آمریکا مخالف مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶, ۶:۰۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

آمریکا مخالف مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان

پست توسط HARD »

تحلیلگر لبنانی :
آمریکا مخالف مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان
تهران ، شبکه خبر ، سیاسی - بین الملل 7 شهريور 1389 16:28
تحلیلگر لبنانی مسائل ایران گفت ، آمریکا به همراه برخی دولت های منطقه ، در خصوص مشاركت ایران در تجهیز ارتش لبنان مانع تراشی خواهد کرد .
تصویر

طلال عتریسی ، با بیان اینكه آمریکا از طرح دوباره موضوع تجهیز ارتش لبنان به كمك ایران ، ناراضی است ، گفت : نشانه روشن این مخالفت ، رفت و آمدهای مقامات واشنگتن به بیروت پس از اعلام آمادگی ایران برای تجهیز ارتش لبنان است .

وی افزود: آمریکا به این علت مخالف تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران است که ارتش لبنان با دریافت سلاح ایرانی قادر به دفاع از خود و آماده مقابله با اسرائیل می شود .

عتریسی افزود: برخی جریان های حکومتی در لبنان که خود را هم پیمان آمریکا می دانند ، به سادگی درخصوص تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران مانع تراشی خواهند کرد .

این تحلیلگر مسائل ایران گفت : میشل سلیمان ، رئیس جمهوری لبنان ، با تجهیز ارتش لبنان با مشاركت ایران مخالفت ندارد ، با وجود این ، برخی افراد در دولت لبنان که بخشی از معادله آمریکا در لبنان هستند ، چندان علاقه و شوری برای دریافت سلاح ایرانی ندارند ، زیرا به حضور ایران در لبنان و به وابستگی نظامی ارتش لبنان به ایران رضایت نخواهد داد ، اما بر سر راه تحقق آن ، مانع تراشی خواهند کرد .
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”