نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط Java »

برگزاری کنفرانس مطبوعاتی توسط این دو جاسوس آمریکایی و سخنان آنان علیه ایران، در حالی است که آنان در آغاز ورود حتی به تمجید از مقامات ایرانی نیز پرداخته و تنها از دستگیری خود و نه شرایط زندان انتقاد کرده و در این باره، چیز دیگری به خبرنگاران نگفته بودند.

بنابر این گزارش، به فاصله چند ساعت، مقدمات برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی برای این دو تن مهیا می‌شود و این دو اتفاقا نه از دشواری شرایط زندان برای خود که برای دیگران نیز سخن می‌گویند!

در این باره، «جاشوا فتال» و «شین بوائر» در پاسخ به یک پرسش درباره اینکه آنان دولت ایران را خواهند بخشید، این گونه می‌گویند: پاسخ ما این است که‌ چگونه می‌توانیم دولتی را ببخشیم که به زندانی کردن شمار بسیاری از افراد بی‌گناه و زندانیان عقیدتی اقدام می‌کند؟
این مردم ایران هستند که متحمل فشارهای سنگین می‌شوند و دولتی بی‌رحم که احترامی برای حقوق بشر قایل نیست، بالای سر خود دارند.

آنان بدون اینکه کسی از آنان بپرسد، ایران برای بازسازی چهره بین‌المللی خود، چه کاری باید بکند، این گونه به پیچیدن نسخه برای سیاست‌های بین‌المللی ایران می‌پردازند: روزنامه‌نگاران پشت میله‌های زندان می‌مانند و مردم بی گناه اعدام می‌شوند. اگر دولت ایران می‌خواهد تصویر خود را در جهان تغییر و فشار بین‌المللی را کاهش دهد، باید همه زندانیان سیاسی و عقیدتی را بی‌درنگ آزاد کند.

نکته قابل توجه اینکه، این دو آمریکایی تقریبا به همه پرسش‌ها، پاسخ‌ نامربوط می‌دادند، که احتمالا پاسخ‌ها از پیش آماده بوده و بناچار در جواب، آنها را ارایه می‌کردند!

با این حال، ایجاد فضای ضد ایرانی توسط این دو آمریکایی و استفاده از آن علیه ایران، چندان غیر طبیعی به نظر نمی‌رسد، ولی آنچه غیر طبیعی است، رفتار سیاستمداران ایرانی در رویارویی با این دو آمریکایی و آزاد کردن آنان بود.

اکنون پرسش این است، هنگامی که مقامات عمانی با هواپیماهای اختصاصی به ایران می‌آمدند تا با میانجیگری، این دو را آزاد کنند و ما را مجبور به انجام عمل بشردوستانه در قبال مجرمان آمریکایی کردند، چرا کسی از آنان نخواست تا آمریکایی‌ها را به انجام رفتار انسان‌دوستانه در قبال زندانیان ایرانی وادارند؟ چرا کسی از عمانی‌ها تضمینی نگرفت که این دو پس از آزاد شدن، بازیچه دست سیاست‌های آمریکا قرار نگیرند؟

به راستی، چرا در حالی که سخنان این دو آمریکایی، بالاترین اخبار خبرگزاری‌های بین‌المللی قرار گرفته، حسن نیت و اقدام بشردوستانه ایران در قبال آنان در صدر خبرگزاری‌های قرار نگرفته است؟! چرا کسی به آنها نمی گوید بر فرض که ادعایشان در مورد کشتن مردم بی گناه در زندان های ایران درست باشد، چرا حداقل یک سوزن به خود و دولت خود نمی زنند و... و یا اینکه اگر در آمریکا کسی خلاف امنیت ملی سخن بگوید و بنویسد، برخورد دولت با او چگونه است؟

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: دو آمریکایی که بیش از دو سال به اتهام جاسوسی در ایران زندانی بودند روز یکشنبه پس از ورود به نیویورک گفتند بیگناه بودند و تنها به علت ملیت شان گروگان گرفته شده بودند.

جاش فاتال و شین بائر که ماه ژوئیه سال دو هزار و نه به همراه دوستشان سارا شورد در مرز عراق و ایران بازداشت شده بودند روز چهارشنبه هفته گذشته پس از آنکه عمان وثیقه یک میلیون دلاری برای آنها را پرداخت کرد آزاد شدند. شورد نیز سال گذشته به قید وثیقه ای پانصد هزار دلاری آزاد شده بود.

فاتال و بائر ماه گذشته پس از محاکمه، به جرم ورود غیر قانونی به کشور و جاسوسی به هشت سال زندان محکوم شدند . اما واشنگتن جاسوس بودن این دو تبعه خود را تکذیب کرده است . باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا نیز روز چهارشنبه گفت آنها هرگز نمی بایست بازداشت می شدند.
بائر و فاتال در حالیکه اعضای خانواده شان در کنار آنها ایستاده بودند در کنفرانسی خبری در نیویورک گفتند دعوی علیه آنها کاملا ساختگی و شامل دروغ هایی مسخره بود که وانمود می کرد ما در یک توطئه آمریکایی - اسرائیلی به منظور تضعیف ایران دست داشته ایم .
بائر در این کنفرانس خبری گفت: تنها توضیح برای بازداشت طولانی ما در ایران ، سی و دو سال خصومت بین آمریکا و ایران است. ما به جاسوسی محکوم شدیم چون آمریکایی بودیم. هرگز مدرکی علیه ما ارائه نشد.
باتوجه به اینکه آمریکا و ایران از انقلاب اسلامی سال هزار و نهصد و هفتاد و نه ایران تاکنون هیچگونه روابط دیپلماتیک نداشته اند ، برخی کشورها برای آزادی این دو کوهنورد آمریکایی میانجی گری کردند .
آزادی بائر و فاتال با سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به نیویورک برای سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد همزمان شد .
احمدی نژاد که با غرب و دیگر دولت های غربی برسر برنامه هسته ای ایران دچار مناقشه است ، آزادی این دو تبعه آمریکا را یک اقدام بشردوستانه ازسوی ایران توصیف کرد .
بائر که با سارا شورد نامزد کرده است تصریح کرد: هر وقت از رفتار آنها با خودمان شکایت می کردیم ، نگهبان ها شرایط زندان گوانتانامو و زندان های سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا را برای ما یادآوری می کردند . ما فکر نمی کنیم اینگونه موارد نقض حقوق بشر ازسوی دولت ما توجیهی برای رفتاری باشد که با ما وجود داشت .
وی افزود ما معتقدیم اینگونه اقدامات ازسوی آمریکا بهانه ای برای دیگر دولت ها ازجمله ایران است تا چنین رفتارهایی را انجام دهند .
فاتال گفت: در طول مدت این هفتصد و هشتاد و یک روز زندان تنها پانزده دقیقه مکالمه تلفنی با خانواده هایشان و همچنین یک ملاقات کوتاه با مادرانشان داشتند .
وی افزود: ما می بایست دائما اعتصاب غذا می کردیم تا نامه هایی را که خانواده هایمان برای ما ارسال کرده بودند در اختیار ما قرار دهند .
فاتال تصریح کرد: ما بارها صدای فریاد زندانیان دیگری را می شنیدیم که کتک می خوردند و ما نیز نمی توانستیم هیچ کاری را برای آنها انجام دهیم . سلول انفرادی بدترین تجربه زندگی ما بود .
وی گفت از همان ابتدا برای ما کاملا روشن بود که گروگان هستیم . این صحیح ترین اصلاحی است که می توان به کار برد زیرا دولت ایران همیشه مسئله ما را به مناقشه سیاسی خود با آمریکا ارتباط می داد .
بائر و فاتال همچنین از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، جلال طالبانی رئیس جمهور عراق، هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا، دولت های ترکیه، برزیل و عمان و همچنین سفیر سوییس در ایران برای کمک به آزادی آنها تشکر کردند
[External Link Removed for Guests]
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 598
تاریخ عضویت: جمعه ۲۸ دی ۱۳۸۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط nima-rad »

  نامزدی "سارا شورد" با "شين باوئر" جاسوسان آزادشده آمریکایی با ساقدوشي "جاش فتال" جاسوس سوم، در هتل "قصر البستان" پايتخت عمان بطور خصوصی و تنها با حضور اعضای خانواده دو آمریکایی و سفیر آمریکا در مسقط برگزار شد.         تصویر           تصویر     تصویر     تصویر              تصویر              تصویر     تصویر     تصویر     تصویر        تصویر  مونم چي بگمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ.............
 
 [External Link Removed for Guests] 
Major II
Major II
پست: 639
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۰, ۵:۱۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1984 بار
سپاس‌های دریافتی: 1829 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط GHAZALAK88 »

......................... :-(
تصویر تصویر تصویر [External Link Removed for Guests]تصویر تصویر تصویر
تصویر وبلاگ ابشار زیباو دل انگیز شوی تصویر

تصویر تصویر
Major I
Major I
پست: 686
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۹, ۷:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 822 بار
سپاس‌های دریافتی: 1585 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط saeedjiji »

بابا ولشون کنید ،

با چند تا جمله‌ی ساده تا آخر عمرشون تامین هستن،

خودشون که هیچ چی ، هفت نسلشون هم خرج کنه تموم نمیشه.
تصویر

نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

چشای خیلیا از عشق تر شد , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط FARSHAD.ADL »

خیلی جالبه.فکرشو بکنید همین اتفاق در مورد شهروندان ایران می افتاد.آیا دولت آمریکا هم همین رفتارو میکرد؟! :-x
آرزو به دل موندیم ما هم یک بار عکس العمل قاطعی داشته باشیم.اونا هر بلایی بخوان سر هموطنان ما میارن ما هم اینور جاسوسا شونو با سلام و صلوات میفرستیم میرن.
راستی کت شلوارم دادن بهشون؟!
Fast Poster
Fast Poster
پست: 226
تاریخ عضویت: شنبه ۸ خرداد ۱۳۸۹, ۲:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 486 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط metal_korn »

آزادشون کردن توقع دارن برن تو آمریکا تشکر هم بکنن
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن [FONT=Impact] پاک    میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

  غرب علیه مردم ایران  بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 547
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۸, ۵:۲۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3625 بار
سپاس‌های دریافتی: 3960 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط Qaher1406 »

باسلام

ازقدیم گفتنترحم برگرگ تیزدندان ستمکاری بودبرگوسفندان
تصویرتصویرتصویرتصویر تقدیم به تمام بچه های سنترال که خودشونتصویر
عبارات حک‌شده بر شمشیر پیامبر(ص)

آیت‌الله سیدمحمد ضیاءآبادی در کتاب «خاتم انبیا، رحمت بی‌انتها» آورده است: مرحوم علامه مجلسی(ره) از امالی مرحوم شیخ صدوق(ره) نقل کرده است که در دستگیره شمشیر رسول اکرم(ص) این چند جمله نوشته شده بود:

« صِلْ مَنْ قطعک و قُلِ الحقَّ و لَوْ عَلیکَ یا علی نَفْسِکَ و أحْسِنْ بِمَنْ أسَاءَ إلیْکَ »

ترجمه

« اگر کسی از تو برید، تو به او بپیوندو(همیشه و در هر جا) آنچه حق است بگو اگرچه به زیانت تمام شودونیکی کن درباره کسی که به تو بدی کرده است »

[External Link Removed for Guests]
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1407
تاریخ عضویت: جمعه ۳ شهریور ۱۳۸۵, ۱:۳۱ ق.ظ
محل اقامت: مازندران
سپاس‌های ارسالی: 6679 بار
سپاس‌های دریافتی: 5422 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط airplane »

desert storm نوشته شده:خیلی جالبه.فکرشو بکنید همین اتفاق در مورد شهروندان ایران می افتاد.آیا دولت آمریکا هم همین رفتارو میکرد؟! :-x
آرزو به دل موندیم ما هم یک بار عکس العمل قاطعی داشته باشیم.اونا هر بلایی بخوان سر هموطنان ما میارن ما هم اینور جاسوسا شونو با سلام و صلوات میفرستیم میرن.

راستی کت شلوارم دادن بهشون؟!

حق با شماست من نمیدونم ایا مسئولان به فکر زندانیان ایرانی در بند امریکا هستند مثل اون خانوم که دو تا دختر تو ایران داشت و زیر شکنجه دو بار سکته کرد
آیا می دانید هر فرد پس از مرگ با اهدای اعضای خویش می تواند سبب نجات یا ارتقای سلامتی بیش از 50 نفر شود


برای عضویت در انجمن اهدای عضو به لینک زیر مراجعه کنید


[External Link Removed for Guests]

[COLOR=#000000]تا چند زنم بروی [COLOR=#0070c0]دریاها خشت بیزار شدم ز بت‌پرستان  

خیام که گفت دوزخی خواهد بود که رفت بدوزخ و که آمد ز بهشت 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط HORLIKAN »

بني بشر زبانوش لال از دست اين احمدي نژاد . به قرآن من اولين نفر بودم تو حكميه بهش راي دادم ولي مثله ... پشيمونم.

اين ما هستيم كه به خودمون بها ميديم . جنس جلوي پا افتاده رو كسي نگا نميكنه

وقتي رئيس جمهور ما نرسيده به آمريكا از مديريت جهان ميگه چه انتظاري ازش هست؟

ترو قرآن بين وبينالله كشور امريييييييييييكا براي اون سه نفر چه كار كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دولت ايران براي اون 11 نفر چكار كررررررررررررررررررررررررررررررررد؟

غير از اين بود كه روزي نبود كه نامه و پيغام از امريكابياد منوط به درخواست ازادي اين 3 موجود؟

دولت امريكا براي مردمش احترام قائل ولي اينجا مردم در نظر مسئولين مثه .... ميمونن

فقط به فقط
لهم عجل لولیک الفرج
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1454
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۸, ۱۱:۱۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 8701 بار
سپاس‌های دریافتی: 13240 بار

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط Java »

"بني بشر زبانوش لال از دست اين احمدي نژاد . به قرآن من اولين نفر بودم تو حكميه بهش راي دادم ولي مثله ... پشيمونم."
تازه این اولشه! :P
حکایت حاج محمود حکایت همون کفن دزده است که موقع مرگ از پسرش خواست یه کاری کنه تا مردم بعد مرگش براش خدا بیا مرزی بفرستن... :P
تا در طلب گوهر کانی کانی      تا در هوس لقمهٔ نانی نانی

این نکتهٔ رمز اگر بدانی دانی     هر چیزی که در جستن آنی آنی


https://www.instagram.com/javad.molaiee/
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 210
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۹, ۱:۴۷ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4791 بار
سپاس‌های دریافتی: 1452 بار
تماس:

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط MISSILE »

سلام دوستان :razz:

کلی شهید دادیم که کسی جرائت نکنه پاشو بی اجازه داخل خاکمون بذاره حالا ببین کارمون به کجا کشیده که.....................
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 330
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸, ۳:۲۴ ب.ظ
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

Re: نمك نشناسي دو جاسوس آزاد شده

پست توسط Ruozbeh »

خیلی عذر میخوام ولی این موضوع چه ربطی به احمدی نژاد داره؟
مگه بر اساس قانون اساسی دستگاه قضایی کاملا مستقل نیست؟
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”