آمریکا و انگلیس به ناچار حقوق هسته ای ایران را به رسمیت...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

آمریکا و انگلیس به ناچار حقوق هسته ای ایران را به رسمیت...

پست توسط victory67 »

 
به سبب ایستادگی کشورمان؛  
آمریکا و انگلیس به ناچار حقوق هسته ای ایران را به رسمیت شناختند  
پس از راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر، دولتهای آمریکا و انگلیس به ناچار حق ایران در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته ای را به رسمیت شناختند.  

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت آمریکا صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای ایران در نیروگاه بوشهر را تایید و اعلام کرد که در این نیروگاه هیچگونه "خطر تکثیر سلاح هسته ای" وجود ندارد.
"داربی هولادی" سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفت: ما تایید می کنیم که راکتور بوشهر برای فعالیتهای صلح آمیز طرحی شده است و هیچ خطری مبنی بر تکثیر سلاحهای هسته ای از جانب این نیروگاه مشاهده نمی شود.

وی در عین حال با تکرار ادعاهای مقامهای واشنگتن بار دیگر تاکید کرد که ایران برای رسیدن به اهداف صلح جویانه خود در برنامه هسته ای اش نیازی به داشتن فناوری بومی غنی سازی ندارد.

از سوی دیگر دولت انگلیس حق ایران برای داشتن دانش هسته ای صلح آمیز را به رسمیت شناخت. "آلیستر برت" معاون وزیر امور خارجه انگلیس با بیان این مطلب افزود: ما همواره به حق ایران برای توسعه برنامه صلح آمیز هسته ای اش احترام قائل هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مدعی وجود نگرانیهایی درباره برنامه هسته ای ایران شده و خاطرنشان کرد: مشکل اینجا است که ایران هنوز آژانس بین المللی انرژی هسته ای را درباره موضوع غنی سازی اورانیوم، قانع نکرده است.

این مقام وزارت امور خارجه انگلیس مدعی شد: شورای امنیت سازمان ملل متحد با اعمال تحریم علیه برنامه هسته ای ایران، هرگز قصد جلوگیری از روند ساخت و راه اندازی نیروگاه بوشهر را نداشته است.   :خبرگزاری مهر
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”