محاكمه سارقان منزل فردوسي پور

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

محاكمه سارقان منزل فردوسي پور

پست توسط victory67 »

 محاكمه سارقان منزل فردوسي پور   محاكمه سارقان منزل «عادل فردوسي پور» كه به سرقت از 65 خانه ديگر هم متهم شده‌اند، روز شنبه با حضور متهمان و برخي از شاكيان برگزار شد.

به گزارش صراط نیوز به نقل از ايسنا در اين جلسه كه در شعبه‌ي 1144 دادگاه عمومي جزايي بعثت و به رياست قاضي رحيمي برگزار شده بود 16 نفر از شكات در جلسه حضور داشتند و به طرح دعوي پرداختند.

«ن.م» يكي از از شكات پرونده در ابتداي جلسه اظهار كرد: در تاريخ 26/10/87 حدود 10 ميليون تومان كالا، 2 ميليون تومان پول نقد و دو جفت گوشواره قديمي كه نمي‌توانم قيمتي را براي آن در نظر بگيرم از منزل من به سرقت رفت و از دادگاه تقاضاي رد اموال و مجازات متهمان طبق قانون را دارم.

«ن.ش» از ديگر شكات پرونده گفت كه مقداري طلا كه قبلا وزن آن را به اداره‌ي آگاهي اعلام كرده از منزل وي به سرقت رفته است. «م.ط» نيز از ديگر شكات گفت: در تاريخ 4/8/87 مقداري وجه نقد، طلا، يك دستگاه لپ‌تاپ، دو عدد ساعت مچي جمعا به ارزش 14 ميليون تومان، 800 دلار و 200 هزار تومان وجه نقد از منزل من به سرقت رفته است.

وي افزود: لپ‌تاپ متعلق به يك دستگاه دولتي بود و من به خاطر اطلاعاتي كه در آن بود مجبور به پاسخگويي به سازمان رسيدگي به تخلفات اداري شده‌ام و به همين منظور تقاضاي مجازات متهمان را از دادگاه دارم.

«الف» از ديگر شكات پرونده گفت: در تاريخ 4/11/87 منزلم مورد سرقت قرار گرفت كه طي آن 2 ميليون تومان وجه نقد، 30 سكه تمام بهار و 12 سرويس طلا از منزلم ربوده شد. هم‌چنين «س» شاكي ديگر پرونده گفت كه يك عدد گردنبند، يك حلقه طلا و مقداري پول نقد از منزلش ربوده شده است.

به گزارش ايسنا، «الف.الف» نيز يكي ديگر از شكات گفت كه در اوايل ذيحجه سال 87 يك گردنبند ايتاليايي، 2 سرويس طلا، يك انگشتر و گوشواره و يك سري بدليجات به ارزش 7 ميليون تومان و هم‌چنين 6 قطعه سكه نيم‌بهار از منزل وي به سرقت رفته است. «م.ي» نيز گفت كه مقداري پول، طلا و مقداري نقره و 400 هزار تومان پول نقد از منزلش به سرقت رفته است.

«س» از ديگر شكات پرونده گفت: در تاريخ 24/10/87 يك دوربين عكاسي، لپ‌تاپ، چند سرويس طلا، چند عدد سكه بهارآزادي، 2 حلقه طلا، 8 عدد ساعت مچي، يك دوربين فيلمبرداري و مقداري عطر به ارزش 2 ميليون تومان از منزلم به سرقت رفته است.

وي با تاكيد بر ارزش معنوي اموال به سرقت رفته افزود: به دليل اين‌كه در خانه‌ام احساس امنيت نمي‌كردم مجبور به فروش خانه‌ام شدم. «ب.خ» هم گفت: 78 قطعه سكه نيم‌بهار، 2 سكه تمام، 7 عدد ربع سكه، يك سرويس طلاي سفيد، 7 عدد انگشتر، يك دستبند، 2 جفت گوشواره و مقداري طلاي ريز هديه به ارزش بالاي 25 ميليون تومان از منزلم به سرقت رفته است.

«غ» از ديگر شكات پرونده گفت: در تاريخ 11/87 ساعت 6:30 بعدازظهر 4 ميليون و 700 هزار تومان پول نقد، مقداري طلا و ساعت به ارزش 7 ميليون تومان، يك انگشتر و زنجير طلا از منزلم دزديده شده است. «م.ق» نيز گفت: در اول ماه صفر سال گذشته ساعت 5:30 بعدازظهر با وجود اين‌كه درب ضدسرقت هم داشته‌ايم، 3 تخته فرش ابريشم و مقداري سكه، طلا و زعفران از منزلم ربوده شده است.

«ق» از ديگر شكات پرونده نيز گفت: در تاريخ 5/6/87 چهارصد گرم طلا به ارزش 8 ميليون تومان، يك عدد ساعت، 2 حلقه طلا و مقداري بدليجات از منزلم به سرقت رفت. وي افزود: در نتيجه‌ي اين سرقت، همسرم از نظر روحي بيمار شده است.

«ت.ك» نيز گفت: ساعت 8:45 تاريخ 23/10/87 از خانه بيرون رفتيم و 10:30 برگشتيم كه در اين مدت مقداري طلا، 14 سكه طلا، 202 دلار ارز و 300 هزار تومان پول نقد كه در مجموع 23 ميليون ارزش داشتند از منزلم ربوده شد كه «ب.ر» به سرقت از منزل من اعتراف كرده است. هم‌چنين تمام كيف‌هايي كه در منزل بود با مدارك اعضاي خانواده نظير شناسنامه‌ها، كارت پايان خدمت، پاسپورت دزديده شده است. «الف.الف» نيز گفت: زمستان پارسال منزلم مورد سرقت قرار گرفت كه طي آن مقداري طلا، 2 عدد ساعت مچي و 600 هزار تومان پول نقد از منزلم به سرقت رفت.

«ح.م» گفت: سرقت از منزل من در تاريخ 2/9/87 اتفاق افتاد كه طي آن يك دستگاه لپ‌تاپ، دوربين فيلمبرداري و عكاسي، يك سرويس طلا، 4 سكه بهارآزادي، 2 عدد حلقه طلا كه مجموعا به ارزش روز سرقت 15 تا 17 ميليون تومان از منزلم به سرقت رفت. وي افزود: دوربين و لپ‌تاپم فيلم‌هايي داشت كه با هيچ قيمتي جبران خسارت نمي‌شود. هم‌چنين براي همسرم مشكل عصبي به وجود آمده است. اينها بجز 2 هزار يورو پولي است كه متعلق به شركت بوده است.

«الف» از ديگر شكات پرونده گفت: ساعت 12 ظهر تاريخ 20/9/87 منزلم به سرقت رفت كه طي آن 26 سكه تمام‌بهار، 15 نيم‌سكه، 29 ربع سكه، 700 دلار آمريكا، مرواريد اصل، 5 عدد نگين برليان، 7 عدد انگشتر و حدود 70 ميليون تومان جنس از منزلم دزديده شد و در نتيجه‌ي آن مادرم مريض شده و هنوز در حال مصرف داروست.

به گزارش ايسنا، در ادامه‌ي اين جلسه‌ي دادگاه، رحيمي قاضي شعبه بعد از قرائت كيفرخواست صادره از متهمان خواست تا دفاعياتشان را ارايه دهند. «ب.ر» يكي متهمان پرونده كه به سرقت از منزل عادل فردوسي‌پور نيز متهم است، گفت: اظهارات شكات درست است. ما اشتباه كرديم و قصد برگرداندن اموال مردم را داريم ولي بعضي از موارد كه عنوان شد درست نيست. مثلا ما تا حالا فرش ابريشم به سرقت نبرده‌ايم و اصلا فرش نداشتيم.

قاضي از «ب.ر» پرسيد كه سرقت‌ها را با انتخاب چه كسي يا چه كساني انجام مي‌داديد؟ كه وي در پاسخ گفت: اول من و «ع.ض» بوديم و بعد هم «م.د» به ما اضافه شد.

«ع.ض» از ديگر متهمان پرونده گفت: مطالبي كه قبلا گفته‌ام را تاييد مي‌كنم ولي من در روز سرقتي نداشته‌ام. تاريخ و ساعت‌هاي سرقت دقيقا مشخص است. در ضمن «م.د» دخالتي در سرقت‌ها نداشته است و فقط تا جلوي در منازل با ما مي‌آمد.

«م.د» نيز گفت: من در 7 يا 8 سرقت بيشتر حضور نداشتم و سهمي هم نبردم. حتي جاهايي را كه مي‌رفتيم نمي‌شناختم. من فقط جلوي در مي‌ايستادم.

«م.م» متهم ديگر پرونده نيز گفت: من بي‌گناهم. اين را در همه جا گفته‌ام منتهي كاري از دست من برنمي‌آمد. من هيچ‌كدام از اين متهمين را نمي‌شناسم، فقط «ب.ر» كه از برادرم مواد مي‌خريد را مي‌شناختم.

رحيمي، قاضي شعبه 1144 مجتكع قضايي بعثت، پس از شنيدن اظهارات شكات و متهمان گفت: ادامه‌ي رسيدگي به اين پرونده در جلسه‌ي روز دوشنبه 27 دي‌ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ايسنا، با توجه به مطرح شدن نام «عادل فردوسي‌پور» به عنوان يكي از شكات پرونده و تفهيم اتهام متهمان به سرقت از منزل اين گزارشگر سرشناس ورزشي، در جلسه‌ي روز دوشنبه هفته جاري دادگاه، چگونگي سرقت از منزل «فردوسي‌پور» و چند شاكي ديگر مورد رسيدگي قرار خواهد گرفت.  
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”