انگليس: لندن هيچ تمايلي براي دشمني با تهران ندارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

انگليس: لندن هيچ تمايلي براي دشمني با تهران ندارد

پست توسط Present »

با وجود حمايت از فتنه‌ داخلی،

انگليس: لندن هيچ تمايلي براي دشمني با تهران ندارد

خبرگزاري فارس: در حالي‌كه دولت انگليس در جريان حوادث پس از انتخابات ايران، نقش مهمي در سازماندهي و تحريك اغتشاشات ايفا كرد، وزير خارجه اين كشور تأكيد كرد كه انگليس هيچ تمايلي براي دشمني با ايران ندارد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "جروزالم‌پست "، "ويليام هيگ " روز گذشته در كنفرانس حزب محافظه‌كار انگليس در شهر "بيرمنگهام " تأكيد كرد كه انگليس هيچ تمايلي براي دشمني با ايران ندارد و ايران به عنوان يك كشور پيشتاز در منطقه خاورميانه از جايگاهي طبيعي برخوردار است.
وزير خارجه انگليس در حالي اعلام كرده است كه تمايلي براي دشمني با ايران ندارد كه دولت انگليس در جريان حوادث پس از انتخابات ايران، نقش مهمي در سازماندهي و تحريك اغتشاشات برعهده داشت.
تمامي رسانه‌هاي تحت سلطه انگليس از جمله "بي‌بي‌سي " نيز مسئول دامن زدن بر اغتشاشات داخلي ايران شده بودند به طوريكه سردبير شبكه "بي‌بي‌سي " فارسي، مرخصي كاركنان خود را در روز عاشورا به منظور پوشش خبري اغتشاشات اين روز لغو كرده بود.
هيگ تصريح كرد: دو هفته پيش من با وزير امور خارجه ايران ديدار داشتم و رويكردهاي انگليس در روابط با ايران را بيان كردم.
وي ادامه داد: ما هيچ‌گونه خصومتي با مردم ايران نداريم و تمايل نداريم كه دشمن ايران باشيم. ايران به عنوان يك ملت پيشتاز در خاورميانه از جايگاهي طبيعي بهره‌مند است.
هيگ عليرغم اذعان به اين مطلب كه ايران يك كشور پيشتاز در منطقه است، اعلام كرد كه تازماني‌كه برنامه هسته‌اي ايران در مخالفت با جهان و بدون اهداف صلح‌آميز ادامه داشته باشد، انگليس به راه خود براي تحميل تحريم‌ها عليه ايران ادامه مي‌دهد.
اين ادعاي وزير امور خارجه انگليس در شرايطي بيان شده است كه ايران بارها به اثبات رسانده است كه برنامه هسته‌اي صلح‌آميز دارد و در گزارش‌هاي آژانس بين‌المللي انرژي اتمي از فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران، هيچ‌گونه سندي مرتبط با عدم انحراف برنامه هسته‌اي ايران مشاهده نشده است.
عليرغم آنكه ايران بيانيه‌3 جانبه‌اي را با تركيه و برزيل به امضا درآورد تا در قبال دريافت ميله‌هاي سوختي مورد نياز رآكتور تحقيقاتي تهران بخشي از اورانيوم كم غني شده خود را به خاك تركيه ارسال كند، آمريكا پيش‌نويس قطعنامه تحريم‌هاي سازمان ملل عليه ايران را به شوراي امنيت فرستاد و به همراه ديگر همپيمانان خود كه انگليس نيز شامل آن مي‌شد، تحريم‌هاي جديدي عليه ايران به تصويب درآوردند.
هيگ در خصوص اين تحريم‌ها اعلام كرد: تحريم‌ها آغاز شده است تا گزنده باشد و ايران نيز اعلام كرده است كه وارد مذاكره خواهد شد و ما منتظر رهبران ايران هستيم تا اين مذاكرات را به صورت جدي و بامعني آغاز كنند.
وي ادامه داد: ما به همراه فرانسه و آلمان انرژي زيادي صرف كرديم تا در ماه ژوئيه با تحريم‌هاي جديد و اضافي اتحاديه اروپا موافقت به عمل آيد و كشورهاي ديگر همچون ژاپن، كره و استراليا را ترغيب كرده‌ايم تا اقدامات يكجانبه‌اي را عليه برنامه هسته‌اي ايران اتخاذ كنند.
وزير امور خارجه انگليس كه كشورش همچون آمريكا يكي از دوستان و همپيمانان رژيم صهيونيستي است تأكيد كرد كه انگليس با رژيم صهيونيستي در نياز براي مهار ايران و موضوع هسته‌اي اين كشور در توافق قرار دارد.
انگليس، آمريكا و برخي از همپيمانان اين كشور در حالي ايران را به داشتن برنامه‌اي غيرصلح‌آميز متهم كرده‌اند كه ايران يكي از اعضاي پيمان منع گسترش تسليحات هسته‌اي است و بازديد از تأسيسات هسته‌اي خود را براي بازرسان آژانس باز گذاشته است اما رژيم صهيونيستي عليرغم داشتن زرادخانه‌هاي هسته‌اي حاضر به پيوستن به پيمان "ان‌پي‌تي " نيست و با اين وجود آمريكا و انگليس و كشورهاي ديگر هيچ‌گونه تحريمي براي اين رژيم در نظر نگرفته‌اند.

حالا باز هم از غربی ها حمایت کنید
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”