رئیس ستاد حوادث قربانی عملیات نجات از چنگال خرسها شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

رئیس ستاد حوادث قربانی عملیات نجات از چنگال خرسها شد

پست توسط kandoo »

تصویر
به گزارش خبرنگار مهر، محمد امیری مدیرکل حوادث غیر مترقبه استان کهگیلویه و بویراحمد بعد از آنکه از حمله خرسها به کارمندان صدا و سیما در ارتفاعات دنای شرق مطلع شد با درخواست بالگرد از شرکت نفت گچساران اقدام به انجام عملیات نجات کرد که هنگام فرود به دلیل برخورد با پرکهای بالگرد خود قربانی عملیات نجات شد.
مدیرکل سابق محیط زیست که سابقه همکاری نزدیک با قربانی عملیات نجات را دارد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آقای امیری در مناطق حفاظت شده برای نجات جان محیط بانان و شکارچیان زخمی و همین طور نجات جان حیات وحش در طول دوران خدمتش همکاریهای زیادی با محیط زیست داشت.
جلیل بادام فیروز افزود: این انسان شریف منشا خدمات بسیاری در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی بود به نحوی که در خاموش کردن آتش سوزیهای جنگلها در کل استان تلاشهای زیادی کرد و بارها جان خود را برای نجات دیگران به خطر انداخت.
وی افزود: امیری در حادثه برفگیر شدن عشایر در نوروز سال گذشته، تعطیلات خود را کنار گذاشت و مردم و دام عشایر منطقه "آجم طیبی" کهگیلویه را نجات داد. وی بارها در انتقال ماموران زخمی محیط زیست از ارتفاعات و مناطق صعب العبور تلاش کرد و در بسیاری از مواقع جان حیات وحش گرفتار شده را نجات داد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر کشور نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با تائید این حادثه گفت: زمانی که حادثه حمله خرسها به کارمندان صدا و سیما به ما اعلام شد تیم کوهستان جمعیت هلال احمر از کرمانشاه با یک بالگرد به بویراحمد فرستاده شد اما متاسفانه قبل از رسیدن تیم ما آقای امیری اقدام به عملیات نجات از طریق بالگرد شرکت نفت کرده بود.
محمود مظفر تاکید کرد: عملیات امداد و نجات شیوه های تخصصی خود را دارد و با توجه به اینکه در منطقه مورد نظر امکان نشستن بالگرد نبوده آقای امیری بر اثر بی احتیاطی در هنگام خروج از بالگرد دچار سانحه دردناکی شده و سرش در برخورد با پره های بالگرد از گردن جدا شده است.
به گفته وی، در جریان این عملیات نجات دو کارمند زخمی نجات یافته و به مرکز درمانی منتقل شدند.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: رئیس ستاد حوادث قربانی عملیات نجات از چنگال خرسها شد

پست توسط kandoo »

خبر تکمیلی
این گزارش حاکیست عصرروزجمعه به ستاد بحران استان اطلاع داده میشود گروهی از کوهنوردان صداو سیما که قصد حضور در ارتفاعات دنا را داشتند دردامنه این کوهستان بامشکل روبرو شده و یک قلاده خرس به آنها حمله کرده است.
پس از دریافت این گزارش و کسب اطلاع از وضعیت جسمی اعضای گروه بلافاصله یک تیم بهمراه مدیرکل ستاد بحران یاسوج توسط یک فروند بالگرد به منطقه اعزام میشوند.
[HIGHLIGHT=#92d050]گروه مذکور پس از رسیدن به منطقه و فراهم کردن شرایط انتقال یکی از مصدومان حادثه هنگام بازگشت به بالگرد سرپرست خود را ازدست میدهد. 
مرحوم امیری مدیرکل ستاد بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد هنگام انتقال برانکارد مجروحین به بالگرد، بر اثر برخورد ملخهای بالگرد با سرش جان خود را از دست می دهد.
گفته میشود براثر اصابت ملخهای بالگرد به مرحوم امیری سروی از بدنش جدا شده است.
پیکر مرحوم مهندس محمد امیری مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان روز گذشته در یاسوج تشییع شد.
پیکر مرحوم امیری از مقابل ساختمان استانداری بر روی دستان مردم قدرشناس شهر یاسوج تشییع و به زادگاهش شهر سی سخت (توابع شهرستان دنا ) منتقل شد.

[HIGHLIGHT=#ffff00]گفتنی است مرحوم امیری که افتخارجانبازی(40درصد) را نیز داشت با بیش از 25 سال سابقه خدمت در مسئولیت‌های مختلف در آموزش و پرورش، بخشداری دروهان، معاون فرماندار شهرستان دنا به عنوان مدیرکل مدیریت بحران استانداری و رئیس ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه استان انجام وظیفه می‌کرد.
[FONT=Comic Sans MS]

 [HR][FONT=Comic Sans MS]روانش  [FONT=Comic Sans MS]

 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”