بیداری ملت‎های منطقه تا قلب اروپا پیش خواهد رفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

بیداری ملت‎های منطقه تا قلب اروپا پیش خواهد رفت

پست توسط airplane »

صبح روز گذشته، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هزاران نفر از معلمان سراسر کشور، مهمترین وظیفه آموزش و پرورش را تربیت انسان هایی در طراز نظام جمهوری اسلامی و حرکت عظیم ملت ایران، دانستند و تأکید کردند: آموزش و پرورش نیازمند تحول بر مبنای یک الگوی مستقل و پیشرفته ایرانی ـ اسلامی است که پرورش انسان هایی مؤمن، متوکل، شریف، شجاع، مبتکر، صبور، امیدوار به آینده و دارای اخلاق نیک و قدرت خطرپذیری برای ورود به میدان های جدید، نتیجه آن باشد.[External Link Removed for Guests]

به گزارش سرویس سیاسی بی باک ، حضرت امام خامنه ای با گرامی داشت یاد استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم، شهید مطهری را انسانی برجسته، بصیر و همراه با احساس درد توصیف کردند و افزودند: این انسان بزرگ با چنین ویژگی هایی، سرچشمه برکات فراوانی در عرصه علم و فرهنگ و تعلیم و تربیت شد و سرانجام هم خداوند متعال پاداش او را با شهادت داد و او را زنده نگه داشت.

ایشان در تبیین نقش و جایگاه معلم خاطرنشان کردند: معلم انسانی است که آینده کشور و تربیت انسان های بزرگ و مجاهدان راه حق و افرادی که کشور را اداره خواهند کرد، به دست اوست؛ بنابراین، همه ملت باید قدر و اهمیت معلم را بدانند و حرمت معلم را پاس بدارند، افزون بر آنکه رسانه ها و مسئولان نیز نقش بسزایی در شناساندن جایگاه واقعی معلم دارند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به موضوع تحول در آموزش و پرورش، در بیان علت نیازمندی به این تحول افزودند: از آنجا که نظام کنونی آموزش و پرورش وارداتی است و در آن، نیازها، اقتضائات و فرهنگ ملت ایران در نظر گرفته نشده است، آموزش و پرورش نیازمند تحول است.

حضرت امام خامنه ای تأکید کردند: لازمه این تحول، الگوی مستقل و پیشرفته ایرانی ـ اسلامی است که هدف این الگو نیز باید تربیت انسانهایی در طراز نظام جمهوری اسلامی باشد.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر جمهوری اسلامی ایران، می خواهد پرچم اسلام را در دست بگیرد و دنیا و آخرت خود را آباد کند و یاری رسان، شاهد و مبشر برای ملت های دیگر باشد، باید انسان هایی مؤمن، متوکل، شریف، مبتکر، شجاع، حلیم، دارای استعدادهای جوشان و قدرت خطرپذیری بالا، تربیت کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: لازمه تربیت چنین انسان هایی، عمل بر پایه دستورهای اسلام و معارف قرآن است.

حضرت امام خامنه ای با تأکید بر لزوم مشخص بودن جهت گیری در ایجاد تحول در آموزش و پرورش، خاطرنشان کردند: داشتن نگاه کلان و طرح جامع و همچنین لحاظ کردن محوریت معلم، از شروط مهم ایجاد تحول است.

ایشان افزودند: هر مقدار که در آموزش و پرورش و ایجاد تحول در آن، سرمایه گذاری شود، قطعاً ارزش بازده آن به مراتب بیشتر از سرمایه گذاری انجام شده خواهد بود و همه باید با چنین دیدی به آموزش و پرورش نگاه کنند.

رهبر انقلاب اسلامی با یادآوری کار عظیم و کم نظیر ملت ایران به رهبری امام خمینی (ره)، در طول تاریخ، خاطرنشان کردند: کشور ایران، نیازمند آموزش و پرورشی در شأن چنین ملتی است.

حضرت امام خامنه ای در تبیین ابعاد حرکت عظیم ملت ایران افزودند: در شرایطی که عوامل زور و قدرت در دنیا، همه توان و امکانات خود را ضد ارزش های اسلامی و انسانی به کار گرفته بودند، ملت ایران، غریبانه برای احیای این ارزش ها قیام کرد و غریبانه این راه دشوار را پیمود و اکنون به پیروزی ها و پیشرفت های بزرگی دست یافته است.

ایشان حرکت بیداری کنونی در غرب آسیا و شمال آفریقا را امتداد حرکت عظیم ملت ایران خواندند و تأکید کردند: این حرکت بیداری، بی گمان تا قلب اروپا پیش خواهد رفت و ملت های اروپا ضد سیاستمداران و زمامداران خود که آنها را تسلیم محض سیاستهای فرهنگی و اقتصادی آمریکا و صیهونیست ها کرده اند، به پای خواهند خواست.

رهبر انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه این بیداری در اروپا حتمی است، خاطرنشان کردند: بیداری کنونی، عمق حرکت عظیم ملت ایران است و اگر بخواهیم این حرکت با همین شتاب و قدرت ادامه پیدا کند، باید به همراه شکوفا کردن استعدادها و تربیت انسانهای مقاوم، ایمان، بصیرت، آگاهی و دانش را تقویت و اتحاد و انسجام را مستحکم تر کنیم.

حضرت امام خامنه ای در پایان تأکید کردند: مطمئن باشید جمهوری اسلامی ایران به برکت همت های بلند، ایمان های قوی و انسان های با اخلاص، قله های سعادت و پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح خواهد کرد.

در آغاز این دیدار، آقای حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش در سخنانی با اشاره به برنامه ریزی ها و تلاش های انجام گرفته برای تحول بنیادین در آموزش و پرورش گفت: سیاست های کلی آموزش و پرورش در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده و فلسفه تعلیم و تربیت نیز در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین برنامه درسی ملی در حال بررسی و تصویب نهایی در شورای عالی آموزش و پرورش است.

وی افزود: توجه به شکوفایی استعدادها، مبانی تعلیم و تربیت اسلامی، فناوری های جدید، تربیت بدنی، مهارت های زندگی، کتابخانه های مدارس و مجلات کمک آموزشی و ارزشیابی کیفی، از جمله مواردی هستند که در برنامه درسی ملی در نظر گرفته شده اند.
[External Link Removed for Guests]
 
 
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”