بازتاب بخشنامه پوشش و آرایش دانشجویان ایرانی در آسوشيتدپرس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

بازتاب بخشنامه پوشش و آرایش دانشجویان ایرانی در آسوشيتدپرس

پست توسط victory67 »

 [External Link Removed for Guests]  جوان در محيط هاي شهري بزرگ براي به چالش كشيدن اين قوانين روسري هاي رنگي به سر كرده و بخش هايي از موهاي سر خود را بيرون مي اندازند ، اما در محيط هاي شهري كوچك و روستاها ، زنان و دختران جوان عموما از الگوي پوششي استفاده مي كنند كه مورد تاييد حكومت است.  آسوشيتد پرس در گزارشي از ابلاغ آيين نامه جديد پوشش مجاز دانشجويان در برخي مراكز آموزش عالي ، اين ضوابط را محدوديت هاي پوشش اسلامي خواند.

به گزارش [External Link Removed for Guests] اين خبرگزاري در اين باره نوشت :‌‌" (دولت ) ايران با ابلاغ بخشنامه اي محدود كننده به برخي دانشگاه ها پوشش دانشجويان را محدود كرد . اين محدوديت به ويژه شامل ناخن بلند براي خانم ها ،لباس هاي رنگي و داشتن تاتو مي شود .

اين خبرگزاري مي نويسد : ‌"‌ در بخشنامه جديد دختران و زنان دانشجو از پوشش كلاه بدون مقنعه ، شلوار جين هاي چسبان و كوتاه و سوراخ كردن بدن براي آويزان كردن آشياي زينتي به جز گوشواره منع شده اند.

آسوشيتد پرس مي نويسد :‌" بر اساس اين بخشنامه از اين پس ناخن هاي بلند ، تاتو ، جواهر آلات روي دندان ، لباس هاي تنگ و با رنگ روشن ممنوع شده اند.

اين خبرگزاري مي نويسد پس از انقلاب اسلامي زنان ايراني طبق قانون مجبور به استفاده از پوشش روسري و مقنعه شدند و بايد موهاي خود را بپوشانند. دولت ايران در سال هاي گذشته براي مقابله با‌ گسترش نفوذ فرهنگ غرب يك كمپين گسترده را به مورد اجرا گذارده است.

بنابراين گزارش ، طبق بخشنامه جديد مردان و پسران دانشجو نيز با محدوديت هايي روبرو شده اند كه از جمله آنها مي توان به محدوديت در زمينه بلند كردن مو ، برداشتن زير ابرو ، پوشيدن لباس هاي تنگ و تي شرت هاي آستين كوتاه و زيور آلات و جواهرات اشاره كرد.

اين گزارش مي افزايد كه در ايران محدوديت هاي پوششي عموما در فصل تابستان و همزمان با بالا رفتن دما و ترغيب خانم ها به پوشيدن لباس هاي رنگ روشن و روسري هاي رنگي و بيرون گذاشتن موي سرشان ، افزايش مي يابد.

بنا بر اين گزارش دولت محمود احمدي نژاد در 5 سال گذشته محدوديت هاي بيشتري براي پوشش زنان و مردان ايجاد كرده و در اين زمينه مي توان به گسترش محدوديت ها به نحوه مدل موي مردان اشاره كرد.

از نظر اين خبرگزاري افزايش محدوديت ها در دوره احمدي نژاد به دليل فشارهاي تندروهايي بوده است كه خواهان جلوگيري از گسترش بي بندوباري و رفتارهاي غير اخلاقي در جامعه از سوي دولت بوده اند.

همچنين بنا بر اين گزارش اگر سابقا محدوديت ها بيشتر در فصل تابستان رخ مي نمود اما در دوره دولت آقاي احمدي نژاد محدوديت ها در فصل زمستان نيز ادامه دارد ؛مثلا شلوارهاي تنگ خانم ها و مدل هاي موي غربي براي آقايان ممنوع شده است .

اين گزارش مي افزايد كه دختران جوان در محيط هاي شهري بزرگ براي به چالش كشيدن اين قوانين روسري هاي رنگي به سر كرده و بخش هايي از موهاي سر خود را بيرون مي اندازند ، اما در محيط هاي شهري كوچك و روستاها ، زنان و دختران جوان عموما از الگوي پوششي استفاده مي كنند كه مورد تاييد حكومت است.
 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: بازتاب بخشنامه پوشش و آرایش دانشجویان ایرانی در آسوشيتدپ

پست توسط Frogfoot »

خبرگزاري آسوشيتد پرس در گزارشي از ابلاغ آيين نامه جديد پوشش مجاز دانشجويان در برخي مراكز آموزش عالي ، اين ضوابط را محدوديت هاي پوشش اسلامي خواند.

عجب! بد نیست گزارشی هم از آیین نامه های انظباطی و محدودیت های پوششی برخی از دانشگاه های معروف خودشان در آمریکا تهیه کنند، و اسمش را بزارند "محدودیت های پوشش لیبرالی و سکولاریزه شده".
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: بازتاب بخشنامه پوشش و آرایش دانشجویان ایرانی در آسوشيتدپ

پست توسط victory67 »

 دعوت معصومه ناصری از مردم ایران  پناهنده شوید تا دختران بتوانند بدون حجاب و با شلوارک به گردش بروند و ...   گزارش صراط نیوز به نقل از شبکه ایران، معاون سردبیر سابق ارگان رسمی مجلس هلند که اکنون در لس‌آنجلس زندگی می‌کند، همه مردم ایران را دعوت کرد تا به آمریکا پناهنده شوند تا دخترانشان بتوانند بدون حجاب و با شلوارک به گردش و تفریح بپردازند!

"معصومه ناصری" که چندین سال عضو شورای سردبیری مجلسه چلچراغ بود و در سال 84 هم عضو فعال و تاثیرگذار ستاد انتخاباتی مصطفی معین بود، در مطلبی که در وبلاگ شخصی خود نوشته، با اشاره به حضورش در ایالات متحده امریکا اظهار داشته است: حضور در لس‌آنجلس در کنار برخی از ایرانیان مهاجر این حس را به من می‌دهد که لذت ببرم از این که دست کم بخشی از مردم ایران اینجا آزادی‌های سیاسی اجتماعی‌شان را به دست آورده‌اند و ظهر شنبه بی حجاب و با شلوارک می‌روند چلوکباب می‌خورند و برای شاهزاده جوان‌مرگ مراسم ختم برگزار می‌کنند.

خانم ناصری که پیش از پناهندگی به آمریکا، عضو شاخه جوانان حزب مشارکت بوده است، همچنین بی‌حجاب گشتن خود در خیابان‌های لس‌آنجلس را آرزوی مردم ایران نامیده و در سخنانی بامزه مدعی شده است: چی می‌شد آن هفتاد میلیون باقی مانده هم با چند پرواز از فرودگاه امام خمینی به نقاط آزاد جهان منتقل می‌شدند؟!

البته "بسته" و "محدود" خواندن فضای زندگی در ایران و امنیتی دانستن آن موضوعی است که خبرنگاران پناهنده به کشورهای غربی همواره از آن به عنوان دلیل مهاجرت خود سخن می‌گویند؛ مساله‌ای که چندی پیش از سوی تعدادی از همین افراد صریحا یک "توهم" خوانده شد.

به عنوان مثال، "بنفشه رمضانی یگانه" از اقتصادی‌نویس‌های روزنامه توقیف شده "اعتمادملی" که نام و نشان چندانی هم در میان جامعه روزنامه‌نگاری نداشته است، در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس و در پاسخ به این سوال که چرا از ایران خارج شده، صریحا اعلام کرد که کسی به دنبال دستگیری او نبوده؛ بلکه وی به نوعی توهم دستگیری مبتلا بوده که به این دلیل به "پراگ" پایتخت جمهوری چک سفر کرده است.     تصویرتصویر 
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”