عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد

پست توسط كيارش »

   [COLOR=#000080]  از تجمع دانشجويان بسيجي؛  عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد  [COLOR=#000080]خبرگزاري فارس: پس از برگزاري تجمع اعتراض‌آميز دانشجويان بسيجي دانشگاه بوعلي‌سينا متوليان مقبره استر و مردخاي بي‌سر و صدا عنوان زيارتگاه را از تابلوي اين مقبره برداشتند.    
  تصویر    گزارش خبرگزاري فارس از همدان، چندي پيش دانشجويان بسيجي دانشگاه بوعلي‌سينا به دنبال تهديد رژيم صهيونيستي به تخريب مسجدالاقصي، در مقابل مقبره استر و مردخاي تجمع كرده و در مقابل تهديد صهيونيست‌ها با صدور بيانيه‌اي اعلام كردند اگر شما مسجدالاقصي را تخريب كنيد ما نيز استر و مردخاي را (به عنوان دومين مكان مقدس صهيونيست‌ها) تخريب مي‌كنيم.

همچنين اعلام كردند عنوان زيارتگاه بايد از اين مقبره برداشته شده و كنترل اين مكان به ميراث فرهنگي سپرده شود.

در اين تجمع‌ دانشجويان اعلام كردند با تحقيقاتي كه انجام شده سالانه عده زيادي از يهوديان از كشورهاي مختلف و حتي برخي از افراد رژيم صهيونيستي با گذرنامه‌هاي كشور ثالث وارد همدان شده و از اين مكان بازديد مي‌كنند.

يكي از مواردي كه دانشجويان تأكيد زيادي بر آن داشتند اين بود كه اين مكان مقبره افرادي است كه موجب كشته شدن تعداد زيادي از ايرانيان شده‌اند از اين رو نبايد عنوان زيارتگاه براي آن اطلاق شود.

انتشار اخبار اين تجمع در خبرگزاري فارس منجر به انعكاس آن در رسانه‌هاي مختلف جهان به ويژه آنهايي كه به موضوع يهوديان توجه بسياري دارند شد و تهديد دانشجويان را به خوبي منعكس كردند.

متأسفانه عده زيادي از هموطنان غافل از اين موارد، بدون آن كه از واقعيت‌هاي تاريخي با خبر باشند در سفرهاي سياحتي خود از اين مكان بازديد مي‌كنند و هرگز تصور ندارند اين كه مكان مقبره قاتلان هزاران ايراني است.

يهوديان هر ساله جشني به نام پوريم برپا مي‌دارند (كه نام ديگر اين جشن ايراني‌كشي است) و اعلام مي‌كنند كه در اين مناسبت، استر از نسل‌كشي يهوديان جلوگيري به عمل آورده است و با درست كردن يك نوع شيريني به نام گوش هامان (هامان وزير خشايارشا بوده است) اقدام به خواندن كتاب استر (فصل آخر عهد عتيق) مي‌كنند، (در گذشته اين شيريني با خون كودكان درست مي‌شد) در حالي كه واقعيتي كه در كتاب استر نيز به آن اشاره شده چيز ديگري است و به دستور استر و عمويش مردخاي 75 هزار ايراني در آن روز كشته شدند.

به هرحال پس از اعتراض دانشجويان عنوان زيارتگاه بي‌‌سر و صدا توسط متوليان اين مقبره برداشته شد. البته اين اقدام تنها كف خواسته‌هاي دانشجويان بود و آنها خواستار تحويل اين مكان به ميراث فرهنگي يا اوقاف هستند.

گزارش فارس حاكي از آن است كه هم‌اكنون ستاره شش گوش نماد رژيم صهيونيستي در جاي‌جاي اين مقبره وجود دارد، به گونه‌اي بر روي حصار فلزي حياط اين مقبره نقش آن وجود دارد و تنها با ورق فلزي روي آن پوشيده شده و همچنين نماد بزرگي از آن در اين مقبره ساخته شده است.  
 
تصویر  
 
تصویر  

 
[External Link Removed for Guests]     
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4377
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴, ۱:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6704 بار
سپاس‌های دریافتی: 12097 بار
تماس:

Re: عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد

پست توسط Mohammad 1985 »

یادش بخیر ! دقیقا مدرسه من در دروان جوانی پشت همین مقبر استر بود !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد

پست توسط Present »

  , از هر دستی بدی از همون دست میگیری
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: عنوان زيارتگاه از تابلوي مقبره استر و مردخاي برداشته شد

پست توسط كيارش »

[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]« در ايام اخشورش (خشايارشاه) كه از هند تا حبشه بر صد و بيست و هفت ولايت سلطنت ميكرد.» (تورات كتاب استر صفحه 771)
در هنگام تاجگذاري، خشايار مست ميكندو از همسرش ميخواهد تا در برابرش عريان شود! و همچنان عريان در برابر ميهمانانش حاضر شود تا همه زيبايي عريان شهبانو را ستايش كنند! شهبانو از حضور در مراسم خودداري ميكند. اين امر بر شاه گران ميآيد و رئيس يهوديان مردخاي، كه بعنوان مستخدم و نوكر در دربار مشغول به فعاليت بود، به شاه پيشنهاد ميكند تا وي زني ديگر را به شهبانويي برگزيند تا گوش به فرمان شاه باشد:
« شخص يهودي در دارالسطنه شوش بودكه به مردخاي مسمي بود و از اورشليم جلاي وطن شده بود با اسيراني كه همراه يكنيا پادشاه يودا جلاي وطن شده بودند… و او هدسه يعني دخترعموي را تربيت مينمود زيرا كه وي را پدر و مادر نبود و آن دختر خوب صورت و نيكو منظر بود و بعد از وفات پدر و مادرش مردخاي وي را بجاي دختر خود بگرفت. پس چون امرو فرمان پادشاه (براي گزينش بانويي جديد) شايع گرديد و دختران بسيار در دارالسلطنه شوش جمع شدند استر را نيز بخانه پادشاه زير دست هيجاي كه يهودي الاصل و مستحفظ زنان بود آوردند.» (تورات كتاب استر صفحه 773)
باهمدستي مردخاي و هيجاي (كه هردو اسراييلي بوده و در دربار نفوذ كرده بودند) استر به شاه نزديك ميشود و به همسري او در ميآيد. اما استر موظف است كه هرگز خويشاوندي خودرا با مردخاي و يهودي بودنش را افشا نكند.

استر كه از كودكي توسط مردخاي براي نفوذ به دربار شاه پرورش يافته بود خيلي زود موردتوجه خشايار قرار گرفته و نخستين بانوي يكصد و بيست و هفت كشور شاهنشاهي ايران ميشود.
هامان نخست وزير خشايار كه از نفوذ يهوديان در تمامي ارگانهاي دولتي نگران بود و طرح يك كودتا را كشف ميكند… به خشايار پيشنهاد ميكند تا همه يهوديان را از پستهاي حساس بردارد. شاه با پيشنهاد هامان موافقت نموده و حكمي صادر ميكند تا در يكصد و بيست و هفت كشور شاهنشاهي ايران، يهوديان از پستهاي حساس بركنار شوند. اما مردخاي كه مستخدم دربار و يكي از رهبران بزرگ يهودي بود به كمك استر نقشه‌اي ميكشند و هامان را بهمراه تمامي انديشمندان ايراني به قتل ميرسانند.

مردخاي به همراه گروه منظم و متشكل يهوديان دو نفر را براي ترور شاه سر راه وي مي گمارد و استر را ازين امر آگاه ميسازد. استر به شاه ميگويد كه اگر فلان روز از فلان مسير عبور كني موردسوء قصد قرار خواهي گرفت . شاه بدل خود را به آن مسير ميفرستد و متوجه مي شود كه براي كشتن وي كمين كرده اند. وي از استر شاد ميشود و استر به شاه ميگويد كه مردخاي وي را از اين خيانت و پاپوش آگاه نموده است. استر و مردخاي طرح ترور را به هامان نسبت ميدهند و ورق برميگردد. شاه به تبعيت از مردخاي و استر، دستور ميدهد تا هامان را به همراه فرزندان و تمامي استاندارانش قتل عام كنند در پي اين قتل عام تمامي كتابخانه‌ها و ديوانهاي ايراني نيز نابود ميشود و تمامي دانسته ها و انديشه‌هاي ايراني از بين رفته و تفكر سامي حاكم ميشود و يكبار ديگر تمامي كتابهاي اوستا نابود ميشود.

«در آنروز اخشورش (خشايار) خانه هامان، دشمن يهود را به استر ارزاني داشت و مردخاي در حضور پادشاه داخل شد زيرا كه استر اورا از خويشاوندي كه با وي داشت آگاه نموده بود. و پادشاه انگشتر (نخست وزيري ) را كه از هامان گرفته بود بيرون كرده و به مردخاي(نوكر دربار) داد و استر مردخاي را برخانه‌ هامان گماشت (هامان بازداشت شد) .. خشايار به استر و مردخاي يهودي گفت: « اينك خانه هامان را به استر بخشيدم و هامان را به سبب دست درازي بر يهوديان به دار كشيده اند، و شما آنچه را كه در نظرتان خوش آيد به نام پادشاه به يهوديان بنويسيد و به مهر پادشاه مختوم سازيد…»
كاتبان پادشاه را احضار كردند و موافق هرآنچه مردخاي (رهبر يهوديان) امر فرمود به يهوديان، ايران، واليان و روساي ولايتها يعني يكصد وبيست و هفت ولايت كه از هند تا حبش بود نوشتند… به يهودياني كه در همه شهرها بودند اجازت داد كه جمع شده به جهت جانهاي خود مقاومت كنند و تمامي قومهاي ايراني را در تمامي ولايات (يكصد و بيست و هفت كشور) با اطفال و زنان ايشان هلاك سازند و بكشند و تلف نمايند و اموال ايشان را تاراج كنند. همه اين قتل عامها در يك روز يعني روز سيزدهم از ماه دوازدهم در همه ولايتهاي اخشورش پادشاه (انجام پذيرفت) و مردخاي از حضور پادشاه با لباس مولوكانه لاجوردي و سفيد و تاج بزرگ زرين و رداي كتان نازك ارغواني بيرون رفت.. و براي يهوديان روشني و شادي و سرور و حرمت پديد آمد… و بسياري از قومهاي زمين بدين يهود گرويد زيرا كه ترس يهوديان بر ايشان مستولي گرديده بود. » (تورات كتاب استر صفحه 781)
آري چنانچه در كتاب عهد عتيق و تورات با صراحت كامل آمده است، پس از قتل عام انديشمندان ايراني آيين و تاريخ نويسي سامي جاي انديشه‌هاي هزاران ساله اوستا را گرفت و قتل عام ايرانيان حتي فرزندان و زنانشان همچنان ادامه داشت.

« يهوديان در دارالسلطنه شوش پانصد نفر را به قتل رسانيده و هلاك كردند… و پنج پسر هامان … را كشتند… در آنروز عدد آناني كه در دارالسلطنه شوش كشته بودند به حضور پادشاه عرضه داشتند و پادشاه به استر گفت كه يهوديان در دارالسلطنه شوش (يعني فقط در دربار شاه! از سربازان و وزرا و خدمتگذاران) پانصد نفر و ده پسر هامان را كشته و هلاك كرده اند. پس در ساير ولايتهاي پادشاه چه كرده‌اند؟ … و يهودياني كه در شوش بودند در روز چهاردهم ماه آذار نيز جمع شده سيصد نفر را در شوش كشتند… و در ساير ولايتها يهوديان هفتاد و دو هزار نفر ر ا كشته بودند.. و يهودياني كه درشوش بودند در سيزدهم و چهاردهم آن ماه جمع شدند و در روز پانزدهم ماه از قتل عام و كشتار ايرانيان آرامي يافتند و آنرا روز بزم و شادماني نگاه داشتند بنابراين يهوديان روز چهاردهم ماه آذار را روز شادماني و بزم و روز خوش نگاه ميدارند وهدايا براي يكديگر ميفرستند.» (تورات كتاب استر صفحه 783)
چنانچه در تورات تصريح شده است پس از قتل عام هزاران انديشمند و استانداران و شهرداران ايراني و ويراني يكصد و بيست و هفت كشور تحت تسلط پادشاه ايران، يهوديان دين و آيين خود را بر همه جا حاكم و افكار و انديشه ‌هاي ايراني اوستايي را بارديگر نابود كردند، كه اين گونه برخورد كردن با فرهنگهاي باستاني تر از خود در طول تاريخ ادامه داشته است، كه دو نمونه ديگرش در زمان داريوش است بدست دانيل. 
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”