فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

پست توسط abbas.m.k »

نزدیک شدن به ساعت 10:10 روز دهم دهمین ماه از سال 2010 باعث آغاز موجی از شایعات در دنیای مجازی اینترنت شده است که خبر از حمله ویروسی فراگیری می دهند که تمامی رایانه های جهان را از کار خواهد انداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روز یکشنبه دهم اکتبر 2010 به نظر روز بزرگی می آید زیرا در این روز تقارن تاریخی که از سال 2001 آغاز شده و تا 2012 ادامه خواهد داشت، رخ می دهد و بخش تاریخ رایانه ها 10.10.10 را نمایش خواهند داد.

این تاریخ برای برخی از کاربران خرافاتی اینترنت زنگ هشداری است زیرا ظاهرا قرار است ساعت 10 و 10 دقیقه و 10 ثانیه روز دهم اکتبر 2010، ساعتهای رایانه های جهان به هم ریخته و یا ویروسی تمامی رایانه های جهان را مورد تاخت و تاز قرار دهد!

این شایعه به حدی جدی شده است که حتی صفحه ای در فیس بوک برای آن راه اندازی شده با این نام: "آیا در 10 صبح 10.10.10 هیچ رایانه ای کار خواهد کرد؟" همچنین بسیاری از وب سایتها درباره امکان هجوم ویروسی توسط هکرها خبر می دهند.

"گراهام کلولی" متخصص ایمنی رایانه می گوید تاریخ طولانی از هجومهای ویروسی مرتبط با تاریخهایی خاص وجود دارد و از این رو زمزمه هایی که درباره خطرات احتمالی 10 اکتبر شنیده می شود، چندان عجیب و شگفت انگیز نیست. اما در صورتی که بدانید روزانه 60 هزار گونه جدید از ویروسهای رایانه ای کشف می شوند متوجه خواهید شد که هر روز باید نگران حملات ویروسی باشید، نه تنها در تاریخ 10 اکتبر.

در اوایل دهه 90، معمولا از کاربران رایانه ها درخواست می شد در روزهای جمعه ای که سیزدهمین روز از ماه هستند، در استفاده از رایانه ها دقت بیشتری به خرج دهند زیرا احتمال حمله ویروس در این تاریخ زیاد است حتی به کاربران پیشنهاد می دادند تاریخ رایانه های خود را به شکلی تغییر دهند که رایانه حتی به جمعه سیزدهم ماه فکر هم نکند و با پریدن از روز سیزدهم ماه، تاریخ رایانه خود را از شنبه، چهاردهم ماه آغاز کنند. با این همه تغییر ساعت و تاریخ رایانه تنها حفره ای را برای نفوذ ویروس "دوربان" به وجود می آورد.

بزرگترین شایعه حمله ویروسی در تاریخی خاص به سالی بازمی گردد که قرار بود با پایان آن قرنی جدید آغاز شود، زمانی که اکثر متخصصان رایانه ای اخطار دادند ساعتهای دیجیتال تمامی رایانه ها در روز آغاز قرن جدید از کار خواهند افتاد که در آن روز بزرگ نیز تمامی رایانه ها و ساعتهای دیجیتال جهان به خوبی به کار خود ادامه دادند.

تاریخ روز برای بسیاری از فرهنگها از اهمیت ویژه ای برخوردار است برای مثال چینی ها برای تعیین روز ازدواج از کتابچه تاریخ خاصی استفاده می کنند و در بیمارستانی در دوبی به 10 مادر باردار اجازه داده می شود تاریخ تولد نوزاد خود را انتخاب کنند.


بر اساس گزارش ای بی سی نیوز، با این همه متخصصان شایعه دهم اکتبر امسال را بی معنی دانسته و می گویند دهم اکتبر نیز یکی از روزهای معمول زندگی است. به گفته کلولی برخی از کاربران و متخصصان رایانه ای اهمیت بیشتری به این تاریخ می دهند و این به آن خاطر است که 101010 کد دودوئی عدد 42 است، کدی که در یک داستان علمی تخیلی نشانه ای بر مفهوم "حیات، جهان هستی و همه چیز" است.

خبرگزاري مهر
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

پست توسط Mohammad 1985 »

مزخرفه ! تنها موردی از این دست مورد مربوط به سال 2000 بود که اون هم حل شد !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

Re: فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

پست توسط abbas.m.k »

بله معمولا اينا بيشتر شايعه هست.چيزي كه به خوبي روشنه اينه كه حمله هاي اينترنتي(هك ويروس و تروجان) هر روز هست وخواهد بود.
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

پست توسط victory67 »

شايعه پردازي‌ها درباره حمله ويروسي به تمام رايانه‌هاي جهان
خبرگزاري فارس: بزرگترين شايعه حمله ويروسي در تاريخي خاص به سالي بازمي گردد كه قرار بود با پايان آن قرني جديد آغاز شود، زماني كه اكثر متخصصان رايانه اي اخطار دادند ساعتهاي ديجيتال تمامي رايانه ها در روز آغاز قرن جديد از كار خواهند افتاد كه در آن روز بزرگ نيز تمامي رايانه ها و ساعتهاي ديجيتال جهان به خوبي به كار خود ادامه دادند.

تصویر

به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس به نقل از مهر، روز يكشنبه دهم اكتبر 2010 به نظر روز بزرگي مي آيد زيرا در اين روز تقارن تاريخي كه از سال 2001 آغاز شده و تا 2012 ادامه خواهد داشت، رخ مي دهد و بخش تاريخ رايانه ها 10.10.10 را نمايش خواهند داد.

اين تاريخ براي برخي از كاربران خرافاتي اينترنت زنگ هشداري است زيرا ظاهرا قرار است ساعت 10 و 10 دقيقه و 10 ثانيه روز دهم اكتبر 2010، ساعتهاي رايانه هاي جهان به هم ريخته و يا ويروسي تمامي رايانه هاي جهان را مورد تاخت و تاز قرار دهد!

اين شايعه به حدي جدي شده است كه حتي صفحه اي در فيس بوك براي آن راه اندازي شده با اين نام: "آيا در 10 صبح 10.10.10 هيچ رايانه اي كار خواهد كرد؟ " همچنين بسياري از وب سايتها درباره امكان هجوم ويروسي توسط هكرها خبر مي دهند.

"گراهام كلولي " متخصص ايمني رايانه مي گويد تاريخ طولاني از هجومهاي ويروسي مرتبط با تاريخهايي خاص وجود دارد و از اين رو زمزمه هايي كه درباره خطرات احتمالي 10 اكتبر شنيده مي شود، چندان عجيب و شگفت انگيز نيست.

اما در صورتي كه بدانيد روزانه 60 هزار گونه جديد از ويروسهاي رايانه اي كشف مي شوند متوجه خواهيد شد كه هر روز بايد نگران حملات ويروسي باشيد، نه تنها در تاريخ 10 اكتبر.

در اوايل دهه 90، معمولا از كاربران رايانه ها درخواست مي شد در روزهاي جمعه اي كه سيزدهمين روز از ماه هستند، در استفاده از رايانه ها دقت بيشتري به خرج دهند زيرا احتمال حمله ويروس در اين تاريخ زياد است حتي به كاربران پيشنهاد مي دادند تاريخ رايانه هاي خود را به شكلي تغيير دهند كه رايانه حتي به جمعه سيزدهم ماه فكر هم نكند و با پريدن از روز سيزدهم ماه، تاريخ رايانه خود را از شنبه، چهاردهم ماه آغاز كنند. با اين همه تغيير ساعت و تاريخ رايانه تنها حفره اي را براي نفوذ ويروس "دوربان " به وجود مي آورد.

بزرگترين شايعه حمله ويروسي در تاريخي خاص به سالي بازمي گردد كه قرار بود با پايان آن قرني جديد آغاز شود، زماني كه اكثر متخصصان رايانه اي اخطار دادند ساعتهاي ديجيتال تمامي رايانه ها در روز آغاز قرن جديد از كار خواهند افتاد كه در آن روز بزرگ نيز تمامي رايانه ها و ساعتهاي ديجيتال جهان به خوبي به كار خود ادامه دادند.

تاريخ روز براي بسياري از فرهنگها از اهميت ويژه اي برخوردار است براي مثال چيني ها براي تعيين روز ازدواج از كتابچه تاريخ خاصي استفاده مي كنند و در بيمارستاني در دوبي به 10 مادر باردار اجازه داده مي شود تاريخ تولد نوزاد خود را انتخاب كنند.

بر اساس گزارش اي بي سي نيوز، با اين همه متخصصان شايعه دهم اكتبر امسال را بي معني دانسته و مي گويند دهم اكتبر نيز يكي از روزهاي معمول زندگي است. به گفته كلولي برخي از كاربران و متخصصان رايانه اي اهميت بيشتري به اين تاريخ مي دهند و اين به آن خاطر است كه 101010 كد دودوئي عدد 42 است، كدي كه در يك داستان علمي تخيلي نشانه اي بر مفهوم "حيات، جهان هستي و همه چيز " است.
انتهاي پيام/
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: فردا همه رایانه های جهان از کار می افتند!2010/10/10

پست توسط Mohammad 1985 »

سال 2000 رایانه ها نه همه شون مدلهای قدیمی که نوع تاریخشون دو رقمی بود که مثلا به جای 1999 صرفا 99 رو حساب می کرد در سال 2000 به جای اینکه تاریخ 2000 رو نشون بده سال 00 رو نشون میداد ! که اونم خود ویندوز 98 تحصیح میکرد .
البته این مورد مشکل خاصی به وجود نمی آورد بلکه خواندن تاریخ صفر توسط سیستم در مثلا بعضا جاها مشکل ساز میشد مثلا در شرکت بیمه ممکن بود کسی که متولد 1970 باشه و در سیستم ثبت شده باشه بعد از صفر شدن زمان در سال 2000 سیستم به اشتباه سنش رو منفی 70 حساب کنه و ارور بده یا اطلاعات رو حذف و یا ....
که اون مورد هم حل شد .
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”