نبرد بنزینی در فرودگاه لندن با مسافران ایرانی، ضرورت تلافی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 830
تاریخ عضویت: شنبه ۲ تیر ۱۳۸۶, ۱۱:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

نبرد بنزینی در فرودگاه لندن با مسافران ایرانی، ضرورت تلافی

پست توسط ali1371 »

  جدیدترین اقدام عاجزانه برخی کشورهای اروپایی، مقامات فرودگاه هیترو لندن تصمیم گرفته اند به هواپیماهای شرکت هواپیمایی ایران ایر بنزین تحویل ندهند تا این هواپیماها مجبور باشند برای سوخت‌گیری در یک مکان دیگر توقف کنند که نتیجه عملی این تغییر مسیر پرواز، سه ساعت تأخیر در رسیدن به مقصد است. 
  گزارش رجانیوز، این اقدام که مستند به دلیل واهی قطعنامه تحریم کنگره امریکا و اتحادیه اروپا اعمال می‌شود، صرفا به منظور وارد کردن فشار روحی و روانی به هموطنان ایرانی است و بر این اساس، هواپیماهای ایرانی در فرودگاه وین و یا فرودگاه دیگری در مسیر ضمن توقف سه ساعته و سوخت گیری مجدد به پرواز ادامه می دهند که در نتیجه آن، مسیر شش ساعته لندن- تهران را به مسیر بیش از 9 ساعته تبدیل خواهد کرد. 
  اقدام مقامات فرودگاه بین المللی هیترو لندن که به بهانه منع فروش بنزین و فرآورده های نفتی به ایران انجام می‌شود، می‌تواند بیش از اینکه به شرکت ایران‌ایر ضربه بزند، برای شرکت خطوط هوایی بی-ام-ای مشکلاتی ایجاد خواهد کرد چرا که ایران ایر دارای سه پرواز به مقصد لندن است و بی-ام-ای دارای هفت پرواز در هفته به مقصد تهران است. 
  در حالی است که تاکنون آیین نامه قعطنامه جدید اتحادیه اروپایی به گمرکات و سایر مراجع کشورهای عضو این اتحادیه ابلاغ نشده است و مشخص نیست به چه دلیل این شرایط در فرودگاه لندن ایجاد شده است که هیچ‌کدام از شرکت‌های فروشنده بنزین هواپیما حاضر به فروش بنزین به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه هیترو لندن نیستند. 
  عین حال به نظر می‌رسد مقامات هواپیمایی ایران باید در دفاع از حقوق قانونی و مسلم خود جدیت بیشتری نشان دهند، چرا که تحویل ندادن سوخت با مقررات و قوانین "ایکائو" مطابقت ندارد و طبق مفاد اساسنامه ایکائو در هیچ شرایطی، یک کشور نمی تواند مانع سوخت‌گیری برای پرواز هواپیماها شود. 
  ایران ایر باید بتوانند در فرودگاه‌های محل فرود خود سوخت گیری کنند و در مقابل دلالان و واسطه هایی بایستد که برای افزایش قیمت و به جیب زدن سودهای هنگفت، اقدام به سرگردانی مسافران کرده‌اند. 
  درحالی است که هواپیماهای بی-ام-ای سرویس هواپیمایی انگلستان به‌راحتی در هفته هفت پرواز به ایران دارد و در فرودگاه ایران سوخت گیری می کند و باید در این زمینه مقابله به مثل شود. 
  شیوه برخورد با مسافرین ایرانی که نشان‌دهنده ضعف طرف‌های اروپایی و به‌منظور ناراضی تراشی در ایران است بر خلاف ادعاهای مکرر مقامات این کشورها مبنی بر این است که هدف از تحریم‌ها مردم ایران نیستند. 
  
   
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات
 
وبلاگ من [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”