض اینکه لوله های سوخت در محل راکتور بکار روند انجا یک مصونیت بوجود می آید که اسرائیل دیگر نمی تواند به آنجا حمله کند زیرا بمحض اینکه لوله های سوخت در مکانهای خود قرار گرفتند و خطر حمله به راکتورهای هسته ای و توسعه اشعه رادیواکتیو در هوا و احتمالا در آبهای خلیج فارس شرایط را بسیار ناگوار برای جهانیان خواهد ساخت. هر حمله اسرائیل به تاسیسات نیروگاه بوشهر قبل از اینکه لوله های سوخت در راکتور اصلی قرار بگیرند بایستی انجام شود.

وی گفت: که هیچ فردی فکر نمی کند که نه امریکا و نه اسرائیل بتوانند پس از بارگذاری میله های سوخت به این نیروگاه حمله کنند.

بولتون می گوید که در سال 1981 اسرائیل به نیروگاه هسته ای عراق حمله کرد و درسال 2007 اسرائیل به نیروگاه ساخت کره شمالی در سوریه حمله کرد و هردوحمله اسرائیل قبل از این بود که لوله های سوخت در راکتور جاسازی شوند.

مطابق گفته های آقای بولتون وقتیکه راکتور شروع به فعالیت می نماید نیازمند یک زمان است تا اینکه سوخت اورانیوم تبدیل به پلوتونیوم بشود و ترکیب پلوتونیوم برای سلاحهای هسته ای مورد استفاده قرار می گیرد!

وی در ادامه افزود: امریکا به روسیه اعلام کرد که سوخت راکتور را به ایران ارسال نکنند اما روسها سوخت را ارسال کردند و همچنین امریکا به روسیه اعلام کرد که لوله های سوخت را به داخل راکتور وارد نکند اما آنها اکنون اعلام کرده اند که این کار را هفته آینده انجام می دهند.و این یک راه دیگر برای ایران ایجاد می کند که ایران بتواند به یک روش دیگر به پلوتونیوم دسترسی پیدا کند.
او ادامه می دهد که [HIGHLIGHT=#92d050]برای آقای نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اکنون این سئوال بوجود می آید که آیا اجازه دهد که بوشهر در طی هشت روز آینده عملیاتی شود یا اینکه منتظر بماند که ایران بتواند از این طریق پلوتونیوم بدست آورد. 
روسیه می گوید که آنها تمامی سوخت راکتور را که مصرف شده و به پلوتونیوم تبدیل شده است را برای بازیافت به روسیه ارسال می کنند.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: تایم: بحث حمله به ایران جدی شده است؟!

پست توسط kandoo »

تصویر

حیات رژیم صهیونیستی در صورت تعرض به نیروگاه بوشهر به خطر می‌افتد
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه آزمایشگاه تست های فضایی که در روز صنعت دفاعی افتتاح خواهد شد مربوط به سامانه های ماهواره بر است، اعلام کرد: حیات رژیم صهیونیستی در صورت تعرض به نیروگاه بوشهر به خطر خواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست خبری که صبح امروز سه شنبه در سالن همایش صاایران (شرکت صنایع الکترونیک ایران) برگزار شد در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که تست های فضایی که در روز صنعت دفاعی انجام خواهد شد، شامل چه مراحلی است، اظهار داشت: در آنجا اتفاقاتی که در رابطه با ماهواره بر است انجام می شود که در روز افتتاح بیشتر توضیح خواهیم داد. همچنین یک آزمایشگاه تست فضایی دیگری نیز در مورد ماهواره در این روز افتتاح خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی براینکه چه تمهیداتی در خصوص فعال سازی پدافند غیر عامل جهت دفاع از تاسیسات و سازمان های مختلف از جمله تاسیسات هسته ای جمهوری اسلامی ایران اندیشیده شده است، گفت: در مورد پدافند غیر عامل کارهای خوبی تاکنون انجام شده است که امروز بسیاری از بخش های زیربنایی ما دارای قابلیت پدافند غیر عامل است به طوری که این عامل تبدیل به یک فرهنگ شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به سئوال سوم خبرنگار مهر در خصوص ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر بمباران نیروگاه هسته ای بوشهر در زمان راه اندازی، عنوان کرد: این حرفها نشانگر این است که اصولا آنها با پیشرفت ایران مخالف هستند وگرنه همه ابعاد این نیروگاه مشخص است و هیچ دلیلی برای توقف کار آن وجود ندارد و این موضوع نشان می دهد که ادعای آنها مبنی بر مخالفتشان با بمب هسته ای دروغ است.

[HIGHLIGHT=#92d050]وی ادعای حمله احتمالی رژیم صهیونیستی را به نیروگاه هسته ای بوشهر نشانه کم خردی این رژیم دانست و افزود: در این صورت ما یک نیروگاه از دست می دهیم ولی حیات رژیم صهیونیستی به خطر خواهد افتاد. 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”