آيا روزه گرفتن باعث كاهش وزن مي شود ؟

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 81
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 407 بار
سپاس‌های دریافتی: 488 بار

آيا روزه گرفتن باعث كاهش وزن مي شود ؟

پست توسط Pedram.L »

  اساس تحقیقات کارشناسان به علت ولع غذاخوردن هنگام افطار، اغلب روزه‌داران پس از ماه مبارک رمضان چاق‌ تر می‌شوند.   
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بررسی‌های انجام شده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد به علت ولع غذا‌خوردن هنگام افطار و نیز مصرف مواد قندی غیر‌طبیعی مانند زولبیا و بامیه درماه رمضان، اغلب روزه‌داران پس از ماه رمضان نه فقط از وزن آنها کم نمی‌شود، بلکه چاق‌تر هم می‌شوند.
   

مصرف زولبیا و بامیه به حد معقول اشکالی ندارد؛ اما با توجه به این‌که برای تهیه‌ آنها از شکر و روغن استفاده می‌شود، ارزش غذایی بالایی ندارند. ضمن این‌که اغلب این مواد در شرایط غیربهداشتی تهیه می‌شوند و آلوده‌اند؛ بنابراین خوردن این نوع شیرینی‌ها در ماه رمضان به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

 
تصویر
[FONT=lang=FA]    

بهترین ماده‌ی قندی برای مصرف در ماه رمضان خرماست که هیچ عوارضی ندارد و باعث بالا رفتن قند خون نمی‌شود، به علاوه مقدار زیادی از ویتامین‌های بدن را نیز تأمین می‌کند.

[CENTER DIR=RTL][FONT=lang=FA]تصویر
 [/CENTER DIR]


هنگام افطار با توجه به خالی ماندن معده برای مدت نسبتا طولانی، نباید به صورت ناگهانی به خوردن غداهای سنگین و شام مفصل اقدام کرد، بلکه به‌جای آن بهتر است روزه‌داران با مقداری نان و پنیر و سبزی افطار کنند تا ولع گرسنگی آنها برطرف شود و دو ساعت بعد شام بخورند. فشار ناگهانی به معده و تحریک بدن به خوردن غذای زیاد (استرس)، باعث بروز چاقی می شود.

[CENTER DIR=RTL][FONT=lang=FA]تصویر
 [/CENTER DIR]


روزه‌داران پس از افطار مختصر، بهتر است به مقدار فراوان مایعات بویژه آب میوه و چای بخورند و حتی گشودن روزه با یک لیوان آب گرم یا چای توصیه می‌شود.

[CENTER DIR=RTL][FONT=lang=FA]تصویر
 [/CENTER DIR]

[FONT=lang=FA]مصرف انواع گروه‌های غذایی در هر یک از وعده‌های سحری و افطار لازم است و روزه داران هنگام سحر و افطار باید به حد اعتدال حاوی پروتئین‌های حیوانی، شیر، میوه و سبزی مصرف کنند.   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”