ملک عبدالله دعوت احمدی نژاد را پذیرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

ملک عبدالله دعوت احمدی نژاد را پذیرفت

پست توسط hani1459 »

وي درباره روابطتهران و امان كه سؤال يكي از خبرنگاران اردني بود، خاطرنشان كرد: روابطايران و پادشاهي اردن روابط خوبي است و نكته خاصي در روابط ما به عنواننقطه منفي وجود ندارد. وزير خارجه به برخي از فرودگاه‌هاي اروپايي كه سوخت در اختيار هواپيماهايمسافربري ايران قرار نمي‌دهند هشدار داد و گفت: در صورتي روند جاري دربرخي از پايتخت‌هاي اروپايي تصحيح نشود، با عمل متقابل از سوي جمهورياسلامي مواجه خواهند شد.

به گزارش فارس، منوچهر متكي وزير امورخارجه كشورمان امشب (سه‌شنبه) در كنفرانسي خبري در حاشيه هفدهمين نمايشگاهبين‌المللي مطبوعات و خبرگزاري‌ها، در پاسخ به پرسش خبرنگار انتشار گزارشتوسط سايت اينترنتي ويكي ليكس عليه كشورمان را اقدامي مشكوك، حساب شده وبا برنامه‌هاي خاص تفسير كرد و گفـت:

اميدواريم محققان، مورخان،پژوهشگران و سياستمداران زبده در اين عرصه چرايي و چگونگي اين اقدام و پشتپرده‌هاي آن را براي افكار عمومي و جهانيان منعكس كنند.

وي اقدامبرخي فرودگاه‌هاي اروپايي در ندادن سوخت به هواپيماهاي مسافربري ايران رااقدامي ايذايي و تضييع حقوق مسافراني خواند كه با هواپيما سفر مي‌كنند وافزود:

ما هشدارهاي لازم را داديم و در صورتي روند جاري در برخياز پايتخت‌هاي اروپايي تصحيح نشود، با عمل متقابل از سوي جمهوري اسلاميمواجه خواهند شد.

وزير خارجه كشورمان درباره روابط تهران و لندننيز اظهار داشت: اين روابط فراز و نشيب فراواني داشته و در كارنامه اينروابط انتقادات و اشكالات زيادي به عملكرد دولت انگليس طي 30 سال گذشتهوارد بوده است.

وي درباره روابط تهران و امان كه سؤال يكي ازخبرنگاران اردني بود، خاطرنشان كرد: روابط ايران و پادشاهي اردن روابطخوبي است و نكته خاصي در روابط ما به عنوان نقطه منفي وجود ندارد.

متكيبه گفت‌وگوي تلفني احمدي‌نژاد با ملك عبدالله پادشاه اردن پيش از سفر رئيسجمهور به لبنان اشاره كرد و گفت: در اين گفت‌وگو آقاي احمدي‌نژاد ازپادشاه اردن براي سفر به ايران دعوت به عمل آورد كه اين دعوت مورد پذيرشملك عبدالله قرار گرفت.

متكي درباره گفت‌وگوها با 1+5 نيز گفت:اراده سياسي جمهوري اسلامي و 1+5 براي انجام مذاكرات اعلام شده واميدواريم كه از طريق تبادل نظرهايي كه بين طرفين در جريان است پيرامونتاريخ، محل و محتواي مذاكرات و دستور كار آن تفاهم و توافق حاصل شود.

رئيسدستگاه ديپلماسي همچنين اعلام كرد كه جمهوري اسلامي ايران در سومين نشستسران كشورهاي ساحلي درياي خزر كه 27 آبان در باكو برگزار خواهد شد دربالاترين سطح حضور خواهد يافت.

وزير خارجه روابط تهران و ايروان رانيز تاريخي و مبتني بر احترام و منافع متقابل خواند و با اشاره به سفرنخست‌وزير ارمنستان به تهران، افزود: ايران آمادگي خود را براي كمك به حلمسئله قره‌باغ بين آذربايجان و ارمنستان به طرف ارمنستاني اعلام كرد.

ويهمچنين در بخشي از اظهاراتش تصريح كرد: امروز كساني نمي‌توانند تعاريفخودشان را در موضوعاتي چون دموكراسي،حقوق بشر و نظم نوين به جهانيان تحميلكنند چرا كه ملت‌ها در سايه ارتقاء آگاهي از يك سو و دريافت اطلاعات توسطرسانه‌ها خودشان به تحليل مي‌رسند و نظريه پردازي مي‌كنند.

به گفته متكي دوران تصميم سازي‌ براي ديگران بدون نقش دادن به آنها سپري شده است.
وزير خارجه تصريح كرد:

نظمكهن در حال فروپاشي و نظامي نوين اين بار براساس خواست ملت‌ها مبتني برعدالت خواهي، مهرورزي و حقوق واقعي انسان ها و ملت‌ها در حال شكل‌گيري است

عصر ایران
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”