واكنش قاطع دولت چین به گزارش اخیر پنتاگون

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

واكنش قاطع دولت چین به گزارش اخیر پنتاگون

پست توسط hani1459 »

پكن در واکنش به گزارش اخیر پنتاگون که برنامه های نظامی چین را تهدیدآمیز خوانده بود، قاطعانه این گزارش را رد كرد.
تصویر

جیانگ یو سخنگوی وزارت خارجه چین در این باره گفت: آمریکا با انتشار این گزارش، غیرمسئولانه درباره برنامه دفاعی چین سخن گفته است .

سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه پكن قاطعانه با این اقدام دولت آمریکا مخالف است، خاطرنشان کرد : واشنگتن بهتر است ضمن احترام به واقعیات عینی، به انتشار این گونه گزارش ها پایان دهد و دست از کارهای ناشایست در مناسبات نظامی دو کشور بردارد .

سخنگوی وزارت دفاع چین نیز در این باره گفت: کشورش به شدت با محتوای گزارش پنتاگون درباره توسعه برنامه های نظامی چین ؛ مخالف است و آن را عاری از حقیقت می داند .

وی افزود: پنتاگون در گزارش خود با نادیده گرفتن حقایق ؛ از روند عادی توسعه برنامه دفاعی چین انتقاد و این گونه وانمود کرده است که چین تهدیدی علیه تایوان است.

تحلیل گران نظامی معتقدند گزارش اخیر پنتاگون مبنی بر تهدید آمیز بودن برنامه های نظامی چین علیه تایوان، زمینه سازی برای فروش میلیاردها دلار تسلیحات پیشرفته نظامی آمریکا به این جزیره است.

آمریکا درصدد فروش شش میلیارد و 500 میلیون دلار تسلیحات نظامی از جمله هواپیماهای جنگنده به تایوان است که چین این جزیره را بخشی از خاک خود می داند .

این اقدام آمریکا ؛ خشم چین را برانگیخته و مراودات نظامی دو کشور را از سال گذشته به حال تعلیق درآورده است .

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون ) دو روز پیش در گزارش سالانه خود اعلام کرد: قدرت ارتش چین به شدت افزایش یافته و در عین حال پنهان کاری در اهدافش، خطر اشتباه در محاسبات و وقوع درگیری را افزایش داده است.

در این گزارش آمده بود: چین شتابان در جستجوی به دست آوردن موشک های زمینی و موشک های مختص به حمله به ناوها و زیردریایی هاست.

گزارش پنتاگون اشاره دارد: فعالیت های پکن هم اکنون به نحوی است که در جستجوی راه هایی می گردد تا از دخالت آمریکا در یک درگیری بالقوه با تایوان ممانعت کند.

irinn
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”