اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

   گزارشی از آنچه در خیابان آفریقا بر ما گذشت؛   [COLOR=#17089f] اینک راه کربلا از منامه می گذرد  [SIZE=150]
در تهران نشسته ای و تصاویری را از گیرنده ها دریافت می کنی که غیر از بهت و حیرت، حاصلی دیگر ندارد و راهی نداری جز آن که فریاد برآوری، 'ای کاش ما با شما بودیم'.
محمد جماعت
     [External Link Removed for Guests]      تصویر    مشرق-     روزها، کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که وقتی نام بحرین به گوشش می رسد، از یک کشور کوچک در خلیج فارس سخن بگوید. این روزها، منامه، پایتخت بحرین نیست. این روزها، منامه پایتخت آنهایی است که در دل، تمنای آزادی و آزادگی دارند. این روزها هر آن کس سودای انسانیت دارد، راهش از منامه می گذرد. و جالب است که مدعیان آزادی و حقوق انسانی، در پستوی موسسات و مراکز پژوهشی خزیده اند و حتی از خود نمی پرسند، به راستی، اینان را به کدامین جرم، اینگونه ذبح می کنند؟ کجایند آنهایی که خود را فرشتگان آزادی و دموکراسی می نامند؟ البته، مردم بحرین مدت ها است که دانسته اند راهشان با راه اینان، نزدیکی ندارد.
  
• کربلا نه یک روز و نه یک ارض است
  
و به راستی، "کل یوما عاشورا و کل ارضا کربلا". تاویل این جمله را این روزها می توان در همین نزدیکی ها دید. تا به آنجا که رجب طیب اردوغان که نخست وزیر کشوری لائیک است، فریاد بر می آورد که بحرین، کربلایی دیگر است. این یعنی، بار دیگر، خون خدا در حال جاری شدن است؛ اما این بار قاتلان و اشقیا نام عوض کرده و صورتکی بر چهره زده اند. و چه ساده اند آنان که می پندارند آل خلیفه و آل سعود، مردانی از تباری غیر امویان و زبیریانند.
آری، منامه را این روزها خون می شوید و تطهیر می کند. هر روز بر میزان اسلحه بدستان آل سعود و آل نهیان و آل های تن داده به صهیونیسم و غرب افزوده می شود؛ اما به راستی که "کم من فِئَةٍ غَلَبَتْ فِئَةٍ کثیرةً و الله مع الصابرینِ". شما در برابر فوج تفنگ به دستان شاید کم باشید؛ اما مگر فریاد 72 مرد در طول تاریخ و عرض جغرافیا، چنان طنین افکن نشد که اینک، به قبور آنها نیز با بغض و کین می نگرند؟ فریاد حسین و حسینیان در تاریخ چنان طنین انداز است که دیگر کسی را یارای موقت برابر آن نیست.
نامه شما را هم وقتی می خواندیم، گویی بر جگر سوخته مان نمک می پاشند. آن گاه که شما به جای ناله و فغان از دوران و رنجش از ستمگران، فقط به "کوچک تر از آنیم که درخواستی کنیم، مع ذلک رنج این آلام و مصیبت ها را که از هر طرف ما را احاطه کرده، جز با حضرتعالی با چه کسی در میان بگذاریم؟" بسنده می کنید و التماس دعایی از مرد مردستان عشق. آری، مردان خدا چنین اند و شما نیز مشق کربلا می کنید؛ خوشا به حال شما مردان و زنان بحرینی.      
• کاش اینک کنار شما بودیم   
ساعت از 10 صبح گذشته است. جمعی از دانشجویان پایتخت جمهوری اسلامی ایران، در خیابان افریقا جمع شده اند. قرار است گروهی از طلاب هم از قم مقدس برسند تا برابر سفارت خاندان خلیفه، فریاد برآورند "بالروح، بالدم، لبیک یا شهید". هنوز نیامده اند که به یک باره، اسم خیابان انسان را هوایی می کند.

اینجا افریقاست، هم نام سرزمینی که می پنداری از بدو خلقت، زیر یوق چکمه های استعمار و استثمار بوده است. اینجا افریقاست، هم نام سرزمینی که اکنون عرصه توحش کسی است که سال ها هم پیاله جاهلیت و زنانی بوده که برای در اختیار گرفتنشان، شرط ها داشت و شروط ها. امروز، قصه افریقا نیز چون پوست مردمانش، سیاه است؛ البته با این سرخی چه می کند؟ آری، لیبی را می گوییم که سیاهی آن به سرخی می زند و خود قصه ای مفصل دارد که بدان خواهیم رسید.
چه همراهی و هماهنگی میان این سرزمین سوخته و آن سرزمینی است که امروز برایش از اقوام مختلف جمع شده اند! اینجا همه فریاد می زنند "ای کاش ما کنار شما بودیم". این جمله چقدر آشنا است. این جمله حس غریبی دارد. مگر نه این است که آن را زمانی بر زبان می آوریم که به یاد شهید نینوا، ذکری و نوحه ای می خوانیم؟ پس بر ما چه آمده است که مدام این را می گوییم؟ بر ما چه آمده است که فریاد بر می آوریم "هیهات من الذله"؟ اینها مگر نجواهای تکایای حسینی نیست؟

راستی، مگر رسم دسته های عزادار ثارالله نیست که زنان در پی مردان می آیند؟ این هم خود ریشه در دشت نینوا دارد که زنان را در دسته اسیران، در ردیف آخر قرار دادند؟ اینک چه شده که بار دیگر این اتفاق تکرار شده است؟ البته، این بار در خیابان افریقا، برابر سفارت آل خلیفه که برای ماندن، دست به دامان رو به مرگ آل سعود دراز کرده است؟ سینه زنان به سوی سفارت خادمین حرمین می روند و فریاد "الموت" بر می آورند تا چه بگویند.؟
  
این مردان و زنان و میلیون ها مسلمان و آزاده دیگر، در ورای تمام این نجواها و سوزها، یک غایت را پی می گیرند؛ ای کاش ما کنار شما بودیم. همین.
 [External Link Removed for Guests]

   
آخرین ويرايش توسط 1 on كيارش, ويرايش شده در 0.
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

[COLOR=#333333]   [COLOR=#333333]   چه ظلمي است که بر فرزندان زهرا (س) مي‌رود؟       
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   از فيلمسازان كشورمان یادداشتی را در همدردی با مردم بحرین منتشر كردند.   
تصویر  
به گزارش الف، یادداشت منتشره به شرح زير است:

«مُرواريدهاي خونينِ ميدانِ لولو

اين جغرافياي خط خطي ارزاني خودشان !

اين چه ظلمي است که بر فرزندان زهرا (س) مي‌رود؟

اين چه غربتي است که سهم من ايراني، فقط تماشاي تصاوير لغزان و وحشتزده بحريني بايد باشد؟

اين چه قاعده احمقانه‌ايست که آل سعود به دعوت حاکمِ غريبه نوازِ بحرين، سرباز و آتش روانه ميدان لولو کند، و من ايراني، نبايد به دريا بزنم تا در کنار مرواريدهاي خونين ميدان لولو باشم؟

اين چه عيد عزا آلوديست که سهم ما فقط يک حيرت است؟

برادر بحريني، ما دلمان در ميدان لولو جا مانده.

خواهر بحريني، ما پلک چشمانمان به صورت حيرتزده و فرياد بغض آلودتان همچنان باز مانده.

عمو، خاله و عمه هاي بحريني‌ام، چه سخت است مرهم بر زخم فرزندان شجاع نهادن و آنها را اميدوار روانه کردن.

کاش در کنارتان بوديم و حنجره خسته از فريادتان را مي بوسيديم.

کاش در کنارتان بوديم.

ما اهل ذوق، علم سياست نمي‌دانيم، ولي دلي داريم که آينده‌بين است. آينده با شماست!

سپاهِ اَبرهه آمريکا، که دل به فيل‌هاي آهني خوش کرده و يَله بر سرزمين غصبي داده؛ بداند که قرآن نويد داده است "و نُريدُ اَن نَمُنّ عَلَي الّذينَ استُضعِفُوا فِي الاَرضِ ، وَ نَجعَلَهُم اَئمّه وَ نَجعَلَهُم الوارِثين"

"ما مي‌خواهيم بر مستضعفان زمين منت نهيم و آنان را پيشوايان و وارثان روي زمين قرار دهيم" ( سوره مبارکه القصص. آيه 5 )


مجيد مجيدي، ابراهيم حاتمي کيا،کمال تبريزي، سيدمهدي شجاعي، عبدالحسين برزيده، مجتبي راعي، محمد حسين حقيقي، محمد مهدي عسگرپور، محمدرضا هنرمند، سيد رضا ميرکريمي»  
 
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]   
[COLOR=#333333]  [External Link Removed for Guests]   
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط Shahbaz »

تصویر
تصاویر بالگردهای مسلح برای سرکوب مردم
 
 تصویر

تصویر

تصویر

تصویر   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

سانسور فجایع بحرین در شبکه الجزیره


وزارتخارجه قطر با ارسال دستور العملی به شبکه الجزیره به این شبکه خبری دستور داده در خبرهای خود رویدادها و جنایاتی که رژیم آل خلیفه علیه مردم بحرین مرتکب می‌شود را پوشش ندهد.

به گزارش فارس، یک روزنامه‌نگار انگلیسی مشغول بکار در بخش انگلیسی شبکه الجزیره برملا کرد که هئیت مدیره شبکه الجزیره دستور العملی از وزارتخارجه قطر دریافت نموده که بر اساس آن شبکه الجزیره باید حین پوشش خبری قیام‌ها و انقلاب‌های مردمی جهان عرب بطور عام و کشورهای حوزه خلیج فارس بطور خاص کمال دقت و تامل را بنماید.

این روزنامه‌نگار انگلیسی مشغول در بخش الجزیره انگلیسی گفت: بر اساس دستور العمل وزارتخارجه قطر شبکه الجزیره در پوشش خبری قیام‌ها و انقلاب‌های مردمی در هریک از کشورهای حوزه خلیج فارس باید به بعد اختلافات سیاسی این کشورها با جمهوری اسلامی ایران بپردازد و با اخبار مربوطه بر اساس این پیشینه تعامل نماید.

این روزنامه‌نگار افزود: این نگرش که شبکه الجزیره "بوجودآورنده و سازنده انقلاب‌ها " در جهان عرب است، نگرش نادرست و دروغینی است که ساخته و پرداخته خود شبکه بوده که پس از پوشش خبری کاملا تصادفی و موفقیت آمیز دو انقلاب تونس و مصر توسط این شبکه، گردانندگان آن این ادعای دروغین را به افکار عمومی جهان عرب القا کردند.

این روزنامه‌نگار انگلیسی در ادامه گفت: اگر غیر از این بود و شبکه الجزیره واقعا شکل دهنده و بوجود آورنده انقلاب‌های عربی بود، هیچ‌گاه با حوادث جاری در بحرین اینگونه تعامل و با آنها به راحتی و بسان این که اتفاقی در این کشور رخ نداده، برخورد نمی‌کرد.

وی افزود: در تمام طول این مدت که شاهد بروز اعتراضات و قیام مردمی در بحرین بودیم و با وجود سرکوب شدید این قیام توسط رژیم آل خلیفه که در اثر آن صدها شهروند بحرینی کشته و مجروح شدند، شبکه الجزیره حاضر نشد، حتی خبر کوتاهی از این حوادث منتشر یا تحلیلی از آن ارائه دهد، بلکه بالعکس تا جای ممکن تلاش نمود، اوضاع را در بحرین عادی جلوه دهد.

همین منبع تاکید نمود: وزارتخارجه قطر از شبکه الجزیره خواسته هنگام برگزاری همایش‌های خود در تحلیل و برسی حوادث منطقه‌ای و بویژه خلیج فارس تا جای ممکن پذیرای روزنامه‌نگاران و خبرنگاران و شخصیت‌هایی باشد که از روحیه‌ای ستیزه‌جویانه و دیدگاه‌هایی خصمانه با ایران برخوردارند و تا جای ممکن از پذیرش شخصیت‌ها و رهبران جریان‌های معارض جهان عرب از جمله کشور بحرین که اکنون کانون حوادث منطقه است، امتناع نماید.

این روزنامه‌نگار انگلیسی مشغول بکار در بخش انگلیسی الجزیره گفت: هم اکنون شبکه الجزیره به نسخه مشابهی از شبکه "العربیه " در پوشش‌های خبری منطقه خلیج فارس تبدیل شده و این بار دیگر ثابت می‌کند، این شبکه بیش از آن که رسالت و وظیفه اطلاع رسانی را برعهده داشته باشد، رسانه‌ای سیاسی است.
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي اروپا در حمايت از مردم مظلوم بحرين بيانيه صادر كرد.

به گزارش الف متن بیانیه به شرح زیر است:

« بسم الله القاصم الجبارين

بيانيه شماره 1 اتحاديه انجمن هاي اسلامي اروپا در حمايت از مردم مظلوم بحرين

وَمَا لَكُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ وَلِيًّا وَاجْعَلْ لَنَا مِنْ لَدُنْكَ نَصِيرًا

انجمن‌ها و تشکل‌هاي دانشجويي ايران، سازمان‌هاي مردم نهاد و هيأت‌هاي دوست داران اهل بيت (ع)، و مردم شريف و قهرمان ايران!

در روزهايي بسر مي‌بريم که به‌طور مستمر شاهد به خاک و خون کشيده شدن هزاران نفر انسان بي‌گناه از مردم مظلوم بحرين توسط جلادان رژيم خونخوار و خونريز «آل خليفه» هستيم که با چراغ سبز کامل اربابان آمريکايي‌شان و بايکوت حيرت انگيز رسانه‌يي غرب درصددند تا گوي سبقت از صداميان و يزيديان ربوده و برگ ننگين ديگري را در تاريخ جنايات بشري رقم زنند.

به راستي، مگر مي‌توان جمجمه له شده و مغز متلاشي شده‌ى «شهيد احمد فرحان» را برروي دست‌هاي مردم ديد و استغاثه‌ها و فريادهاي «يا زهرا (س)» و «يا حسين (ع)» را شنيد و دم فرو بست؟ مگر مي‌توان تصاوير اجساد سياه شده‌ى مردم رنج ديده بحرين را در سردخانه‌ها مشاهده کرد و آرام نشست؟ مگر مي‌توان ضجّه‌ها و شيون‌هاي پدران و مادران داغديده‌ و اشک‌ها و گريه‌هاي يتيمان بحريني را به چشم ديد و ساکت بود؟ و به راستي مگر مي‌توان لشکرکشي هزاران نفر از سپاهيان يزيديان زمان و خونريزان وهابي را فقط نظاره‌گر شد و دست روي دست گذاشت؟

حقيقتا آيا تنها محکوم کردن اين جنايت، در چنين شرايطي تنها وظيفه‌ى ماست يا آن که مي‌بايست در عمل به ياري مردم مظلوم بحرين شتافت؟

دنياي امروز، دنياي جنگ نرم و نبرد رسانه‌يي است. در اين عرصه، کاراترين و برنده‌ترين سلاح، افکار عمومي جهاني است. سنگين‌ترين هزينه‌ها و بيش‌ترين فشارها بر نظام‌ها و کشورها، نه از طريق حمله نظامي به آن‌ها و جنگ سخت؛ بلکه از طريق تهاجم رسانه‌يي به آن‌ها وارد مي‌شود. در جريان مسائل مربوط مصر، اگر پوشش رسانه‌يي گسترده نبود، رژيم سفاک «نا مبارک» مصر هيچ ابايي از خونريزي‌ها و کشتارهاي وسيع به مانند عادت سابقش نداشت. در ماجراي دردناک غزه نيز، که تحت بايکوت رسانه‌يي شديد غرب بود، بزرگ‌ترين گشايش براي مردم محاصره شده‌ى غزه پس از به راه افتادن کشتي آزادي از ترکيه و فداکاري سرنشينان آن کشتي فراهم شد که يکي از بزرگ‌ترين ضربه‌هاي رسانه‌يي در ساليان اخير را به رژيم غاصب صهيونيستي وارد آورد.

و امّا در مورد بحرين، هم اکنون مردم مسلمان اين کشور (اعم از شيعه وسني) در محاصره هستند. اين محاصره نه محاصره نظامي صرف از جانب «آل خليفه» و اربابان آمريکايي و انگليسي‌شان، بلکه مهم‌تر از همه محاصره‌اي خبري ـ رسانه‌يي است. در رسانه‌هاي غرب، اخبار مظلوميت مردم بحرين يا به محاق برده شده و يا با انتساب خيزش مردم مظلوم بحرين به نهادهاي دولتي ايران، انعکاس منفي پيدا مي‌کند. در اين شرايط که دست دولت ايران و مجاري رسمي به‌خاطر بسياري ملاحظات بين‌المللي، حقوقي (و مخصوصا رسانه‌يي) بسته است، بر سازمان‌هاي مردم نهاد، انجمن‌ها و تشکل‌هاي دانشجويي، هيأت‌هاي مذهبي و مردم انسان دوست کشورمان است که براي ياري مردم مظلوم بحرين قدم در صحنه گذاشته و در اين راستا حرکتي مؤثر و هوشمندانه انجام دهند.

حرکتي گسترده (همانند حرکت کشتي آزادي در جريان غزه) مي‌تواند در اين شرايط، به ياري الهي بسيار کارساز و مؤثر باشد. در وضعيت کمبود امدادرساني، امنيت جاني نداشتن مجروحان و مشکلات جدي بيمارستان‌ها در رسيدگي به آسيب ديدگان، حرکت گسترده‌ى کاروان‌هاي خودجوش مردمي از سواحل ايران به سمت بحرين پاسخي مناسب و هوشمندانه است به لشکرکشي سفّاکان «آل خليفه» ، «آل سعود» و «آل نهيان». لشکري از انسانيت و نوع دوستي براي مقابله با لشکري از حيوانيت و درنده خويي.

حرکت گسترده و هم‌زمان صدها (و چه بسا هزاران) قايق، لنج و کشتي با سرنشيناني از پزشکان و امدادرسانان فداکار براي کمک به مصدومان و مجروحان، و براي جلو گيري از کشتار و به خون کشيدن مردم مظلوم و بي‌دفاع، از نقطه نظر وارد آوردن فشار بر دولت سفاک بحرين، مي‌تواند در شرايط حاضر بسيار قوي‌تر و مؤثرتر از چنگ و دندان نشان دادن سياسي و به پيش کشيدن بحث مداخله نظامي و براه انداختن مباحث استشهادي باشد. نبايستي فراموش کرد که دولت خونريز بحرين به پشتوانه اربابان آمريکايي‌اش واهمه چنداني از تهديدات سياسي و نظامي ندارد؛ و چه بسا اين‌گونه موارد بهانه‌اي شود براي سرکوب هر چه قساوت آميزتر مردم بيگناه. امّا حرکت گسترده کاروان مردمي «انسان دوستي و آزاديخواهي» با پوشش رسانه‌يي مناسب، به‌طور بالقوه مي‌تواند داراي دو دستاورد باشد: يا سبب مي‌شود دولت بحرين به کمک ناوگان اربابانش راه آن را سد کند، که در اين صورت سبب حاصل شدن بزرگ‌ترين دستاورد مي‌شود، که آن برافتادن پرده نفاق و آشکارشدن چهره واقعي آمريکا نزد افکار عمومي جهان و به خصوص ملت‌هاي بپا خاسته‌ منطقه است؛ و يا اين که مشابه کاروان دوم کمک به غزه، امکان شکستن محاصره به مدد الهي ميسر مي‌شود و اين امر سبب تقويت قوا، بالا رفتن روحيه و افزايش اميد در ملّت مظلوم بحرين خواهد شد.

در اين راستا، ما به عنوان اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان ايراني در اروپا، از تشکل‌هاي مردمي در ايران و ديگر کشورهاي هم‌جوار مي‌خواهيم که با راه‌اندازي فوري کاروان‌هاي «انسان دوستي و آزاديخواهي» شامل پزشکان، امدادرسانان داوطلب و کمک‌هاي دارويي، هر چه سريع‌تر حرکت دسته جمعي خود را به طرف بحرين آغاز کنند. برد رسانه‌يي چنين اقدامي و روشنگري آن در شرايط حاضر، حقيقتا بي‌نظير بوده و سبب وارد آوردن ضربه‌اي سنگين بر رژيم سفّاک و خونريز «آل خليفه» و حاميان ظالم آن خواهد بود.

ما به عنوان اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان در اروپا، در سطح تمامي انجمن‌ها و در شهرهاي مختلف (به‌خصوص محيط‌هاي دانشگاهي) همکاري کامل خود را براي شکستن اين محاصره‌ رسانه‌يي به کار خواهيم بست. هر ساعت و هر لحظه زودتر حرکت کردن کاروان‌هاي «انسان دوستي و آزاديخواهي»، مي‌تواند باعث نجات سريع‌تر جان انسان‌هاي بي‌گناه شود و در مقابل هر لحظه تعلل و دست روي دست گذاشتن، و نشستن و تنها محکوم کردن، ايجاد فرصتي است براي به خاک وخون کشيده شدن بيش‌تر اين مردم مظلوم و بي‌دفاع.

الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُوا أَوْلِيَاءَ الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا

اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان ايراني در اروپا»
[External Link Removed for Guests]
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

 [COLOR=#808080][FONT=Times New Roman]  رجانيوز/ شعر زيبا و حماسي كاظم رستمي هديه به انقلابيون و شهداي بحرين؛  [FONT=Times New Roman, Times, serif]  لؤلؤ بوی گوشت سوخته می‌آید/لؤلؤ؛ مرج‌البحرین   


تصویر
کاظم رستمی، منتقد ادبی و شاعر جوان انقلاب که در شش سال گذشته دبیر کنگره سراسری شعر دفاع مقدس نیز بود، شعری برای انقلاب و شهدای بحرین سروده است.
به گزارش رجانیوز، وی به همراه علی محمد مودب، در واکنش به فتنه سال گذشته مجموعه اشعاری را با عنوان "مسئله بیست و دوم خرداد نبود، مسئله بیست و دوم بهمن بود"، منتشر کرد که با استقبال بزرگان شعر و هنر انقلاب مواجه شد.
رستمی همچنین به عنوان منتقد ادبی برجسته، داور جشنواره های سراسری مختلف در حوزه شعر و ادبیات بوده است. در ادامه متن کامل این شعر زيبا و حماسي را که او در اختیار رجانیوز قرار داد، می‌خوانیم:
شیعه
شقایق آتش گرفته ایست
برسینه کوه یخی
در تاریخ نفرین
که جهانش می خواند
شیعه در یمن
شیعه در حجاز
شیعه در عراق و افغانستان
شیعه در بحرین
از لولو بوی گوشت سوخته می آید
بوی جگرهای کباب
شیعه
کلمه اندوهگینی است
یادگار آه سوخته مدینه...
آوخ از مدینه....
کیف اصبحت یا بنت رسول الله؟
شیعه
در خون دل خویش است
شام یخ زده و ویران هجران را...
چقدر منامه شبیه بنی هاشم است
بیت سوخته را می ماند
لولو
مرج البحرین یلتقيان
و این لولو بحرین است
که می سوزد
آتش در نخلستان
آتش در خیمه گاه
آتش در بیت الله...
بوی یاس آتش گرفته می آید از این شعر
بوی اضطهاد شقایق
آوخ از شیعه...
دلم علقمه است
قلزم خون یل حیدر
آوخ از بی دستی
آوخ از بی آبی
آه آبرویم...عباس
با تو می گویم
ای پیشانی شکسته خواب شیعه
اینجا ام القرای شیعه است
ایران
اینجا شیعه دارد
علوی تر از علی!
مجتهد تر از جعفربن محمد
اینجا
قهرمان ما مختار است
نه عباس ابن علي
ما مفسران خون ریخته ایم...
جناب عالم بن عالم!
چگونه است
که می فهمی سقیفه را
می فهمی غدیر را
و کربلا را
اما همه را در تاریخ!
و فقط تاریخ؟
و نمی فهمی امروز را
و شیعه قائم را...
اصلا این چه شعری است
بگذار به شیوه قزوه بنویسم
به روش مولا ویلا نداشت
و آن روزها که واژه هایش را به مواخذه می گرفت ...(1)
آهای حجره های آیینه پوش
چطور است که می فهمید
بی معنایی
نبی بی وصی را...
و می فهمید
آنکه قلم و کاغذ نمی آورد
توطئه انشقاق فرق اسلام را داشت...
و نمی فهمید
که خورشید پس پرده
به اقامه اوصیاء حدیث می تابد
و مگر روایت حدیث
تنها روایت خون به ناحق ریخته اولیاست
و کشف راه های پیموده شده
پس امروز چه؟!
بیرون از اینجا
قتلگاه
اینجا
مدینه و فتنه
و اگر عالم تویی؟
رحمت به عوام الناسی ما
یا به قول سیار(2)
رحمت به بی نمازی ما بی نمازها...
که خمینی به ما تکیه کرد
و با پدران ما انقلاب
امیدش هم به ما دبستانی‌ها بود...
انقلاب
اقامه ای دوباره است
شیعه را
من نمی گویم
امام گفت که این بار اگر کمر شیعه بشکند...
بخوانید وصیتنامه اش را
اگرچه خودش را نخواندید
و ساختار
صورت ظاهر انقلاب است
که در صورت
خطا و خیانت هست
کجی و انحراف نیز
و مگر در حکام و استانداران علی نبود؟
اما در انقلاب نیست
که در ولایت هم نبود و نیست
که محتواست و حقیقت است
آوخ از شیعه بودن...
که چه سخت است
روبرو معاویه
کنارش عمرعاص
مقابل‌شان ورق پاره های قرآن به نیزه
و تو در نبردی به شمشیر
و به خطبه خوانی توحید و ولایت...
و از پشت سرت خوارج خروج کنند
به لا حکم الا لله...
و اینچنین است که از پس سی سال سکوت و تماشا
به کلیسا نعره می کشند و...
آه... یوماه
بحرین می سوزد
دنیا سرگرم لیبی است
وما؟
کاش به نهج البلاغه باز می گشتیم
به خطبه 150 و 151
به خطبه 22
به 93 و103 و...
به رنج‌های حیدر کرار
به حرف‌های علی
که به تاریخ گفت
نه به چند مستمع مسجد کوفه...
بیا شیعه علی باشیم
بیا به حدیث کسا جفا نکنیم
بیا زیارت عاشورا را ابتر نکنیم
بیا عزای امام حسین را پاستوریزه نکنیم
بیا شیعه باشیم
وحدت خوب است
بیا از شیعه بودنمان خجالت نکشیم
از سکوت
از تکرار مکررات و ادرار اوراد
از کشف اسرار آیینه و تفسیر اسفار
جز حجاب خاموشی
جز باختن به فتنه نمی زاید
که صفویه روزگاری بود
و امروز... روزگاری نو
که در پایان این روز
نه بهانه پذیرند
نه بها...
و اینچنین است که خون غزه می ریزد
خون بحرین می ریزد
خون یمن و عراق و افغانستان می ریزد
و ما نشسته که موسی
به فتح برود با خدایش...
می ترسم که بیاید
و تو هنوز در تفسیر مقام خون خدا مانده باشی عالم...
بیا به انقلاب جفا نکنیم
به خون‌های شهدا
به بدن‌های له شده
به سید حسین علم الهدی که با تانک رویش رژه رفتند
به چشم‌های آسمانی سعید جان بزرگی
به شهید جمشید محمد بیگی که شاعر بود
و همه را سوزاند
شعرهایش را
آه سوخته اش را...
بیا شاعر انقلاب باشیم
شاعر انقلاب
شاعر هیچ دولتی نیست
شاعر علی ابن ابی طالب است
شاعر حسین ابن علی است
شاعر شیعه است و فرزند زمان خویش
چقدر تشنه مانده ام
به فدای لب تشنه ات پسر فاطمه
بیا الهی عظم البلا بخوانیم...
الیس الصبح بقریب...
پي‌نوشت‌ها:
1) علیرضا قزوه که شاعر شیعی روزگار خویش است و مانده تا هنوز
2) محمد مهدی سیار
[FONT=arial, sans-serif] 
[FONT=arial, sans-serif]*باالهام از شعری از علی  

[External Link Removed for Guests]
  
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

  [COLOR=#17089f] 
تفاوت برخورد اوباما با اعتراضات در لیبی و  
 
شبکه خبری راشاتودی در گزارشی نوشت: در واکنش به سرکوبگری دولت بحرین، اوباما از قدرت خود تنها برای برداشتن گوشی تلفن و تماس گرفتن با پادشاه بحرین استفاده کرده است.

 
  [External Link Removed for Guests]   تصویر     گزارش مشرق ،شبکه راشا تودی گزارش داد: دولت بحرین با کمک عربستان و امارات متحده عربی به سرکوب خشونت‌بار معترضین ادامه می‌دهد و این در حالی است که آمریکا همچنان از خشونت موجود در دستان هم‌پیمان خود در بحرین چشم‌پوشی می‌کند.
در حالی که دولت بحرین چهره‌های ارشد سیاسی مخالف دولت را دستگیر کرده است به چه دلیل ما واکنش‌های بسیار اندکی از "باراک اوباما" رئیس‌جمهوری آمریکا به ناآرامی‌ها و خشونت‌های بحرین‌ می‌شنویم؟
"الله اکبر"، کلمات پایانی یک معترض بحرینی است که به صورت آرام و صلح‌آمیز در اعتراضات شرکت کرده بود و در یک نوار ویدئویی نمایش داده می‌شود. این تصاویر قبل از آنکه نیروهای امنیتی بحرین به سمت وی تیراندازی کنند، گرفته شده است.
قبل از آنکه در هفته جاری، در بحرین اعلام حکومت نظامی شود، دولت این کشور به سرکوب معترضین حامی دموکراسی پرداخت و آنها را از "میدان اللؤلؤ"، محلی که برای اعتراضات خود آنجا تجمع کرده‌ بودند، بیرون راند.
تصاویر ویدئویی که بر روی اینترنت قرار گرفته بود و طرفداران بسیار زیادی به خود جلب کرد، مأموران پلیس بحرین را در حالی نشان می‌دهد که به سمت معترضین تیراندازی می‌کنند. این تصاویر یادآور خشم و خروش دیگری علیه یک حاکم مستبددر لیبی است.
زمانی‌که تصاویر و گزارشاتی از خشونت‌های دولت "معمر قذافی" علیه معترضین ضددولتی به آمریکا رسید، ما شاهد موضع‌گیری رئیس‌جمهوری آمریکا علیه این خشونت‌ها بودیم.
اوباما آشکارا اعلام کرد: خشونت‌ها باید متوقف شوند. معمر قذافی باید از قدرت استعفا کند و برود.
اوباما کمک‌های بشردوستانه و کشتی‌های جنگی به لیبی فرستاد و خیلی زود خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در لیبی شد. شورای امنیت سازمان ملل نیز هدایت این طرح را برعهده گرفت.
بعلاوه، آمریکا تحریم‌های اقتصادی شدیدی را علیه دولت لیبی تحمیل کرد و لیبی را از سامانه بانکداری آمریکا خارج کرد و گزارشاتی در دست است که نشان می‌دهد آمریکا هنوز نقش محرمانه‌ای و مخفیانه‌ای را در درگیری این کشور آفریقای شمالی ایفا کرده است.
"سارا فلاندرز" بنیانگذار مشترک مرکز عملیات بین‌المللی در نیویورک اعلام کرد: یکی از مخالفان لیبی که سازمان جاسوسی سیا آمریکا به مدت 30 سال به وی بودجه می‌داده است، هم‌اکنون شهر بن غازی را به دست گرفته است.
طبق گفته مردمی که در تماس مستقیم با فعالان سیاسی بحرین هستند، مردم بحرین همچنین از آمریکا درخواست کمک کرده‌اند.
"تابی جونز"، نویسنده و استاد تاریخ در دانشگاه "روتجرز" (Rutgers) که در بحرین زندگی و کار می‌کند و هم‌اکنون در تماس با بسیاری از فعالان سیاسی بحرین است، گفت: مردم بحرین از زبان کمک‌خواهی استفاده می‌کنند تا از دست دولت خود نجات پیدا کنند. مردم بحرین این مسئله را فهمیده‌اند که آمریکا کشوری است که دارای نفوذ در دولت بحرین است.
آمریکا دارای یک پایگاه نظامی در کشور جزیره‌ای بحرین است و آن ناوگان قدرتمند پنجم آمریکا است. آمریکا همچنین 6 هزار نیروی مستقر در بحرین دارد. در واکنش به سرکوبگری دولت بحرین، رئیس‌جمهوری آمریکا از قدرت و اختیارات خود تنها برای برداشتن گوشی تلفن و تماس گرفتن با پادشاه بحرین استفاده کرده است.
"جی کارنی" سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در خصوص این تماس تلفنی گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا نگرانی عمیق خود از خشونت‌های بحرین را ابراز کرد و بر نیاز شدید به حداکثر خویشتنداری تأکید کرد.
اوباما کلماتی را به کار برد که نیروهای بحرینی که هم‌اکنون توسط یکهزار نفر از ارتش سعودی حمایت می‌شوند، هیچ اهمیتی به آن نمی‌دهند.
منتقدان اعلام کردند که حرفهای اوباما هیچ کمکی به مردم بحرین نمی‌کند و به گفته "وین مدسن" خبرنگار و همچنین چندین تن دیگر که در خصوص سخنان اوباما با پادشاه بحرین مورد مصاحبه قرار گرفته بودند، سخنان اوباما تنها معیارهایی متناقض است.
برخلاف لیبی، بحرین یکی از هم‌پیمانان قدرتمند آمریکا در خلیج نفت‌خیز فارس محسوب می‌شود.
مدسن تأکید کرد: همه چیز به نفت و استراتژی نظامی ژئوپلتیکی مربوط می‌شود. آمریکا هم‌اکنون دارایی‌های نظامی زیادی در خلیج‌فارس دارد و می‌خواهد مطمئن باشد که این دارایی‌ها در جای خود محفوظ باقی می‌مانند.
منافع آمریکا به قیمت جان و زندگی مردم و ارزش‌های حقوق بشر و دموکراسی که آمریکا تا حد زیادی مدعی آن است، تمام می‌شود.
"حسین عبدالله" مدیر آمریکایی‌های حامی دموکراسی و حقوق بشر در بحرین با مقایسه رویکرد و واکنش آمریکا به بحران لیبی در مقابل بحران بحرین گفت: خونریزی‌های بحرین تاحدودی بی‌ارزش است و خونریزی‌های لیبی مهم‌تر است. این یک موضع‌گیری ریاکارانه‌ای است که مخالف تمامی ارزش‌ها و اعتقاداتی است که در کشور بحرین وجود دارد.
"ریک روزوف" (Rick Rozoff)، وب‌لاگ نویس و مدیر اجرایی "ناتو را متوقف کنید"، بر این باور است:شما شاهد حمله بالگردهای آپاچی ارتش آمریکا به مردم بحرین هستید و این همان موضع آمریکا در خصوص خشونت‌های بحرین است.[External Link Removed for Guests]
    
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »هل من ناصر ینصرنیتصویر


تصویر


تصویر

تصویرتصویر
تصویرتصویر
تصویر
تصویرتصویر
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

  ی اکبر نبوی برای مردم بحرین    نبوي - منتقد سينمايي - شعري را عنوان «باران گلگون» براي مردم بحرين سروده است.

متن اين سروده كه در اختيار ايسنا، قرار گرفته، در پي مي‌آيد:

«باران گلگون

براي مردم باکرامت بحرين

صد آسمان خون است و ما گلگون نشستيم

خورشيد را در بند شب، دلخون نشستيم

شيرازه‌ي باران و شبنم دست دل بود

احساس آدم در خُم شيداي گِل بود

توفان شب آمد برادرها شکستند

نامردمان کشتند و مادرها شکستند

دندان شب بود و پدر زنجير بر دست

نامردمان و شحنه‌ها شمشير بر دست

يک‌سو برادر خفته در خون، واي خواهر

آن‌سو شهادت خواهري را کرده باور

خسرو از اين‌سو عشق شيرين در سر او

شيرين از آن‌سو ديده پرخون، سرخ‌گيسو

لوء لوء سراسر خون و وحشت، بوي باروت

باران تير از هر طرف بر جان ماروت

خونابه در بحرين سر بر اوج دارد

«وادي به وادي خون پاکان موج دارد» (*)خورشيد فردا از دل دريا برآمد

آن سرخ‌گوي آتشين با ما برآمد

دانگي از آواز خدا در گوش‌مان ماند

يک قطره از خورشيد در آغوش‌مان ماند

با خضر راه از متن اين شب‌ها گذشتيم

اميد را آواز بر لب‌ها گذشتيم

رفتيم و شب را تا سحر آواز خوانديم

از قصه‌ها، از غصه‌ها، از راز خوانديم

رفتيم تا آن‌سوي فردا، ديده پرخون

تا متن دريا همسفر، آيينه‌گلگون

رفتيم تا ذهن صحاري، شور و شيدا

در چشم اين آيينه‌ها خورشيد پيدا

رفتيم و شب را تا سحر تکبير گفتيم

خيزاب خون را از لب زنجير گفتيم

رفتيم و يوسف را درون چاه ديديم

در آسمان چشم او صد ماه ديديم

رفتيم و شولاي سحر بر دوش‌مان بود

يک کهکشان خورشيد بالاپوش‌مان بود

رفتيم تا الواح موسي را بخوانيم

در آسمان‌ها نام عيسي را بخوانيم

رفتيم تا دستان احمد را ببوييم

آن آفتاب روح سرمد را ببوييم

از زخم‌هاي جاده هم پروا نکرديم

جز در هواي عاشقي پر، وانکرديم

آن‌سو افق بود و سرودش در دل ما

در موج‌هاي خيره احمد ساحل ما

*- اين مصرع را از استاد علي معلم وام گرفته‌ام.

بيستم اسفند هشتادونه»  
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 618
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۷, ۱:۲۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1938 بار
سپاس‌های دریافتی: 1909 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط pedmehr »

کاش عکس هارو لینک میکردید که هر کس خواست بتونه ببینه... خیلی دردناک هستن
در روح و جان من میمانی ای وطن
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

حواسم نشد مدیران لطفا زحمتش رو بکشند :sad:
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2732
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۵ مرداد ۱۳۸۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

Re: اینک راه کربلا از منامه می گذرد (آخرین اخبار )

پست توسط كيارش »

بحرین کاردار ایران را اخراج کرد

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه العربیه نوشت:

دولت بحرین کاردار ایران در منامه را از این کشور اخراج کرد.

دولت بحرین محمد فضلی کاردار ایران در منامه را به "فعالیت به سود یک سازمان تروریستی" متهم کرده است.

پیش از این ایران در اعتراض به سرکوب دولتی معترضین بحرینی و ورود نیروهای نظامی عربستان سعودی به بحرین برای این هدف , سفیر خود را از منامه فراخوانده بود.

بحرین هم قبل از این سفیر خود را در اعتراض به سیاست های ایران, از تهران فراخوانده بود.
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”