کلینتون: متکی با من صحبت نمی کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

کلینتون: متکی با من صحبت نمی کند

پست توسط victory67 »

 [External Link Removed for Guests]  مقام آمریکایی همچنین ادعا کرد: موانع اخیر در برنامه هسته ای ایران، این کشور را در موضعی ضعیف قرار داده است. اگر آنها با مشکلاتی روبرو باشند ممکن است پاسخگوتر باشند اما تا زمانی که آنها را امتحان نکنیم در این مورد چیزی نمی دانیم. 
وزیر خارجه آمریکا در سخنانی متناقض مدعی شد که تحریمها علیه برنامه هسته ای ایران تاثیر داشته و اکنون این کشور با مشکلاتی در حوزه هسته ای روبروست.

به گزارش مهر، هیلاری کلینتون که برای شرکت در نشست امنیتی تحت عنوان "گفتگوی منامه" به بحرین سفر کرده در گفتگو با فارین پالیسی ادعا کرد که ایران از تحریم ها رنج می برد و هم اکنون در حال تجربه کردن مسائلی با برنامه هسته ای خود است.

وزیر خارجه ایالات متحده در ادامه ادعای خود دلیل بازگشت ایران به گفتگو را وجود مشکلات ناشی از تحریم دانست و در عین حال افزود: آمریکا مانند سال 2009 به رهبران ایران پیشنهاد همکاری های بیشتر را نداده است. بهتر است آنها الان درباره گفتگوها جدی باشند.

وی در باره نشست آتی بین گروه 1+5 و ایران که قرار است در وین برگزار شود، گفت: ما باید ببینیم که آنها چه نگرشی دارند. من فکر نمی کنم که ما بتوانیم یک جدول زمانی برای گفتگوها تدوین کنیم. این بیش از یک ارزیابی روز به روز است. ما می دانیم که به چه سمتی در حال حرکت هستیم و این برای ممانعت ازدستیابی ایران به تسلیحات هسته ای است. ما می دانیم که در این خصوص اکثریت جامعه جهانی با ما هسند. اما فکر می کنم به سمت بهره برداری از ثمرات بعد از نشست ژنو هستیم و به خاطر حضور آنها در گفتگوهای صلح در ژنو فشارها برداشته نمی شود و آن وقت گام به گام به جلو خواهیم رفت.

این مقام آمریکایی همچنین ادعا کرد: موانع اخیر در برنامه هسته ای ایران، این کشور را در موضعی ضعیف قرار داده است. اگر آنها با مشکلاتی روبرو باشند ممکن است پاسخگوتر باشند اما تا زمانی که آنها را امتحان نکنیم در این مورد چیزی نمی دانیم.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه در سخنان متناقض خود گفت: من فکر نمی کنم که ایرانی ها باور داشتند که ما بتوانیم یک ائتلاف جهانی علیه آنها تشکیل دهیم و در کل ما از افراد در منطقه و خارج از آن می شنویم که ایرانی ها در باره تاثیرات تحریم ها نگران هستند. بنابراین ما به ژنو باز می گردیم و امیدواریم که آنها به گفتگوها باز گردند.

گفتنی است هم اکنون منوچهر متکی وزیر خارجه ایران نیز برای شرکت در نشست "گفتگوی منامه" به این شهر سفر کرده است و کارشناسان بر این باورند که این نشست هماوردی بین این دو مقام و ارائه مواضع دو طرف خواهد بود.

کلینتون همچنین احتمال دیدار خود با متکی و گفتگو با وی در منامه را رد کرد و گفت: اگر وی [متکی] برای شام بیاید احتمالاً سر میز شام او را می بینم، اما متکی با من صحبت نمی کند. 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: کلینتون: متکی با من صحبت نمی کند

پست توسط پارس3000 »

حاج خانم دیدیم بنزینا رو خودت تنها خوردی مردیم به قول رویتر و فاکس همین اروپا در اینده باید از ایران بنزین وارد کنه
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”