سردار! خدا را شکر که «المدهون» در ورزشگاه نبود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

سردار! خدا را شکر که «المدهون» در ورزشگاه نبود

پست توسط airplane »

پس از اتفاقاتی که در پی حضور جمع زیادی از دانشجویان برای اعلام انزجار از رفتار وحشیانه عوامل سعودی و حمایت از ملت مظلوم بحرین در جریان بازی پرسپولیس ایران و الاتحاد عربستان در ورزشگاه آزادی روی داد، جواد نوری زاده یکی از دانشجویان، یادداشتی را در انتقاد به رفتار مأموران ناجا و خطاب به سردار احمدی مقدم برای «تابناک» نوشت.

به گزارش «تابناک»، متن این یادداشت به شرح زیر است:


1 ـ چند روز پیش به مناسبتی با «ابراهیم المدهون» عضو شورای مشورتی «جمعیة الوفاق الوطنی الإسلامیة» و از مبارزین به‌نام ملت مظلوم بحرین علیه رژیم استبدادی و استعماری مورد حمایت آمریکا و عربستان ساعت‌ها هم‌کلام بودم. گزارش‌های تکان‌دهنده‌ای از ظلم‌ها و مصیبت‌هایی که بر سر مسلمانان بحرین می‌آید داشت. در لابه‌لای صحبت‌هایش سعی داشتم اندکی از مشی محافظه‌کارانه‌اش در صحبت‌کردن فاصله گرفته و به آنچه که در صندوقچه اسرار خود داشت نیز اشاره کند. دوست داشتم از روابط حزب‌شان با گروه‌های موازی ـ به ویژه حزب عمل اسلامی ـ و نحوه تعامل‌شان در راستای براندازی رژیم بحرین بگوید و از مقاصد پنهان و آشکار مزدوران آل‌سعود در خیابان‌های منامه؛ آنان‌که با شعار « الفتنة أشد من القتل» و به دستور ملک عبدالله و حمد بن عیسی آل خلیفه به زنان مسلمان تجاوز می‌کنند و حسینیه‌هایشان را به آتش می‌کشند.


 [External Link Removed for Guests] 
 
 
   
 
 
  از تفاوت‌های رقت‌بار انقلاب بحرین با انقلاب‌های مصر، تونس، یمن و الجزایر گفت که در رسانه‌های ملی و بین‌المللی نیز گفته بود. این مبارز بحرینی که تمام اعضای خانواده‌اش در چنگال مامورین آل خلیفه گرفتار شده و پسر 5 ساله‌اش نیز‌ خردسال‌ترین زندانی جهان به شمار می‌رود، دعوتم را برای سخنرانی در دانشگاه اجابت کرد و تبیین بیشتری از وقایع ملت مظلوم بحرین برای دانشجویان ارائه‌ داد.

2 ـ تداوم گفت‌وگوهای ما دو نفر توضیح مطالبات سیاسی مبارزان بحرینی و آینده خیزش آنها بود و البته درد بزرگی که برای من که اینک مورد اعتمادش بودم افشاء کرد گلایه‌ای بود که از سیاست خارجی کشورمان داشت. می‌گفت تمام غرب و جهان تسنن خیزش ما را متصل به ایران کردند در حالی‌که نمی‌دانم به چه دلیلی ـ شاید قانون سیاست بین‌الملل، شاید هم چیزی که من در جریان نیستم ـ مانع از بهره‌مندی حتی حداقلی ما از برادران ایرانی‌ شد. برای کشف اعتقاد حقیقی‌اش درباره ایران و اینکه چقدر در بیان گفته‌هایش صادق‌ است از میزان علاقه مردم بحرین به بازگشت به تمامیت ارضی ایران پرسیدم. در حقیقت، ماهیت استقلال‌طلبانه مبارزات‌شان برایم مبهم بود. جواب جالبی داد: از پدران خود ممنونیم که ما را از ایران جدا کردند. ملت بحرین باوجود قرابت شدید مذهبی و فرهنگی علاقه‌ای به ملحق شدن به ایران ندارد!

3 ـ آری! ابراهیم المدهون نمی‌دانست به چه دلیلی نتوانسته‌اند با وجود تبلیغات رسانه‌های بین‌المللی و جیره‌خواران آنها در ریاض، کویت، دوبی و... از حمایت‌های برادران ایرانی بهره‌مند شوند. اما دلیل آن را من می‌دانستم ولیکن آن‌را به‌صورت بغض فرو خوردم؛ چرا که دولتی که مدعی پیروی از راه امام و آرمان‌های امام(رض) است چند روزی بود رئیس‌اش... و... بماند!!
 
 
 
 
 
 [External Link Removed for Guests] 
 
 
 [External Link Removed for Guests] 
 
 
 
 
  ای از زد و خورد ماموران با  
 
 
  ـ ورزشگاه آزادی تهران آن روز ـ سه شنبه ـ شاهد ضرب‌وشتم دانشجویانی بود که برای اعتراض به جنایات آل سعود جمع شده بودند. آنان‌که باتوم به دست گرفته و به مضروب کردن حامیان المدهون مشغول بودند، سربازان مزدور عربستان نبودند. آنها از خلیفه بن زاید آل نهیان رییس دولت امارات نیز دستور نگرفته بودند. بلکه سر و دست و پای معترضین به قتل‌عام مسلمانان در کشورهای خاورمیانه توسط سربازان خودی مورد اصابت باتوم و... قرار گرفت. امیدوارم که دستور این اقدام خشن از سوی احمدی‌مقدم یا مقام مافوق او صادر نشده باشد... و روز سه شنبه برای جریحه‌دار نشدن قلوب تصمیم‌گیران کنفدراسیون فوتبال آسیا آرمان‌ دفاع از مستضعفین به مسلخ برده شد!

5 ـ حرکت‌های دانشجویی این‌چنینی معمولاً رگه‌هایی از رادیکالیسم را در خود دارند و بر مدیران سیاسی و امنیتی کشور فرض است که در مدیریت چنین پدیده‌هایی بر این امر وقوف داشته و ضمن إعمال خویشتن‌داری باعث قداست‌زدایی از آرمان‌های مقدس جمهوری اسلامی نشوند. حتی در دولت اصلاحات نیز که متهم به وادادگی و کرنش در برابر غرب بود این مسئله به کرات رعایت می‌شد از جمله در قضیه امضای بیانیه سعدآباد در مهر 82 که نیروهای امنیتی نهایت همکاری را با دانشجویان به عمل آوردند. در تحصن‌های مکرر مرداد 84 مقابل سفارت بریتانیا و فرانسه که در اوج خشونت نیز انجام می‌شد رئیس وقت پلیس تهران جلوه آرمانخواهانه خود را در همراهی با شعارهای دانشجویان کتمان نمی‌کرد.

در دولت نهم نیز می‌توان به اقدام دانشجویان در بهمن 84 و اشغال سفارت دانمارک بعد از اهانت نشریات این کشور به پیامبر اعظم(ص) و نیز ورود آنها به باغ قلهک در دی 87 و... اشاره کرد. اما فصل ممیز اعتراض سه شنبه نحوه برخورد با آرمان‌های‌پاک جوانان دغدغه‌مند آن‌هم در عرصه‌ ورزش که آغشته به شور و هیجان می‌باشد، بود. طرفه اینکه اعتراضات قبلی به مراتب حساس‌تر، شدیدتر و تأثیرگذارتر از این بود. علاوه بر این انگار باید به تغییر دیگری نیز اشاره کرد و آن ریاست آقایان احمدی‌مقدم و رادان است که تشخیص داده بودند پاداش آرمان‌خواهی دانشجویان را در برخوردی از این نوع بدهند!

6 ـ احضار وزیر کشور به مجلس و سؤال از چرایی اقدام ناشایست روز سه شنبه و سازمان‌دهی مجدد اعتراض‌کنندگان به قتل‌عام در کشورهای منطقه حداقل کاری است که در کوتاه ‌مدت باید انجام داد. در روزهای رخوت دستگاه دیپلماسی کشور، نمایندگان مجلس وظیفه خطیری در تفهیم مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مرتجع منطقه دارند. علی‌الخصوص کشور عربستان که پرده‌دری را به جایی رسانده که با وجود گسیل نیروهای نظامی‌اش به بحرین و تحرک‌بخشی به ماشین کشتار مسلمانان، در صدر کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس بیانیه محکومیت جمهوری اسلامی به اتهام دخالت در بحرین صادر می‌کند! کشوری که خیابان‌هایش مملو از تظاهرات مردمی است و لیکن به مدد دیپلماسی متنفذش، تهران را مجاب می‌کند که برای فروکش کردن معترضان به اقداماتش به ضرب‌و‌شتم تماشاگران ورزشی متوسل شود!

7 ـ خدا را شکر که «المدهون» در ورزشگاه نبود چرا که قطعاً او نیز از کتک‌های مأموران تحت‌امر سردار بی‌نصیب نمی‌ماند. خدا می‌داند چه حسی به وی دست می‌داد اگر این صحنه‌ها را مشاهده می‌کرد. او ترجیح داده بود بعد از سخنرانی‌ در قم و تهران اینک عازم مشهد مقدس شده و پس از تجدید قوا در مرقد علی‌ ابن‌ موسی‌ الرضا علیه‌السلام به بیروت برود. این مبارز بحرینی امید عجیبی به همراهی شاگردان سید حسن نصرالله داشت. با دیدن صحنه‌های سرکوب دانشجویان معترض به قتل‌عام مردم بحرین در ورزشگاهی که مسما به نام «آزادی» است جملات ابراهیم در لحظه وداع را در ذهن مرور می‌کردم. او که اشک در چشمانش موج می‌زد مرا گرم در آغوش گرفته بود و می‌گفت: وعده دیدار بعدی ما میدان اللؤلؤ منامه!!
 
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: سردار! خدا را شکر که «المدهون» در ورزشگاه نبود

پست توسط airplane »

آمادگی علی مطهری برای حضور در ورزشگاه آزادی
بخش خبری الف

مساله بحرين و قيام مردمي و اسلامي در اين كشور مساله اصلي جهان اسلام است و مردم و مسئولين ما بايد براي حمايت از انقلابيون هرچه در توان دارند و از دستشان برمي آيد انجام دهند.

علي مطهري نماينده مردم تهران در گفت وگو با خبرنگار الف با تاكيد بر اينكه انتظار مي رفت مسئولان سیاست خارجي ما در دفاع از مردم بحرين و ديگر كشورهاي اسلامي فعالتر باشند گفت: متاسفانه برخي از مسئولان دولتي ما با اين تحليل سطحي و نادرست كه حركت مردم در اين كشورها با برنامه ريزي آمريكائي ها صورت مي گيرد، عملا فرصت تاريخي صدور انقلاب اسلامي را از دست می دهند.

وي با بيان اينكه کسانی كه قيام مردمي در اين كشورها را آمريكائي مي دانند و تلاش دارند با تعبير «بيداري انساني» به جای «بیداری اسلامی» و دعوت از پادشاه اردن سياست كلي نظام در دفاع از قيامهای اسلامي در اين كشورها را به حاشيه ببرند اظهار داشت: مردم و جوانان و رسانه ها بايد به هر وسيله اي پيام حمایت خود را به گوش انقلابيون مظلوم كشورهاي عربي برسانند و مسئولان لااقل باید مانعی در راه حمایتهای مردمی ایجاد نکنند.

نماينده شاخص اصولگرايان با اظهار تاسف از آنچه در رسانه ها درباره برخورد خشن «ناجا» با جوانان معترض در ورزشگاه آزادي آمده است گفت: وقتي اخبار و عكس هاي اين برخورد را ديدم متاسف شدم و انشاء الله اين موضوع را در مجلس پي گيري مي كنم.

مطهري در پاسخ به اين سوال كه آيا شما حاضريد در مسابقه فرداي يكي از تيم هاي عربي با استقلال در ورزشگاه آزادي حاضر شويد و عليه جنايات آل سعود و آل خليفه شعار دهيد اظهار داشت: من هم مانند هر ايراني و هر مسلماني حاضرم هر كاري كه از دستم بر بيايد در دفاع از قيام مردم مظلوم اين كشورها خصوصا بحرین انجام دهم و اگر برنامه كاري ام اجازه دهد فردا در ورزشگاه آزادي حاضر مي شوم. قطعا جوانان پرشور و مومن ما نیز توجه دارند که بهانه ای به دست فدراسیون فوتبال آسیا ندهند و فقط پیام خود را در قالب شعارهای مناسب منتقل کنند و کاری نخواهند کرد که به نفع آل سعود و آل خلیفه تمام شود.[External Link Removed for Guests]
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”