جزئیات بیسابقه ترین کاهش هزینه ها در بریتانیا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

جزئیات بیسابقه ترین کاهش هزینه ها در بریتانیا

پست توسط Achilles »

جزئیات کاهش هزینه ها در بریتانیا اعلام شد

[External Link Removed for Guests]
دولت بریتانیا می گوید کاهش در ابعاد بزرگ برای جبران کسری بودجه لازم است

جورج آزبورن، وزیر دارایی بریتانیا، روز چهارشنبه (20 اکتبر)، جزئیات بیشترین کاهش در بودجه دولتی این کشور را که از زمان جنگ جهانی دوم بیسابقه بوده است، اعلام کرد.

آقای آزبرون گفت که دولت ائتلافی بریتانیا تصمیم دارد در طی چهار سال آتی بالغ بر صد و سی میلیارد دلار از هزینه های خود بکاهد.
این کاهش باعث خواهد شد که بسیاری از ادارات دولتی یک چهارم از بودجه خود را از دست بدهند.
آقای آزبرون گفت در طی چهار سال آینده در بخش دولتی نزدیک به نیم میلیون نفر بیکار خواهند شد.
آموزش و پرورش، بهزیستی، شبکه نقلیه عمومی و پلیس از جمله بخش هایی است که فرصت های شغلی کاهش خواهد یافت.
دولت بریتانیا می گوید کاهش در چنین ابعاد بزرگی برای جبران کسری بودجه لازم است اما منتقدان می گویند که طرح کاهش هزینه ها خارج از اندازه و عجولانه بوده است.


کاهش هزینه های تاریخی


اندرو واکر، گزاشگر بی بی سی در امور اقتصادی می گوید هدف آقای آزبورن از کاهش هزینه های دولت، مهار بدهی های رو به افزایش این کشور بوده است.
گزارشگر بی بی سی می گوید وزیر دارایی، همان طور که در بریتانیا انتظار می رفت، بخش بهداشت، مدارس و کمک های خارجی را در کاهش هزینه های منظور نکرده است.
در کل، هزینه های عمومی بعد از منظور کردن نرخ تورم کاهش خواهد یافت.
افزایش صعودی بدهی های دولت عمدتا به دلیل سیر نزولی مالیات بر درآمد بوده است. به دنبال بحران مالی جهانی، میزان مالیات بر درآمد در بریتانیا به شدت کاهش داشته است.
به گفته گزارشگر بی بی سی بخش عمده طرح دولت بریتانیا برای کاهش کسری بودجه این کشور از طریق کاهش هزینه های دولتی به دست خواهد آمد اما آقای آزبورن در نظر دارد که مالیات ها را نیز افزایش دهد.
وزیر دارایی بریتانیا روز چهارشنبه به پارلمان این کشور گفت بودجه وزارت امور خارجه نیز در دوره بازنگری بودجه این وزارتخانه بیست و چهار درصد کاهش خواهد یافت.
او گفت این کاهش از جمله از طریق کم کردن شمار دیپلمات های مستقر در لندن به اجرا در خواهد آمد.
جورج آزبورن گفت از جمله موضوعاتی که در محور توجهات وزارت دارایی قرار دارد، مسائلی است که بخش تجارت با آن مواجه است؛ دولت بریتانیا گفته است که همچنان به تعهدات خود در برنامه های توسعه هزاره سوم که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده، پایبند است.
حزب کارگر، اصلی ترین حزب مخالف دولت ائتلافی، طرح های دولت را قمار توصیف کرده است.
آلن جانسون، سخنگوی این حزب در امور دارایی به پارلمان بریتانیا گفت دلایلی که باعث شده این کاهش ها، که بزرگترین نمونه در یادهاست، مد نظر قرار گیرد، ایدئولوژیک بوده است و نه اقتصادی.
آقای جانسون همچنین انکار کرد که بریتانیا در دوران دولت سابق در ورطه ورشکستگی قرار داشته است. دولت کارگری در ماه مه امسال از قدرت کنار رفت.

bbc
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”