بلوف جنگ علیه ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

بلوف جنگ علیه ایران

پست توسط Achilles »

 [External Link Removed for Guests] 
هفته نامه سیاست خارجی کانادا

الف - هفته نامه سیاست خارجی کانادا در شماره 316 مورخ 4 آگوست 2010 خود در مقاله ای با عنوان طرح آمریکا برای جنگ با ایران یک بلوف است به قلم Gwynne Dyer می نویسد: مایکل مولن(Mike Mullen)، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با شبکه NBC اخیرا طرح حمله به ایران را فاش ساخته است.

البته داشتن طرح های نظامی و به روز کردن آن حتی برای عملیات های احتمالی امری طبیعی است و در دهه 1930 نیز آمریکا طرحی برای حمله به کانادا که احتمال آن خیلی بعید است نیز تهیه کرده بود و کانادا نیز طرح های خود را برای دفاع داشت.

اما فاش کردن طرح حمله به ایران در شرایط کنونی نشانگر آن است که آمریکا بدون درگیر شدن در یک جنگ اتمی قادر به پیروزی بر ایران نیست و تنها در صورت بمباران گسترده تمام مراکز هسته ای، نظامی، صنعتی و زیربنائی و کشتن چندین میلیون نفر قادر به پیروزی بر این کشور خواهد بود.

اظهارات دریادار مولن یادآور سخنان ریچارد کلارک (Richard Clark) مشاور ضد تروریسم کاخ سفید در سه دولت آمریکا است. وی در اوائل دهه 90 فاش ساخت که دولت کلینتون به طور جدی بمباران ایران را مد نظر قرارداده بود و تنها نظامیان مانع آن شدند. پنتاگون در 15 سال گذشته بارها مانور بمباران ایران را تمرین کرده است. مشکل آمریکا وجود سلاح های هسته ای در ایران نیست، چون اصلا این سلاح ها وجود ندارند و تنها یک بهانه هستند. مشکل اصلی این است که آمریکا نمی تواند اقدامی در مقابل ایران انجام دهد.

آمریکا ممکن است برای ارضای خود مراکز هسته ای ایران را بمباران کند اما آنها قادرند فورا آن را بازسازی نمایند.

ایران بیش از 80 میلیون جمعیت دارد که ممکن است بسیاری از آنها از رژیم کنونی ناراضی باشند، اما آنها میهن پرستانی پرحرارت هستند ودر برابر حمله خارجی مقاومت می کنند. ایران کشوری کوهستانی با بیش از 450 هزار نیروی نظامی است که تقریبا برابر با تعداد نیروهای نظامی آمریکا است. لذا بدون حمله زمینی تنها انتخاب آمریکا در مقابل ایران، بمباران گسترده این کشور است و اگر با حمله اتمی همراه نباشد موثر نخواهد بود.

ایران اهرم های زیادی برای فشار بر آمریکا دارد. ایران قادر به سد کردن صادرات 40 درصد نفت جهان از تنگه هرمز است و فقط اگر تنها نفت ایران که 7 درصد تجارت جهانی نفت را تامین می کند، قطع شود، قیمت های نفت سیر نجومی پیدا خواهد کرد.

موشک های نور ایران که براساس نسخه چینی YJ-82 ساخت شده اند. با 140 مایل برد و سرعت نور قادر به پوشش تمام خیلج فارس هستند و کوهستانی بودن سواحل ایران امکان مخفی کردن و تحرک آنها را افزایش می دهد. آنها قادر به غرق کردن هر نوع کشتی می باشند. ایران همچنین می تواند طالبان را به موشک های پیشرفته زمین به هوا مجهز سازد و آنها را قادر نماید تا تلاش های آمریکا را در افغانستان ناکام سازند.

دقیقا این موشکها می توانند نقش موشک های استینگر را در دهه 80 در مقابل ارتش شوروی سابق در افغانستان ایفاء کنند که سرانجام باعث عقب نشینی این کشور از افغانستان شد. موشک های بالستیک ایران قادر به حمله به پایگاههای آمریکا در کشورهای عربی می باشد. در صورت حمله به ایران، حزب اله متحد ایران نیز در بیروت اقدام به پرتاب موشک به سوی اسرائیل خواهد کرد. لذا آمریکا راهی به جزء حمله اتمی به ایران ندارد.

این پیامد جنگ با ایران است که مایکل مولن نسبت به آن آگاه است و سرانجام آن شرمندگی برای آمریکا می باشد، لذا ممکن است طرح های حمله به ایران وجود داشته باشد، اما بیشتر در مرحله طراحی هستند و نه در عمل و این طرح ها بلوفی بیش نیستند.
اینهم جواب بابت دوستانی که نگران غرق کردن ناوهای آمریکایی بودن، گویا دوستان آمریکایی ما خبرهای قابل توجهی از زرادخانهء موشکهای ضد کشتی ما دارند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”