آمریکا خطاب به متحدانش: از ایران همانند سابق نفت بخرید

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

آمریکا خطاب به متحدانش: از ایران همانند سابق نفت بخرید

پست توسط airplane »

آمریکا خطاب به متحدانش:

از ایران همانند سابق نفت بخرید، ذخایر جهانی در خطر استتا پیش از رویدادهای اخیر، کشورهایی بودند که می توانستند نیازهای نفتی چین و هند را در غیاب ایران جبران کنند، اما با وضعیت کنونی، دیگر چنین کاری ممکن نیست و حتی هند کوشیده است، مشکل پدید آمده در پرداخت پول نفت ایران را به گونه ای حل کند تا در آینده بتواند از این کشور نفت وارد کند/ چین به تازگی قرارداد 460 هزار بشکه نفت در روز از ایران را تمدید کرده و مسئولان چینی هم در این زمینه گفته اند...
سرویس بین الملل ـ هر چند یکی از حربه های آمریکا برای اعمال فشار به ایران، جلوگیری و یا ایجاد مانع در مسیر فروش نفت ایران به کشورهای گوناگون بوده، گویا مقامات آمریکا با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جهان و به ویژه وضعیت صنعت انرژی دنیا به صورت تلویحی از کشورها خواسته است که از ایران هم همانند سابق نفت بخرند.

به گزارش «تابناک»، نشریه لبنانی «دیلی استار »، خبری منتشر کرده است که بنا بر آن، به دلیل افزایش جهانی قیمت گازوئیل در جهان، آمریکا تصمیم گرفته است که فشار به کشورها برای معامله نکردن نفتی با ایران صرفنظر کند تا در آینده، ذخایر جهانی نفت مشکلی ایجاد نشود.

سیاست فشار ایالات متحده به ایران با ایجاد مانع در فروش نفت، هنگامی به مشکل برخورد که اعتراضات مردم در کشورهای آفریقایی و عربی و به ویژه لیبی جریان انتقال نفت را در سراسر دنیا با مشکل روبه رو ساخت.

در واقع، مشکلات در مسیر عرضه روند نفت باعث شده است که هم اکنون نفت برنت ماه ها به مبلغی بیش از 127 دلار معامله شود و در آمریکا نیز بهای هر گالن گازوئیل به چهار دلار برسد، در حالی که در همین زمان ایران امن ترین کشور برای تامین نیاز نفتی کشور هایی است که به نفت نیازمند هستند.

بر پایه این گزارش، یکی از کارشناسان موسسه مطالعات انرژی در دانشگاه ملی سنگاپور هم در این زمینه گفته است، در اوضاع کنونی کشورهای آسیایی به دنبال تأمین نیازهای نفتی خود از ایران هستند.

«دیلی استار » افزود، تا پیش از رویدادهای اخیر، کشور هایی بودند که می توانستند نیازهای نفتی چین و هند را در غیاب ایران جبران کنند، ولی با وضعیت کنونی، دیگر چنین کاری ممکن نیست و حتی هند کوشیده است، مشکل پدید آمده در پرداخت پول نفت ایران را به گونه ای حل کند تا در آینده بتواند از این کشور نفت وارد کند.

در همین حال، «پراون کرنر»، مشاور شرکت های نفتی در سنگاپور هم در این باره گفته است: اگر بخواهیم به روشنی در این زمینه سخن بگوییم، باید گفت، یکی از اولویت های شرکت های نفتی آسیایی که در کار واردات نفت خام هستند، وجود امنیت در مسیر انتقال نفت است، به گونه ای که اکنون ایران دارای بالاترین امنیت برای صادرات نفت به کشورهای آسیایی است؛ بنابراین، گویا کشورهایی که مشتاق به واردات نفت از ایران هستند، به همین نحو راه خود را ادامه خواهند داد و مهمترین دلیل این کار هم امنیت بالای ایران است.

این در حالی است که آمریکا برای منصرف کردن چین از خرید نفت ایران به عربستان گفته بود صادرات نفت خود به چین را افزایش دهد، ولی به تازگی چین، قرارداد 460 هزار بشکه نفت در روز از ایران را تمدید کرده و مسئولان چینی هم در این زمینه گفته اند: تا هنگامی که ما به نفت نیاز داریم و بهای نفت ایران هم مناسب است، چرا از ایران نفت خریداری نکنیم؟

به هر روی، اکنون باراک اوباما، نگران افزایش بهای نفت و تأثیر آن بر وضعیت آمریکاییان و البته موقعیت وی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در این کشور است، به ویژه این که حزب وی انتخابات میان دوره ای کنگره را به رقیب واگذار کرده و مجموعه این رخدادها، اوباما را ناچار کرده است تا دست کم از اعمال فشار به ایران در بخش صادرات نفت صرفنظر کند.
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”