پشت پرده فروش تجهیزات و تسلیحات تهاجمی به شیوخ خلیج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 472
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۸, ۱:۴۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1261 بار
سپاس‌های دریافتی: 2355 بار

پشت پرده فروش تجهیزات و تسلیحات تهاجمی به شیوخ خلیج فارس

پست توسط samsun »

  به کشور کوچکي مانند امارات که فقط هشت ميليون نفر جمعيت دارد، تقريباً همان تعداد جنگنده هاي تهاجمي داده است که به عربستان سعودي داده بود.عرضه چنين تسليحات تهاجمي به این کشورها، احتمال بروز درگيري و جنگ را در منطقه خلیج فارس بطور باورنکردنی افزايش مي دهد و باید منتظر جرقه ای برای آتش افروزی بود.   تصویر 
به گزارش آخرین نیوز، اقدام امريکا براي فروش تجهیزات و تسلیحات تهاجمی بویژه جت هاي جنگنده و بالگردهاي مدرن و موشک های فوق مدرن ماهیت تدافعی خریدهای اخیر شیوخ عرب حاشیه نشین خلیج فارس را زیر سوال برده است.
واشنگتن برنامه طولاني مدت براي فروش يکصد و بيست و دو ميليارد دلار اسلحه و تجهيزات نظامي به کشورهاي عربي متحد امريکا در پنج دهه آتي دارد. امريکا اعلام کرده است در نظر دارد پنج ميليارد دلار سلاح و تجهيزات نظامي به امارات عربي متحده بفروشد، که شامل شصت فروند بالگرد تهاجمي آپاچي ساخت شرکت بوئينگ خواهد بود.
طرفداران سياست فروش شصت ميليارد دلار سلاح امريکايي به عربستان سعودي و فروش مقادير زيادي تسليحات به امارات عربي متحده و اسرائيل مي گويند، مسئله مهم براي امريکا حفظ امنيت در منطقه نفت خيز خاورميانه و خليج فارس است زيرا بخش عمده اي از نفت امريکا و جهان از اين منطقه تأمين مي شود، و بايد دسترسي امريکا به نفت خام در اين منطقه کماکان به طور بي وقفه برقرار باشد. امريکا همچنين درنظر دارد متحدانش را در اين منطقه از جمله عربستان سعودي، امارات، و اسرائيل، از لحاظ نظامي تقويت کند.
در همین رابطه چيپ پيتس، رئيس سازمان دفاع از حقوق شهروندي امريکا اعلام کرده است:تا کنون امريکا سي ميليارد دلار اسلحه به حاميانش در اين منطقه فروخته و در نظر دارد در دراز مدت يکصد و سي ميليون دلار ديگر اسلحه در اين منطقه به فروش رساند.
اين تحليلگر سياسي افزود، امريکا با عرضه چنين تسليحات تهاجمي به کشورهاي منطقه، احتمال بروز درگيري و جنگ را در اين منطقه افزايش مي دهد. وي تأکيد کرد، امريکا به کشور کوچکي مانند امارات که فقط هشت ميليون نفر جمعيت دارد، تقريباً همان تعداد جنگنده هاي تهاجمي داده است که به عربستان سعودي داده بود. فروش چنين تسليحات تهاجمي به کشورهاي منطقه نه تنها باعث افزايش احتمال بي ثباتي در اين منطقه مي شود، بلکه مسابقه تسليحاتي را در ميان کشورهاي منطقه، تشديد خواهد کرد.
 
 حضرت علی (علیه السلام):


    مالک اگر  شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”