14 زخمی در ناآرامی مناطق شیعه عربستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

14 زخمی در ناآرامی مناطق شیعه عربستان

پست توسط FARSHAD.ADL »

نیروهای امنیتی عربستان تظاهرات مردم العوامیه در استان الشرقیه واقع درشرق این کشور را سرکوب کرده و در این درگیری ها چندین نفر مجروح شدند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ وزارت کشور عربستان سعودی روز سه‌شنبه اعلام کرد که طی ناآرامی‌ها در شرق این کشور 14 نفر مجروح شدند که بر اساس گفته وزارت داخلی عربستان 11 نفر از مجروحان را نیروهای امنیتی این کشور تشکیل می‌دادند.

شیعیان عربستان که بیشتر در شرق این کشور قرار دارند، توسط حکومت مرکزی این کشور همواره تحت فشار قرار دارند.دولت عربستان سعودی مدعی است که کشورهای خارجی پشت ناآرامی‌ها در این کشور قرار دارند.

یکی از منابع مسئول در وزارت کشور عربستان سعودی گفت که نیروهای امنیتی تجمع مردم در شهر العوامیه در استان القطیف را متفرق کردند.

این مقام مسئول مدعی شد که تظاهرات‌کنندگان به سوی نیروهای امنیتی با اسلحه شلیک کردند که 9 نفر از نیروهای امنیتی توسط گلوله و دو نفر دیگر توسط بمب‌های دست‌ساز مجروح شدند.

وزارت کشور عربستان سعودی مدعی شد که کشورهای خارجی تلاش دارند تا امنیت و ثبات عربستان را هدف قرار دهند.

عربستان سعودی چند ماه پیش با اعزام هزاران نیرو به بحرین، تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم این کشور را سرکوب کرد.

عربستان همچنین از چند ماه پیش تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم شرق این کشور را که خواهان آزادی‌های سیاسی بیشتر بودند را سرکوب کرد.

منطقه نفتخیز الشرقیه عربستان مرکز اصلی شیعیان این کشور به شمار می‌آید. شیعیان عربستان حدود 10 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”