نيروگاه بوشهر رسما به شبكه سراسري برق متصل شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

نيروگاه بوشهر رسما به شبكه سراسري برق متصل شد

پست توسط FARSHAD.ADL »

نيروگاه اتمي بوشهر پس از انجام موفقيت‌آميز تست‌هاي مربوط به مراحل مختلف راه‌اندازي در ساعت 23:29 دقيقه شنبه 12 شهريور سال جاري با قدرت حدود 60مگاوات به شبكه سراسري متصل شد.

به گزارش ايسنا ،اتصال اوليه نيروگاه اتمي بوشهر به شبكه سراسري برق كشور با هماهنگي مركزديسپاچينگ ملي و به منظور فراهم كردن شرايط لازم براي بهره‌برداري مقدماتي از اولين نيروگاه هسته‌يي خاورميانه كليد خورد.

بر اساس اين گزارش، پس از آن آزمايش‌هاي لازم براي اطمينان از هماهنگي‌هاي كامل اين پروژه با شبكه سراسري ادامه دارد.

مراسم رسمي بهره‌برداري از نيروگاه اتمي بوشهر امروز 21 شهريور با حضور مقامات بلند پايه ايران و روسيه و نيز خبرنگاران داخلي و خارجي در محل تالارثامن‌الحجج (ع) اين نيروگاه برگزار مي‌شود.

قرار است مراسم رسمي ظهر امروز برگزار شود. هم‌چنين پس از اين مراسم كنفرانس خبري با حضور مسوولان ايران و روسيه برگزار شود.

به گزارش ايسنا، نيروگاه اتمي بوشهر پس از طي مراحل آزمايشي و حصول اطمينان از عملكرد تجهيزات به صورت مرحله‌يي افزايش قدرت خواهد داشت تا به قدرت نهايي خود يعني هزار مگاوات دست يابد.

امروزه از انرژي هسته‌يي به عنوان يكي از رهيافت‌هاي زيست محيطي براي مقابله با افزايش دماي كره زمين و كاهش آلودگي محيط زيست ياد مي‌شود. در حال حاضر نيروگاه‌هاي هسته‌يي جهان با ظرفيت نصب شده فعلي توانسته‌اند سالانه از انتشار هشت درصد ازگازهاي گلخانه‌اي در فضا جلوگيري كنند.

ساخت و بهره‌برداري ازتاسيسات هسته‌يي در هر كشور عضو آژانس بين‌المللي انرژي اتمي مشمول ضوابط و مقررات ويژه ايمني هسته‌يي و نظارت مستمر قانوني از كليه فعاليت‌ها ازمرحله انتخاب محل و طراحي تا راه‌اندازي و بهره‌برداري است.

هيات خبري متشكل از خبرنگاران داخلي و خارجي بامداد امروز وارد بوشهر شدند وبراي پوشش مراسم رسمي بهره‌برداري از نيروگاه اتمي بوشهر در اين نيروگاه مستقر شدند.

تعدادي از ساكنان محلي روستاي هليله در مبادي ورودي نيروگاه با در دست داشتن پلاكاردهايي نسبت به وضعيت سكونت‌شان وانتقال‌شان به نقطه‌اي ديگر اعتراض داشتند.

بر روي يكي از پارچه نوشته‌هايي كه در دست اين افراد بود نوشته شده بود "رييس‌جمهور محبوب مااز عملكرد مسوولان استان نااميديم فكري كنيد".
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”