ادعاي آمريكا را باور نكنيد؛ همه چيز به نفع ايران پيش رفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

ادعاي آمريكا را باور نكنيد؛ همه چيز به نفع ايران پيش رفت

پست توسط victory67 »

جوست هيلترمن " رئيس گروه بين‌الملل بحران:
ادعاي آمريكا را باور نكنيد؛ همه چيز به نفع ايران پيش رفت
خبرگزاري فارس: يك تحليح‌گر آمريكايي از افكار عمومي كشور خود خواست تا ادعاهايي مبني بر نقش موثر آمريكا در موازنه قدرت عراق را حتي براي لحظه‌اي كوتاه باور نكنند.

تصویر
به گزارش گروه "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، جهان نوشت: "رابرت دريفوس " نويسنده و تحليل گر برجسته آمريكايي گفت: اظهارات "ديويد ايگناتوس " را كه در روزنامه "واشنگتن پست " مدعي شده بود موازنه قدرت كنوني در عراق در جلسه اي با حضور 3 بازيگر اصلي سياسي عراقي و سفير آمريكا به تائيد آمريكا رسيد را حتي براي لحظه اي باور نكنيد.

اين نويسنده و تحليل‌گر ارشد آمريكايي مي نويسد: دولتمردان آمريكايي و حتي بسياري از نئومحافظه كاران آمريكايي سعي دارند توافق حاصله بين گروه هاي عراقي را نتيجه اقدامات آمريكا نشان دهند و عراق را با ثبات معرفي كنند.

وي در ادامه مقاله اش در "نيشن " مي نويسد: واقعيت اين است كه بعد ازگذشت هفت سال و نيم از اشغال عراق و نابودي يك كشور و مردمش، نفوذ آمريكا در اين كشور رو به افول است به طوريكه اگر امروز صادق باشيم بايد اقرار كنيم كه امروز در عراق 40 درصد ملي گرا ها و 40 درصد ايران و 20 درصد آمريكايي ها نفوذ دارند كه حتي اين 20 درصد هم در حال كم شدن است.

در ادامه اين مطلب آمده است اوج افول نفوذ آمريكا در عراق زماني آشكار مي شود كه رهبران كرد عراق يعني بارزاني و طالباني هر دو درخواست رئيس جمهور آمريكا "باراك اوباما " و معاونش "جو بايدن " را مبني بر كناره گيري از پست رياست جمهوري عراق به نفع " علاوي " رد كردند.

به نوشته وي آمريكا هرگز فكر نمي كرد كه مجددا در عراق رهبراني بر روي كار آيند كه ارتباط نزديكي با ايران دارند و دقيقا كپي رهبران دور قبل عراق باشند.

"نيشن " در ادامه مي نويسد هرچه نفوذ آمريكا در عراق رو به كاهش است بر عكس نفوذ ايران رو به گسترش است به طوريكه "جوست هيلترمن " رييس گروه بين الملل بحران بعد از توافق گروه هاي عراقي بر سر قدرت گفت : همه چيز به نفع ايران پيش رفت و ايران نقش كليدي اي در اين ميان و لحظات حساس بازي كرد بطوري كه توانست طرفداران نوري مالكي و مقتدي صدر را تشويق به ائتلاف كند.
انتهاي پيام/ك
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”