آيا ناتو در ليبي است ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

آيا ناتو در ليبي است ؟

پست توسط cheka »

تصویر
پس از اقدامات محرز تروريستي ناتو در سالهاي گذشته و پس از نقض صريح حقوق بشر توسط اين سازمان هنگامي كه بمبهاي اروانيوم ضعيف شده زمينهاي يوگوسلاوي را غير قابل سكونت ميكرد و آينده ي صدها كودك عراقي را از بين برد ، آيا كسي از اينكه هم اكنون ليبي ميدان جنگ ناتوست متعجب ميشود ؟

ناتو قادر به انجام چه كاري است ؟ ما قبلا در يوگوسلاوي ديده ايم ، ما ديده ايم غرب در گرجستان قادر به انجام چه كارهايي است ، ما دروغهاي صريح و گستاخانه ديده ايم . اقدام به قتل ، جنايات جنگي و جرم عليه بشريت توسط ناتو كه در رسانه هاي غربي بطور كامل واژگون نشان داده ميشود .

صورت نااميد يك پسر 9 ساله ي عراقي وقتي كه به او گفته ميشود تمامي خانواده اش توسط بمب هاي ناتو تكه تكه شده اند همانقدر غيرقابل فراموش كردن است كه لبخند شجاعانه ي "تروريست" 6 ساله ي عراقي كه صورت و پاهايش توسط يك خلبان شجاع ناتو متلاشي شده بود .

حال ميرسيم به زمان كنوني ، زماني بطور تعجب آوري در رسانه هاي آمريكايي "شورشيان" يمني "تروريست" خوانده ميشوند نه "انقلابي" و همزمان وزارت كشور آمريكا بخاطر "فعاليتهاي تروريستي در يمن و ناآرامي داخلي" وضعيت امنيتي كشور را قرمز اعلام ميكند . در عين حال رييس جمهور عبدالله صالح - دوست واشنگتن - قول ميدهد از كشور در برابر شورشيان "تا آخرين قطره ي خون" دفاع كند ! كجاست فريادهاي "الان برو"ي معترضان يمني در رسانه هاي آمريكايي ؟!

نكته ي جالب اينجاست كه اوضاع در ليبي كاملا متفاوت از چيزي است كه امروز در رسانه ها شاهد آن هستيم ، جالب اينجاست كه از مرزهاي غربي و شرقي ليبي (با تونس و مصر) سيل تجهيزات نظامي و سربازان سرازير شده اند و نكته ي جالب ديگر آنست كه تاكنون دو تيم از نيروهاي ويژه ناتو (نيروي ويژه ي دريايي هلند و َُُSAS) در داخل ليبي به اسارت گرفته شده اند . مصاحبه ي شبكه ي Skynews با يكي از "شورشيان پيشقراول ليبيايي" كه زبان كانادايي را با لهجه ي فصيح حرف ميزد نيز در نوع خود جالب است !

نكته ي جالبتر از همه سياه نمايي رسانه هاي غربي طرفدار ناتو از حكومت قذافي در ليبي با پخش دروغ و شانتاژ خبري است ، چند تا از اين شبكه ها به اين حقيقت اشاره كرده اند كه ليبي بيشترين ميزان اميد به زندگي در كل آفريقا را دارد ؟ چند تا از اين شبكه ها سعي كردند به مخاطبان خود اين حقيقت را بگويند كه حكومت قذافي با توزيع مستقيم پول نفت به مردم ليبي ، به جامعه ي اين كشور بيشترين قدرت خريد در كل آفريقا را داده ؟

چندتا از اين رسانه ها اشاره كردند كه از نظر غذايي فقط 5% مردم ليبي در مضيقه هستند كه اين ميزان از بسياري از كشورهاي اتحاديه ي اروپا بهتر است ؟ كداميك از اين رسانه ها مارا مطلع كردند كه براي مبارزه با افزايش قيمت غذا ، حكومت قذافي ماليات بر محصولات غذايي را بطور كامل حذف كرد ؟ كدام رسانه غربي اشاره كرد كه نرخ مرگ و مير نوزادان در ليبي كمتر از هر كشور آفريقايي ديگري است ؟

جالب اينجاست كه ظاهرا رسانه هاي غربي و "طرفدار حقوق بشر" فراموش كرده اند كه معيارهاي حقوق بشر در ليبي بيش از هريك از 54 كشور آفريقايي بيشتر رعايت ميشود ، نكته ي جالب اينجاست كه نرخ افراد زير خط فقر در ليبي كمتر از هلند است ! و آنها فراموش كردند كه بگويند در سيستم حكومتي ليبي جاماهيريا به معني "دولت جوامع" كه توسط افراد محلي اداره ميشود به چه معناست !

جالب اينست كه "انقلابيون" نه "تروريستهاي" ليبيايي با چراغ سبز ناتو اقدام به قيام مسلحانه ميكنند و همان كشورهايي كه با اورانيوم ضعيف شده يوگوسلاوي و عراق را شخم زدند به قذافي ميگويند مقابله نكن !

حال او بايد چه كند ؟ نفت كشورش را با هر شرطي به غرب بدهد ؟

[External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 59
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۹, ۷:۰۳ ق.ظ
محل اقامت: همه جا
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 221 بار

Re: آيا ناتو در ليبي است ؟

پست توسط کلاغ kalaq »

"سازمان‎ملل منطقه پرواز ممنوع را اعلام کند"

هيلاري کلينتون، وزير خارجه امريکا گفته است، تصميم درباره تعيين منطقه پرواز ممنوع برفراز ليبي بايد به جاي امريکا از سوي سازمان‌ ملل اتخاذ شود.


خبرگزاري فرانسه روز سه‌شنبه (17 اسفند) به نقل از کلينتون اعلام کرد: "فکر مي‌کنم اين مساله بسيار مهم است که تعيين منطقه پرواز ممنوع از سوي امريکا صورت نگيرد و ما فکر مي‌کنيم مهم است که اين تصميم از سوي سازمان‌ملل اتخاذ شود."

وي افزود: "ما مي‌خواهيم که درگيري‌ها در ليبي با آرامش پايان پذيرد. ما مي‌خواهيم که معمر قذافي حاکم ليبي بدون درگيري از قدرت کناره‌گيري کند."

کلينتون گفت، تعيين منطقه پرواز ممنوع در ليبي مدت زيادي به طول خواهد انجاميد، زيرا برخي کشورها با اين طرح اعلام مخالفت کرده‌اند.

قرار است اين طرح که از سوي فرانسه و انگليس در شوراي امنيت سازمان ملل مطرح شده‌، روز پنج‌شنبه (19 اسفند) از سوي وزيران دفاع ناتو مورد بررسي قرار گيرد.

با اين حال، گفته مي‎شود باراک اوباما، رئيس جمهور امريکا و ديويد کامرون، نخست‌وزير انگليس روز سه‌شنبه (17 اسفند) به توافقي همه جانبه در زمينه اقدام گسترده عليه ليبي از جمله اقدامات نظامي و غيرنظامي دست‌ يافته‌اند.

اين درحالي است که به گزارش خبرگزاري رسمي ليبي، قذافي هشدار داده است که هرگونه حمله نظامي از سوي غرب "عواقب مهلکي براي امنيت شمال آفريقا، کرانه مديترانه و اروپا" به همراه خواهد داشت.

کارشناسان بر اين باورند که نگراني غرب درباره اوضاع ليبي بيشتر درباره انتقال نفت اين کشور است و نه کشتار مردم و پيگيري مصرانه براي تعيين منطقه پرواز ممنوع زمينه‎سازي براي حمله نظامي و تصرف مناطق نفتي است.

نيروي هوايي ليبي روز سه‌شنبه به شهر راس لانوف در شرق، شهر زاويه در غرب و شهر جنوبي زينتان حمله کردند.

نيروهاي حامي قذافي روز سه‌شنبه حملات هوايي در شهر زاويه را افزايش داده و تانک‌ها نيز خانه‌هاي حومه اين شهر را محاصره کرده‌اند.

ساکنان شهر زاويه مي‌گويند، بيمارستان‌ها در پذيرش خيل گسترده مراجعان و مجروحان با مشکل مواجه شده و خبرنگاران نيز با محدوديت‌هاي زيادي در زمينه دسترسي به مناطق مختلف مواجه هستند.

*************
presstv
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 59
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۳۸۹, ۷:۰۳ ق.ظ
محل اقامت: همه جا
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 221 بار

Re: آيا ناتو در ليبي است ؟

پست توسط کلاغ kalaq »

 بروجردي:
اعلام منطقه پرواز ممنوع يك گام به جلو است
دعوت پادشاه اردن بدسليقگي سياسي خواهد بود
 رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اخباري مبني بر دعوت از پادشاه اردن براي شركت در جشن نوروزي گفت: اگر اين دعوت صورت گرفته باشد، يك بد سليقگي سياسي انجام شده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علاءالدين بروجردي در جمع خبرنگاران با بيان اين‌كه اين سفر به صلاح نيست، افزود: در ديداري كه با وزير خارجه داشته‌ايم اين موضوع را مطرح كرده‌ و گفتيم كه نمي‌بايست چنين دعوتي صورت مي‌گرفت.

به گفته‌ي وي، با توجه به شرايط منطقه و مواضع جمهوري اسلامي ايران، اكثريت نمايندگان در اين‌باره موضع‌گيري كرده‌اند. هم‌چنين نظر كميسيون امنيت ملي نيز در اين مورد منفي است.

بروجردي در پاسخ به اين سوال كه خبر دعوت از پادشاه اردن براي سفر به ايران تاييد نشده است، گفت: اگر اين خبر صحت نداشته باشد خوشحال مي‌شويم و در اين راستا منتظريم منتفي بودن اين سفر را بشنويم.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خاطرنشان كرد كه اگر چنين دعوتي از پادشاه اردن صورت نگرفته باشد كار منطقي و درستي انجام شده است.

وي درباره‌ي اعلام منطقه‌ي پرواز ممنوع، به لحاظ شرايط حاكم بر ليبي، چنين اقدامي را يك گام به پيش دانست و افزود: با توجه به جناياتي كه قذافي عليه ملت خود و خلاف موازين حقوق بشري، انساني و اسلامي انجام مي‌دهد اعلام منطقه‌ي پرواز ممنوع يك گام به جلو است.

به گفته‌ي بروجردي، برداشتن هر گامي در صحنه‌ي بين‌المللي به منظور متوقف كردن اين جنايات ضروري است.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با يادآوري سياست‌هاي دوگانه‌ي غربي‌ها و آمريكا و آمريكا در موضوعات مختلف و با بيان اين‌كه آنها هميشه به دنبال منافع خودت به‌ويژه منافع نفتي هستند، در مورد حضور نيروهاي امنيتي عربستان جهت حمايت از دولت بحرين در سركوب مردم اين كشور اظهار داشت: ورود عربستان به صحنه‌ي حركت سياسي و حق‌طلبانه‌ي ملت بحرين كاملا غير قابل قبول و محكوم است و آتش را شعله‌ورتر خواهد كرد.


بروجردي افزود: نيروهاي خارجي تحت عنوان حمايت از بحرين ورود پيدا مي‌كنند و ورود اين نيروها و نيز عربستان به اين صحنه كاملا محكوم است.

وي با اشاره به سركوب مردم بي‌دفاع و غيرمسلح در بحرين، به شيطنتي كه جهت اختلاف‌افكني بين شيعه و سني در بحرين در حال انجام است اشاره كرد و گفت: اين شيطنت با هوشياري مردم بحرين خنثي خواهد شد.
*********
منبع:
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”