آمریکا یک مرکز جاسوسی سایبری جدید احداث می‌کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 875
تاریخ عضویت: جمعه ۴ بهمن ۱۳۸۷, ۷:۳۶ ب.ظ
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

آمریکا یک مرکز جاسوسی سایبری جدید احداث می‌کند

پست توسط sayeh_roshan_1988 »

  تصویرآژانس امنیت ملی آمریکا یک مرکز جاسوسی سایبری جدید با هزینه یک و نیم میلیارد دلار در ایالت یوتا احداث می‌کند. این مرکز قرار است بخشی از اهداف اداره اطلاعات آژانس امنیت ملی آمریکا را محقق کند. در پی تجهیز و آماده سازی زیرساخت‌های جنگ سایبری آمریکا، این کشور قصد دارد یک مرکز اطلاعاتی که کلنگ آن در تاریخ ۶ ژانویه ۲۰۱۱ زده شده است با هزینه یک و نیم میلیارد دلار در ایالت یوتا راه اندازی کند. منابع آمریکایی اعلام کرده‌اند: این تأسیسات که نام رسمی آن مرکز اطلاعات یوتا است به دلیل جمع آوری و بررسی صحت و سقم انبوه اطلاعات متناقض، برای جامعه اطلاعاتی به "مرکز جاسوسی" شهرت یافته است. اسم کامل این مرکز عبارت است از "مرکز جامع اطلاعات امنیت سایبری ملی" که این مرکز در جامعه اطلاعاتی اولین سازمان با این نام است.این منبع همچنین می‌افزاید که سندی از سوی کاخ سفید، مرکز جامع اطلاعات امنیت سایبری ملی را "یکی از جدی‌ترین چالشهای امنیت ملی و اقتصادی توصیف می‌کند؛ چالشی که ما به عنوان ملت، ناگزیر از مواجهه با آن هستیم اما برای آن آمادگی نداریم." این سند چندین اقدام متقابل برای مقابله با تهدیدات امنیتی را نیز فهرست می‌کند. در این زمینه نماینده یوتا، سناتور آرین هاچ می‌گوید: «یوتا از میان ۳۷ منطقهٔ دیگر انتخاب شد.» وی همچنین این مرکز را "بزرگ‌ترین پروژه ساخت نظامی در سالهای اخیر" قلمداد کرد.سناتور هاچ می‌گوید: «در جریان مناقصه، هزینه‌های مطلوب انرژی در یوتا، زیرساختهای اینترنتی آن، صنعت نرم افزاریِ در حال گسترش آن و مجاورتش به فرودگاه بین المللی شهر "سالت لیک سیتی" را یادآوری کردم و در ‌‌نهایت این مرکز اطلاعاتی به پادگان ویلیامز واگذار شد.» این منبع ادامه می‌دهد که "یگان مهندسین نیروی زمینی" کار نظارت بر این پروژه را بر عهده دارند و سرمایه گذاری مشترک آن را شرکتهای ساختمانی "بیگ دی" در سالت لیک سیتی، "بافلور بیتی" واقع در انگلستان، و "پی‌دی‌آر" در خارج از کالیفورنیا انجام داده‌اند. همچنین راب مور، رئیس و مدیر عامل شرکت بیگ دی و ریئس هیئت مدیره انجمن پیمانکاران عمومی یوتا گفت: «کار حیطه بندی این مجموعه قبلاً آغاز شده و قرار شده است که ۱۰۰ هزار فوت مربع فضا به مرکز اطلاعاتی، و ۹۰۰ هزار فوت مربع به بخش اجرایی و حمایتهای فنی اختصاص یابد. این مرکز قادر است برق مورد نیاز خود را از طریق ژنراتورهای الکتریکیِ پشتیبان تأمین کند و دارای مخازن آب و سوخت است. این پروژه ساختمانی طوری طراحی شده است که از لحاظ زیستی گواهینامه معروف لید سیلور را کسب کند.»
 تصویر

تصویر
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: آمریکا یک مرکز جاسوسی سایبری جدید احداث می‌کند

پست توسط Frogfoot »

اون یک مرکز جاسوسی نیست، بلکه یک Data Center متعلق به NSA هست. قرار هم نیست که در اون جا کارشناسان NSA حضور داشته باشند، بلکه فقط چند نفر تکنسین فنی وظیفه نگهداری فنی مرکز رو بر عهده می گیرند. این Data Center برای نگهداری حجم عظیمی از اطلاعاتی که NSA از داخل و خارج آمریکا از طریق شنود سیگنال و غیره به دست میاره، استفاده خواهد شد.


در ضمن، این رو هم اضافه کنم که خبر احداث این مرکز 6 - 7 ماه پیش منتشر شد، و مراحل مقدماتی انتخاب پیمانکار و غیره شروع شد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”