جزئيات جديد از نحوه تامين منابع مالي پروژه بنزين‌سازي پالايش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

جزئيات جديد از نحوه تامين منابع مالي پروژه بنزين‌سازي پالايش

پست توسط victory67 »

مدير عامل پالايشگاه آبادان در گفت‌وگو بافارس تشريح كرد:
جزئيات جديد از نحوه تامين منابع مالي پروژه بنزين‌سازي پالايشگاه آبادان
خبرگزاري فارس: مدير عامل پالايشگاه آبادان گفت: براي اجراي پروژه جديد توليد بنزين 250 ميليارد تومان از فروش اوراق مشاركت به دست آمد و بقيه هزينه‌هاي پروژه نيز از منابع داخلي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي تأمين شد.

تصویر
عبدالرضا مهربان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت: بخشي از منابع مالي طرح جديد بنزين سازي پالايشگاه آبادان از منابع داخلي وزارت نفت تامين شد و بخشي نيز از فروش اوراق مشاركت بدست آمد.
مديرعامل پالايشگاه آبادان پيش از اين گفته بود: "در سال 85 قرارداد پروژه جديد بنزين‌سازي(كت كراكر) با مبلغ 445 ميليون دلار منعقد شد، در سال 86 قرار شد 3 واحد ديگر به پروژه اضافه شود كه 70 ميليون يورو اعتبار جديد براي آن نياز داشتيم به طور كلي با توجه به تحريم‌ها هزينه‌ نهايي طرح 750 ميليارد تومان برآورد مي‌شود. "
به گزارش فارس براي اجراي پروژه فاز 3 پالايشگاه آبادان كه به پروژه بنزين‌سازي يا كت‌كراكر جديد مشهور است در بخش ارزي 432 ميليون يورو و در بخش ريالي 183 ميليارد تومان هزينه پيش‌بيني شده است،بر اين اساس در بخش ارزي بيش از 363 ميليون و 795 هزار يورو و در بخش ريالي بيش از 169 ميليارد تومان به پيمانكاران پرداخت شده و تكميل پروژه به بيش از 68 ميليون يورو و 22 ميليارد تومان هزينه نياز دارد.

*صرفه تامين خوراك پتروشيمي‌ها به توليد بنزين اضافه در مجتمع جديد

مدير عامل پالايشگاه آبادان همچنين اظهار داشت: از لحاظ اقتصادي براي ما به صرفه‌تر است كه در صورت تأمين نياز كشور در مجتمع جديد بنزين‌سازي 4.5 ميليون ليتر بنزين توليد كنيم و باقيمانده فرآورده‌هاي مورد استفاده براي توليد بنزين را به عنوان خوراك به پالايشگاه‌ها اختصاص دهيم.
وي افزود: البته اين مسأله به نياز كشور با بنزين و همچنين آمادگي صنايع پايين دستي پتروشيمي براي دريافت آن بخش از خوراك بستگي دارد.
مهربان پيش از اين با اشاره به دو شيوه بهره‌برداري از طرح جديد بنزين‌سازي گفته بود: "ظرفيت واقعي توليد در مجتمع جديد لااقل 6 ميليون ليتر بنزين در روز است اما ما واحدهاي تكميلي را نيز پيش‌بيني كرده‌ايم كه اگر بنزين كشور تأمين شد بخشي از توليد را به عنوان خوراك به پتروشيمي‌ها بدهيم كه در آن صورت 4.5 ميليون ليتر بنزين توليد خواهيم كرد. "
انتهاي پيام/م
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”