سناتور آمریکایی: هدف نابودی توان نظامی ایران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 355
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۸۹, ۶:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: طهرون-شمرون
سپاس‌های ارسالی: 4127 بار
سپاس‌های دریافتی: 2798 بار
تماس:

سناتور آمریکایی: هدف نابودی توان نظامی ایران است

پست توسط wild-bear »

صدای المان/
لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه ضمن انتقاد از سیاست مماشات‌جویانه، خواهان طرح آشکار گزینه نظامی علیه ایران شد. وی تصریح کرد، حمله نظامی تنها نباید متوجه زیرساخت‌های اتمی، بلکه از میان برداشتن توان نظامی ایران باشد.به گفته‌ی یک سناتور آمریکایی، نباید از گزینه نظامی علیه ایران غافل ماند. لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه و کارشناس مسایل دفاعی و امنیتی، روز ‌شنبه (۱۵ آبان / ۶ نوامبر) در اجلاسی در کانادا اظهار داشت که باید در مقابل بلندپروازی‌های اتمی ایران ایستاد و نباید حمله نظامی به این کشور را از نظر دور داشت.
این سیاستمدار بانفوذ آمریکایی و سناتور ایالت کارولینای جنوبی نه تنها آشکارا حمله نظامی را گزینه‌ای محتمل برای توقف برنامه اتمی جمهوری اسلامی، بلکه امری لازم برای نابودی توان نظامی ایران دانست.گراهام به عنوان عضو کمیسیون نظامی و امنیت داخلی، از دولت آمریکا خواست، امکان حمله‌ای نظامی به ایران را بررسی کند. اهداف این حمله نابودی نیروی دریایی و هوایی ایران و وارد ساختن ضربه‌ای تعیین‌کننده‌ای به سپاه پاسداران است.گراهام تصریح کرد، این حمله نظامی باید خطر ایران را خنثی کند و توانایی تهاجمی این کشور را از میان بردارد. وی همچنین از شانس مردم ایران برای قدرت‌گیری دوباره سخن راند. به گفته این سناتور‌جمهوری‌خواه، حمله نظامی آمریکا نباید خود را محدود به نابودی تاسیسات اتمی ایران کند، بلکه باید آنچنان باشد که جمهوری اسلامی را از آغاز جنگی علیه آمریکا و هم‌پیمانانش باز دارد.


وی از باراک اوباما در صورت برخوردی سخت‌گیرانه‌تر با ایران پشتیبانی کرد و افزود: «اگر اوباما خواهان ادامه تحریم ایران است، جمهوری‌خواهان فراوانی از وی حمایت خواهند کرد.» گراهام گفت: «ما نباید بگذاریم که ایران به جنگ‌افزار هسته‌ای دست یابد.» به گفته این سناتور جمهوری‌خواه، تحریم‌های کنونی همه‌جانبه و «فلج‌کننده» نیستند.
به گفته سناتور گراهام، تحریم‌های کنونی آمریکا علیه ایران “فلج‌کننده” نیستندپیش‌تر مقام‌های دولت اوباما تحریم‌های یک‌جانبه واشنگتن علیه جمهوری اسلامی را فلج‌کننده خوانده بودند.
گراهام که در مجمع امنیت بین‌المللی هالیفکس در کانادا سخنرانی می‌کرد، گفت: «آخرین چیزی که آمریکا خواهان آن است نزاع نظامی است، اما آخرین چیزی که جهان بدان نیاز دارد، ایرانی مسلح به جنگ‌افزار هسته‌ای است.»
به گفته‌ی کارشناسان سیاسی، گرفتن این مواضع در آستانه مذاکرات احتمالی با ایران، پیامی روشن در بر دارد. گراهام خود نیز گفته بود: «اگر مقام‌های ایرانی فکر کنند که حمله نظامی در کار نخواهد بود، با تحریم‌ها نمی‌توان از پیشرفت برنامه اتمی ایران جلوگیری کرد.»
به گفته گراهام، برنامه هسته‌ای ایران روزی به نقطه‌ای خواهد رسید که دیگر با یک حمله متعارف نمی‌توان آن را متوقف ساخت. وی با نگرانی افزود: «شاید ما از این نقطه عبور کرده باشیم.»
گراهام افزود، پاسخ ایران در صورت حمله نظامی آمریکا به این کشور، تهاجماتی ایذایی به نیروهای آمریکا در افغانستان و یا «حملاتی تروریستی در جهان خواهد بود.»
مقام‌های جمهوری اسلامی با هشدار به آمریکا و اسراییل مدعی شده بودند، در صورت حمله نظامی به تاسیسات اتمی، پاسخی سنگین و سریع خواهند داد. مقام‌های رسمی نظیر آیت‌الله خامنه‌ای و محمود احمدی‌نژاد گفته بودند، تاثیرات یک جنگ احتمالی تنها به منطقه محدود نخواهد ماند.
بدبینی ایهود باراک به گفت‌وگوهای اتمی
ایهود باراک، وزیر دفاع اسراییل نیز به عنوان یکی از سخنرانان در نشست امنیت بین‌المللی هالیفکس گفت، خوش‌بینی چندانی به مذاکرات اتمی میان قدرت‌های جهانی با ایران ندارد.
ایهود باراک به مذاکرات اتمی با ایران خوش‌بین نیست
ایران می‌گوید، در مذاکرات آتی بر اساس بیانیه تهران حاضر به گفت‌‌وگو است و این بیانیه شامل برنامه اتمی ایران نخواهد شد. اما جامعه جهانی خواهان توقف غنی‌سازی در ایران است. هنوز مشخص نیست که تا چه حد تصورات متفاوت جمهوری اسلامی با جامعه ‌جهانی جمع‌پذیر باشند.
وزیر دفاع اسراییل در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه حمله احتمالی به ایران ممکن است، گفت: «ما هنوز در مرحله دیپلماسی و تحریم هستیم.» باراک افزود: «بنا به تجربه و نمونه‌های موجود، همچون نمونه کره‌شمالی می‌توان حدس زد که تکامل در چه جهتی خواهد بود.»
باراک گفت: «امیدوارم که ارزیابی من اشتباه باشد، اما ایران تهدیدی مهم و بزرگ برای جهان است.»
وزیر دفاع اسراییل تصریح کرد، در صورت دستیابی ایران به سلاح اتمی باید “قرارداد منع گسترش جنگ‌افزارهای هسته‌ای” را به فراموشی سپرد، زیرا سپس بسیاری کشورهای دیگر در خاورمیانه نیز در پی کسب فناوری اتمی خواهند بود.
بنام حاکمی که اگر حکم کند همه محکومند....حکم لازم !!!
....
نویسنده آمریکایی ارنست همینگوی:
«هر انسانی که آزادی را دوست دارد بیش از طول عمرش به ارتش سرخ و شوروی سپاسگزاری بدهکار است.»


تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”