احمد توكلي: هدفمند كردن يارانه‌ها به شكلي كاملاً امنيتي اجرا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 148
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۶, ۱:۱۶ ق.ظ
محل اقامت: zigomigota@gmail.com
سپاس‌های ارسالی: 415 بار
سپاس‌های دریافتی: 411 بار
تماس:

احمد توكلي: هدفمند كردن يارانه‌ها به شكلي كاملاً امنيتي اجرا

پست توسط saeed_saba »

[SUP]  توكلي، نماينده تهران و رئيس مركز پژوهش‌هاي مجلس در گفت‌وگويي با روزنامه همشهري، كه ويژه‌نامه نوروزي اين روزنامه منتشر شده، گفته است كه «در اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها به شكلي كاملاً امنيتي به توليدكنندگان فشار وارد آمد تا توليدكنندگان قيمت‌ها را بالا نبرند.»

وي در اين مورد افزوده است: «مثلاً يك مقام بلندپايه دولت، اعضاي اتاق بازرگاني و صنايع و معادن را جمع كرد به آنها گفت كه همه بسته‌هاي سياستي ما آماده است، زندان هم آماده است! من فكر نمي‌كنم در تاريخ ايران چنين حرفي سابقه داشته باشد و بعد از انقلاب حتماً سابقه نداشته و قبل از آن هم تا جايي كه اطلاع دارم، به عوامل اقتصادي از اين حرف‌ها نمي‌زدند كه با تهديد زندان به همكاري وادارشان كنند.»

آقاي توكلي كه از چهره‌هاي اصولگراي منتقد دولت به حساب مي‌آيد، تصريح كرده است كه «اگر قرار است با گزمه و وزارت اطلاعات كار اقتصادي كنيم، كار افتخارآميزي نيست، ضمن آنكه واردات بي‌حساب و كتاب هم آغاز شد. يعني با فشار امنيتي مانع انعطاف قيمت توليدكنندگان شدند و دست به واردات بي‌رويه نيز زدند كه قطعاً توليد آسيب مي‌بيند دوام نحواهد داشت.»

 [/SUP][SUP] [FONT=Times New Roman]  با افكار انحرافي در دولت

 
آقاي توكلي همچنين در اين گفت‌وگو به شدت از دولت احمدي نژاد انتقاد كرده و گفته است: «جريان تماميت‌خواهي در دولت حضور دارد كه افكار انحرافي هم دارد و درصدد هستند بدون درنظر گرفتن منافع ملي موضع‌گيري‌هاي خاصي بكنند و در درجه اول بر مجلس مسلط شوند كه در اين صورت زمينه براي انتخابات رياست جمهوري هم برايشان هموار مي‌شود و فكر مي‌كنند اين اتقاق مي‌افتد. اما ما تلاش مي‌كنيم هرچه بيشتر اصولگرايان متحد شوند و گروه منحرف سوا شوند.»

احمد توكلي در مورد اختلاف نظر محمود احمدي‌نژاد، رئيس دولت دهم با مجلس يادآور شده است كه «خوشبين نيستم! اگر احمدي نژاد به اين رفتارهاي خود ادامه دهد كه به احتمال زياد اينطور است، كشمكش بالا مي‌گيرد.»

وي در ادامه انتقاد از رئيس جمهور ايران گفته است كه اين روحيه تكروانه و مستبدانه‌اي كه ايشان دارد، اشكال در رابطه با مجلس ايجاد مي‌كند. ايشان احساس مي‌كند هرچه دولت تصميم مي‌گيرد، همه بايد اجرا كنند و اين صفت بسيار بدي است.

انتقاد آقاي توكلي از دولت احمدي‌نژاد در حالي بيان مي‌شود كه آيت‌الله علي خامنه‌اي، رهبر جمهوري اسلامي، در آغاز سال جديد شمسي در سخنراني خود در مشهد به مسئولان كشور «هشدار» داد تا اختلافات خود را رسانه‌اي نكنند.

آيت‌الله خامنه‌اي در سخنراني خود گفت: «مسئولان اگر از همديگر گلايه دارند كه گاهي ممكن است اين گلايه‌ها به حق هم باشد، سعي كنند اين گلايه‌ها را در معرض افكار عمومي مطرح نكنند چرا كه اين كار ضربه به اتحاد ملي است و من به مسئولان كشور به طور جد در اين زمينه تذكر و هشدار مي‌دهم.»  [/SUP]

 
ما براي رفتن آمديم نه براي ماندن

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”