متن فرمان رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص تحریم ایران........

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

متن فرمان رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص تحریم ایران........

پست توسط wild-bear »

 فرمان رئیس جمهور روسیه
جهت اجرای قطعنامه شماره ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل مورخ ۹ ژوئن ۲۰۱۰
 
  به صدور قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل مورخ ۹ ژوئن ۲۰۱۰ و بر اساس قانون فدرال شماره ۲۸۱-Ф۳ مورخ ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶ در زمینه «قوانین خاص اقتصادی» دستورات زیر توسط رئیس جمهور فدراسیون روسیه صادر می‌گردد: 
  تمامی مراکز دولتی، صنعتی، اقتصادی، مالی، حمل و نقلی و سایر مراکز، بانک‌ها و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که تابع قوانین حقوقی فدراسیون روسیه هستند، تا اطلاع ثانوی ملزم به رعایت تمامی موارد ذکر شده در ذیل می‌باشند: 
 ) هرگونه سرمایه‌گذاری از سوی جمهوری اسلامی ایران (ایران)، شهروندان یا اشخاص حقوقی این کشور که شخصیت حقوقی یا حقیقی آن ها به هر نحوی با فعالیتهای مرتبط با تولید اورانیوم، تولید یا استفاده از تکنولوژی و تجهیزات هسته‌ای که در لیست تجهیزات و تکنولوژی های اتمی تحت کنترل که مطابق فرمان رئیس جمهور روسیه به شماره ۲۰۲ مورخ ۱۴ فوریه ۱۹۹۶ در مورد «لیست تجهیزات اتمی و تجهیزات غیر اتمی خاص و تکنولوژی‌های وابسته که مشمول قوانین کنترل صادرات می‌باشند» مشخص شده، از جمله غنی‌سازی اورانیوم، بازیافت سوخت هسته‌ای و نیز تمامی فعالیت‌های مرتبط با آب سنگین یا تکنولوژی های مرتبط با موشک‌های بالستیک که می‌توانند در راه دستیابی به سلاح هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرند، در خاک روسیه ممنوع اعلام می‌شود. 
 ) ترانزیت از تمامی طرق (حتی ترانزیت هوایی) از خاک روسیه برای موارد ذکر شده ممنوع اعلام می‌شود: صادرات انواع تانک‌های نظامی، زره‌پوش‌های نظامی، سیستم‌های توپخانه کالیبر بالا، هواپیماهای جنگی، بالگردهای نظامی، کشتی‌های نظامی، موشک و سیستم‌های موشکی، سامانه موشکی اس-۳۰۰ و تمامی تجهیزاتی که با موارد بالا در ارتباط‌‌‌ند، از جمله تجهیزات یدکی یا تجهیزاتی که توسط شورای امنیت سازمان ملل یا کمیته شورای امنیت (که در ادامه کمیته نامیده خواهد شد) مطابق قطعنامه شماره ۱۷۳۷ مورخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶ ممنوع اعلام شده، از خاک روسیه به ایران، و نیز صادرات از کشورهای خارجی به ایران با استفاده از کشتی‌ها و هواپیماهایی که تحت پرچم فدراسیون روسیه فعالیت دارند نیز مشمول این محدودیت‌ها خواهد شد. باید در زمینه تولید، تحویل و استفاده ایران از سایر تجهیزات نظامی نیز دقت کافی مبذول شود. 
 ) هر گونه ارائه خدمات فنی، تامین منابع مالی یا خدمات مالی، کمک مشاوره‌ای در زمینه فروش، تحویل، تولید و حمایت از راه اندازی یا استفاده از سلاح های ذکر شده در بند «Б» و نیز تمامی ملزومات آن ها ممنوع می باشد. 
 ) انتقال تکنولوژی یا ارائه خدمات و کمک فنی مرتبط با موشک های بالستیک که می توانند در ساخت سلاح هسته ای مورد استفاده قرار گیرد، از جمله تولیداتی که از فنآوری موشک های بالستیک در آن استفاده شده به ایران ممنوع است. 
 ) ورود یا عبور از خاک روسیه برای اشخاص حقیقی ذکر شده در ضمیمه شماره ۱ و ۲ فرمان ریاست جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ در زمینه «تصمیمات برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل شماره ۱۷۳۷ مورخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶ و قطعنامه ۱۷۴۷ مورخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷» و ضمیمه فرمان ریاست جمهور فدراسیون روسیه به شماره ۶۸۲ مورخ ۵ می ۲۰۰۸ «تصمیمات برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل شماره ۱۸۰۳ مورخ ۳ مارس ۲۰۰۸» و نیز ضمایم شماره ۱ و ۲ فرمان حاضر و نیز سایر اشخاص حقیقی که توسط شورای امنیت یا کمیته آن مشخص شده اند, ممنوع می باشد. در این ضمایم هیچ محدودیتی برای ورود شهروندان روس به خاک فدراسیون روسیه ذکر نشده است. 
 ) تمامی موارد ذکر شده در بند «Ж»، بند ۱ و نیز بندهای ۴، ۳ و ۵ فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷، در مورد تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که در ضمایم شماره ۲، ۳ و ۴ فرمان حاضر ذکر شده اند و نیز تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحوی از جمله مدیریت، در اختیار داشتن موارد ممنوعه و نیز تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که توسط شورای امنیت یا کمیته وابسته به آن تعیین شده اند و اشخاص حقیقی و حقوقی ذکر شده در ضمایم شماره ۲ و ۴ فرمان حاضر که برای فرار از تحریم های وضع شده در شورای امنیت سازمان ملل به شماره های ۱۷۳۷ مورخ ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۱۷۴۷ مورخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷، ۱۸۰۳ مورخ ۳ مارس ۲۰۰۸ و ۱۹۲۹ مورخ ۹ ژوئن ۲۰۱۰ یا نقض مفاد این قطعنامه ها کمک کرده اند، لازم الاجرا می باشد. 
 ) روسیه مطابق قوانین خود در زمینه حمل و نقل با در نظر گرفتن قوانین بین المللی حمل و نقل مسافر، بار و کالا و نیز توافقنامه های بین المللی در مورد حمل و نقل، در صورتی که گزارشات حاکی از ترانزیت تجهیزاتی (کالا، تکنولوژی و ابزار) تحت پوشش بار، که مطابق بندهای «А»,«Б» و«Д» و پاراگراف دوم بند «Е» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ و بند «А» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسین روسیه به شماره ۶۸۲ مورخ ۵ می ۲۰۰۸ و بندهای «Б»، «В» و «Г» فرمان حاضر ممنوع می باشند، نسبت به بازررسی محموله چه هنگام ورود به روسیه چه خروج از خاک آن کشور اقدام خواهد کرد. 
 ) مطابق قوانین بین المللی از جمله قوانین حمل و نقل دریایی، کشتی های نظامی روسیه می توانند پس از توافق با کشوری که کشتی تحت پرچم آن کشور فعالیت می کند، یا در همکاری با نیروهای سایر کشورها، در صورتی که گزارشات حاکی از ترانزیت تجهیزاتی (کالا، تکنولوژی و ابزار) تحت پوشش بار که مطابق بندهای «А»، «Б» و «Д» و پاراگراف دوم بند «Е» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ و بند «А» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسین روسیه به شماره ۶۸۲ مورخ ۵ می ۲۰۰۸ و بندهای «Б»، «В» و «Г» فرمان حاضر ممنوع می باشند، نسبت به بازرسی آن کشتی در آب های آزاد اقدام نمایند. در این صورت این بازرسی مغایرتی با تعهداتی که قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل به شماره ۱۵۴۰ مورخ ۲۸ آوریل ۲۰۰۴ و نیز تعهدات فدراسیون روسیه به عنوان عضوی از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای مورخ ۱ ژوئیه ۱۹۶۸ نخواهد داشت. 
 ) روسیه از طرق مختلف با کالاهای ممنوعه کشف شده در بازرسی ها برخورد خواهد کرد؛ از جمله: نابودی، از کار انداختن، مصادره و نگهداری در انبار، تحویل کالا به کشوری که نه مبدا آن کالاها بوده و نه مقصد آن. کالاهای ممنوعه، کالاهایی هستند که مطابق بندهای «А»، «Б» و«Д» و پاراگراف دوم بند «Е» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ و بند «А» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسین روسیه به شماره ۶۸۲ مورخ ۵ می ۲۰۰۸ و بندهای «Б»، «В» و «Г» فرمان حاضر ممنوع می باشند. 
 ) روسیه باید با کشورهای خارجی در صورت دریافت تقاضای مشابه برای انجام بازرسی توسط آن ها مطابق شرایط ذکر شده در بند «З» و در صورتی که آن ها به تعهدات خود در قبال قطعنامه شماره ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل مورخ ۹ ژوئن ۲۰۱۰ عمل کنند، همکاری نماید. 
 ) ارائه هر گونه خدمات دریایی از جمله سوخت رسانی به کشتی های ایرانی یا کشتی های که برای ایران کار می کنند، در صورتی که گزارشات حاکی از نقض قوانین از سوی این کشتی‌ها و ترانزیت تجهیزات (کالا، تکنولوژی و ابزار) ممنوعه قید شده در بندهای «А»، «Б» و«Д» و پاراگراف دوم بند «Е» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۱۵۹۳ مورخ ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ و بند «А» ماده یک فرمان رئیس جمهوری فدراسیون روسیه به شماره ۶۸۲ مورخ ۵ می ۲۰۰۸ و بندهای «Б»، «В» و «Г» فرمان حاضر، ممنوع می باشد؛ مگر در مواردی که ارائه این خدمات یا سوخت رسانی به دلایل انسان دوستانه ضرورت داشته باشد، یا بار هنوز بازرسی نشده و در معرض مصادره نیست. باید در نظر داشت که موارد ذکر شده در این بند به قوانین فعالیت های اقتصادی تعمیم نمی یابند. 
 ) ارائه خدمات مالی و بیمه‌ای مربوط به انتقال هر گونه دارایی‌ها و منابع مالی دیگر به خاک فدراسیون روسیه از طریق خاک این فدراسیون و یا از خاک فدراسیون روسیه توسط شهروندان روسی و یا سازمان های تاسیس شده بر اساس قوانین فدراسیون روسیه (شامل شعبه‌های خارج از کشور)، اشخاص حقیقی و یا تشکیلات مالی در خاک فدراسیون روسیه، چنانچه گزارشها حاکی از آن باشد که ارائه این خدمات و منابع و دارایی‌ها می‌توانند در گسترش فعالیت اتمی ایران و یا تسهیل دسترسی به سلاح اتمی به این کشور کمک کنند، ممنوع است. همچنین، تمامی عملیات‌های مالی مرتبط با این مساله و سایر فعالیت‌های مربوطه در ارتباط با منابع و دارایی هایی که در روسیه واقع شده و یا در آینده وارد خاک روسیه خواهند شد، ممنوع بوده و از سوی فدراسیون روسیه تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند و یا خواهند گرفت. فدراسیون روسیه تلاش خواهد کرد تا با تشدید نظارت از انجام چنین عملیات‌هایی جلوگیری نماید. 
 ) ایجاد شعب و نمایندگی‌های بانک‌های ایران در خاک فدراسیون روسیه، ایجاد موسسات مشترک با بانک‌های ایران، انتقال سهام بانک‌ها به سود بانک‌های ایران و یا برقراری روابط متناظر با آنها، در صورتی که فدراسیون روسیه اطلاعاتی داشته باشد که بر اساس آن چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به گسترش فعالیت اتمی ایران و یا تسهیل دسترسی به سلاح اتمی به این کشور کمک کنند، ممنوع است. 
 ) گشودن شعب یا نمایندگی و یا حساب‌های بانکی در ایران، چنانچه فدراسیون روسیه اطلاعاتی داشته باشد که بر اساس آن چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به گسترش فعالیت اتمی ایران و یا تسهیل دسترسی به سلاح اتمی به این کشور کمک کنند، ممنوع است. 
 ) لزوم هوشیاری به هنگام همکاری‌های اقتصادی و انجام معاملات با سازمان های ثبت شده در ایران و تشکیلات مرتبط، شامل ساختارهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمپانی‌ “شیپینگ لاینز جمهوری اسلامی ایران” و همچنین اشخاص حقیقی و حقوقی که از طرف و یا به دستور آنها عمل می‌کند و نیز با تشکیلاتی که از جمله با استفاده از ابزارهای غیر قانونی در اختیار و یا تحت کنترل آنها هستند، چنانچه فدراسیون روسیه اطلاعاتی داشته باشد که بر اساس آن چنین فعالیت‌هایی می‌توانند به گسترش فعالیت اتمی ایران و یا تسهیل دسترسی به سلاح اتمی به این کشور و یا نقض قطعنامه های ۱۷۳۷ مورخه ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۱۷۴۷ مورخه مارس ۲۰۰۷، ۱۸۰۳ مورخه ۲۰۰۸ و ۱۹۲۹ مورخه ۹ ژوئن ۲۰۱۰ شورای امنیت سازمان ملل به این کشور کمک کنند. 
  ممنوعیت مربوط به ماده “Д” بند ۱ فرمان حاضر شامل موارد زیر نخواهد شد:
а) در مواردی که ورود تجهیزات و مواد به خاک فدراسیون روسیه و یا ترانزیت آنها از خاک فدراسیون روسیه مستقیما در رابطه با ارائه تجهیزات و موادی به ایران صورت می‌گیرد که در لیست مواد اتمی، تجهیزات، مواد مخصوص غیر اتمی و تکنولوژی‌های متناظر بر اساس فرمان شماره ۲۰۲ مورخه ۱۴ فوریه ۱۹۹۶ رئیس جمهوری فدراسیون روسیه، تحت کنترل صادراتی قرار می‌گیرند و نیز مواد و تجهیزاتی که بر اساس ماده “a” بند ۱ دستور شماره ۱۵۹۳ مورخه ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ ممنوعیت صادراتی ندارند. 
 ) در مواردی که کمیته مشخص می‌کند که سفری با هدف نیازهای انسانی، شامل وظیفه مذهبی انجام می‌گیرد. 
 ) در مواردی که کمیته به این نتیجه می‌رسد که تعلیق این اقدامات به طریقی موجب رسیدن به اهداف قطعنامه شماره ۱۹۲۹ مورخه ۹ ژوئن ۲۰۱۰ شورای امنیت سازمان ملل می‌شود، از جمله زمانی که بند ۱۵ اساسنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کار گرفته می‌شود. 
  موارد زیر باید به اطلاع وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه برسد:
a) بازرسی‌های انجام گرفته بر اساس مواد “Ж” و “З” بند ۱ فرمان حاضر، و مصادره‌های انجام گرفته بر اساس ماده “И” بند ۱ این فرمان، برای ارائه گزارش مکتوب اولیه به کمیته در مهلت ۵ روزه و سپس گزارش مکتوب بعدی با جزئیات مربوط به بازرسی، مصادره و به کار گیری و یا انتقال مواد کشف شده در جریان بازرسی به کشور دیگر، و نیز توضیح در خصوص این مواد، مبدا و مقصد آنها. 
 ) عملیات‌ها و همچنین انتقال دارایی‌های اداره حمل بار کمپانی “ایران ایر” و نیز تردد کشتی‌هایی که جزء دارایی‌های کمپانی “شیپینگ لاینز” جمهوری اسلامی ایران هستند و یا کمپانی‌هایی که توسط آنها در جهت دور زدن تحریمات و یا نقض قطعنامه ۱۷۳۷ مورخه ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۱۷۴۷ مورخه ۲۴ مارس ۲۰۰۷، ۱۸۰۳ مورخه ۳ مارس ۲۰۰۸ و ۱۹۲۹ مورخه ۹ ژوئن ۲۰۱۰ به کار گرفته می شوند، همچنین، تغییر نام و یا ثبت دوباره هواپیماها و کشتی‌ها. این اطلاعات در مراحل بعدی به کمیته ارائه می شود. 
 ) انجام اقدامات بر اساس فرمان شماره ۱۵۹۳ مورخه ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷ و فرمان شماره ۶۸۲ مورخه ۵ می ۲۰۰۸ و فرمان حاضر رئیس جمهوری فدراسیون روسیه برای اطلاع رسانی بعدی به کمیته. 
  در صورت اعمال تحریم‌های بی‌اساس اشخاص حقیقی و حقوقی فدراسیون روسیه به اتهام همکاری با ایران از سوی کشورهای خارجی، چنانچه همکاری های این اشخاص ناقض قطعنامه‌های ۱۷۳۷ مورخه ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۱۷۴۷ مورخه ۲۴ مارس ۲۰۰۷، ۱۸۰۳ مورخه ۳ مارس ۲۰۰۸ و ۱۹۲۹ مورخه ۹ ژوئن ۲۰۱۰ و همچنین فرمان شماره ۱۵۹۳ مورخه ۲۸ نوامبر ۲۰۰۷، فرمان شماره ۶۸۲ مورخه ۵ می ۲۰۰۸ و فرمان حاضر رئیس جمهوری فدراسیون روسیه نباشد، دولت روسیه باید در پاسخ به این کشورها و اشخاص حقیقی و حقوقی آنها اقدامات متقابلی انجام داده و یا در صورت لزوم، بر اساس قانون اساسی فدراسیون روسیه تدابیر اقتصادی ویژه ای انجام دهد. 
  وارد کردن تغییرات زیر به بند ۱ فرمان شماره ۱۵۹۳ مورخه ۲۸ نوامبر در خصوص “اقدامات برای تحقق قطعنامه‌های ۱۷۳۷ مورخه ۲۳ دسامبر ۲۰۰۶، ۱۷۴۷ مورخه ۲۴ مارس ۲۰۰۷ شورای امنیت سازمان ملل”:
a) پاراگراف دوم بند “а” بعد از عبارت ” به استثنای”، عبارت “اشاره شده در بندهای ۱٫۳٫۲ و ۱٫۳٫۳ این لیست مواد رادیواکتیو و تجهیزات اتمی” اضافه گردد؛ 
 ) ماده “г” را باید به این صورت تصحیح کرد: “г) به هنگام تحقق خروج و یا انتقال (مواد، تجهیزات، کالا و تکنولوژی) بر اساس ماده “в” این بند، به استثنای خروج و یا انتقال مواد و تجهیزات اتمی اشاره شده در بندهای ۱٫۳٫۲ و ۱٫۳٫۳ لیست مواد، تجهیزات، مواد مخصوص غیر اتمی و تکنولوژی‌های متناظر که تحت کنترل صادراتی قرار می‌گیرند، بایستی در این خصوص از طریق وزارت امور خارجه روسیه به کمیته اطلاع رسانی شود. در صورت خروج و یا انتقال تجهیزات و یا مواد ذکر شده در لیست مواد اتمی، تجهیزات، مواد مخصوص غیر اتمی و تکنولوژی‌های متناظر که تحت کنترل صادراتی قرار می‌گیرند، به استثنای خروج و یا انتقال مواد رادیواکتیو، مواد و تجهیزات اشاره شده در بندهای ۱٫۳٫۲ و ۱٫۳٫۳ این لیست و یا پیشبینی شده توسط لیست تجهیزات و مواد با کاربرد دوگانه و تکنولوژی‌های متناظر آنها که در اهداف اتمی قابل استفاده‌اند و در رابطه با آنها کنترل صادراتی صورت می‌گیرد، بایستی در این خصوص در طول ۱۰ روز از تاریخ خروج و یا انتقال، به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز اطلاع داده شود”. 
 ) پاراگراف سوم ماده “е” و ماده “з” از اعتبار ساقط شود. 
  وارد کردن تغییرات زیر به بند ۱ فرمان شماره ۶۸۲ مورخه ۵ می ۲۰۰۸ رئیس جمهوری فدراسیون روسیه در خصوص “اقدامات برای تحقق قطعنامه ۱۸۰۳ مورخه ۳ مارس ۲۰۰۸شورای امنیت سازمان ملل”:
а) در پاراگراف دوم بند “а” به جای عبارت “در بخش‌های ۳-۱ و ۶″، عبارت “در بخش‌های ۳-۱ (به غیر از مواد و تجهیزات اشاره شده در بند ۲٫۳٫۲۰) و بخش ۶″ استفاده شود. 
 ) در بند “б” بعد از عبارت “کنترل صادراتی انجام می‌شود”، عبارت “(به استثنای خروج و انتقال مواد و تجهیزات اشاره شده در بند ۲٫۳٫۲۰ این لیست)” اضافه گردد. 
 ) بند “е” را از درجه اعتبار ساقط دانست. 
  در خصوص تحقق اقدامات پیشبینی شده در بند ۱ فرمان حاضر بایستی به ارگان‌های زیر با توجه به صلاحیت هر یک از آنها اطلاع رسانی شود: وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه، وزارت کشور فدراسیون روسیه، وزارت دفاع فدراسیون روسیه، وزارت راه فدراسیون روسیه، وزارت دارایی فدراسیون روسیه، وزارت صنایع و تجارت فدراسیون روسیه، وزارت توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه، وزارت دادگستری فدراسیون روسیه، سرویس اطلاعات خارجی فدراسیون روسیه، سرویس امنیت فدرال فدراسیون روسیه، اداره گمرک فدرال روسیه، اداره مهاجرت فدراسیون روسیه، اداره فدرال کنترل فنی و صادراتی، اداره فدرال همکاری نظامی- فنی، آژانس فضایی فدرال، اداره فدرال مانیتورینگ مالی، بانک مرکزی فدراسیون روسیه و کورپراسیون دولتی انرژی اتمی “روس اتم”. 
  وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه باید اطلاعات ارائه شده توسط کمیته که برای تحقق فرمان فوق ضرورت دارند را به اطلاع ارگان‌های فدرال اجرایی و سازمان‌های مذکور در بند ۷ این فرمان برساند. 
 دمیتری مدودف
رئیس جمهوری فدراسیون روسیه
مسکو- کرملین، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۰
شماره ۱۱۵۴
 
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: متن فرمان رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص تحریم ایران........

پست توسط airplane »

دیشب سرهنگ احمد چمن مسئول سیاسی سپاه کربلا استان مازندران تو یه یاد واره شهدا گفت که کشورهای عربی در قبال لغوفروش سامانه های s 300 خرید 10 میلیاردی اسلحه رو به روسیه پیشنهاد دادند.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

Re: متن فرمان رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص تحریم ایران........

پست توسط wild-bear »

سلام..من هم این خبر را شنیدم ولی درست نیست همش شایعاتی است که در جواب ندانم کاریهامون درست میکنیم ::do .
روسها قانونا باید غرامت بدهند و مبلغ غرامت حدود 1 میلیارد دلار میباشد( طبق گفته نماینده دوما در روز گذشته ) که در مقابل ضرری که بر اثر از دست دادن اعتماد جامه جهانی به روسیه در صورت تحویل این سامانه ها مبلغ نالچیزیست. :-D با شناختی که همه از روسیه داریم میتوان گفت روسیه نه به غرب خدمت کرد نه به ایران باج داد :zz: ! فقط به فکر خودش و منافع کشورش بود که در دنیای امروز کمتر کشوری را میتوان دید که تا این حد فکر منافع خودش باشد ^:)^ در نتیجه تن دادن به شایعات و ساختن داستان..... کاری بس بیهوده است.
به گفته قدیمیا حقیقت تلخ است ::sa
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
New Member
پست: 14
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۶ مهر ۱۳۸۹, ۹:۲۳ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

Re: متن فرمان رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص تحریم ایران........

پست توسط tornado1 »

آقا ما بریم غرامت مون را از عراق بگیریم غرامت اس 300 پیشکش
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”