اخلالگرها در عمل / هواپیمای شناسایی آمریکا مجبور به فرود شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: جمعه ۱۴ آبان ۱۳۸۹, ۱:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2866 بار

اخلالگرها در عمل / هواپیمای شناسایی آمریکا مجبور به فرود شد

پست توسط cheka »

تصویر

آمریکا پس از 6 ماه ، اخیرا اعلام کرد در 8 مارس امسال ، یک هواپیمای شناسایی ارتش این کشور از نوع RC-7C پس از اینکه اخلالگرهای GPS ارتش کره ی شمالی در سیستمهای ناوبری این هواپیما اختلال ایجاد کردند ، مجبور به فرود شده است .

به گزاری وبسایت Strategy page ، در آن زمان چیزی که توسط مقامات کره ی جنوبی اعلام شد این بود که از 18 مارس امسال ، اخلالگرهای GPS (سیستم موقعیت یابی جهانی) ارتش کره ی شمالی به مدت یک هفته از منطقه ای نزدیک به منطقه ی غیرنظامی شده ی حائل بین دو کره که (DMZ) به سمت کره ی جنوبی و پایتخت این کشور ، سئول ، فعال شده اند که این باعث اختلال در سامانه های هدایت ماهواره ای کره ی جنوبی گردیده بود .

اما چند روز گذشته آمریکا اعلام کرد یکی از هواپیماهای شناسایی این کشور در روز 8 مارس ، یعنی 10 روز قبل از اینکه اخلالگرهای کره ی شمالی حمله ی الکترومغناطیسی و اخلال گسترده ی خود را علیه کره ی جنوبی اغاز کند ، بر اثر اخلال سامانه های کره ی شمالی مجبور به فرود شده است .

هواپیمای شناسایی RC-7C ارتش آمریکا که بر پایه ی هواپیمای ترابری DHC-7 ساخته شده است ، مجهز به تجهیزات جمع آوری اطلاعات مخابراتی (COMINT) ، شناسایی تصویری (IMINT) است و در نقش شناسایی و جمع آوری اطلاعات الکترونیکی میباشد .

تا قبل از این حادثه ، متخصصان الکترونیکی شک داشتند که کره ی شمالی به تکنولوژی اخلال GPS دسترسی داشته باشند ، اما با بررسی های انجام شده مشخص شده است که اخلالگرهای اخلالگرهای GPS کره ی شمالی که بر پایه ی اخلالگرهای شناخته شده ی روسی هستند ، دارای برد بین 150 تا 200 کیلومتر بوده و دارای قدرت اخلال بیشتری نسبت به اخلالگرهای GPS دستی که عراق 6 دستگاه از آنرا از روسیه خریده بود ، دارد . این اخلالگرها برای اختلال در سامانه های ناوبری ، خصوصا سامانه های هدایت ماهواره ای (با استفاده از GPS) ساخته شده اند.

گفتنی است در حال حاضر بیشتر تجهیزات نظامی کشور آمریکا و متحدانش ، از جمله توپخانه ها ، هواپیماها و تسلیحات هدایت دقیق به سیستم موقعیت یاب جهانی وابسته اند که این وابستگی در جریان تهاجم سال 2003 آمریکا به عراق و استفاده ی عراق از 6 دستگاه اخلالگر قابل حمل GPS نیز باعث نگرانی برخی مقامات آمریکایی شده بود . امریکا پیش از این ادعا کرده بود دستگاه های ضداخلالی ساخته است که در مقابل اخلالگرهای موجود مقاومند .

منبع : [External Link Removed for Guests]
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 40
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۹:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 538 بار
سپاس‌های دریافتی: 166 بار

Re: اخلالگرها در عمل / هواپیمای شناسایی آمریکا مجبور به فرود

پست توسط rasols »

يه سوال
ا3يران از اين چيزا داره
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”